Nasıl Bir Şeyin İçine Düştüm Off

İki kedimiz var onlara bile karışıyor bu mikropları evden gönderin diye 😒 ona göre herhangi bir canlıyı bırakmak çok kolay çünkü.

Onu tanımayan insanlar kaç çocuğun var diye sorduğunda 1 tane var diyor 🙄 engelli olan çocuğu babaanne ve halalar doğurmuş gibi davranıyor.

Ve siz bunlara ragmen esine annenle gorus demek istiyorsunuz....Neden?
Bu sitedeki bazi kadinlarin esleri gorusmek istemedigi halde 'istersen gorus diyeyim mi' diye dusunmesini asla anlamiyorum, adam biliyor annesini gorusmek istemiyor iste, istese yetiskin adam gorusur zaten neden bu 'melek' olan taraf ben olayim hevesi?

Merhametli olmakla baska bir sey olmanin arasinda ince bir cizgi var, o cizgiyi asmayin, esinizin kok ailesi ile olan iliskilerine karismayin derim.

Kızlar merhaba, biraz uzun olacak ama okuyanlar olursa çok sevinirim :) eşimin anne babası eşim küçükken boşanmışlar bi tane zihinsel engelli kardeşi var o sırada engelli kardeşi bebek, kendisi 8 yaşındaymış... Kayınvalidem ben bu çocukları babamın evinden getirmedim diyerekten ikisini birden babaannenin kapısına atıp hiç evlenmemiş, evlenmeyi de düşünmeyen erkek ve kız kardeşinin yaşadığı eve memleketine gitmiş taaa ki aradan 20 küsur sene geçip,eşim okuyup meslek sahibi olana kadar :KK66: Eşim meslek sahibi olup kendine bir bekar evi tutunca çıkıp gelip eve yerleşmiş, engelli kardeşe hâlâ halar ve babaane bakıyor. Neyse o eşimle birlikte kalırken biz tanışıp evlenmeye karar verdik ve hanımefendi beni kapalı olmadığım için kabullenmedi gelin olarak, kendisi bu süre zarfında hacca gidip gelmiş beş vakit namaz kılıp dini sohbetlere gidiyor. Eşim de baba tarafıyla gelip beni istedi ve nişanlandık böylece kabullenmek zorunda kaldı. Bu defa da ayrı evde yaşamam diye diretti eşim de "en azından deneyelim olmazsa evleri ayırız" diyerek beni ikna etti.... Denedik ama bu süre zarfında kadın bana gün yüzü göstermedi kıyafetlerimden iç çamaşırlarıma kadar karıştı, çeyizlerime de kız kardeşiyle bir olup "markasız bunlar götür bunları çöpe at" diyerek ağlattı beni yani sürekli psikolojik şiddet uyguladı ve biz de krediyle ev alıp kendi evimize taşındık, evleri ayırdık, bizimle yaşamaya devam edebilmek için numaradan bayıldı, 7 sülalesini araya soktu eşimle konuştular ayırmamamız için ama yine de ayırdık evleri (bu süre zarfında onun babasından kalma maaşı olmasına rağmen eşim onun kirasını ve her türlü masrafını karşılardı, markete bile gidecek olsa eşimi arar arabayla götürür eşim) 4 yıldır ayrı evlerde yaşıyoruz (yine evime geldikçe ben lavaboda filansam yatak odama dalıp çekmecelerimi karıştırır kızınca da düzenini merak ediyorum ne var bunda der) bu süre zarfında henüz çocuk sahibi olma isteğimiz olmadı ve o konuda da ayrıca baskı yapıyor😒 neyse deprem oldu bizim ev ağır hasar aldığı için başka bir şehre taşındık onun evi hasarsız ama kardeşine gitti bu süre zarfında. Geçen gün eşimi aramış "ben depremden korkuyorum artık yalnız yaşayamam sizinle kalacağım" demiş. Eşim de kesin bir dille reddetmiş "sana kendi ailenin yaşadığı yerde ev tutarım" demiş (onun ailesi başka bir şehirde).. o da "karın istemyosa bırak boşansın bakalım boşanabiliyor mu" demiş. Öyle deyince eşim de sinirlenmiş "karım değil ben istemiyorum sen çok baskıcı müdahaleci bir insansın boşansak da ben seni istemiyorum" filan demiş.. o da küsmüş "beni başından atmaya mı çalışıyorsun" filan demiş... Şimdi aramıyorlar birbirlerini o günden bu güne sizce eşime ne olursa olsun o senin annen ara güzelce konuş demeli miyim bu şekilde gittiği yere kadar gitsin mi?
Adamda da ne yurek varmis,20 yil gorusmedigi anasini gel eve oturttur.Bunu nasil kabul ettiniz,valla dogurmakla olmuyor analik.Hic de demem annen o senin falan.Kussun isime gelir.

Adamda da ne yurek varmis,20 yil gorusmedigi anasini gel eve oturttur.Bunu nasil kabul ettiniz,valla dogurmakla olmuyor analik.Hic de demem annen o senin falan.Kussun isime gelir.
İlk başta birlikte oturma konusunda yapamazsak evi ayırmanın garantisini verdi, yapamayacağımızı biliyordum gözleriyle görsün diye kabul ettim ki kısa bir sürede ayırdık zaten evi en azından bir daha böyle bir şey eşim için söz konusu dahi olmadı.

Ve siz bunlara ragmen esine annenle gorus demek istiyorsunuz....Neden?
Bu sitedeki bazi kadinlarin esleri gorusmek istemedigi halde 'istersen gorus diyeyim mi' diye dusunmesini asla anlamiyorum, adam biliyor annesini gorusmek istemiyor iste, istese yetiskin adam gorusur zaten neden bu 'melek' olan taraf ben olayim hevesi?

Merhametli olmakla baska bir sey olmanin arasinda ince bir cizgi var, o cizgiyi asmayin, esinizin kok ailesi ile olan iliskilerine karismayin derim.
Haklısınız onu kabul ediyorum zaten benim merhamet bazen salaklık derecesine kadar varabiliyor kocamın da benden kalır tarafı yok bu konuda 🙄

Canım canına mı susadın. Kadın sana dırlık vermemiş. Boşan dıye her seyı yapıyor.
Haklısınız ya aslında şey de var büyük bir deprem yaşayıp ölümle burun buruna gelince ölüm herkes için çok yakın kimse birbirine küs ölmesin düşünceleri oluyor bu deprem konusunda psikolojik yardım almayı düşünüyorum zaten.

yani tüm bunları yapan kadın da her sene umreye gidip gelip çok dindar olduğunu iddia ediyor ya şaşıyorum, nereden baksan komik:KK70:göstermeye çalıştığı yaşantısıyla, gerçek yaşantısı apayrı.
20 sene sonra çat kapı gelen anneyle bir de evlendikten sonra ikna olup aynı evde yaşamanıza da ayrı şaşırdım. çok hakkı varmış gibi sizi de beğenmiyor. ben olsam eşime asla "sonuçta senin annen vs" demem. halanın bile daha çok annelik hakkı vardır iki kardeşin üzerlerinde.
Eşim birlikte yaşamanın olmadığı an evi ayırma garantisi verdiği için kabul ettim, olmayacağını en baştan biliyordum yaşayıp görsün de bir daha böyle bir teklifle karşıma çıkmasın dedim aynen dediğim gibi de oldu. Diğer konuda da aynı fikirdeyim ben olsam maddi manevî en fazla babaannenin yanında olurdum eşime sorsan o da babaannesini daha çok anne gibi görüyor ama annesinden de ilginç bir kopamama tarafı var.

Ay cnm bnmmmmm💝rabbim seni iyi insanlarla karşılaştırsın.
Bnm teyzem yıllar yıllar önce köyde eşi ölünce diğer oğlu da üzüntüden hastalanıp ölüyor. Teyzem bir pisliğin peşine takılıp 2 erkek çocuğunu bırakıp o adama kaçıyor. Annem o zmnlar çocuk... Dedem diyor ki teyzeme gel sana arazi vereyim ekelim biçelim, biz ne yersek sende bizimle beraber diyor. Ama teyzem koca derdine düşüyor. Kaçmış gitmiş. Çocuklar hala ve babanede.onlarda hep dövüpp hakaret ediyorlarmış. Annem çok ağlıyormuş, çocukları alıp ahıra götürüp gizli yemek yediriyormuş. Görseler kavga çıkarırlar diye. 😥😥😥Ayyy şimdi olsa parçalarım onları, teyzemi de. Neyse bu çocuklar büyüdüler.. Bir gün bize 18 yaşlarındayken bir tane si geldi.. Çok sıcak kanlı sevimli bir abi... Kuzenim. Anneme dediki teyze amerikaya gideceğim. Gidip hayatımı kurtaracağım. Dedi ve gitti.. Şimdi amerikada evi, kendi restoranı, ailesi, dünyayı gezecek imkanı var. Diğeri köyde kaldı, o da biraz saf ama çok çalışkan ceviz bahçeleri var, ve öyle projeler çiziyormuş ki mühendisler hayran kalıyormuş. Teyzem o adamdan yıllarca dayak yedi adam ölene kdr. O adamdan olan çocuklarıyla aynı köyde yaşıyor. Diğer oğlunu dahi yanına almadı.. Amerika'daki konuşmuyor. Geçenlerde annem diyor ki annesi sonuçta, yazık köyde Amerika'daki yardım etse.....

Niye yardım edecek,, onu bir koca için terk ettiği için mi... Uçkuru için terk ettiği için mi,,, onlarda aç suzuz kaldılar o acıyıp merhamet etti mi.. Köyde hep dayak yerken anney di nerdeydiii... Peki köyde bir oğlu var onu neden almadı halen yanına... Ay deliriyorum böyle annelere.
Çok benzer hikayeler ama bizimkinin tek farklı tarafı eşimin annesini tüm bunlara rağmen prenses gibi yaşatması 🙄 Eşimin anne babası boşandığında da dedesi babaannesi bizim kirada evimiz var gel orada yaşa çocuklarına bak oğlumuzla hiç görüşmezsin diye teklifte bulunmuşlar "ben daha çok gencim hayatımı sizin yanınızda iki çocukla harcayamam paşa paşa bakacaksınız bu çocuklara" demiş. Ve inanır mısınız babaanne geçen yaz bizim evimize gelip kaldığında annesi beni arayıp o niye size gelip kalıyor ben kalmak istesem kabul etmezsiniz dedi. Ev bizim hayat bizim sen karışma istersen dedim.

Anne degilki bu kan emici keske esin ilk yanina geldiginde kovsaymis cocukken bakma buyuyunce ekmegini ye oldu. Hicbisey deme yakinda ayni sehirde istemiyorum huzur vermiyor zaten senin bir sorumlulugunda yok de esini rahatlat ne hali varsa gorsun herkes genclen yaslilugini dusunup coluguna cocuguna ona gore davransin

Şimdi aramıyorlar birbirlerini o günden bu güne sizce eşime ne olursa olsun o senin annen ara güzelce konuş demeli miyim bu şekilde gittiği yere kadar gitsin mi?
Sen kaşınıyorsun galiba. Çocuklarına analık yapmamış, evi karıştırıyor, sizi bunaltıyor. Bence siz silin bu kadını ve asla evinize almayın. Engelli kardeşe de maksimim yardmcı olun, o Allah'ın emaneti.

Anne degilki bu kan emici keske esin ilk yanina geldiginde kovsaymis cocukken bakma buyuyunce ekmegini ye oldu. Hicbisey deme yakinda ayni sehirde istemiyorum huzur vermiyor zaten senin bir sorumlulugunda yok de esini rahatlat ne hali varsa gorsun herkes genclen yaslilugini dusunup coluguna cocuguna ona gore davransin
Haklısınız ilk geldiğinde kabul etmeseydi şimdi bu tür beklentilere de girmezdi kimse...

Annesi eşinizi babaanneye bıraktıktan sonra hiç görüşmemiş mi,ara sıra gelip almamış mı,buna göre yorum yapacağım çünkü.
Normalde bir insanın annesiyle babası ayrılınca ha babada kalmış ha annede diye düşünüyorum. Ama karşı tarafa bırakıp da 20 yıl hiç aramadıysa da sonradan piyasaya çıktıysa yorumum değişir.

Şimdi aramıyorlar birbirlerini o günden bu güne sizce eşime ne olursa olsun o senin annen ara güzelce konuş demeli miyim bu şekilde gittiği yere kadar gitsin mi?
Annelik mi yapmış ki kadın? En zahmetli zamanlarında çocuklarının yanında olmamış, kocanız meslek sahibi olunca anne olduğu aklıma gelmiş,engelli çocuğu için niye gelmemiş bu hisler. Huzurunuzu bozdurmayın evet annesi ile küs kalmasın ama hayatınızın ortasına bir daha almayın onu.

Kızlar merhaba, biraz uzun olacak ama okuyanlar olursa çok sevinirim :) eşimin anne babası eşim küçükken boşanmışlar bi tane zihinsel engelli kardeşi var o sırada engelli kardeşi bebek, kendisi 8 yaşındaymış... Kayınvalidem ben bu çocukları babamın evinden getirmedim diyerekten ikisini birden babaannenin kapısına atıp hiç evlenmemiş, evlenmeyi de düşünmeyen erkek ve kız kardeşinin yaşadığı eve memleketine gitmiş taaa ki aradan 20 küsur sene geçip,eşim okuyup meslek sahibi olana kadar :KK66: Eşim meslek sahibi olup kendine bir bekar evi tutunca çıkıp gelip eve yerleşmiş, engelli kardeşe hâlâ halar ve babaane bakıyor. Neyse o eşimle birlikte kalırken biz tanışıp evlenmeye karar verdik ve hanımefendi beni kapalı olmadığım için kabullenmedi gelin olarak, kendisi bu süre zarfında hacca gidip gelmiş beş vakit namaz kılıp dini sohbetlere gidiyor. Eşim de baba tarafıyla gelip beni istedi ve nişanlandık böylece kabullenmek zorunda kaldı. Bu defa da ayrı evde yaşamam diye diretti eşim de "en azından deneyelim olmazsa evleri ayırız" diyerek beni ikna etti.... Denedik ama bu süre zarfında kadın bana gün yüzü göstermedi kıyafetlerimden iç çamaşırlarıma kadar karıştı, çeyizlerime de kız kardeşiyle bir olup "markasız bunlar götür bunları çöpe at" diyerek ağlattı beni yani sürekli psikolojik şiddet uyguladı ve biz de krediyle ev alıp kendi evimize taşındık, evleri ayırdık, bizimle yaşamaya devam edebilmek için numaradan bayıldı, 7 sülalesini araya soktu eşimle konuştular ayırmamamız için ama yine de ayırdık evleri (bu süre zarfında onun babasından kalma maaşı olmasına rağmen eşim onun kirasını ve her türlü masrafını karşılardı, markete bile gidecek olsa eşimi arar arabayla götürür eşim) 4 yıldır ayrı evlerde yaşıyoruz (yine evime geldikçe ben lavaboda filansam yatak odama dalıp çekmecelerimi karıştırır kızınca da düzenini merak ediyorum ne var bunda der) bu süre zarfında henüz çocuk sahibi olma isteğimiz olmadı ve o konuda da ayrıca baskı yapıyor😒 neyse deprem oldu bizim ev ağır hasar aldığı için başka bir şehre taşındık onun evi hasarsız ama kardeşine gitti bu süre zarfında. Geçen gün eşimi aramış "ben depremden korkuyorum artık yalnız yaşayamam sizinle kalacağım" demiş. Eşim de kesin bir dille reddetmiş "sana kendi ailenin yaşadığı yerde ev tutarım" demiş (onun ailesi başka bir şehirde).. o da "karın istemyosa bırak boşansın bakalım boşanabiliyor mu" demiş. Öyle deyince eşim de sinirlenmiş "karım değil ben istemiyorum sen çok baskıcı müdahaleci bir insansın boşansak da ben seni istemiyorum" filan demiş.. o da küsmüş "beni başından atmaya mı çalışıyorsun" filan demiş... Şimdi aramıyorlar birbirlerini o günden bu güne sizce eşime ne olursa olsun o senin annen ara güzelce konuş demeli miyim bu şekilde gittiği yere kadar gitsin mi?
Gittiği yere kadar gitsin.
O senin annen, ara vs gibi toplara girmeye gerek var mı?
Korkunç bir kadınmış.

Kadın çok merhametsiz 40 kez hacca gitse ne olur? Gerçekten tövbe etse engelli çocuğuna şuan kendisi bakardı, evdeki kediye atın bunu demezdi. Çok kötü kalpli bir insan. Eşiniz de kendisini kullandırtmış. Babasından maaş alıyorken para vermesi de çok saçma, sizle yaşatması da. Ben olsam asla kabul etmezdim ikisini de. Eşiniz aile bütçenize ve size yeterince haksızlık etmiş zaten buna takılacağınıza bir de aralarını bulma derdinseniz ben buna çok şaşırdım.

Bir anne olarak yazıyorum o anne değil, kendini düşünen bencil bir yaratık!
Başına da bela arama karışma bu duruma. Eşin de MaşAllah çok kaliteli bir eşmiş

Annelik mi yapmış ki kadın? En zahmetli zamanlarında çocuklarının yanında olmamış, kocanız meslek sahibi olunca anne olduğu aklıma gelmiş,engelli çocuğu için niye gelmemiş bu hisler. Huzurunuzu bozdurmayın evet annesi ile küs kalmasın ama hayatınızın ortasına bir daha almayın onu.
Kesinlikle hayatımızın ortasına almayız bir daha, sadece dediğiniz gibi küs kalmamaları konusunda sizin gibi düşündüm ama ona da karışmayacağım sanırım kendileri iletişimlerini nasıl ilerletirlerse o şekilde olsun.

Annesi eşinizi babaanneye bıraktıktan sonra hiç görüşmemiş mi,ara sıra gelip almamış mı,buna göre yorum yapacağım çünkü.
Normalde bir insanın annesiyle babası ayrılınca ha babada kalmış ha annede diye düşünüyorum. Ama karşı tarafa bırakıp da 20 yıl hiç aramadıysa da sonradan piyasaya çıktıysa yorumum değişir.
Merhaba, hayır kesinlikle çocukların bir tarafta kalması gibi bir ebeveyn boşanması değil, eşim o sırada 8 yaşında olduğu için ve de insanın aklına mıh gibi çakılacak bir durum olduğu için net hatırlıyor bildiğiniz babaannelerinin kapısına atıp "bunları babamın evinden getirmedim ben gidiyorum siz de paşa paşa bakacaksınız" demiş... Annesiyle iletişimi de babaannesi anneye düşman olarak büyümemesi açısından bayramlarda arayıp konuşturmuş o şekilde iletişimleri olmuş. Üniversiteyi kazanınca annesi sık aramaya başlamış, para kazanmaya başladığında da ilk başta yemeğine temizliğine yardım etmesi bahanesiyle geçici geldiğini söyleyip yavaş yavaş yerleşmiş yanına 😒 engelli çocuğuna zaten hâlâ halası bakıyor.

Merhaba, hayır kesinlikle çocukların bir tarafta kalması gibi bir ebeveyn boşanması değil, eşim o sırada 8 yaşında olduğu için ve de insanın aklına mıh gibi çakılacak bir durum olduğu için net hatırlıyor bildiğiniz babaannelerinin kapısına atıp "bunları babamın evinden getirmedim ben gidiyorum siz de paşa paşa bakacaksınız" demiş... Annesiyle iletişimi de babaannesi anneye düşman olarak büyümemesi açısından bayramlarda arayıp konuşturmuş o şekilde iletişimleri olmuş. Üniversiteyi kazanınca annesi sık aramaya başlamış, para kazanmaya başladığında da ilk başta yemeğine temizliğine yardım etmesi bahanesiyle geçici geldiğini söyleyip yavaş yavaş yerleşmiş yanına 😒 engelli çocuğuna zaten hâlâ halası bakıyor.
Anlıyorum. Eşiniz de sanırım artık normal bir anne oğul ilişkisi devam ettirmek istiyor. Siz de haklısınız,eşiniz de bir anneye ihtiyacı var gibi hissediyorsa o da haklı. Geçmişteki hiçbir şey düzelmez,anca bundan sonrasına bakmalı insan. Belki eşinizin de fikri budur.

Babamın da ilk eşinden iki kızı var,anneleri onları babaanneye bırakmış gitmiş başkasıyla evlenmiş mesela. Annem üç yıl sonra babamla evlendiğinde kızlara annelik yaptı. Ama kızlar babam öldükten sonra annelerini seçtiler elbette. Bu işler sanırım böyle ilerliyor,annesini seçiyor hemen hemen her evlat.

Bence eşiniz olayları gayet iyi idare etmiş. Bundan sonrasını da ona bırakın hiç yorum bile yapmayın,aralarında halletsinler

Anlıyorum. Eşiniz de sanırım artık normal bir anne oğul ilişkisi devam ettirmek istiyor. Siz de haklısınız,eşiniz de bir anneye ihtiyacı var gibi hissediyorsa o da haklı. Geçmişteki hiçbir şey düzelmez,anca bundan sonrasına bakmalı insan. Belki eşinizin de fikri budur.

Babamın da ilk eşinden iki kızı var,anneleri onları babaanneye bırakmış gitmiş başkasıyla evlenmiş mesela. Annem üç yıl sonra babamla evlendiğinde kızlara annelik yaptı. Ama kızlar babam öldükten sonra annelerini seçtiler elbette. Bu işler sanırım böyle ilerliyor,annesini seçiyor hemen hemen her evlat.

Bence eşiniz olayları gayet iyi idare etmiş. Bundan sonrasını da ona bırakın hiç yorum bile yapmayın,aralarında halletsinler
Babanızın mekanı cennet olsun 🙏 annenize helal olsun gerçekten eşimin babası evlendikten sonra üvey annesinin eşime olan davranışlarını babaannesi beğenmediği için kendisi büyütmek istemiş kadının da işine gelmiş açıkçası herkes bakmak istemiyor yani... Evet yetişkin insanların kararlarına davranışlarına anlam veremesek de müdahale edemiyoruz sonuçta... Dediğiniz gibi aynı evde yaşamak söz konusu olmadığı sürece ben yorum yapmayacağım bu konuda....

X