Eşimin ailesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu arada birşey soracağım ama yanlış anlaşılmaktan korkuyorum. Sizin evliliği zorlaştıracak bir engeliniz vs. mi var? Aklı başında çalışan bir kadinsiniz anladığım kadarıyla, evlenmek için ailenizin bu kadar maddi manevi destek sağlamasını gerektirecek , eşinizin tüm sorumluluklarını üstünden alarak ( hatta borçlarını ödeyerek) evlenmenizi sağlayacak kadar müşkül olduğunuz izlenimi uyanıyor anlattiklarinizdan. O yüzden soruyorum.

ailem bana evkenirken evini verse kv bir beyaz esya bile almasa evimdeki esyalarin yerini degistirmeye kalktiginda burasu benim anamin babamin evi dokunmayin derdim .
ayrica her geldiklerinde bunu tekrarlardim kesin .ustune basa basa benim evim veya ailemin evi derdim .

Ailem de yapmasaydi o zaman her şeyi ben yapacaktım diyor annesi. Yani ailem her şeyi yaptığı için bir şey yapma gereği duymadığını itiraf ediyor. Bu daha da vahim.
Annemler yeni evlerine yeni eşya aldılar evet burdan tek bir şey bile goturmediler.
Ama bu da saçma değil mi, neden kendi eşyalarını almadılar? Kendimi düşündüm yani ailemle oturduğum eve olduğu gibi eşimle geçmek istemezdim heralde. Yani mantığını anlamadım.

Ailen yapmasaydı ben yapardım kısmına inanmadım.

Eşiniz de dört ayağının üstüne düşmüş sanki.

Sadece burasını okudunuz herhalde yazılanların?
Hepsine cevap vereyim hayrınız kalmasın, yetmedi demekki…..
Kv nin bavul karıştırması, eşyaların yerini değiştirme isteği, yatak odası oğlumun girerim demesi abesle iştigal, çok yanlış
Ama sizin yanlışlarınız yanında onun ki zemzemle yıkanmış kalıyor
Kendinizi ne sanıyorsunuz kim sanıyorsunuz da bir annenin evladından hacca yollanma isteğine laf etme cüretini gösterebiliyorsunuz? Bir mutfak robotu istedi diye zorunuza gidiyor, o muhteşem kocanız gökten zembille mi indi? Bir anne bu kadarcık birşey de isterken gelinden izin mi alacak
Sizin mükemmmel cefakar cömert aileniz ev verdi, kullanılmış eşyalarını da verdi, siz de iki sap imza atıp yan gelip seviştiniz, ne emek verdiniz evlenmek için bir düzen kurmak için, hiç
Hem iki kişi çalışıp, hem hazıra konup hem de bir bulaşık makinesi alamayacak milletin yakasına dolanacak kadar beceriksiz misiniz aç gözlü müsünüz?
Vallla iğreniyorum bu kafalardan
O insanlar size bir çöp almak zorunda değil, adam olan kendi yağında kavrulur
Sizin mükemmel zannettiğiniz aileniz torunlarına bakıyor diye diğer ailenin de bakma zorunluluğu yok, sizin aileniz ölse onlarda mı ölecek kafaya bak ya
Herşeyi birilerine güvenerek yapmışsınız da bari çocuğunuzu millete güvenip yapmasaydınız
Eksik birşey kaldıysa hatırlatın ona da cevap vereyim

Bu arada birşey soracağım ama yanlış anlaşılmaktan korkuyorum. Sizin evliliği zorlaştıracak bir engeliniz vs. mi var? Aklı başında çalışan bir kadinsiniz anladığım kadarıyla, evlenmek için ailenizin bu kadar maddi manevi destek sağlamasını gerektirecek , eşinizin tüm sorumluluklarını üstünden alarak ( hatta borçlarını ödeyerek) evlenmenizi sağlayacak kadar müşkül olduğunuz izlenimi uyanıyor anlattiklarinizdan. O yüzden soruyorum.
Kimse kimsenin borçlarını ödemedi onu nerden cikardiniz? Kredi karti borçlarını biz kendimiz kapattık. Annem eşyalı bir ev bıraktı. Bu eşyalar benim kendi eşyalarımdi ayrıca. Ben ilk atandigimda eşyalarımı babamla beraber aldik sonra annemler baska bir şehirden benim yanıma tayin istediler ve beraber yaşamaya başladık

Hepsine cevap vereyim hayrınız kalmasın, yetmedi demekki…..
Kv nin bavul karıştırması, eşyaların yerini değiştirme isteği, yatak odası oğlumun girerim demesi abesle iştigal, çok yanlış
Ama sizin yanlışlarınız yanında onun ki zemzemle yıkanmış kalıyor
Kendinizi ne sanıyorsunuz kim sanıyorsunuz da bir annenin evladından hacca yollanma isteğine laf etme cüretini gösterebiliyorsunuz? Bir mutfak robotu istedi diye zorunuza gidiyor, o muhteşem kocanız gökten zembille mi indi? Bir anne bu kadarcık birşey de isterken gelinden izin mi alacak
Sizin mükemmmel cefakar cömert aileniz ev verdi, kullanılmış eşyalarını da verdi, siz de iki sap imza atıp yan gelip seviştiniz, ne emek verdiniz evlenmek için bir düzen kurmak için, hiç
Hem iki kişi çalışıp, hem hazıra konup hem de bir bulaşık makinesi alamayacak milletin yakasına dolanacak kadar beceriksiz misiniz aç gözlü müsünüz?
Vallla iğreniyorum bu kafalardan
O insanlar size bir çöp almak zorunda değil, adam olan kendi yağında kavrulur
Sizin mükemmel zannettiğiniz aileniz torunlarına bakıyor diye diğer ailenin de bakma zorunluluğu yok, sizin aileniz ölse onlarda mı ölecek kafaya bak ya
Herşeyi birilerine güvenerek yapmışsınız da bari çocuğunuzu millete güvenip yapmasaydınız
Eksik birşey kaldıysa hatırlatın ona da cevap vereyim
Asıl iğrenç olan ne biliyor musunuz? Sizin bu terbiyesiz uslubunuz. Ben kimseye güvenerek bir şey yapmadım. Sizin gibilere bir şey açıklamak bile anlamsız. Benimle bu şekilde konusamazsiniz kendinize gelin.

Asıl iğrenç olan ne biliyor musunuz? Sizin bu terbiyesiz uslubunuz. Ben kimseye güvenerek bir şey yapmadım. Sizin gibilere bir şey açıklamak bile anlamsız. Benimle bu şekilde konusamazsiniz kendinize gelin.
A aaaa e konuştum işte
Karşımdakinin meşrebine göre konuşmak adetimdir, beğenmeyen aynaya bakabilir
Ekstra birşey açıklamaya gerek yok herşey ayan beyan ortada gördük zaten
Aç gözlülük kötüdür ama bundan kurtulanı görmedim malesef, şifa dilerim

Kimse kimsenin borçlarını ödemedi onu nerden cikardiniz? Kredi karti borçlarını biz kendimiz kapattık. Annem eşyalı bir ev bıraktı. Bu eşyalar benim kendi eşyalarımdi ayrıca. Ben ilk atandigimda eşyalarımı babamla beraber aldik sonra annemler baska bir şehirden benim yanıma tayin istediler ve beraber yaşamaya başladık
Kira ve eşya taksidi ödemek yerine eşinizin eski borçlarını odediyseniz evet aileniz ödemiş oluyor o borçları. Aileniz size ev araba ve eşya vermeseydi o borçları ödeyip üstüne bu kadar kısa sürede çocuk yapamazdiniz diye düşünüyorum. Yani dolaylı yoldan onlar ödedi borçlarını. Ha aileniz kreş ve bakıcı konusunda da çalışıyor olmanıza rağmen hala sizi ekonomik olarak destekliyor zaten ben de bunu anlamıyorum. Eşiniz sağa sola hediye almak dışında ne sorumluluk aldı bu evlilikte? Ailesinden ziyade eşinize olan sayginizi sarsmiyor mu bu durum?

Son düzenleme:
Ne yaptınız siz ya🤣
Kadın evin eşyalarını değiştiriyor diye kocasına söylüyor kocası da annesini uyarıyor kadın bir sonraki seferde izin istiyor.

Diğer konularda da bu şekilde kocası aracılığı ile düzeltilebilir bence hemen boşanma da önerilmez yani...
Direk boşan demedim eğer anlamazsa annesini durdurmazsa dedim 😂 nefret geldi bana bu kv lerden yeminle burdan okuyunca bile çıldırıyorum 🤦‍♀️

Yine bir muhteşem kız ailesi ve tü kaka erkek ailesi vakasıyla karşı karşıyayız sayın seyirciler.

Evinize gelen misafire ayak havlusu, banyo terliği falan vermezseniz kendi çözümlerini üretirler. Plaj terliğiniz banyoda kullanılınca ne oluyor, incileri mi dökülüyor?

Evlenecek yaşa gelmiş çalışan iki insan olarak beyaz eşyanızı almayı beceremiyorsanız keşke evlenmeseymişsiniz. Evlilik ayaklarının üzerinde durmayı gerektirir çünkü. Anne babanın verdiği ev ve eşyalarla kayınaileden beklenen yardımlarla evlilik yürütülmez.

Çocuğunuzun onları istemediğini söyleyip 2 hafta kalıyorlar diye söylenip sonra çocuğuma bakmak için gelmiyorlar deme kısmına hiç değinmiyorum bile...
Kısacası eş ailesi ağzıyla kuş tutsa da istenmiyor bu sözü kendim içinde söylüyorum istenmiyor ama idare ediyorum sonuçta eşimi büyüten insanlar arada mesafe oldukça idare edilebilir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X