Eşimle birbirimizi yiyoruz

Evet işte buna tahammül edemiyorum onlar hayatlarına devam ediyor biz böyle salak gibi kaldık yerimizde. Ailesine biraz olsun tepki bile göstermedi haliyle onlarında Umurlarında değil

Ailesine cocugunuza bakmak istemiyorlar diye mi tepki göstermesini bekliyorsunuz?

Kusura bakmayın siz de normal değilsiniz.Kayınvalide diğer toruna bakıp sizinkine bakmayacak diye küsüyor ,üstüne eşiniz de küssün istiyorsunuz.

Sizin annenizin de bakacağı belli değil bakmazsa ona da karı koca küsecek misiniz?

Benzer şeyler yaşadık sizinle,bırakın eşimi küstürmek kendim dahi küsmedim.Sapla samanı karıştırmamak lazım.Hiç kimse bizim çocuklarımıza bakmak zorunda değil.Bakarlarsa mutlu oluruz elbet, bakmazlarsa başımızın çaresine bakarız.
Ben aslında eşime kızmayım gerçekten ne hissettiğimi sanırım tam ifade edemiyorum. Bakmıyor diye küsmedim. Hem bakmıyor hemde taşınmayın yanıma bakıcı tutun öyle bakacam diyor. Hâlâ bizi göndermiyor

Baskalari bakar diye cocuk mu yapılır? Bakıcıya verecek paraniz yoksa niye cocuk sahibi oluyosunuz? Yarin bi gun okula gidecek illa ki para lazim. Eşini hakli bulmadim ama sen de haklı degilsin. Annen kesin bakacak mi? Siz kirada misiniz? Su anda eşinin ailesine yakın mi oturuosunuz?

Ben aslında eşime kızmayım gerçekten ne hissettiğimi sanırım tam ifade edemiyorum. Bakmıyor diye küsmedim. Hem bakmıyor hemde taşınmayın yanıma bakıcı tutun öyle bakacam diyor. Hâlâ bizi göndermiyor
Esin ne dio buna, bakici tuttuktan sonra anasına ne hacetmis salak mi ne?

Evet olayın içinde olduğum için piskolojim pek iyi değildir buna hak veriyorum da. Ben annesi niye bakmıyor illa baksın demiyorum. Hem bakmıyor hemde bizi benim aileme yakın taşınmamıza izin vermiyor. Bakın hem kendi kızının yanında her gün ben de bari annem belki destek olur diyorum ona da müsade etmiyorlar neymiş bakıcı tutacakmışım 2 çocuğa birden bakacakmış k.v

Annenizin iftara misafiri geldiğinde kucağınızda 7 aylık bebekle gidip; annenizin temizliğini yapıp, yemeklerine yardım eden ve yaptıkları beğenilmeyen siz değil misiniz ?

Boşanmak istiyorsanız tabii boşanın. Boşanmak için illa büyük nedenlere ihtiyacınız yok; eşinizle evlilik hayatınızı sonlandırmak istemeniz yeterli.

Ancak "annem destek olur vb" diyerek kendinizi ve sizi dinleyenleri / okuyanları kandırmayın.

Boşa bu embesili bacım nefesini tüketme, imkanın varsa ailene git davanı aç , o evden tasinmadikca da asla affetme , iki aileye de mesafeli olup bakıcı tutacaksın başka yolu yok ...
En doğrusu aynen ama bakıcı içinde biraz daha büyüsün istiyorum kimseyle uğraşmaya gerek yok

Evet bütün olayın özeti bırakıp kendim bakacam çocuğuma ama işte içimi rahatlatma konusuyla baş edemiyorum. Savaşamıyorum zaten yanımdaki benle daha çok savaşma halinde
Bebeğiniz kaç aylık? Bakın lohusalık ve sonrası bence 6 ay hatta 1 seneye kadar hormonlardan dolayı duygular zirve oluyor. Öfkeyi de nefreti de zirve yaşıyor insan. Çok garip bir durum. Ama inanın geçecek bu haliniz.

Odağınızı dağıtın, bebeğinizi kendiniz büyütecekseniz bunu da bir parça iş gibi görebilirsiniz ama en güzeli en sevimlisi. Okuyun, öğrenin, uygulayın. Bebeğinizin büyümesine tanıklık etmek mucizevi bir şey. Kayınvalide ve sorunları düşünmeyin çünkü bunun sonu yok. İşiniz ne bilmiyorum ama kendinizi geliştirmeyi de ihmal etmeyin (ben online eğitimler, kitaplar vs bir zamandan sonra düzenli çalışmaya gayret ettim günde 1 saat bile iyi geliyor 6 aydan sonra tabi). Kadınlar gerçekten çok güçlüdür yeter ki azimli olsunlar. Gündüz bebeğime baktım geceleri yüksek lisans tezi ile uğraştım aylarca. Bazen gece uyumadı çalışamadım. 1 saatlik uyku ile zombi gibi gezdiğim oldu ki zaten totalde 4-5 saat uyku normalim olmuştu (kesik kesik biçimde) . Sadece eş desteği ile yürüttüm bu süreci. Eşimle de bağım kuvvetlendi, eşimin bebekle de bağı kuvvetlendi. Sadece eşimin değil kendi ailem de bebeğim konusunda bana veya hayatıma karışamıyor. Ne kadar yardım o kadar müdahale bence.

Ayrıca dediğim gibi düşünmeyin daha fazla kavga etmeyin. Dışarı çıkın, belki tatil niyetine ailenize gidip vakit geçirebilirsiniz. Eşinizle bir zamandan sonra toparlarsınız aranızı. Kendinizi yıpratmayın daha fazla.

Ailesi yanlış yaptı bu ortada. İstiyorum ki bizi bu kadar kafanıza göre yönlendirdiniz yıprattınız mağdur ettiniz artık çocuğumu karımı düşünmek istiyorum diyip bu güveni bana vermesini bekledim. Ben tek başıma ailesine tavır yapıyorum niye ? Sadece bana mı yanlış yapıldı. Hâlâ beni suçluyor nasıl aynı evde hiç sorun yokmuş gibi yapabilirim bilmiyorum sindiremiyorum
Önceki konunuzu okumadım ama burda bile yazdiklariniz sadece güc savaşi.
Annesine tavırlı olsa neolcak ?
Içiniz soğayacak?oh canıma değsin diyeceksiniz gibi geldi.
Sanki sizin anneniz hatayı yapmiş olsa tavır yapacsiniz ailenize karşi .
Sizde ozaman niye illaki kendi annenizin yanına gitmek istiyorsunuz ?
Tabii ortak karar verilemez .
Iki aileden de bağimsiz yere taşinin daha rahat edersiniz

Evet olayın içinde olduğum için piskolojim pek iyi değildir buna hak veriyorum da. Ben annesi niye bakmıyor illa baksın demiyorum. Hem bakmıyor hemde bizi benim aileme yakın taşınmamıza izin vermiyor. Bakın hem kendi kızının yanında her gün ben de bari annem belki destek olur diyorum ona da müsade etmiyorlar neymiş bakıcı tutacakmışım 2 çocuğa birden bakacakmış k.v
2 cocuga bakmak icin bakici lazimsa bakıcı parasının yarısını sidikli kızı versin :) söyle eşine tek siz ödemeyin.

Yaw sen haklisin da evin yok barkin yok işin yok gücün yok ailen de pek matah degil hir gur cikarip el kadar cocukla bosanman mantikli mi baska derdin yoksa? Bunu bi düşün.

Bebeğiniz kaç aylık? Bakın lohusalık ve sonrası bence 6 ay hatta 1 seneye kadar hormonlardan dolayı duygular zirve oluyor. Öfkeyi de nefreti de zirve yaşıyor insan. Çok garip bir durum. Ama inanın geçecek bu haliniz.
Odağınızı dağıtın, bebeğinizi kendiniz büyütecekseniz bunu da bir parça iş gibi görebilirsiniz ama en güzeli en sevimlisi. Okuyun, öğrenin, uygulayın. Bebeğinizin büyümesine tanıklık etmek mucizevi bir şey. Kayınvalide ve sorunları düşünmeyin çünkü bunun sonu yok. İşiniz ne bilmiyorum ama kendinizi geliştirmeyi de ihmal etmeyin (ben online eğitimler, kitaplar vs bir zamandan sonra düzenli çalışmaya gayret ettim günde 1 saat bile iyi geliyor 6 aydan sonra tabi). Kadınlar gerçekten çok güçlüdür yeter ki azimli olsunlar. Gündüz bebeğime baktım geceleri yüksek lisans tezi ile uğraştım aylarca. Bazen gece uyumadı çalışamadım. 1 saatlik uyku ile zombi gibi gezdiğim oldu ki zaten totalde 4-5 saat uyku normalim olmuştu (kesik kesik biçimde) . Sadece eş desteği ile yürüttüm bu süreci. Eşimle de bağım kuvvetlendi, eşimin bebekle de bağı kuvvetlendi. Sadece eşimin değil kendi ailem de bebeğim konusunda bana veya hayatıma karışamıyor. Ne kadar yardım o kadar müdahale bence.
Ayrıca dediğim gibi düşünmeyin daha fazla kavga etmeyin. Dışarı çıkın, belki tatil niyetine ailenize gidip vakit geçirebilirsiniz. Eşinizle bir zamandan sonra toparlarsınız aranızı. Kendinizi yıpratmayın daha fazla.

Ne kadar güzel yazdınız duymak istediklerim bunlar gerçekten

Hay Allah razı olsun valla yapmak istediğim de bunlar zaten işimle ilgili eğitim vs alırım bebeğimi kendim büyütürüm sanki kv bakınca çok mu mutlu olucaktım neyse artık düşünmek istemiyorum çok teşekkür ederim

Yaptığın bir şeye yaramıyorsa yapmayacaksin. Boşuna hır gür. Sakın işten ayrılıp bir de bu adamın eline bakma, bakıcı tut yarısını sen ver yarısını eşin versin. Boşuna neden işsiz kalasın ki 1 sene çocuk bakcan diye. Zaten sonrasında kreşe verirsin. Eşin de cebinden para çıkınca kardeşine iyice dolar zaten merak etme, istediğin olur zamanla. Ben eşşek başı mıyım para veriyorum kardeşim bedava baktiriyor der.

2 cocuga bakmak icin bakici lazimsa bakıcı parasının yarısını sidikli kızı versin :) söyle eşine tek siz ödemeyin.

Yaw sen haklisin da evin yok barkin yok işin yok gücün yok ailen de pek matah degil hir gur cikarip el kadar cocukla bosanman mantikli mi baska derdin yoksa? Bunu bi düşün.
Yorumlarınız beni güldürdü bu halimle 🙂 sidikli kızı versin de pek hoşuma gitti 😂 kafamı toplayabildim sağolun biraz daha yönümü belirledim

Yaptığın bir şeye yaramıyorsa yapmayacaksin. Boşuna hır gür. Sakın işten ayrılıp bir de bu adamın eline bakma, bakıcı tut yarısını sen ver yarısını eşin versin. Boşuna neden işsiz kalasın ki 1 sene çocuk bakcan diye. Zaten sonrasında kreşe verirsin. Eşin de cebinden para çıkınca kardeşine iyice dolar zaten merak etme, istediğin olur zamanla. Ben eşşek başı mıyım para veriyorum kardeşim bedava baktiriyor der.
Bu da bir seçenek. Konu sahibi eşini daha iyi tanır para hesabı yapan, kendisine minnet ettirecek biriyse ben de işi bırakması taraftarı değilim ancak öyle biri değilse evi tek geçindirmek de zorlayacaktır onu zaten. Bu şekilde de aklı başına gelir diye düşünüyorum. 1 sene zaten kısa bir süre. Sonrasına çalışma hayatına dönebilir. Ancak eklemeliyim ki seçeneklerinizi eşinizle konuşun konu sahibi. Sebeplerinizi de. Sorun istemiyorum artık uzlaşalım, bitsin bu kavgalar şeklinde yapıcı olunabilir.

Belki de kayınvalide istemediği için değil, eşinize mantıklı gelmediği için taşınmak istemiyordur.Ki şu durumda kiradan çıkıp daha yükseğe kiraya çıkmak,sizin annenizin de bakıp bakmayacaği belli değilken gerçekten pek mantıklı olmayabilir.

Ben normalde hiç işi bırak falan demem. Ama bu adamın maddi olarak yalnız kalması gerekiyor. Bakıcı parası da pek koymayacaktır, nasılsa aktif çalışan biri daha var evde. Bazen anlayışsız tarafı böyle geri çekilerek terbiye etmek iyidir ya. Paradan iyi terbiyeci mi var? Parasız adam kaç gün koruyacak bakalım ailesini..

X