Eşimin ailesi ile ortalık yangın yeri oldu

Kayınvalideniz eniştenin bu kadar işin içinde olmasindan ve de oğlunun ( eşinizin ) geri planda kalmasından rahatsız. Enişte sizin yanınızda etmiş o lafı, kayınvalide de görümcen de böyle böyle diyor diyerek oğlunun kulağına gitmesini garantilemiş aklınca. Görümce o lafı etmemiş olabilir, " kocası böyle diyor sen duydun, görümce de bu kafada " demek istemiş olabilir, o yüzden sesi çıkmamıştır konu açılınca.

Ama hepsinden öte miras bana kalırken, ben hariç herkesin düşüncesi, planı olması da garip gerçekten...
Bu açıdan hiiic düşünmemiştim 😳 evet böyle biseyde mümkün bakalım göreceğiz

Ay sanki siz ve eşiniz görümceden ve enişteden daha iyisiniz.
Onlarda mal bölüşülürse şunu bunu yaparım diye düşünüyor, sizde.
Adama babadan kalan mal için böyle yaptıysanız babanın kendisi ölünce kardeşler olarak birbirini keser para, mal için
Nefret ettiğim işler bunlar
Sizin yanınızda enişte öyle derken sus pus oturup olaydan aylar sonra ortayı alevlendirmişsiniz, sakın biryerlerde iyi niyetli olduğunuzdan bahsetmeyin. Gülerler size.
Bildiğin kötüsünüz çünkü
Ben kotuysem onların bu halleride dökülsün işte ortaya herkes açsın gözünü kim ne niyette görsün. Kayınpederin malının peşinde koşup laf konuşan ben olmadığıma göre bu durumda kim aç kim uyanık kim kötü niyet besliyor ortaya çıkar. Çokta iyi oldu ortaya attığım keşke zamanında ortaya cikarsaydim

Umarim kp orayi satinca karisiyla uzuun bi tatile cikip paralari yer
Miras kalacak diye avcunu acip bekleyenler de avcunu yalar
Bu nasil saygisizlik yahu adam hayatta hayatta heey :KK3:
Eee hayatta evet ? 😂 Malinami cokuldu? Benim bahsettiğim konuyla bu söylediğinizin ne alakası var

Allah ne verirse hayırlısını versin
İnsanlar daha ölmeden abi kardeş başlamışlar.
Gerçekten benmi tuhafım insanlarmı tuhaf.

Anasının sarmasini size bırakmayan görümce babasının arsasını size bırakacak değil ya 😆

Bu tarz konularda adalet severim. Kp niye oğluma sorayım demiyor, KV görümceye gelin karışmıyorsa damatta karışmasın demiyor. Konuda ki damat bayağı uyanık. Bence ya ailecek konuşulmalı yada kimse karışmamalı.
Anasının sarması değildi o benimdi neyse 😂
Evet işte bende oturup yuzlestirecegim. Eşim karışmıyor enişte karıştığı yetmiyormuş gibi bide ortada olan ama daha hak sahibi bile olunmamis mal üstünden fikir üretip benim söylediğim olur gibisinden hem aile içi hemde dışarıya böyle yansıtıyor eşimden bı haber. Bende yuzlesip görümcem benim bu konuları duymami istemiyorsa kendi esinide karıştırmasın bu ne çelişki amaç ne diye açık açık konusacagim burdaki tek hatam zamanında gün yüzüne tasimayip şimdi cikarmam

Çakallara bak ya . Birde sen dahil olmayacaksın ama onun kocası her yerden çıkacak . Şimdiye kadar sizi sömürduler baktınız sizi somuremeyecekler şimdi babasına geçti . Ay eşinizin yerinde olsam kudururum babamın mirasıyla ilgili adam kendini bilirkişi atamiş bana gerek olmadığını söylüyor diğeri de eşime gerek olmadığını .
Tabi tüm bunlarda ailem susmuşsa acikcasi o paradan kuruş almam ama kimsede benden birşey beklemesin . Şimdi anne babana parası için mi evlatlık yapıyorsun diyen olur. Hayır!! O miras bir liraysa bile öz evlatlarini ayırıp damatlariyla is tutuyorlarsa kötü gününde damarlarına gitsinler
Biz işin parasında değiliz çünkü daha hak sahibi bile olunmamis bı mal bu. Ama böyle olduğu halde bizi saf dışı bırakmaya çalışmaları duyurmadan cozmeler fikir vermeler benim canımı sıktı. Eşimde bilsin ona göre tavrını belli etsin sadece sen hayirdir amacınız maksatiniz ne desin. İnkâr ettikleri halde eşim onlara inanmadı. Onlara inanip sen uydurmussun ortalığı karıştırıyorsun diye bana bile yüklenebilirdi başkası olsa. Onlar öyle sandı. Ama bekledikleri gibi olmadı.bana kalsa hemen bugün yuzlesmek istiyorum söylediklerinizi neden yalanladiniz diye ama bakalm

Anasının sarması değildi o benimdi neyse 😂
Evet işte bende oturup yuzlestirecegim. Eşim karışmıyor enişte karıştığı yetmiyormuş gibi bide ortada olan ama daha hak sahibi bile olunmamis mal üstünden fikir üretip benim söylediğim olur gibisinden hem aile içi hemde dışarıya böyle yansıtıyor eşimden bı haber. Bende yuzlesip görümcem benim bu konuları duymami istemiyorsa kendi esinide karıştırmasın bu ne çelişki amaç ne diye açık açık konusacagim burdaki tek hatam zamanında gün yüzüne tasimayip şimdi cikarmam

Bu konuda çok haklısınız.

Bende gelini sevmem, aramız iyi değildir, bana yapmadığını bırakmadı, ama ne olursa olsun bu tarz bir cümle kurmam. Sevgim yoksa da bile saygım var.

Ya ailecek konuşulur çoluk çocuk gelin damat,bizim evde böyledir. Yada kari-koca ortak karar alıp çocuklara haber verir. Damat ortada evin oğlunun haberi yok. Yaptıkları hoş değil.

Arkadaşlar burda beni az çok tanıdınız gorumcemden dolayı (sarma ve forma görümce)

Şimdi ki mevzu tamamen yangın yeri...

Olay benim mevzuyu zamanında değilde sonradan gün yüzüne çıkardığım bir mevzu yüzünden oluştu.

Kayinpederimin babadan hakkı var bölüşüp anlaşamadığı.. görümcemin eside yerlerden anlıyor neresi ne kadar pahada iyi eder diye falan kayinpederime akıl veriyor su tarlayı iste diye. Eşimde babasının yeri diye kendinde hak görüp karışmaz şurayı al burayı al işte diye.

Bundan 5/6 ay gibi bir süre öncesi bu enişte eşimin ortamda olmadığı bı akşam yer mevzu açılıyor kayinpederimde. Eniste kayinpedere esimin kuzenleri ile yer hakkında görüştüğünü söylüyor anlassin kardeşler diye ama o kuzenlerde diyor ki benim eşim için x olmadan konuşmayalım onuda çağıralım bizim eniştede ona gerek yok damat ben varım ya diyor sırıtarak. Bunu eniste eşimin kulağına gideceğinden emin oldugu için ortamı yumuşatmak adına kayinpederime anlatırken ben böyle bı espri yaptım maayetinde dile getiriyor.

Çok değil bir hafta içinde yine kayinvalidem görümcem yokken bana diyor ..

Kv; gorumcen yer konularınin senin yanında konuşulmasını istemiyor.

Ben; ne alaka duyup duymamamin ne gibi artı eksisi var

Kv; sen geçmişte bizim ne zorluklar yaşadığımızı bilmiyorsun kaynanam bize kötülükler yaptı biz onlara zamanında cok harcamalar yaptık

Ben; eee bunlarla ne alakası var ben anlamadım bu işi! Ben ne gibi bı sorun teşkil ediyorum onun gözünde?

Kv; öyle dedi işte gorumcen ?

Ve tabi bu konuşmanın arkasından yer mevzusu gerçekten ne benim ne de eşimin yanında konusulmadi.

Takii geçen eşimle aramizda konuşurken benim ortaya bunları soylemem eşimi çok kızdırdı. Yani eşim yerler bolunsede babam payımıza düşeni gençken verse şöyle yatırım yaparız falan dedi bende enişten izin verirse yaparsın dedim.

Ne demek o diyince bende olanı aynen yukarda yazdığım gibi anlattım. Eşim tabi enişteye ilk kayinvalidemlerde denk gelince sen hayırdır beni yok saymalar falan dedi açtı konuyu sonra görümcem ve enişte inkar tabi yok demedim ara istersen kuzenini falan diyor görümcem o niye böyle ara bozmaya çalışıyor böyle bişey diyor dedi bende mevzu uzamasin diye salak gibi yoo benim yanımda anlattın kuzenine karşı eşim için böyle espriler yapıp üç gün sonrada mavisin yanında bu mevzular konusulmasin demissiniz demedim 🤦🏻‍♀️ sonra eve geldik eşimle. onlar orda kaldı tabi ama eşim bişey unuttu geri döndü onlar orda konuşmaya devam ediyormustu eşimde demiş mavisin yanında demişsin herkeste burdaymisti tabi yine hepsi inkar. Gorumcemede Mavisin yanında bu mevzuları konuşmayalım niye diyorsun ne gibi bı dusunceyle söyledin senin eşinde karışmasın ozaman maviş fikir söylemeyi bırak duymasını bile istemiyorsun demiş tabi yine inkar. Eve gelince anlattı bana bende annendemi inkar etti o söyledi bana bunu zaten dedim esimde sustu sadece yani kayınvalidemde dönüp kizina dedin ya dememiş. Bende eşime yuzlesicem ozaman bu konuyu böyle kapatmam birinden biri yalan söylüyor ya annen istemedi suçu ablana attı yada ablanla ikisi inkar ediyor sen tepki verdiğin için dedim. Eşimde sadece keşke zamanında söyleseydin bana şimdi değil falan dedi.

Eşimin tepki vereceği her konuyu arkasından konuşup yüzüne konusamazlar daha öncede oldu boyle şeyler ben eşime söylediğim zaman hep sürekli inkar moduna geçtiler bi nevi beni ara bozuculukla suçluyorlar. E konusmayin zaman yüzüne soylemediginiz şeyi adamın arkasından.

Eniste bu olaya okadar canı sıkıldı ki arka planda bizden sonra ne konuşuldu çok merak ediyorum.. ama bu mevzuyu üzerime yıkmayı düşünmüyorum. Esimede söyledim ilk gorusmede konuyu açıp yuzlesirim biyerimden uydurmadim dedim ya sonuçta.

Böyle saçma birşeyin ortasındayım bu seferde hadi bakalım..
Görümcem ve eşinin bizi saf dışı tutmasının tek sebebi enişte ben koşturdum hangi yer iyi diye bana fazla hak verin demesi olur başkada bişey gelmiyor aklıma. Bende sorup ogrenecegim hem söyleyip sonrada neden inkar moduna geçiyorsunuz diye. Bu enişte sürekli akıl veriyor çünkü kayinpederime bu yeri alirsin su yeri al gelen paranla su arsayı al o değerli o güzel falan kayinpederimle alıcı arasında payda almak için falan dur bakalım çözülecek. İşlerine bı çomak soktum ama yemezler alenen yapsınlar gizli gizli değil. Bu arada benim canımı sıkan eşimi saf dışı bırakması. Ve bunu herkei uyuyarak becermeleri
Anne-baba daha yaşarken, akılları başlarındayken, elleri ayakları tutarken mal ve miras konusunu mevzu etmek bana çok ayıp geliyor..

Yaşayan insanın mirası olmaz. Muhtemelen enişte ve çıkarcı görümce babasına düşen paydan uygun fiyatla bir iki yer kapatacak diye tahmin ediyorum. Yoksa bu kadar hem sizden hem eşinizden saklamalarının manası yok.
Anlıyorum sizi bu kadar saçma bir davranışa maruz kalmak insanın sinirlerini bozuyor ama sizlik bir durum yok.
Eşim kendi ilgilensin kendi aile durumu ile ilgili temelde dışlanan siz değil o.
Evet işte benim düşüncem de tamamen sizin yazdıklarınız gibi yani. Ortada dönen mevzudan eşimin ruhu bilmiyordu. Ben eşime söyleyerek bu konuma dusecegimin farkındaydım yani. Ve gerçekten ben bahsetmesem bu böyle gidecekti ama ne yapmaya çalıştıklarını görsün artık bende de ipler koptu.

Kuzeni arayıp sorsun usulünce eşiniz,sonra gider yüzleşirsiniz size aile üyeleri ile.
Öte yandan yaşayan insanlarin mirasi bolüşülmez,sonuçta kp yaşıyor hali hazırda,yardım edilir,işine koşturulur hakkını savunmak adına ama gizli saklı yapılınca çok sevimsiz olmuş,altında iyi niyet arayamam şahsen ben bu durumda.
5/6 aylık önceki mevzu ve eşimin düştüğü konum sebebi ile eşimin tepkisini tahmin ettikleri için evet enişten böyle bişey dedi bana demez. Sanmıyorum. Bunlar 40 yaşında insanlar ortalığın karisacaginin farkında olur. Birde zaten onu aramaya dahi gerek yok. Bunu eniste sırıtarak zaten bizzat bize kendi anlattı kayınvalidem kayinpederim görümcem vardı :) bende gizli saklı olmasın diye ortaya çıkarınca ee tabi köyü ben oldum hepsi inkar modunda tabi ortamda benim olmamam kolay inkar ettiler ama onlar şuan sanıyor ki maviş ssessiz biri bidaha konuyu açıp yuzlesmez :) bakalm gorucez suratlarına neden yalanladiniz amacınız ne diye sorunca ne yapacaklar

Bu konuyu eşinize açmak için 6 ay niye beklediniz bu çok saçma olmuş. Tuhaf bir pozisyona sokmuşsunuz kendinizi.
Ya bilinçli beklemedim işte. Dediğim gibi eşim babam bizede verirse şunu bunu yaparız diye bı cümle kurunca bende o anda enişten bu işlerle uğraşıyor zaten benim yanımda bile konuşulmasını istemiyormuş ablan ne alakaysa sordum bı cevapta alamadım bile diye anlattım. Haliyle eşimde kızdı bukadar ilgileniyor tamamda beni niye saf dışı bırakmış kendince diye. Eşimde senin tek hatan bana bunlar konuşulurken o anda anlatmandi şuan değil ertelemeseydin keşke falan dedi işte

Daha önceki konularınızı okumustum görümce ve kocası sömürücü tipler anladigim kadariyla amaçları bu satıştan kendilerine pay çıkartmak nemalanmak eşiniz çekinmesin etsin lafını kuzenler bile eşiniz olmadan konuya girmek istememis ayrica kimse kusura bakmasin damat elin oğlu babamin malı konusunda onun sesinin çıktıgı yerde ben eser gurlerim
Evet işte bide kendi agziyla söylüyor kuzenleri x olmadan konuşmak istemedi ama bende onlara ben varım ya ona gerek yok dedim heheheh diye konuşuyor. Bu yuzude ona veren kişiler belli. Eşimde görsün bilsin ozaman arkasından ne konuma soktuklarıni. Hadi eşimi saf dışı tutarlar anlarımda işi okadar ciddiye almislarki benide saf dışı tutup maksat eşim duyup bilmeden kayınpederin kafasını şekillendirmek başkada bişey değil.

Bu konuda çok haklısınız.

Bende gelini sevmem, aramız iyi değildir, bana yapmadığını bırakmadı, ama ne olursa olsun bu tarz bir cümle kurmam. Sevgim yoksa da bile saygım var.

Ya ailecek konuşulur çoluk çocuk gelin damat,bizim evde böyledir. Yada kari-koca ortak karar alıp çocuklara haber verir. Damat ortada evin oğlunun haberi yok. Yaptıkları hoş değil.
Aynen işte durum bu. Damat yer bile araştırmış şurayı alırsın sana gelen payla diye :) eşimde safim babasına hak dussunde onada pay verir belki diye hayal kuruyor. Ben duysam ne duymasam ne yerleri üzerime yapın mi dicem neyden korktun diyeceğim bı açıklamasi vardır onuda herkesin içinde yapsın arkadan iş çevirmekle biyere kadar

Ben kotuysem onların bu halleride dökülsün işte ortaya herkes açsın gözünü kim ne niyette görsün. Kayınpederin malının peşinde koşup laf konuşan ben olmadığıma göre bu durumda kim aç kim uyanık kim kötü niyet besliyor ortaya çıkar. Çokta iyi oldu ortaya attığım keşke zamanında ortaya cikarsaydim
Kendi babanızın mallarını hesaplayın siz
Eşiniz kendi babasınkini yedirmez kimseye merak etmeyin
Ben onlar iyi siz kötüsünüz demedim
Hepiniz birbirinden kötüsünüz, iyi hiç yok dedim

Anne-baba daha yaşarken, akılları başlarındayken, elleri ayakları tutarken mal ve miras konusunu mevzu etmek bana çok ayıp geliyor..
Ya inanın eşimde bu kafada zaten. Yüzlerine hiç bir kelime kullanmadı hakkını alırsan bana pay verir misin falan diye eşim kendi kendine evde düşünüyor. Bende senin olanlardan haberinmi yok diye olanı anlattim. Enişten bu şekilde davranıyor babanı yönlendiriyor diye.

Kendi babanızın mallarını hesaplayın siz
Eşiniz kendi babasınkini yedirmez kimseye merak etmeyin
Ben onlar iyi siz kötüsünüz demedim
Hepiniz birbirinden kötüsünüz, iyi hiç yok dedim
Bende onlara iyi beni kötü yaptınız diye yazmadım. Ortada hak sahibi bile olunmamis bı malın üzerinden bunların yaşanması zaten çirkin bişey. Ama o iş sizin dediğiniz gibi eşin yedirmezle bitmiyor. Adamın planı başka. Ben gün yüzüne çıkardım. Eşim beş kuruş almış alamamış ben onun derdinde değilim. Benim derdim onların bu davranışları. Yoksa ben bilirim babamın mallarını hesaplamayı

Bende onlara iyi beni kötü yaptınız diye yazmadım. Ortada hak sahibi bile olunmamis bı malın üzerinden bunların yaşanması zaten çirkin bişey. Ama o iş sizin dediğiniz gibi eşin yedirmezle bitmiyor. Adamın planı başka. Ben gün yüzüne çıkardım. Eşim beş kuruş almış alamamış ben onun derdinde değilim. Benim derdim onların bu davranışları. Yoksa ben bilirim babamın mallarını hesaplamayı
Geçin bu işleri, derdiniz ortaya çıkarmakmış
Neyi çıkardınız ortaya? Olayı ortaya çıkarmak isteyen oan konuşur, sonradan dökmez.
Baktınız mallar elden gidiyor, enişte uyanık eş pasif hemen duruma el attınız. Sonrada masum ayağına ben naptımki falan filan.
Daha adam belki baba parasıyla napcağına karar vermemişken sizler üşümüşsünüz miras mal diye
Evladında hayırlısı işte

Geçin bu işleri, derdiniz ortaya çıkarmakmış
Neyi çıkardınız ortaya? Olayı ortaya çıkarmak isteyen oan konuşur, sonradan dökmez.
Baktınız mallar elden gidiyor, enişte uyanık eş pasif hemen duruma el attınız. Sonrada masum ayağına ben naptımki falan filan.
Daha adam belki baba parasıyla napcağına karar vermemişken sizler üşümüşsünüz miras mal diye
Evladında hayırlısı işte
Esim pasif değil karismiyordu :) pardon da ne yapacaktım ? Mala ususen biz değiliz

X