Eşimi yok sayan ailesi

Hep bana derse tabiki bunlarla karşılaşacak.
Sizind hakkınıza girildiğinde canı sağ olsun diyin o zaman.
Siz neden anlamıyorsunuz?
Çok beddua etmek istiyorsanız direkt muhattabına edin
Çoluk çocuğun suçu ne?
Onlara neden beddua ediyorsunuz?
Şeytan görse şapka çıkarır cidden.

Kadın cinayetleri/tecavüzleri ile ilgili haberlerin altına fail hakkında inşallah senin de karına kızına yaparlar diye hırsını öfkesini yine başka kadından çıkarmak isteyen adamlar aklıma geldi.

Evlenirken size destek olmamişlar, bohça vs.yapmamişlar,kayınvalideniz ilk yıllar size laf sokmuş,kaynanalik yapmış vs.vs.

Aradan yıllar yıllaaar geçmiş, kayın gelmiş 40 küsür yaşına şimdi ona yapıldı diye bozuluyorsunuz.Adam yıllarca çalışıp biriktirmiştir,kayın aile de gerçekten yol yordam öğrenmiş olabilir.Nerdeyse çeyrek asır geçmiş üstünden.Hee akillaninca yapsalardi diyeceksiniz.Siz ikinci yılda anne baba demeyi birakmişsinız bile.Onlara sorsak kim bilir siz neler yaptınız neler dediniz.

Diyelim ki evlat ayrımı yaptılar,sizden de pek hoşlanmadılar.Sizin yapacağınız iletişimi minimumda tutup sadece kendi aile hayatınıza odaklanmak olmalıydı.Siz yıllarca yiyip bitirmişsiniz kendinizi de eşinizi de.Yaşananlari ısıtıp ısıtıp kininizi hep taze tutmuşsunuz.Bu yaptığınız size sadece mutsuzluk getirmiş.

Ek olarak eşiniz, ameliyat olacağı için babasını aramak yerine yanına gitmeliydi.

Aralarında gerçekten bir bağ olsa kopmazdı.
O düğüne de gidilirdi.
Bardağı taşıran son damla yazmıştım gördünüz mü?
Eşime zaten zerre değer verilmedi hiç bir zaman hep o anne baba hakkı diye gezdi arkalarından.
Tek taraflı bir yere kadar gelebiliyor bazı şeyler.
Kardeşinde görünce donk etti çekti kenara kendini.

Kusura bakmayın da o bağın kopması için elinizden geleni yapmışsıniz
Adam düğüne bile gidememiş
Ne kadar mahcubiyet...
Bardağı taşıran son damla yazmışsınız ama ananiza babanıza namusunuza laf etmemisler anlayamadım neyin son damlası
40 yaşında adama bohça yapılması mi son damla..

Evlenirken size destek olmamişlar, bohça vs.yapmamişlar,kayınvalideniz ilk yıllar size laf sokmuş,kaynanalik yapmış vs.vs.

Aradan yıllar yıllaaar geçmiş, kayın gelmiş 40 küsür yaşına şimdi ona yapıldı diye bozuluyorsunuz.Adam yıllarca çalışıp biriktirmiştir,kayın aile de gerçekten yol yordam öğrenmiş olabilir.Nerdeyse çeyrek asır geçmiş üstünden.Hee akillaninca yapsalardi diyeceksiniz.Siz ikinci yılda anne baba demeyi birakmişsinız bile.Onlara sorsak kim bilir siz neler yaptınız neler dediniz.

Diyelim ki evlat ayrımı yaptılar,sizden de pek hoşlanmadılar.Sizin yapacağınız iletişimi minimumda tutup sadece kendi aile hayatınıza odaklanmak olmalıydı.Siz yıllarca yiyip bitirmişsiniz kendinizi de eşinizi de.Yaşananlari ısıtıp ısıtıp kininizi hep taze tutmuşsunuz.Bu yaptığınız size sadece mutsuzluk getirmiş.

Ek olarak eşiniz, ameliyat olacağı için babasını aramak yerine yanına gitmeliydi.
Bilseydi elbette giderdi !!!

Ne kadar mahcubiyet...
Bardağı taşıran son damla yazmışsınız ama ananiza babanıza namusunuza laf etmemisler anlayamadım neyin son damlası
Mahcubiyet ???
Neden onların yaptıkları / yapmadıkları mahcubiyet olmuyor.
Ne yaşadığımızı biz biliyoruz.
Değerimizi görüp uzak durduk.

Mahcubiyet ???
Değer görmediğimiz her yerden uzak duralım bunda sorun yok tabii
Ama bu anne baba ya ne bileyim biraz farklılık olmalı
Eşinize de emek verilmiş bu yasa getirilmiş bunu kimse haketmez evlat büyütmek kolay değil iki bohça yapılmadi diye kimse silinmez
Çok kotulerdir mesafe ok ama tüm bağları koparmak fazla
Ve ayrıca siz hep kendinizle kiyasliyorsunuz
Onlarin yaşı var 70 yaşında yazdiniz ya
Kendinizi onlarla mi kiyasliyorsunuz

Mahcubiyet ???

Neden "değerimiz"
Yapılmayan size değil, oğullarına yapılmadı.
Size kötülük ettilerse de siz de susmayı tercih ettiniz.
Nihayetinde siz bağınızı koparmaya karar verdiniz evet ama bu karar yalnızca sizi bağlardı.
Eşime haksızlık yapılınca ben de küstüm deseniz bile, ı ıh, sizlik bir şey yok.

Yani siz eşinizin sözcüsü değilsiniz, eşinizin duygularını eşinize bırakmalıydınız.
Siz, size kötülük yapılırken eşinizden destek, ara buluculuk görevi vs isteyebilirsiniz ama eşinizin anne babasına evlat sıfatıyla bakışı sadece eşinizin alanı.
Orayı kurcalamamalıydınız.

Eşinize saygı duyduğunuzu düşünmüyorum.
Beni neden sevmediler öfkesi ve altında yatan hayal kırıklığı eşinize de öfke olarak yansıyordur bence.
Çünkü hala kavga ediyorsunuz o küçük dünyayla.
Huzurlu olmanız mümkün değil.

Yetişkinlik böyle bir şey değil.
Siz yetişkinler gibi kavga ediyorsunuz ama çocuklar gibi de gönül alınmasını bekliyorsunuz.
Büyüklerin affediciliğinden bahsedip küçük oluyorsunuz ama eşitmişsinizcesine tavır yapıyorsunuz.
Kişi nerede duracağını kendi belirlemeli.
Birilerinin insafına, anlayışına, onayına, haklısınına kalmamalı.

Daha önce de dedim 40 yaşında adam birikim de yapmış olabilir, ailesine para verdiği için ailesi de verdiklerini adaletli bulmuş olabilir.
Hiçbir şey olmasa bile bu sizin davanız değil.
"Değeriniz" değil.

Ne kadar mahcubiyet...
Ne yalan söyliyeyim benim de aklıma bu geldi
kocasını doldurmuş yönlendirmiş konuşmasına da o engel olmuş düğüne de o engel olmuş gibi :)
Mahcubiyet ???
Hiiiç hoşlanmadınız dimi yorumlardan :)
kusura bakmayın doğrular yazılıyor
kıskanmış, sizi sevmediler diye hırslanmış, eşinizi de gitme etme vs olaylarında etkili olmuşsunuz

çocuğuna beddua ettiniz buralar ondan sonra daha çok karıştı
yanlışsınız

Ne yalan söyliyeyim benim de aklıma bu geldi
kocasını doldurmuş yönlendirmiş konuşmasına da o engel olmuş düğüne de o engel olmuş gibi :)

Hiiiç hoşlanmadınız dimi yorumlardan :)
kusura bakmayın doğrular yazılıyor
kıskanmış, sizi sevmediler diye hırslanmış, eşinizi de gitme etme vs olaylarında etkili olmuşsunuz

çocuğuna beddua ettiniz buralar ondan sonra daha çok karıştı
yanlışsınız
Ne beni nede eşimi tanımadığınız halde nasıl bu kadar emin konuşuyorsunuz?

Eşim ailesine özellikle annesine çok düşkündür gitmek isteseydi eğer onu kimse engelleyemezdi.

Engellemek istedim diyelim ne yapabilirdim giderse dövermiydim mesela?

Allah aşkına sırf muhalefet olmak için yazmayın.

Umarım yaşadıklarım başınıza gelir o zaman söylediklerinizi yaparsınız.

Nerden başlasam bilmiyorum ama sizden başka kimseyede anlatmak içimden gelmiyor.

Ben 17 yıllık evliyim 2 çocuğum var. Eşimin ailesinden farklı bir şehirde yaşıyoruz. Eşimle karınca gibi kendimiz kurduk yuvamızı. Ailesi bildiğin misafir gibi düğüne gelip gittiler. Hiçbir ayrıntı ile ilgilenmediler. Bildiğin üvey evlat gibi.
Çocuklarım doğduğunda da hatta 2. Çocuğum doğduğunda görmeye gelmediler.

Yapmadıklarına kılıf olarakta onlarda adet gelenek olmadığını söylediler. Ok kabul yapmadılar yapmak zorunda da değiller ama kendilerinden soğutmak içinde ellerinden geleni yaptılar kaynanalık yaptı kayınvalidem bana kıyasladı, laf soktu, kıskandı eşimle aramızı bozdu ilk 5 sene çöp onlar yüzünden.

Bu olaylar yaşanırken eşim sürekli aramızda köprü oldu. Kopmayalım diye. 2 sene sonra anne baba demeyi bıraktım. Bayramdan bayrama gidip görevimi yapıp geliyordum ama onda bile lafları yiyip yiyip gelince eşime çatıyordum. Hiç yaranamadım eşimin ailesine sürekli bizi istemiyor bize anne baba bile demiyor dediler. Onca yaptıklarını görmeden.

Gün geldi devran döndü eşimin erkek kardeşi evlendi. Sanki kaynanam gitti yerine melek geldi.Adetleri öğrendi yapılması gereken ne varsa fazlasıyla yaptı kaynıma ve eltime. Bununla ilgili konuda açmıştım nişanda yaptıklarını görünce sinirlendim ve düğüne gitmedik. Gayette ne yapacaklarını biliyorlarmış ama işlerine gelmemiş.

Yaklaşık 1 yıldır görüşmüyoruz o kadar kafam rahattı ki. Ne halleri varsa görsünler. Ben onların gelinleri değilim bir dediğini iki etmedikleri gelinleri ile devam etsinler sorun yok benim için.

Takii geçen haftaya kadar. Eşimin babası ameliyat olmuş. Ve süreci kesinlikle bilmiyoruz görüşmediğimiz için hadi beni geçtim oğullarını da aramadılar sonuçtw ameliyat çıkamayabilirdi !!!

Buncq haksızlık yaptın oğluna ara bir helallik iste.
Yapmadılar ona rağmen eşim dayanamadı aradı o kadar kırgın olmasına rağmen !!! Sonuç açmadılar.

Şoklardayım bu nasıl bir terbiyesizliktir. Nasıl hem suçlu hem güçlü olabiliyor bu insanlar. Eşimin tek bir saygısızlığı yok. Sadece haklı olarak Kırgın görüşmüyordu ailesiyle. Düğüne gitmedi o yüzden silmişler eşimi.

Hiç üzülmedim açmasalarda ben görevimi yaptım. Onlar bilmesin Allah biliyor vicdanım rahat diyor eşim.

Bunlar kaynanamın başının altından çıkıyor bu arada. Muhtemelen o açtırmadı telefonu. Sinir oldum. Ya bunca adaletsizlik yapmışsın, hadi telafi etmedin, Gönül almak gibi bir gayende yok yahu
evladın adım atmış aramış açmamak nedir? Neyin egosu bu?

Fikirlerinizi almak istiyorum. Bu durumda mutlu mu olmam gerek benim eşimi resmen sildikleri için.
Çünkü zaten öyleydi ama eşim kabullenmek istemiyordu. İnsan nasıl bu kadar evlat ayrımı yapabilir, tek bir saygısızlık yapmamış biri nasıl bu kadar yok sayılabilir gerçekten anlamıyorum.
Nasıl yol izlemeliyim? İzlemeliyiz ?
Ben sadece şunu merak ettim ayrı şehirlerde yaşayıp bayramdan bayrama gördüğünüz eş ailesi nasıl bu kadar zarar verdi size

Yapmak isteyen yapar.
Gelmek isteyen gelir bunların hepsi bahane.
Umarım en sevdikleri evlatlarıyla sınanırlar.
Şu yazınız hiç olmamış, düşmanınız bile olsa kimsenin evladı için beddua etmeyin, sizin de evlatlarınız var ağzınızdan çıkacak her şeyi ölçün tartın bence.

Yapmak isteyen yapar.
Gelmek isteyen gelir bunların hepsi bahane.
Umarım en sevdikleri evlatlarıyla sınanırlar.

Kusura bakmayın ama düğünde size takılacak kıytırık 5 bilezik 1 setten daha değerli insan hayatı.
Valla şu yorumu rahat rahat yazdıysanız bence karşı tarafı da dinlemek lazım.
Kendi emeklerimle kazandığım param için evladıma beddua edecek kadar aç gözlü insana kuruş vermezdim.

Sebep ne olursa olsun kardeşinin düğününe gitmeliydi 5 dk da olsa hiç bir şey yapmasada
Ayni zamanda anne babası içinde görüşmemek çok çok fazla. Ameliyati duyunca gidebilirdi telefon etmek fazla formalite değil mi?
Yapmamışlar haklısınız siz görüşmeyin ama insanlar 2 dk da tüm ailesini kaybetti ve kemik bulamayan var. Evlat olarak görüşmemek için Sebep nadirdir ya bence, dünya çok kısa çünkü.
Yo tüm mirası diğer kardeş alıp yo bi dur burda abime ne veriyorsun demeyen bir kardeşin düğününe gitmemek normal

Yo tüm mirası diğer kardeş alıp yo bi dur burda abime ne veriyorsun demeyen bir kardeşin düğününe gitmemek normal

Ama tüm miras diye bir şey geçmemiş
Bu kdr süre birlikte yaşayan aile ev ve araba vermiş. Aralarındaki para ilişkisi hakkında da bilgi yok. Miras ztn ölünce olur şu an değil
Sizin söylediğiniz ile dağlar kadar fark var
Ayrıca 17 Yıl geçmiş en az bir yılda hazırlık deseniz garanti 18 19 yıl var
40 yaşında evlenen biri var sorumluluklar değişmiş bir sürü kriter var.
Ztn bir şey kazanmamislar şu an mutsuzluktan ve sinirden hayatları mahvolan yine kendileri. Demekki dogru bir yol değilmiş. Kimsenin normalinde bu olmamalı bunun tek adı iliklerine kadar kıskançlık

Ne beni nede eşimi tanımadığınız halde nasıl bu kadar emin konuşuyorsunuz?

Eşim ailesine özellikle annesine çok düşkündür gitmek isteseydi eğer onu kimse engelleyemezdi.

Engellemek istedim diyelim ne yapabilirdim giderse dövermiydim mesela?

Allah aşkına sırf muhalefet olmak için yazmayın.

Umarım yaşadıklarım başınıza gelir o zaman söylediklerinizi yaparsınız.
bedduaya devam
aferin böyle devam edin!!

Sizin anlatamınıza göre ayrımcılık konusunda çoğu yerde hak verdiğim noktalar var,kırgınlığınızı az çok anlamaya çalıştım.

İki küçük çocuğum var, çikolatadan,kıyafete,oyuncaktan sevgiyi hissettirmeye kadar eşit olmaya çalışıyorum.Fakat bahsettiğiniz insanlar eski nesil ve belli bir yaş grubunda ben evlat ayrımı yaptıklarını düşünüyorum,ayrıca 40 yaşında evlenmiş biri kaynınız.Bu yaşa kadar ailesiyle yaşadıysa maddi manevi eşinizden çok daha yakın olmaları,öyle hissetmeleri normal.Ya da belki çok daha fazla güveniyorlardır,anne babanın işlerine en çok kaynınız koşturuyorsa.Cidden konunun detayına göre değişir ama sizin anlatımınıza göre kırgınlığınız normal,fakat kabullenmelisiniz ki eski insanlarda çok zor öyle aman kırılmasınlar diye açıklama yapıp gönül almaya çalışanlar.

Aradan 17 yıl geçmiş,daha aileye yeni bir gelin gelmeden önce de anlaşamıyormuşsunuz o yüzden bu kadar dert etmeyin kendinize,olmadıysa olmadı boşverin.Eşiniz koca adam kendi hakkını,kırgınlığını ifade edecek yaşta,siz onun ebeveyni değilsiniz.Karışmayın,yönlendirmeyin.

Ayrıca yıllardır kardeşim evladım gibi diyen biri olarak şunu söylemek istiyorum ki insanın çocuğu çok farklı.Anne,baba kardeş herşeyden çok daha farklı bir bağ var.Bu yüzden evlat acısını Allah düşmanımıza dahi yaşatmasın deriz.Bir anne düşmanı dahi olsa beddua etmemeli böyle.Siz kırgın olabilirsiniz eşinizin ailesi ama bir kayıp verdiğinde tek suçlu siz olursunuz.Dahil olmayın.

X