Eşimin ailesi geliyor

sprngg

Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2023
806
457
30
Günaydın kızlaarrr 🌸
Alışkanlık oldu her sorunumu artık buraya yazar oldum nerdeyse hepsi de eş ailesi 😅 neyse bu seferki sorun değil tavsiye almak için 😊

Eş ailesi bize gelecek, ilk defa geliyorlar anne ve babası. Muhtemelen 10 güne yakın kalırlar. Sorun şu ki ben kayınpeder ile anlaşamıyorum. Aksine adam da bana takık gelinim de gelinim.
Aşırı konuşuyor, bayıyor. Telde de öyleydi rehin alıyordu beni neyse son zamanlarda eşim ağzını açıp annesine çok tutmayın kız sıkılıyor diyebildi. O da iki sene üstüne. İlk başlarda biraz dikkat etti son zamanlarda biraz rahatsızlandım endoskopi falan oldum her gün yine arıyor nasılsın diye baktım uzatıyor ben kapatıyorum.

Bilmesine rağmen adam bencil davranıyor çünkü ağzı gevşek. Sabaha kadar konuşur bıraksan ve görseniz öyle boş şeyler ki. Bi yerden sonra konuştukları benim canımı da sıkıyor kendisini ailemle kıyaslıyor istiyor ki onlara daha çok düşkün olayım anne babamı yine bileyim ama evimi artık geride bırakayım ne zaman adamla uzun sohbete girsem moralim bozuk çıkıyorum yani. Böyle saçma sapan şeylerden gastrit oldum çünkü üzüldüğümde tetikleniyordu doktor psikologla ilerlememi söyledi ama benim tek sorunum adamın patavatsızlığı eşimle baş başa kalınca gayet iyiyim.

Kaynanam da bastırılmış bir kadın, asla sözü geçmez. Kp ye nazaran daha iyi biri. Bir şey olsa olsun siz gençsiniz der üstünde durmaz. Kocasına da asla bir şey diyemiyor.

Neyse kızlar bunlar fikirleriniz için ayrıntıydı. Asıl sorum 31 yaşındayım maalesef hala KPSS peşindeyim. Mide rahatsızlığım sürecinde 2-3 hafta kadar boşladım. Şimdi biraz daha toparladım tekrar başlamam gerekiyor bunun üstüne gelmek istediler. Gelsinler tabii ki hiç gelmediler çocuklarının evi. Eşim sabah çıkıp akşam gelecek. Ben bu süreçte onlarla yalnız kalacağım. Ama derslerimi de ihmal etmek istemiyorum. Dediğim gibi kp ile oturup konuşmaya kalksam muhakkak sinirleneceğim bir şey de olacak.

Saçma oldu belki de yazım. Ama inanın adam çok alıngan biri. Ben de takıntılıyım üstüne çok düşünürüm. Çok tuhaf geliyor bana zaten kültürel olarak da çok zıtız ailemde görmediğim şeyler. Onlar için de asla gelinle damat bir değil.iç içe bir hayat sürmüşler hep yadırgamıyorum o da ne gördüyse onu yapıyor ama söylemleri, hareketleri hiç benlik değil.

Şimdi ben napabilirim çok muhattap olmamak adına ? Biraz vakit geçirip ders çalışmak istediğimi söylesem ayıp olur mu acaba ?

Sizi ve kayınpederinizi hatırladım :)
Bencede 1-2 gün ilgilenin, akşam eşiniz geldiğinde ailesinin yanında programı aksatmıyorsun dimi, derslerine birkaç saat ayırmalısın desin. Ailesi de kanıksar böylece kırmadan halledebilirsiniz sanki :)
Hatırlamamak imkansız :)
Kendileri ders çalıştığımı ve süreçte aksattığımı biliyor zaten. Bunu bilip geliyorlar. Zaten belirttiğim gibi ne kadar az muhabbetim olursa o kadar iyi benim ruh sağlığım için.
Yaşlı değiller anlayacaklarını umuyorum inşallah.

Odanızda dersinizi çalışın, tatlı dille söylerseniz sorun olmaz. 1 hafta 10 gün idare edilir çok takıntı yapmayın. Benim kayınvalidem gelip 2 ay kadar kalıyor, ev işine yemeğe de elini sürmez ben öleyim o zaman :KK70: :KK70:

Odanızda dersinizi çalışın, tatlı dille söylerseniz sorun olmaz. 1 hafta 10 gün idare edilir çok takıntı yapmayın. Benim kayınvalidem gelip 2 ay kadar kalıyor, ev işine yemeğe de elini sürmez ben öleyim o zaman :KK70: :KK70:
2 ay mı çok fazla ya dayanamazdım 😅

Bence öğretmen bir arkadaşınızın sizi alan sınavına çalıştırdığını söyleyin, o nedenle kütüphaneye gitmeniz gerektiğini, bunun bir fırsat olduğunu anlatın. Normalde bunun için para alıyorlar fln dersiniz, önemli dersiniz. Evden çıktığınızda da olay biter.

Bence öğretmen bir arkadaşınızın sizi alan sınavına çalıştırdığını söyleyin, o nedenle kütüphaneye gitmeniz gerektiğini, bunun bir fırsat olduğunu anlatın. Normalde bunun için para alıyorlar fln dersiniz, önemli dersiniz. Evden çıktığınızda da olay biter.
İşte küçük bir şehirdeyim dışarda çalışabileceğim imkan var mı bilmiyorum kütüphane var diye biliyorum aslında anlayış gösterseler evde odamda da çalışırım ben alıkoymasından korkuyorum kayınpederimin

İşte küçük bir şehirdeyim dışarda çalışabileceğim imkan var mı bilmiyorum kütüphane var diye biliyorum aslında anlayış gösterseler evde odamda da çalışırım ben alıkoymasından korkuyorum kayınpederimin
Bakın sabah çıkıp, arkadaşımla plan yapmıştım, onu ekemem diyerek kütüphaneye gideceksiniz ve akşam eşinizle beraber döneceksiniz

Güya oğluma gidiyorum derler sorsak sabahtan akşama geline tünemek oğluna gitmek oluyor.. rahatsız olmaları gerekirken..
Çocuklarını yeni gördüler aslında. Bunların işi benimle. Aslında kötü niyetli değiller ama çok ayrı dünyalardayız ve aşırı bir sahiplenme var boğuyor artık.
İki senedir toplasan üç kez gördüm 10 gün birlikte anca kalmışızdır neyi nasıl hemen sahiplenip sevdiler anlamış değilim.

Bu yorumu kütüphaneden yazıyorum. Size en uygun yer kütüphane. Allah kolaylık versin
Kütüphane ortamı nasıl peki ? Daha önce hiç çalışmadım orda. Öabt sınavım olduğu için alan canlı derslerim oluyor. İnternet vs dinleyebilecek miyim PC yanımda olsa ?

X