Eşimin sınır bilmeyen annesine kötü olmadan nasıl sınır koyabilirim?

Hamilesiniz, telefonları açmıyorsunuz, zile basıyor açmıyorsunuz. Her yolu denemiş. Direkt girmemiş anladığım ve ilk defa böyle bir şey yapmış. Sizi merak etmiş basbayağı.
Kötü niyet görmüyorum ben.
Mutfağınız dağınık olabilir hastaymışsınız. Deseydiniz keşke annecim sen mutfağı toplar mısın ben biraz yatıcam? Niye hızlı hızlı toplamaya çalıştınız ki.

Valla karşınıza alıp konuşmaktan başka yapacak bir şey yok ya da eşiniz konuşsun. Pasif agresiflik belli ki işe yaramamış direkt söylemeniz lazım.

işte normal sanması sorun zaten ama buradaki kadınların yapacağı yorum şu ne var ki canım canı sıkılmıştır sohpet etmeye gelmiştir çok kötü kalplisiniz! 😂
Burdaki kadinlar dediyiniz bizleriz ama, yorum yapmamizi istediyiniz kadinlar. Tavriniz hic güzel deyil. Kim ne derse cemkiriyorsunuz. Üstelik bazi yorum yapanlara paranizla dairelerinizle hava atarcasina yorum yapmissiniz. Asil sizin bu yaptiginiz görgüsüzlük, kendini gelistirememek. Inanin bana böyle yorum yaptiginiz kadinlar belki sizden kat be kat daha varlikki ama sizin gibi bagira bagira varliklarini size sizin yaptiginiz sekilde yani cirkince söylemiyorlar. Neden biliyormusunuz cünki kendilerini gelistirmisler, kendilerinden emin, görgülü ve nezaketli olduklari icin. Sonucta kayinvalidenizin eviymis anahtar olmasi gayet normal. Kiracilarininda anahtarlari vardir kadinda. Bu durumdan rahatsiz oluyorsaniz madem aileniz varlikli, ya onlarin aldigi eve gecin, yada calisin kendi kazandiginiz parayla ev alin kimseyede anahtar vermek zorunda kalmazsiniz.

Herkesin hayat görüşü ,yaşam şekli, doğruları farklı ama bu tarz durumlarda tek doğru yok maalesef.Evinize anahtarı kullanarak ilk defa mı girdi .Çünkü öncesinde aradı demişsiniz ,uzun uzun zile bastı demişsiniz ondan sonra girdi.Ben bu noktada hamile olduğunuz için ve zor geçiyor diyorsunuz tedirgin olduğunu düşündüm.Telefon konuşmasına gelince ben de hiç sevmem ilk zamanlar çok problem oldu ,hatta kardeşi eşimi doldurusa getirmeye çalıştı hem de ben hamileyken .Sonra anladıklarını düşünüyorum bunun şahsi bir sorun değil de benim huyum olduğunu kim olursa olsun sevmiyorum çünkü telefonda zırt pırt konuşmayı.Kiz çocuk özlemi çekiyor siz de aileye katılan ilk kizssinz . Dusundugunuz kadar hayat görüşü dar olsa on çocuk olsun onu da erkek olsun gibi bir zihniyette olurdu.Ben kız çocuk hayalinde samimi buldum kendisini .Kızı olmayı denerseniz doğru bildiklerinizi rahatça söyleyebilirsiniz bence .Ve bir an önce ya kapının arkasında anahtar unttuk ,ya kilit kırıldı gibi bahane bulup kilidi degistirin içiniz rahat olsun

konu sahibi çok öfkeli belli ki öncesinde bişeyler yaşamış ve o yüzden bu kadar öfkeli yoksa üst üste aranıyor diye bi insan bu kadar öfkelenmez diye düsünüyorum. ben de hamileyim ve hamileliğim aynı sizinki gibi geçiyor, sürekli uyuyorum ve kimseyle iletişim halinde olasım da yok, ruh halim de iyi sayılmaz. burda ben de keske hamileliğim de prenses gibi davransaydım yazanlar var, davransaydınız arkadaşlar sizi tutan mı vardı, herkesin süreci farklı sonuçta. benim de kayınvalidemin kızı yok, kendisi çok iyi bi insandır, sıcakkanlıdır, o da ister benimle arasının çok iyi olmasını, sürekli konusmamızı, sürekli aranmayı ama ben aşırı samimiyetten hoşlanmadığım ve bunu da belli ettiğim için beni öyle çok arayıp sormaz, aşırı darlamaz, görüntülü falan asla aramaz zaten bilir çünkü hoşlanmadığımı bu yanlış bişey değil bence sevmiyorum çünkü, birileri mutlu olacak diye olmadıgım biriymişim gibi davranamam, ben onu nasıl o sıcakkanlı bir insan arayıp sorması merak etmesi gayet normal diye anlayışla karşılıyorsam o da benim aşırı ilgiden hoşlanmadığımı anlayışla karşılamalı ki karşılıyor da. bu arada bizim de bir anahtarımız onlarda ve asla öyle çat kapı gelecek insanlar değiller. karşılıklı bi anlayışsızlık durumu var. aşılmayacak şeyler değil.

Ben de hiç hoşlanmam fazla samimiyetten…gelinim de var… kızım da…ani gelişlerden de hiç hazzetmem🙈kapıda güleryüzle karşılanıp hoşgeldin denilmesinden yanayım…kızımdan olan 5 yaşındaki torunumu evimde bakıyorum kızımın anahtarı bende olduğu halde asla bilgisi dışında evine girmemişimdir…bu gelin kızımız da bence haklı…ama ne yapılabilir bilmiyorum…çünkü her evliliğin dinamikleri farklıdır…yapılan bir uyarının nasıl bir geri dönüşü olabileceğini sadece konu sahibi bilebilir….

Herkese merhaba;
konuya direkt giriyorum neredeyse 2 yıllık evliyim eşimle aram oldukça iyi fakat annesi köyde doğup büyümüş bir insan kafa yapılarımız oldukça farklı.

Kendisi iki erkek çocuk annesi ve hep kız çocuğu istemiş hatta nişanlıydık bize geldiğinde demişti ki doğurabileceğimi ve kız olacağını bilsem şu an çocuk yaparım demişti annem, kız kardeşim ve ben şok olmuştuk bu nasıl bir kafa nasıl bir bencillik gelmişsin 50 yaşına 35 yaşından sonra bile gebelikler riskli oluyor neyse daha böyle saçma sapan sözleri çok var konuyu dağıtmak istemiyorum nişanda çok büyük terbiyesizlik yapmıştı bana o günümü zehir etti onu da başka bir gün anlatırım

Benimle çok samimi olabileceğini sandı hep öyle hayal etti hatta bir kaç kez laf çarptı kız kardeşin çok konuşkan mesela sen öyle değilsin herkes farklı falan gibisinden ben de aynen öyle ben çok fazla sevmem küçüklüğümden beri böyleyim dedim (bu arada doğru yani onu sinir etmek için demedim)

bizim evin üç tane anahtarı var bir tanesi ben de diğeri eşimde üçüncüsü eşimin annesinde!
hamileyim ve ben hamilelikte fena çarpıldım maalesef şu an yaşıyor muyum yaşamıyor muyum bilmiyorum ilk aylardayım sürekli büyülenmiş gibi uyuyorum aşırı yorgunum falan geçenlerde beni wp den arka arkaya görüntülü arıyor sevmediğimi bile bile ya yorgunum saçımı taramaya halim yok yatağın içinde yatıyorum arama hadi aradın diyelim açmadım daha ikinciye neden arıyorsun? ardından normal aradı yine açamadım ama ağladım sinirimden çünkü bir insan her gün aranmaz

kendi annemle her gün konuşmuyorum inanın ve kadınla muhabbetim hiç uyumuyor uyudum uyandım hamur kızarttım pazara gittim 24 saatte ne yaptığını ayrıntısına kadar anlatıyor 40-45 dakika hıhı evet evet hımmm dememe rağmen beni kendine esir alıyor! hamile kalınca artık bu duruma istesemde tahammül edemedim artık elimde değil ve evet bomba olaya geliyorum!

telefonlarını açmadım ya 1 saat sonra falan zile parmağını kaldırmadan uzunca biri bastı ama ben çarpılmış gibi yatıyorum kargoysa bile geri gitsin kafasındayım

tabii hanımefendide anahtar var açmış apartmanın kapısını kapıya güm güm vuruyor sesleniyo kızım evde misin falan derken beynimden aşağıya kaynar sular döküldü resmen o an ki sinirimi anlatamam anlatamam

mutfağı leş gibi bırakmıştım çünkü dedim ya çok kötüydüm normalde temiz titiz bir insanım ama hamilelik beni mahvetti… kapıyı açtım yüzüm beş karış uyuyor muydun dedi evet dedim hiç hoş geldin bile diyemedim mutfağa girdim hemen ama bayılacak gibiyim ayakta zor duruyorum hızlı hızlı bulaşıkları hallettim bi de yanıma gelip diyor ki git yat istersen

He oldu habersiz gel sinirlerimi tepeme çıkar sonra git yat!!! o günden sonra iyice kinlendim eşime mesaj attım annen gelmiş habersiz ben kendi öz ve öz kız kardeşimin evine habersiz gitmiyorum!!!

Nasıl böyle emin benim evde olduğumdan dedim ya anneme gittiysem ya avmye gittiysem di mi yada evdeyim ama uygun değilim? haklısın sonuna kadar ben annemle konuşucam dedi

kadın alıngan konuşsa direkt benim dediğimi anlayacak desen bi türlü demesen bi türlü daha öncede eşimin babası eve habersiz girmiş köylü insanlar onlar bunu ayıp olarak görmüyor geçen gün eşime çok kötü patladım ben kendi evimin anahtarının kimsede olmasını istemiyorum değiştir dedim saçmalama diyo bana ona da ayrı uyuz oldum

neyse geldi geceye kadar oturdu eşime diyor ki sen git yat oğlum ben duramıyorum asıl bennn hamileyim hormonlarım tavan yapmış kemiklerim sızlıyor kafam gidik o günden bugüne 3 hafta geçti bir kaç kere nasılsın kızım falan yazdı cevap yazmadım okundu dahi yapmadım asla aramıyor eşime yazmış neden cevap vermiyor diye eşimde bu aralar iyi değil arayıp sorma demiş

şimdi iyice soğudum normalde her hafta sonu gideriz ama artık gitmek istemiyorum arada yaptığı bi ton saçma sapan şey var hepsi bu değil

eşimi üzmek istemiyorum ama annesini gram sevmiyorum nasıl mesafe koymalıyım lütfen yardım edin yani bu durumu kimseyi kırmadan nasıl halledeceğim? kadın istiyor ki ben onun kızı olayım koluna taksın beni tüm gün çarşı pazar gezelim kafasında bi kadın ama ben asla izin vermem böyle bişeye o kadar mesafeliyim ki eşim olmadan bir kere bile onlara gitmedim mesela bu kadar mesafeye rağmen nasıl yapabiliyor bunları demek ki mesafeli olmasam daha neler yapacak torunu doğunca iyice korkuyorum tepeme biner diye

geçenlerde demez mi inşallah kız olur? ben annesi olarak sağlıklı olsun yeter bana dedim kız olursa iyice yandım kadının zaten kız evlat hasreti var

Herkese merhaba;
konuya direkt giriyorum neredeyse 2 yıllık evliyim eşimle aram oldukça iyi fakat annesi köyde doğup büyümüş bir insan kafa yapılarımız oldukça farklı.

Kendisi iki erkek çocuk annesi ve hep kız çocuğu istemiş hatta nişanlıydık bize geldiğinde demişti ki doğurabileceğimi ve kız olacağını bilsem şu an çocuk yaparım demişti annem, kız kardeşim ve ben şok olmuştuk bu nasıl bir kafa nasıl bir bencillik gelmişsin 50 yaşına 35 yaşından sonra bile gebelikler riskli oluyor neyse daha böyle saçma sapan sözleri çok var konuyu dağıtmak istemiyorum nişanda çok büyük terbiyesizlik yapmıştı bana o günümü zehir etti onu da başka bir gün anlatırım

Benimle çok samimi olabileceğini sandı hep öyle hayal etti hatta bir kaç kez laf çarptı kız kardeşin çok konuşkan mesela sen öyle değilsin herkes farklı falan gibisinden ben de aynen öyle ben çok fazla sevmem küçüklüğümden beri böyleyim dedim (bu arada doğru yani onu sinir etmek için demedim)

bizim evin üç tane anahtarı var bir tanesi ben de diğeri eşimde üçüncüsü eşimin annesinde!
hamileyim ve ben hamilelikte fena çarpıldım maalesef şu an yaşıyor muyum yaşamıyor muyum bilmiyorum ilk aylardayım sürekli büyülenmiş gibi uyuyorum aşırı yorgunum falan geçenlerde beni wp den arka arkaya görüntülü arıyor sevmediğimi bile bile ya yorgunum saçımı taramaya halim yok yatağın içinde yatıyorum arama hadi aradın diyelim açmadım daha ikinciye neden arıyorsun? ardından normal aradı yine açamadım ama ağladım sinirimden çünkü bir insan her gün aranmaz

kendi annemle her gün konuşmuyorum inanın ve kadınla muhabbetim hiç uyumuyor uyudum uyandım hamur kızarttım pazara gittim 24 saatte ne yaptığını ayrıntısına kadar anlatıyor 40-45 dakika hıhı evet evet hımmm dememe rağmen beni kendine esir alıyor! hamile kalınca artık bu duruma istesemde tahammül edemedim artık elimde değil ve evet bomba olaya geliyorum!

telefonlarını açmadım ya 1 saat sonra falan zile parmağını kaldırmadan uzunca biri bastı ama ben çarpılmış gibi yatıyorum kargoysa bile geri gitsin kafasındayım

tabii hanımefendide anahtar var açmış apartmanın kapısını kapıya güm güm vuruyor sesleniyo kızım evde misin falan derken beynimden aşağıya kaynar sular döküldü resmen o an ki sinirimi anlatamam anlatamam

mutfağı leş gibi bırakmıştım çünkü dedim ya çok kötüydüm normalde temiz titiz bir insanım ama hamilelik beni mahvetti… kapıyı açtım yüzüm beş karış uyuyor muydun dedi evet dedim hiç hoş geldin bile diyemedim mutfağa girdim hemen ama bayılacak gibiyim ayakta zor duruyorum hızlı hızlı bulaşıkları hallettim bi de yanıma gelip diyor ki git yat istersen

He oldu habersiz gel sinirlerimi tepeme çıkar sonra git yat!!! o günden sonra iyice kinlendim eşime mesaj attım annen gelmiş habersiz ben kendi öz ve öz kız kardeşimin evine habersiz gitmiyorum!!!

Nasıl böyle emin benim evde olduğumdan dedim ya anneme gittiysem ya avmye gittiysem di mi yada evdeyim ama uygun değilim? haklısın sonuna kadar ben annemle konuşucam dedi

kadın alıngan konuşsa direkt benim dediğimi anlayacak desen bi türlü demesen bi türlü daha öncede eşimin babası eve habersiz girmiş köylü insanlar onlar bunu ayıp olarak görmüyor geçen gün eşime çok kötü patladım ben kendi evimin anahtarının kimsede olmasını istemiyorum değiştir dedim saçmalama diyo bana ona da ayrı uyuz oldum

neyse geldi geceye kadar oturdu eşime diyor ki sen git yat oğlum ben duramıyorum asıl bennn hamileyim hormonlarım tavan yapmış kemiklerim sızlıyor kafam gidik o günden bugüne 3 hafta geçti bir kaç kere nasılsın kızım falan yazdı cevap yazmadım okundu dahi yapmadım asla aramıyor eşime yazmış neden cevap vermiyor diye eşimde bu aralar iyi değil arayıp sorma demiş

şimdi iyice soğudum normalde her hafta sonu gideriz ama artık gitmek istemiyorum arada yaptığı bi ton saçma sapan şey var hepsi bu değil

eşimi üzmek istemiyorum ama annesini gram sevmiyorum nasıl mesafe koymalıyım lütfen yardım edin yani bu durumu kimseyi kırmadan nasıl halledeceğim? kadın istiyor ki ben onun kızı olayım koluna taksın beni tüm gün çarşı pazar gezelim kafasında bi kadın ama ben asla izin vermem böyle bişeye o kadar mesafeliyim ki eşim olmadan bir kere bile onlara gitmedim mesela bu kadar mesafeye rağmen nasıl yapabiliyor bunları demek ki mesafeli olmasam daha neler yapacak torunu doğunca iyice korkuyorum tepeme biner diye

geçenlerde demez mi inşallah kız olur? ben annesi olarak sağlıklı olsun yeter bana dedim kız olursa iyice yandım kadının zaten kız evlat hasreti var

Kayınvalidenizin amacı ne olursa olsun mesafe koymak istemeniz sizi kötü biri yapmaz.İnsanız ve herkesle yakın olmak zorunda değiliz.Bence isteğiniz gayet doğal ama yönteminiz yanlış.Mesela siz yatarken aradı 2 kez diyorsunuz sonra eve geldi… Mesafe koymuş biri olarak tüyoları veriyorum;
1-Aradığında açmayın bir süre sonra geri arayın ama mutlaka bir süre sonra asla hemen değil ya da 2.aramada cvp verme değil
2-Konuşurken hep bir işiniz ve aceleniz olsun
3-Bunlar yoksa hasta olun ondan dem vurun
4-Mesafe koymak istediğiniz kişi aramadığı sürece asla aramayın
5-Anahtar olayını derhal çözün-çilingir 5 dk da halleder değiştiriverin büyük bir olaymış gibi değil eşinize de spontane gelişmiş bir olay olarak lanse edin.Eline yeni anahtarı tutuşturuverin(oldu bittiye getirmek bazen herkes için en iyisidir)
6-yeni anahtardı değişimdi kimseye de bahsetmeyin.Sorar ya da farkederse şaşkın bakın zaten ne olması gerekiyordu ki anlamadım deyin?Emin olun utanacaktır
7-Sınır koymak istiyorsanız önce sınırlarınızı belirleyin mesela mutfak sizin dağınıklık sizin can sizin keyif sizin… Bunlar sınırlarınız ise o geldi diye birşey toparlamayın… İnanın bunu yaptınız diye özel ya da önemli olmayacaksınız (Titiz insanların büyük derdidir bu-emin olun bir halta yaramıyor)
8-arkadaş ilişkilerinizden çok söz etmeyin aile ilişkilerinizden olduğu gibi değil olmasını istediğiniz şekilde bahsedin(Annem şu şu konuda bana asla yorum yapmaz gibi)
9-Eşinize onun yanında ölçülü olun çoğu insan gereğinden fazla yakınmış gibi yaparak hata yapıyor.Siz ölçülü davranırsanız çabalayan taraf eşinizin gibi görünür.Öyle olunca da parmağında oynatan siz olursunuz bu böyle
10-Bu cümlem diğerlerinden daha da sevimsiz belki ama gerçek şu ki;Paralarını ne kadar yerseniz o kadar üzerinize titreyecekler… Bu kural çok yakın dost arkadaş dışında herkes için geçerli.
Sevgiler ve bol şans🧚‍♀️

Canım bunu kırmadan yapabileceğini sanmıyorum. Muhakkak kırılacaktır. O yüzden sen açıkca konuşabilirsin. Çünkü bebek doğunca daha da tepene çullanırlar emin ol. O yüzden şimdiden önlemini al derim.. ya da soğuk davranman işe yarıyorsa o şekilde devam et yılacaklardır diye düşünüyorum sma eşin arada kalabilir

Gayet normal bazen ,gelini kaynana sevmez bazende gelin kaynanayı ,kadın empati yoksunu anlamamış sevilmediğini ,

Cok kotu birisiniz ya ne oluyor hamile olunca felcmi oldunuz yataktan kalkamiyorsunuz kadinin yanlis yaptigi tek sey eve gelmesi ama merak etmis olabilirsiniz kiz istiyorum demesinde ne var sevmediginiz icin sacma sapan tepkiler veriyosunuz koylu koylu diye asagilamaniz asiri itici komple iticisiniz ya ne diyim yazik kadina

Üyeliği silmiş okuyor mudur dışardan bilmem..
Benim dikkatimi çeken bazı noktalar oldu. Misal her hafta sonu kayınvalideye gidiyolarmış. Yani? Neden? İki genç yeni evli insan niye tatil günlerinde gezmek yerine aileye gidiyorlar? Burada eşinde hata var. Her hafta sonu aktiviteniz kayınvalide evi mi yani? Öncelikle konu sahibi bunlardan dolmuş olabilir. Ama sorun eşte burda kayınvalidede değil.
Ve sürekli aranması ben kendi annemle bile hergün konuşmam hele 40-50 dakika asla ki konu sahibi de böyle söylemiş. Bu konuda kızı bıktırmış. Herkes samimi olmak zorunda değil.
Bu tarz şeylerden nem kapa kapa bu noktaya gelmiş aşırı öfkeli ama yanlış. Telefon konuşmalarını kısa kes bi süre sonra aramaz zaten.
Anahtar konusunda da ev onunmuş galiba o sebeple anahtarı varmış. Bizimkide aynı hesap anahtarı var ama kafasına göre girmez o sebeple ben takmıyorum. Bu kadında girmiyomuş bence hamile olarak kız kapıyı açmayınca telaşlanmış bence. Bundan sonrada huy değiştirip girerse uygun dille söylemek lazım.
Onun harici ak dese kara anlamışsınız. İyice sinir olmuşsunuz. Biraz sakinlesen iyi olur öfke pek faydalı bir şey değil biraz sakin olmaya çalış ve o kocanda seni her hafta sonu oraya götürmesin azıcık gezin yahu.

Kadını bi kovmadığınız kalmış, bunun bir üst sınırı dövmek filan oluyor. Daha fazla sınır koymayın bence.

Herkese merhaba;

Okurken çok negatif biri olarak algıladım sizi diyeceğim tek şey evladınız olacak ve oda bir evlat büyütmüş bir anne eşinizden de memnunsunuz anladığım kadarıyla o yüzden bile biraz daha saygılı hoşgörülü olabilirsiniz benim kayınvalidem de sürekli arar sorar görüşürüz konuşuruz hepsin de herzman istekli olmuyorum elbette ama saygıda kusur etmiyorum büyüttüğünüz evladınız evlatlarımız da yarın bir gün bize bu şekilde davranacaklar ne ekerse onu biçiyo insan

O köylü kadından çok daha görgüsüzsünüz. Size değil kayınvalideye yazık. İyi niyet olsa bir şekilde gidip gelme olayları düzeltilebilir ama siz kesinlikle iyi niyetli değilsiniz. Aileden zengin olsanız fark etmez, sonradan görme sizin davranışlarınız.

X