Eşimin ailesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Keşke kilitleyebilsem ama bazı kapılarda kilit problemi var. Vakit bulup en kısa zamanda yaptırmam lazım. Haklısınız
aslında kılıtlemek zorunda bıle kalmamalısınız ne acı evınızı kurcalamasınlar dıye kılıtlemek zorunda kalısınız
en azından yatak odanız kılıtlensın barı ama konusmak lazım oyle herseyı goruyorsunuz bakıyorsunuz ben hıc kımseye yapmam kımse de bana yapsın ıstemem rahatsız olurum desenıze neden demıyorsunuz

evlerini bırakıp başka ev almak ailenizin özgür seçimi ve bence çok büyük hata. neden çocukları evleniyor diye kendi hayatlarını ve düzenlerini değiştirmişler mesela ?
eş ailesine kızgınlığınızın temel nedeni olması gerektiğini düşündüğünüz maddi desteğin gelmemiş olması.
özellikle aileniz çok büyük fedakarlık yaptığı için eş ailesini daha da küçümsüyor ve içerleniyorsunuz.
aslında olması gereken sizin 2 kişi olarak kendi düzeninizi kendinizin kurmasıydı.
bavul karıştırmak evet kabul edilir bir şey değil ama sorununuzu kendiniz çözmek yerine eşinizi aracı yaptıkça muhtemelen kv nizin bu rahatsızlıkların hiçbirinden haberi olmayacaktır.
yetişkin ve çocuk sahibi bir kadın olarak kv niz ile iletişiminizi aracısız şekilde kendiniz kurmalı ve rahatsızlıklarınızı iletmelisiniz.

Ben zaten onlar gelmeseler de izin alacaktim çünkü başında da dediğim gibi yanacak izimlerim vardı. Örneğin annemler şehir dışına gidecek oldu. Bizim köyde işlerimiz var deyip gelmediler.
Anladım. Az daha sık bari dişini şurda 1 hafta kalmış. Arada bir çocuk gezdirme bahanesi ile çık dışarıya kızınla vakit geçir...

Yani adamlar paralari yağdirsa, bulaşik makinesi alsa, ondan iyisi olmaz öyle mi? Tüm bu sıkintilara karşi susup, hatta sorun bile kalmayacakti öyle mi?

Sevmediğin insandan maddi beklentin olmasin. Eşin kendi ailesine yapiyorsa, sende yap bakalim ne diyor. Git 500 tllik sende annenleri sevindir. Bütçe varsa niye yapilmasin?

Ve kizin onlardan uzak duruyorsa, senin tavrindan dolayidir. Kiz o evdeki gerginlikleri his ediyor. Ki senin bakiş açin bu değil. Kiz onlari sevmiyor diye uzak duruyor sence. O bakiş açiya göre niye kizi sevmediği birine emanet etmek istiyorsun?

Ki o nasil olacakti? Kadin farkli şehirde, aylarca sende kalsa dahami rahat olurdu?

Bavuk konusunda ve sayre haklisin ancak ağzin dilin var, konuş kendin hallet. Şimdi yaptiğin iyi gelin oynamak değil, iki yüzlülük. Hakliyken, cook haksiz konuma düşmek.

Aileler isterlerse evlatlarına birseyler hediye edebilir. Belirli bir yaşa kadar emek verip maddi manevi büyütüp okutuyorlar zaten. 3 yıl önce evlendim ailemin takacağı takıyı dahi ben yaptım. Bana onca emek verdiler helal hoş olsun hadi beni birde evlendirin demedim. Eşimde aynı şekilde kendisi herseyi yaptı ailesi bazı şeyleri kendisi yapmak istedi o şekilde yaptılar. Şuan bebeğimiz olacak iki tarafta biz birsey talep etmeden içlerinden geldiği gibi eksiklerini aldilar. Talep etmektense içten gelen kendiliğinden düşünülen şeyler her zaman daha kıymetlidir...
gercekten en guzelı bu en dogrusunu yapmıssınız sızde :KK66:

ben kocasını dusundum kendı evı gıbı benımseyebılmısmıdır acaba
aıle oldugu gıbı evı esyasıyla kıza bırakıp gıdıyor adamda oylece bır bavulla gelıp o eve yerlesıyor
hanı suda benım dıyebılecegı bırseyı yok . ben kendı adıma soyleyeyım rahat edemezdım .
En önemlisi de yatak 🙄 yani anneyle babanın yatağında birlikte olmak falan.

Maddi durumu çok çok kötü ise bişey diyemem. Ama borca girmeyelim boşuna hazır eşyali ev dedilerse kabul edilemez...

Merhaba arkadaşlar. Ben de biraz içimi dökmek için yazıyorum. Biraz uzun olacak ama ne olur idare edin.
Ben evliyim ve 2.5 yaşında bir kızım var. Eşimle aramız gayet iyi fakat kayınvalidem ve kayinpederim ne zaman bize gelse mutlaka aramızda bir sorun oluyor. Kayınvalidem dediğim dedik biri ve bizim eve her geldiğinde esyalarimi (mutfak,oturma odasindakiler vs) kafasına göre yerlestirmek istiyor. 4.5 yıllık evliyiz ve ilk evlendigimizde bu işi hiç sormadan yapiyordu. Şimdi soruyor şunları şuraya koysam falan diye. Yapma desek de canım sıkılıyor içimden geliyor tarzı şeyler söylüyor.
Bu arada kendisiyle farklı şehirlerde yaşıyoruz. İki haftalığına geldi ama yine de dayanamıyorum. Gerçekten ilk zamanlar çok sustum bu insana karşı. İlk evlendigimizde onlara misafirliğe gittik odamıza girdi, bavulumu karıştırdı, saç havlumu ayağıni silmek için havlu haline getirmiş vs. Bunlara hiçbir şey demedim. Sadece eşime söyledim uyarsın diye. O da söylemiş ama işte bazen anlıyor bazen anlamıyor. Ben de yuzune söylerdim ama bana düşmez diye düşündüm.
Bu geldiğinde de plaj terligimi banyo terliği yapmış mesela. Bu kez söyledim çünkü artık sinirlerim bozuluyor. Ama kendime de yakıştıramıyorum. Çünkü ben kimseye kızan kötü söz soyleyebilen biri değilim.
Bu arada ben annem ve babamla ben bekarken birlikte yaşadığımız evde oturuyorum. Annemler ben rahat edeyim diye ben evlenmeye yakın yeni bir ev aldılar bu evi de bana verdiler. İçinde tüm eşyalar vardı. Kayınvalidem ve kayinpederim içine tek bir eşya bile almadılar. Sadece yastık yorgan nevresim gibi benim kullanmayacağım şeyler verdiler. Kendisi şunu da ben alayım ya da biraz para vereyim sen ne istersen al evinde eksik olan bile demedi. Benim ailem de ben de kimseden bir şey isteyen insanlar değiliz. Zaman icerisinde bulaşık makinemiz ve buzdolabımiz bozuldu borclarimiz da vardı. Eşim ailesinden bulaşık makinesi için para istedi. Yeni ev mi aldınız sanki, yeni ev alsanız hayırlı olsun hediyesi alırdık dedi annesi. Onu bırakın hamile olduğumda biz bir şey yapmadık çocuğun odasını da biz yapariz bile demediler. Maddi durumlari da var. Üç tane evleri arsaları falan var.
Bir haftadır bizdeler. Eşim bize gelecekler diye illa hediye alalım dedi. Tamam dedim ben de. Gitti ikisine toplamda 500 e kazak aldı. Eşime bişey diyemesem de içimden gelmedi. Kendilerinin bana ve cocuguma marka bir şey almisliklari hiç yoktur. Aldıkları şeyler de hep çarşıdan pazardan aldıkları şeylerdir. Hep para hesabı yaparlar.
Bu arada ben calisan bir kadinim. Yıl sonuna kadar izin aldim. Hem yanacak izinlerim vardı hem de çocugum onlara alışık değil yabancılik çekmesin istedim. Kızım bana düşkündür ama onlar geldiğinden beri daha da düşkün hale geldi. Tuvalete gitsem bile arkamdan ağlıyor. Kayınvalidem bu cocuk sen yokken iyiydi sen izin alınca huyu suyu değişti nerden izin aldin keşke almasaydin falan dedi. Asıl sen geldin diye bu çocuk böyle oldu demek dilimin ucuna kadar geldi ama sustum. Kızım hiç ona yaklasmiyor. Onlar varken hiç benden ayrılmıyor.
Kayınvalidem çocuğuma saçma sapan şeyler söylüyor. Bibiş var mı falan gibi. Kaka anlamina geliyormuş. Çocuğum 2.5 yaşında yeni yeni dili aciliyor. Bir anlamı olmayan şeyleri söyleme bu çocuk yeni yeni bir şeyler öğreniyor, aklını karistirma dedim. Artık kızımla ilgili şeylerde uyarıyorum.
Bir de mutfakta ne iş yaparsa yapsın teşekkür bekliyor. Bir yemek yapınca 30 kere söylüyor. Şunu da şöyle yaptım diye. Buraya bir beyaz eşya bile almadılarinin konusu acilinca da ağlamaklı oluyor. Ben istemez miydim yapmak ama evde hiç yer yoktu falan diye. Hadi almadın da o zaman oğluna biraz para verseydin bir ihtiyaciniz olursa alın diye.
Ben çalışırken çocuğuma annem ve babam bakıyor. Onlara cok şey borçluyum. Keşke çalışmak zorunda olmasam da ben bakabilsem. Eşimin ailesinin de annemleri rahatlatmak adına doğru düzgün gelip bakmisliklari yoktur.
Bir hafta daha burdalar ve ben ağlamak istiyorum bazen. Kısa süre idare etmeye çalışıyorum ama gerçekten çok zor. Siz olsaydiniz böyle biriyle ne yapardınız?
Eşinizin eli ayağı tutmuyormu?
Ailenizin verdiği eve yerleşmiş, makina bozulmuş onuda ailesinden istemiş.
Bu bir banamı garip geldi bilmiyorum.
Evet kv sorunlu tip olabilir.
Evin düzenini değiştirmek, birşeyler karıştırma vs hiç hoşlanmam.
Ama ben sizin eşinizide çok masum bulmadım söylim.
Ayrıca aileniz size eski ev eski düzen bırakıp yenisine taşınmışlar. Çok fedakarlık yaptılara getiriyorsunuz ama fedakarlık başka bişey.
Hiçmi yeni eşyaya heves etmediniz gerçekten? Sizde bir değişiksiniz vallahi

Ben de yuzune söylerdim ama bana düşmez diye düşündüm.

Ay en çok buraya takıldım. Ne zaman üzerinize düşer söylemek? İyice hayatınıza dahil olup sizin psikolojinizi bozduktan sonra mı?
Ağzınızı açmayıp bu kadar yüz verirseniz normal. Yaptığı apaçık terbiyesizlik. Yine iyi dayanmışsın hayret. Ben bu kadar sokturmazdım hayatıma. Şaka gibi. Bavulumu karıştıracak bir de benden habersiz 😂 oldu canım.

Siz yanlış anlamışsınız. Konu sahibi cevap verdi, ben ona terlik ve havlu verdiğim halde baş havlumu almış diye. Yerseniz...
Ya bu konuya çok takılmadım
Benim kv demde geldiği zaman nerden çıkarıp buluyorsa misafire kullandığım tabak, çanak vb şeyleri masaya koyar eğer ben evde yoksam. Ve bunlar salondaki konsoldadır, mutfakta değil.
Evime 10737920 kez gelmiştir ama bunu hep yapar. Mutfak tabak çanakdan geçilmiyor bu arada, hani aradı aradı bulamadı diye düşünecek olursanız. Kaç kezde söylemişimdir.
Benim evde giydiğim terlikler bana özeldir mesela, kızıma bile izin vermem. Misafire verilenler belli. Ama yıllardır öğrenememiş gibi, benimkilerden giymek ister ısrarla.

Ayrıca aileniz size eski ev eski düzen bırakıp yenisine taşınmışlar. Çok fedakarlık yaptılara getiriyorsunuz ama fedakarlık başka bişey.
Heveslendim tabi ki. Ama dedim ya ben dile getirip de söylemeyi sevmiyorum. Neticede böyle şeyleri söylemeye gerek dahi olmamali. Annem benim kiraya gecmemi istemedi. Maddi sıkıntı çekmeyelim istedi. Kiraya gecmemi kabul etmedi. Çünkü her şeyi biz alacaktık ben buna razıydım ama annem bana kiyamadi

Heveslendim tabi ki. Ama dedim ya ben dile getirip de söylemeyi sevmiyorum. Neticede böyle şeyleri söylemeye gerek dahi olmamali. Annem benim kiraya gecmemi istemedi. Maddi sıkıntı çekmeyelim istedi. Kiraya gecmemi kabul etmedi. Çünkü her şeyi biz alacaktık ben buna razıydım ama annem bana kiyamadi
Annenizin eşyalarını atıp yenisini alsaydınız
Yada anneniz eskileri alıp yeni evine getirseymiş siz yine sıfırdan döşeseydiniz
Kira vermek kötü birşeymiş gibi kıyamadı falan tuhaf

Kimse kusura bakmasın.
Kız ailesi böyle herşeyi eliyle sununca erkek tarafı da doğal görüp olağan yaşamaya devam edince olayla olaylar...
Lafı edilecekse baştan vermeseler keşke.

Ki eşyasıyla birlikte erkek tarafı evi bıraksaydı kaçımızın hoşuna giderdi?

Ailenizi rahatlatmak adına kızınıza bakmaya gelseler ne olacaktı yine sizde kalacak ve iyice gerilecektiniz.

Özel eşyaya karışması, valiz karıştırması vs... İnanılmaz rahatsız edici.

En azından 2 hafta deyip bir kısmına göz yummak, bir kısmına saygı dahilinde cevap vermek, beklentiyi de sıfırlamak gerek.

İçimden geçeni tam olarak yazmışsınız.

Bunu erkek tarafı yapsa adı fedakarlık değil düşüncesizlik olurdu net.

Ay en çok buraya takıldım. Ne zaman üzerinize düşer söylemek? İyice hayatınıza dahil olup sizin psikolojinizi bozduktan sonra mı?
Ağzınızı açmayıp bu kadar yüz verirseniz normal. Yaptığı apaçık terbiyesizlik. Yine iyi dayanmışsın hayret. Ben bu kadar sokturmazdım hayatıma. Şaka gibi. Bavulumu karıştıracak bir de benden habersiz 😂 oldu canım.
Evlendigim ilk seneydi. Hemen sorun çıkaran kadın olmak istemedim. Kızları da var. Aynı şeyi onlara da yapıyormuş. Beni de kendi kızı gibi görüyormuş. Şimdi yavaş yavaş özellikle cocuga yaptığı yanlis hareketleri söylüyorum ama hala içim sogumuyor

Şimdi yavaş yavaş özellikle cocuga yaptığı yanlis hareketleri söylüyorum ama hala içim sogumuyor
Onbeş gün yanlış hareketten bir şey olmaz. Çocuk annesini, evinin düzenini şimdiden biliyor merak etmeyin. İki hafta babaannesi bibiş dedi diye kakaya bibiş demeye başlamaz. Kendinizi doldurmayın, idare edin insanları. Onlar gidince eski yerine koyun eşyaları bu kadar basit

eşinizin ailesi kendi evini ve eşyalarını bıraksaydı size kiraya çıkmayın diye kabul eder miydiniz? iğnelemek için değil, meraktan soruyorum
İstemezdim. Hayat pahaliliginin olduğu buyük bir şehirde yaşıyoruz ve sabit gelirliyiz. Maddi olarak sıkıntıya girecek ve bir şekilde de başa çıkmayı deneyecektik elbet. Ama bu devirde ailenin verdiği bir ev olması kim ne derse desin büyük bir şans

ya arkadaslar kızın aılesı bız zaten ev alıcaz bu evden cıkıcaz, bosuna ev arama kırayla falan ugrasmayın ,gecın oturun demıstır... dıyebılır bundan bırsey yok kendılerının bılecegı ıs...
ıcındekı esyalarıda kullanmak ıstedıgını alır ,ıstemedıgını ıhtıyacı olana verır-satar evden cıkarırdı ,konu sahıbının bunu yapması gerekırdı,
eksıklerıde esıyle bırlıkte tamamlamalıydı,
konu sahıbının hatası: bak aılem bıze nasıl deger verıyor ,emek verıyor ,senın aılen ne yapıyor ? yarısına gırmesı... aslında boyle bır karsılasmanın kazananı asla olmaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X