Esimi nasil ikna edebilirim guzellikle

Defneyilmaz34

Kimse sorunlarimla alay gecmesin Allah bu
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2022
191
25
Eşim İstanbula gidiyor hep gittiğindede annesigilde kalmamı istiyor bazen gidip gelmesi ya 15 günü buluyor yada 1 ayı buluyor ben kendi annemgilde kaldığım zaman kayınvalidem hep ortalığı karıştırıyor 1 ara kaldığımda bana ben görmedim hiç annesigilde 1 hafta kalanı dedi sinir oldum. ama kendilerinde kaldığım zaman sorum yok nedense kendi ailemle kalınca bir sorun oluyor kayinvalidem ne zaman alıyım diyor. Bende istemiyorum ne kayinvalidemde kalmayı nede kendi ailemde kalmayı istemiyorum kendim kalırım diyorum. Buna musade etmiyor esimi nasil ikna edebilirim güzel bir şekilde eşime dedim sorun oluyor kendi aileme gidince dedim. sorun olmayacaksa kalırım sorun olacaksa kalmam dedim.

Esiniz ist da ne kadar kaliyor ?ayrica cocukmusunuz siz,neden tek kalamıyorsunuz?gitmiyorum deseniz ne yapabilir?
Kayinvalideniz de ayrı sinirlendim.annenizi görmek yada istediğiniz kadar kalmak için ondan izin mi alacaksınız?Böyle soyleyin
15 gün 1 ay belli olmuyor ben diyorum hayir gitceksin diyor

15 gün 1 ay belli olmuyor ben diyorum hayir gitceksin diyor
Hadi diyelim bu kadar süre evde tek kalmanızı istemiyor, olabilir yani. Ama yarı yarıya ailelerde kalsanız hem sizin için iyi olur hem de kv sorun yapamaz. Hatta bu duruma eşinizin el atması lazım. Belli ki kv sizin laftan almıyor.

Eşim İstanbula gidiyor hep gittiğindede annesigilde kalmamı istiyor bazen gidip gelmesi ya 15 günü buluyor yada 1 ayı buluyor ben kendi annemgilde kaldığım zaman kayınvalidem hep ortalığı karıştırıyor 1 ara kaldığımda bana ben görmedim hiç annesigilde 1 hafta kalanı dedi sinir oldum. ama kendilerinde kaldığım zaman sorum yok nedense kendi ailemle kalınca bir sorun oluyor kayinvalidem ne zaman alıyım diyor. Bende istemiyorum ne kayinvalidemde kalmayı nede kendi ailemde kalmayı istemiyorum kendim kalırım diyorum. Buna musade etmiyor esimi nasil ikna edebilirim güzel bir şekilde eşime dedim sorun oluyor kendi aileme gidince dedim. sorun olmayacaksa kalırım sorun olacaksa kalmam dedim.
Eşin senin velin mi? Kalıcam diyeceksin kalacaksın. Maganda mı senin kocan? Niye evlendin böyle bi yontulmamışla?

Eşin senin velin mi? Kalıcam diyeceksin kalacaksın. Maganda mı senin kocan? Niye evlendin böyle bi yontulmamışla?
İlk başta kendilerini sergilemedilerki ailesi olmasa mükemmel bir adam ama ailesi onu yönlendiriyor başta olmak üzere annesi kadın tam bildiğin seytan melek yüzlü şeytan yüzüne güler arkandan iş çevirir

Hadi diyelim bu kadar süre evde tek kalmanızı istemiyor, olabilir yani. Ama yarı yarıya ailelerde kalsanız hem sizin için iyi olur hem de kv sorun yapamaz. Hatta bu duruma eşinizin el atması lazım. Belli ki kv sizin laftan almıyor.
Eşimde tam bir anneci annesi nederse o bazen karşı çıkar bazen dediğini yapar çoğu dediğini yapıyor zaten napti büyümü yaptı bilmiyorum

Siz mal değilsiniz ki ne demek kayınvalidem karışıyor?.
Evlenmeden önce yaşadığınız yer ailenizin evi. Sanki siz daha önce tanımadığınız bir yerde yaşamaya çalışıyorsunuz. Ne terbiyesizce. Sizi ailenizden aldık benimsin mantığı.

Eğer kalmak istiyorsanız evinizde kalın, yalnız kalamamanız gerekiyorsa annenize gidersiniz. Bir kere sınır çizeceksiniz, asla eşinizi ve ailesini buna karıştırmayacaksınız. Sert bir şekilde sesiniiz yükseltmeden kayınvalidenize buna karışmamasını söyleyin. Annenize gittiniz aradı konuyla alakalı cevap bile vermeyin, seni alalım mı? Laf soktu size. Sinirlenmeden Ne münasebet? Çocuk değilim. Teklifinize teşekkür ederim ama kendim karar veririm.
Sonra eşinize aratırsa da cevabını verirsiniz.

Eşinize de yalnız kalmanızı istemiyorsa kendisinin gitmemesini veya beraber gitmeniz gerektiğini söyleyin.

Siz çekildikçe üzerinize gelirler. Mesafe koyun eşinizin akrabağalarına. Kadın sizi kontrol etme kullanma derdinde. Mesafe candır. Kadına hiç bir şey anlatmayın kendinizle alakalı ne yapıyorsunuz ne ediyorsunuz günlük haberi olmasın

Bu adam calismiyor mu 15 gun 1 ay gidiyor? Ailelerle farkli sehirlerde oturuyorsaniz gitmeyip ne yapacak? Siz hic ailesini gormesin silsin mi istiyorsunuz? Ikinizin de abartmakta ustune yok gibi.

Yahu eşinin ailesiyle alakalı nasıl soğutabilirim de dahil olmak üzere bir sürü konu açtın herhangi bir şey değişti mi? bence değişmedi bu da değişmez. Baştan bütün her şeye he deyip iplerini adama tamamen verirsen böyle olur. Değişime kendinden başla mesela her şeye 'tamam bey' demek yerine özgür iradenle fikirlerini beyan et. Ama bu saatten sonra değişmeyi başarabilir misin bilemem.

Isterseniz kendi ailenizde kalirsiniz istemezseniz ikisinde de kalmazsiniz. Beni doguranin yaninda ettigim rahati esimin annesinin yaninda edemem evimde buldugum rahati da hic bir yerde bulamam. Kimse zorla kolunuzdan tutup goturemez sonucta esiniz sizi kiriyor ama siz guzellikle halledim diyorsunuz kusura bakmayin ama guzellikle olmaz resti cekin gitmicem diye size mi guvenmiyor niye illa bir yerde kalmaniz lazim?

Yahu eşinin ailesiyle alakalı nasıl soğutabilirim de dahil olmak üzere bir sürü konu açtın herhangi bir şey değişti mi? bence değişmedi bu da değişmez. Baştan bütün her şeye he deyip iplerini adama tamamen verirsen böyle olur. Değişime kendinden başla mesela her şeye 'tamam bey' demek yerine özgür iradenle fikirlerini beyan et. Ama bu saatten sonra değişmeyi başarabilir misin bilemem.
Bebeğim olmasını istiyorum kiloluydum zayıflamaya başladım adetim düzene girdi polikistik over başlangıcı var dedi ama ben zayıflamaya başladım geçermi

Ay bu o mu? Ablalarım diye yeni konu açtı. Bir de hamile kalmaya çalışıyor

Bizi niye istemiyor bizi sevmiyor mu mantıgı olmuştur. Erkekler de hemen etkileniverir bu olayda. Rahat etmen çok zor biliyorum ama idare etmen gerekiyor gibi. Bi süre sonra o düşünce gider zaten onlarda bıkar

Bu adam calismiyor mu 15 gun 1 ay gidiyor? Ailelerle farkli sehirlerde oturuyorsaniz gitmeyip ne yapacak? Siz hic ailesini gormesin silsin mi istiyorsunuz? Ikinizin de abartmakta ustune yok gibi.
Hayir kendisi İstanbula gidiyor benim ailem kendi ailem aynı şehirde yaşıyoruz üstelik kendi ailesini görmediğimiz an yok

Allah büyük bakalım elbette yardım eder

X