Eşimi yok sayan ailesi

Kesinlikle anliyorum seni. Malasef coğu kadin kiskanclik saniyor. Ama kiskanclikla uzakdan yakindan alakasi yok.

Insan sadece eşine ve cocuklara üzülüyor. Bir insanin ailesinden değer görmemesi derin yaralara sebep oluyor ve hayatinin her köşesine yansiyor. Aradaki yapilan ayrimi (göze soka soka) insan kaldiramiyor.

Ben eşimi asla doldurmadim. Seninde doldurduğunu sanmiyorum. Benim eşim Iş yerindeki sorunlar sebebi terapiye başladi ve terapi sürecinde annesinle olan bağini kesmeye karar verdi. Sebeblerini sormadim. KVye sorsan sorumlusu benim ama neyse :)

Aslinda senlik bir durum yok. Yapan kendi cocuğuna yapiyor ama ister istemez insanin hanesine yansiyor. Insanin eşi evde depresif kedi gibi dolaşirken - amaaaaan ben evimde huzurluyum Modusu olmuyor. Ister istemez evde gerilim oluyor. Bunlarida malasef yaşamayan anlamiyor ve kiskanclik saniyor.
Eşim yaptıklarından dolayı pişman yada depresif değil. Soğudu, uzaklaştı.
Doldurmadım onu ama ailesini ilk tanıdığımda eşime zerre değer vermediklerini anladım.
Bir insan çocuğunu gerçekten sevse gelinine kötü davranmaz davranamaz çünkü oğlunu kaybedeceğini tahmin eder.
Şekil A kaynım.
Eltim olağanüstü güzel, hizmetkar, zengin falan değil kayınvalidemin yıllarca söylendiği evde kalmış kız kurusu tabirine birebir uyuyor ama ona hiç bişey demiyor neden çünkü oğlunu seviyor.
Bir arkadaş yazmıştı eşiniz sizin kadar takmıyordur diye gerçekten doğru ben evlatlık görevimi yaptım kendileri bilir dedi kapattı konuyu.

Kvalideniz geline değer vermiyor bence
Eşiniz daha sessiz olduğu için, daha erken evlenip evden çıktığı için vs vs olabilir ama hepsi evlatlarına bakış açılarıyla ilgili
Gelinlerle ilgili değil

Ve bu adam 40 sene yanlarında yaşamış
Tabii ki daha çok iç içe bir yaşamları olmuş, daha çok yatırım yapmışlar tabiri caizse
Kbirader 40 yaşına kadar aileye de maddi yardım yaptıysa kendilerince bir adalet sağlamış olabilirler

Ya da adaletsiz bir aile olsunlar
Eşiniz bu duyguları deşmemeyi tercih ediyorsa bırakın öyle kalsın
Böyle kalmasından iyidir belki de

Eşiniz iyilik adı altında çok umursamaz duruyor, ben sizinle de iletişim problemi -hiç değilse bir dönem- yaşadığından eminim

Kimseyi istediğimiz kalıba sokamıyoruz ki
Kbiraderin de vardır kendince hesabı, bunu abisiyle konuşmalıydılar
Soracaksa abisi evin hesabını soracaktı
İstiyorsa isteyecek, istemiyorsa da bildirecekti
Yıkıcı bir öfkeye gerek yok
Ee plan nedir diyecek, ha tamam rızamı soruyorsanız razıyım/değilim diyecekti
Bir ağırlık hissettirecekti
Abi o kadar etkisiz duruyor ki ben de bir şey demez diye düşünürdüm

Kvalideniz size kayınvalidelik yaparken eşiniz neden öylece durmuş, neden ses çıkarmamış, köprü olmamış?
Bu durumları 17 sene boyunca siz hiç konuşmadınız mı?
Zaten uzakmışsınız ayda yılda bir gittiğinizde problem çıkarıp duruyorlarsa siz hiç mi kendinizi korumadınız?
Yani durumlar buraya gelene kadar bambaşka bin çeşit yolu var bu işin

Eltiyi de gözünüzde büyütmeyin Allah aşkına
Ellerinize sağlık harika yorum ve tespitler.
Eşim kimsenin etlisine sütlüsüne karışmaz, naiftir, kibardır kırmaz.
Etkisini hissettirmedi evet hep kırmaktan korktu.
Kayınvalidemle olan problemlere elbette müdahale etti ama kendisi o kadar baskın karakterki gücü bir yere kadar yetti.( o kadar çirkef ki size anlatamam)

Her eşimi aradığında beni şikayet etmiş kadın.
Sürekli doldurmuş bunları bana hiç söylemedi mesela. Benim söylediklerimi de onlara.
Ama biraraya gelince patlamalar yaşanıyordu haliyle. Beni götürmeyerek çözüm bulabilirdi ama tek hiç gitmek istemedi oraya.

Siz neden katlandınız diyebilirsiniz haklısınız.
Cahillik deyin, çok sevmek deyin, salaklık deyin bir şekilde buralara kadar geldik.

Defalarca konuştuk eşim hep onlar cahil idare et, bilmiyorlar he de geç dedi.
Taaaa ki yeni gelin alırken süzüm süzüm süzülüp güzel geçmesi için elinden gelenin fazlasını yaptığını görene kadar.

E gördük kayınvalidem diğer gelinime dört dörtlük değer veriyor işte.

Ya sizin meseleniz bu bence kadın istediğine değer verir istediğine vermez bunu biz ayarlayamıyoruz ki keşke ayarlayabilsek.
Ama siz hala bize neden değer verilmiyor diye takılıp kalmışsınız. Vermiyor demek ki yapabilecek bir şey yok.
Başkalarının düşüncesini, duygularını değiştiremeyiz.
Bu arada bugün eski konunuzu ararken mezuniyet kıyafeti konunuza denk geldim de orada herkes eşiniz şort giymesin uygun değil demiş cevap olarak bence uygun demişsiniz herkese. Bence sizin fikriniz sabit zor değiştiriyorsunuz yani farklı fikri kabul etmiyorsunuz.

Demişsiniz ki bir üyeye eşim anladı kendisi soğudu birden
Şimdi birbirimizi kandırmayalım hiçbir erkek benim düğünümde istediğim olmadı kardeşimin düğününde istediği oldu diye küsmez. Zaten konunuzda sinirlendim yazmışsınız yani sinirlenen sizsiniz eşinizi de doldurmuşsunuz.
Herkesin düğününde kayın aileyle ilgili bir ukde kalmıştır ama sizinki bence farklı yere evrilmiş kardeş düğününe gitmemeye kadar.

Kayın aile sizden para istemiyorsa artık bırakın bence kime ne aldığından. Merak ettiğim bir şey evlenirken aileden bir şey istediniz mi sizin aileniz kızımıza düğünde 5 bilezik takılsın takılsın gibi??

Ya sizin meseleniz bu bence kadın istediğine değer verir istediğine vermez bunu biz ayarlayamıyoruz ki keşke ayarlayabilsek.
Ama siz hala bize neden değer verilmiyor diye takılıp kalmışsınız. Vermiyor demek ki yapabilecek bir şey yok.
Başkalarının düşüncesini, duygularını değiştiremeyiz.
Bu arada bugün eski konunuzu ararken mezuniyet kıyafeti konunuza denk geldim de orada herkes eşiniz şort giymesin uygun değil demiş cevap olarak bence uygun demişsiniz herkese. Bence sizin fikriniz sabit zor değiştiriyorsunuz yani farklı fikri kabul etmiyorsunuz.

Demişsiniz ki bir üyeye eşim anladı kendisi soğudu birden
Şimdi birbirimizi kandırmayalım hiçbir erkek benim düğünümde istediğim olmadı kardeşimin düğününde istediği oldu diye küsmez. Zaten konunuzda sinirlendim yazmışsınız yani sinirlenen sizsiniz eşinizi de doldurmuşsunuz.
Herkesin düğününde kayın aileyle ilgili bir ukde kalmıştır ama sizinki bence farklı yere evrilmiş kardeş düğününe gitmemeye kadar.

Kayın aile sizden para istemiyorsa artık bırakın bence kime ne aldığından. Merak ettiğim bir şey evlenirken aileden bir şey istediniz mi sizin aileniz kızımıza düğünde 5 bilezik takılsın takılsın gibi??
Sabit fikirlilikte benimle yarışıyorsunuz sizde.
Ne yazarsam yazayım ikna olmayacaksınız.

Birde bu insanları eski konularıyla vurmakta nasıl bir gereksizliktir yahu.

Hayır istemedik misafir gibi gelip gittiklerini yazmıştım konumda.

Sabit fikirlilikte benimle yarışıyorsunuz sizde.
Ne yazarsam yazayım ikna olmayacaksınız.

Birde bu insanları eski konularıyla vurmakta nasıl bir gereksizliktir yahu.

Hayır istemedik misafir gibi gelip gittiklerini yazmıştım konumda.

Eski konuyla mı vurmuşum ?? Mezuniyet kıyafeti konunuzla mı vurmuşum:confused:
Valla 17 sene önceki düğün mevzusunu içinde tutup tutup sonra eltisi kıskanmak nasıl bir gereksizlikse öyle bir gereksizlik :KK70:

Siz istememişsiniz isteseydiniz madem bu kadar 17 senedir dert olacaksa, diğer gelin ya da ailesi istemiş almış

Eski konuyla mı vurmuşum ?? Mezuniyet kıyafeti konunuzla mı vurmuşum:confused:
Valla 17 sene önceki düğün mevzusunu içinde tutup tutup sonra eltisi kıskanmak nasıl bir gereksizlikse öyle bir gereksizlik :KK70:

Siz istememişsiniz isteseydiniz madem bu kadar 17 senedir dert olacaksa, diğer gelin ya da ailesi istemiş almış
Hayır ben eltimi kıskanmadım defalarca yazdım yine yazıyorum. O da ilk kez evleniyor hakkıdır elbette mutlu olsun mutlu edilsin.

Zamanın ne önemi var önemli olan hissettirilen duygular. Umarım siz yaşamazsınız. İyi geceler

Hayır ben eltimi kıskanmadım defalarca yazdım yine yazıyorum. O da ilk kez evleniyor hakkıdır elbette mutlu olsun mutlu edilsin.

Zamanın ne önemi var önemli olan hissettirilen duygular. Umarım siz yaşamazsınız. İyi geceler

Valla cidden kv ile neler yaşadığımı anlatsam roman olur ama takmak istesem kendi hayatımı mahvederim

İyi geceler.

Yapmak isteyen yapar.
Gelmek isteyen gelir bunların hepsi bahane.
Umarım en sevdikleri evlatlarıyla sınanırlar.

Eltim olağanüstü güzel, hizmetkar, zengin falan değil kayınvalidemin yıllarca söylendiği evde kalmış kız kurusu tabirine birebir uyuyor ama ona hiç bişey demiyor neden çünkü oğlunu seviyor.

Bu kadar nefretle yaşamak zor olmuyor mu 🥲
Beddua etmek çok fazla değil mi?
evladınıza bir zarar mı verdiler ne yaptılar?
Hayatınıza normal devam edemez miydiniz onları da böyle kabul edip? Bir şey olmamış gibi yapamaz mıydınız? Eşinize evet yaptılar bir haksızlık ama annenizdir babandır vardır bildikleri diyemez miydiniz?

Benim de eşimin ailesiyle ilgili bir konum var maddi yine. Bizimki biraz daha farklı. Bizden fazla beklenti var. Bize yapılmasını geçtim zaten de. Konu beni ilgilendiren bir noktaya gelene kadar eşime ağzımı açıp bir şey demedim. Mevzuyu çözdüğümüzü düşünüyorum. Konuyu kapattık. Şimdi öyle bir şey hiç yaşanmamış gibi davranıyorum.
Çünkü baktığında eşimin ailesi. Ve kimse kolay kolay ailesini kötü bilmez. Ne yaşanırsa yaşansın. Ailesi yine canı. Görebiliyorum.
Sağolsun benim ailem hep arkamızda. Eşimi bu bile yeterince üzüyordur zaten.

Yarın öbür gün eşiniz de umarım sizi suçlamaz.

Son düzenleme:
Ne olursa olsun o duğune gitmeliydiniz
Siz de sandalye gibi oturup kalkardıniz kardeşi gibi
Anne baba ile bağlar koparilmamali
Zarar görülüyorsa uzak durulmali mesafe olmalı ama koparilmamali benim düşünceme göre
Sonuçta ölüm var babası 70 yaşında helallik almadı dediniz ama
Oğlu da alamayacakti ona bakarsanız hiç mi babalık yapmadı hiç mi hakkı geçmedi
Ayrım vs her yerde ve her ailede oluyor
Yine de bir hastaneye gidemeyecek kadar nefret olmamalı
Sonra pişmanlıklar olur ve telafi etmek imkansız maalesef

Ne olursa olsun o duğune gitmeliydiniz
Siz de sandalye gibi oturup kalkardıniz kardeşi gibi
Anne baba ile bağlar koparilmamali
Zarar görülüyorsa uzak durulmali mesafe olmalı ama koparilmamali benim düşünceme göre
Sonuçta ölüm var babası 70 yaşında helallik almadı dediniz ama
Oğlu da alamayacakti ona bakarsanız hiç mi babalık yapmadı hiç mi hakkı geçmedi
Ayrım vs her yerde ve her ailede oluyor
Yine de bir hastaneye gidemeyecek kadar nefret olmamalı
Sonra pişmanlıklar olur ve telafi etmek imkansız maalesef
Aralarında gerçekten bir bağ olsa kopmazdı.
O düğüne de gidilirdi.
Bardağı taşıran son damla yazmıştım gördünüz mü?
Eşime zaten zerre değer verilmedi hiç bir zaman hep o anne baba hakkı diye gezdi arkalarından.
Tek taraflı bir yere kadar gelebiliyor bazı şeyler.
Kardeşinde görünce donk etti çekti kenara kendini.

Bu kadar nefretle yaşamak zor olmuyor mu 🥲
Beddua etmek çok fazla değil mi?
evladınıza bir zarar mı verdiler ne yaptılar?
Hayatınıza normal devam edemez miydiniz onları da böyle kabul edip? Bir şey olmamış gibi yapamaz mıydınız? Eşinize evet yaptılar bir haksızlık ama annenizdir babandır vardır bildikleri diyemez miydiniz?

Benim de eşimin ailesiyle ilgili bir konum var maddi yine. Bizimki biraz daha farklı. Bizden fazla beklenti var. Bize yapılmasını geçtim zaten de. Konu beni ilgilendiren bir noktaya gelene kadar eşime ağzımı açıp bir şey demedim. Mevzuyu çözdüğümüzü düşünüyorum. Konuyu kapattık. Şimdi öyle bir şey hiç yaşanmamış gibi davranıyorum.
Çünkü baktığında eşimin ailesi. Ve kimse kolay kolay ailesini kötü bilmez. Ne yaşanırsa yaşansın. Ailesi yine canı. Görebiliyorum.
Sağolsun benim ailem hep arkamızda. Eşimi bu bile yeterince üzüyordur zaten.

Yarın öbür gün eşiniz de umarım sizi suçlamaz.
Tabii zor.
Bende isterdim mutlulukla gidip geleceğimiz ebeveynler olsunlar.
Kötülükle çirkinlikle beslendikleri için bu duruma geldi ilişkimiz.
Unutmayın kimse durup dururken nefret etmez.

Yapmak isteyen yapar.
Gelmek isteyen gelir bunların hepsi bahane.
Umarım en sevdikleri evlatlarıyla sınanırlar.
bu nasıl bir kin nasıl bir öfke
hemen beddua
aman Allah ım deli gibi kıskanıp beddua ile hırs çıkarıyorsunuz
dikkat edin size çarpmasın o beddua

bu nasıl bir kin nasıl bir öfke
hemen beddua
aman Allah ım deli gibi kıskanıp beddua ile hırs çıkarıyorsunuz
dikkat edin size çarpmasın o beddua
Anlamak neden zor sizin için mesela???
Deli gibi kıskanmak ???
Şuan benim imkanlarım kendilerinden çok daha iyi şükürler olsun.
Kırgınlık neden kıskançlık diye nitelendiriliyor.
Kimseye durup dururken beddua edilmez.
Yaşadıklarımı yaşasaydınız beni anlardınız ama umarım yaşamazsınız.

Deli gibi kıskanmak ???
insan kırılınca üzülür
çocuğundan sınanır diye de beddua edilmez!

benim kırdığım insanlar çocuğuma laf edecek beddua edecek öyle mi? Allah korusun

Deli gibi kıskanmak ???
Abi de düğüne katılmadığınız için size kırgın olabilir. Çocuklarınız üzerinden beddua etse "aa canım ya kırgın herhalde, canı sağ olsun" mu dersiniz ki? Hiç mi korkmazsınız ettiğiniz bedduaların kendi sevdiklerinizi bulmasından?

Abi de düğüne katılmadığınız için size kırgın olabilir. Çocuklarınız üzerinden beddua etse "aa canım ya kırgın herhalde, canı sağ olsun" mu dersiniz ki? Hiç mi korkmazsınız ettiğiniz bedduaların kendi sevdiklerinizi bulmasından?
Hep bana derse tabiki bunlarla karşılaşacak.
Sizind hakkınıza girildiğinde canı sağ olsun diyin o zaman.

benim konunuzdan anlamadığım bir şey var . Abi 40 yaşında evlenmiş. Bu adam hiç çalışmadı mı bu zamana kadar. Yan gelip yattı mı. Nereden biliyorsunuz ailenin ev araba aldığını. Kendisi ailesine vermiştir kazancını. Şimdi bende 40 yaşındayım muhtemelen bizim yaş grubunda ki çoğu kişinin evi arabası vardır. Sizde erken evlenmek yerine 40 yaşında evlenseydiniz

insan kırılınca üzülür
çocuğundan sınanır diye de beddua edilmez!

benim kırdığım insanlar çocuğuma laf edecek beddua edecek öyle mi? Allah korusun

Evlat arasi ayrim yapan bir Anne ve/veya Baba ( dini konu yasak ama hepimiz evlat arasi ayrimin Islamda yeri olmadigini biliyoruz) alacaği Bedduayi fazla takmaz zaten. Allahin emrini takmayan bedduayi rahatlikla kaldirir. Bünye meselesi.

Hep bana derse tabiki bunlarla karşılaşacak.
Sizind hakkınıza girildiğinde canı sağ olsun diyin o zaman.
Hayatta sadece siz mi zorluk yaşıyorsunuz hanımefendi, sanki dünyada bi tek sizin hakkınıza girilmiş gibi insanların çoluğundan çocuğundan ne istiyorsunuz? Hepimizin hakkına öyle ya da böyle girildi kimseye de beddua ettiğimi hatırlamam, hele çocuklar üzerinden. Allah'a havale ettim geçti gitti, gayet de güzel öbür dünyaya bile kalmadan burada ödediler bedelini. Size de tavsiye ederim, bu kadar kin nefret size ve ailenize zarar.

X