Eşimin Ailesi

outoffit

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2020
631
464
30
Selam kızlar,
İçinden çıkamadığım bir derdim var. Yardımcı olursanız sevinirim.
Biz üç yılı geçkin bir süredir evliyiz, çocuğumuz yok. Evliliğimizin ilk iki yılı çok sıkıntılı geçti eşimin ailesi yüzünden ama eşime kalsa benim yüzümden. Hatta bu yüzden çocuk yapmak da istemedi hiç. Bir ablası var. Yapış yapış bir aileler anne abla ve eşim özellikle. Baba figürü dışarıda bunun. Asla alışamıyorum tarzlarına ve onlar gibi olamıyorum sabahtan akşama kadar aile bireyleri sürekli birbirini över sonra da hep beraber kendilerine nazar duaları okurlar falan tuhafıma gidiyor her şeyleri.
Neyse geçen iki yılın ardından başka bir eve taşındık ortam değişti işler biraz yoluna girdi derken bir yıldır aramız gayet iyiydi. Aylardır çocuk istiyor, deniyoruz falan, henüz olmadı. Bu 1 yılda tek bir tartışmamız bile olmadı diyebilirim. Geçtiğimiz bayram tatili ve sonrasındaki bir hafta izindeydik. Hem benim ailemin yaşadığı şehre hem de eşimin ailesinin memleketine ziyarete gittik. Uzak yerlerde her ikisi de. Eşim benim ailemin yanında aşırı rahattır ama onun ailesinin yanında asla öyle olamıyoruz. En basitinden eşim neredeyse 15 yıldır sigara kullanıyor ama ailesinden hep gizlemiş üzülürler diye. Ben de kullanıyorum ve benim de hep gizlememi istedi. Kayınvalidem oğlunu içkisi sigarası olmayan ne bileyim her cuma vakti namaza giden biri olarak bilir herkese de bu şekilde sürekli oğlunu över, bana bile!!!
Anneannesini seviyorum onunla hep iyi anlaştım bize gelip 20 gün kalmışlıkları bile vardı annesiyle birlikte. Ancak annesi ve özellikle ablayla hep bir ayar olma modundayım. Onlar teletabi gibiler ve benden de hep bunu bekliyorlar ben de o yapıda bir insan değilim. Bu bayramda köylerindeyken yanlarında çok zaman geçirmedim çünkü onlar sıcağı çok severler ve 40 derece havada balkonda otururlar, bense dayanamıyorum ve geçip içeride oturdum klima altında. 8-10 saat de durduk köylerinde, 1 saat en fazla içeride takılmışımdır. Her neyse buna da bozulduklarını tahmin ettim ama içeri gelin dedim gelmediler. Oradan döndük iki hafta oldu eşim bir haftadır yurt dışında zaten bu hafta da olmayacak. Annesi dün aramış eşimi: anneanne beni sormuş neden bu bayram bize soğuk davrandı yanımızda bile oturmadı demiş. Bir derdi mi vardı demiş. Eşim de bunun üzerine bir yıldır güzel giden ilişkimizi yarım saatte attığı mesajlarla b*k etti af edersiniz.
Asıl konuya bağlıyorum. Kardeşim üni'den yeni mezun oldu 22 yaşında, kız. Burada benim olduğum şehirde okudu ve buradan iş arıyor. Benim yanımda kalıyor bir ay kadar daha da kalacaktı. Ama eşim kıymetli ailesinin canı sıkıldığı için ben gelene kadar "onu bizim evimizden gönder" dedi. Eşim herkese o kadar güler yüzlü ve sevecendir ki herkes onu hep iyi bilir. Ama bu pis işleri hep benim yapmamı istiyor. Sokağa mı atacağım dedim ailesi düşünsün sen değil diyor. Benim 90 yaşındaki anneannemi üzmezsin bundan sonra diyor. Bu arada kendisi de bizim memlekette aynı benim gibi davrandı ama ben yapınca suç oldu. Annesini arayıp içimde tuttuğum her şeyi yüzlerine kusmak istiyorum, maksadınız ne diye sormak istiyorum. Ablası hamile ailecek herkes ona prenses muamelesi yapıyor şu an. Ama benim kardeşimi sokağa atmamı istedikleri için ona bile acımak gelmiyor içimden arayıp krize sokana kadar konuşmak istiyorum sonu ne olursa olsun. Bunun neticesi de muhtemelen boşanma ile biter.
Biliyorum çok uzun yazdım ama sabredip okur ve yardımcı olursanız mutlu olurum…

Selam kızlar,
Biz üç yılı geçkin bir süredir evliyiz, çocuğumuz yok. Evliliğimizin ilk iki yılı çok sıkıntılı geçti eşimin ailesi yüzünden ama eşime kalsa benim yüzümden. Hatta bu yüzden çocuk yapmak da istemedi hiç. Bir ablası var. Yapış yapış bir aileler anne abla ve eşim özellikle. Baba figürü dışarıda bunun. Asla alışamıyorum tarzlarına ve onlar gibi olamıyorum sabahtan akşama kadar aile bireyleri sürekli birbirini över sonra da hep beraber kendilerine nazar duaları okurlar falan tuhafıma gidiyor her şeyleri.
Neyse geçen iki yılın ardından başka bir eve taşındık ortam değişti işler biraz yoluna girdi derken bir yıldır aramız gayet iyiydi. Aylardır çocuk istiyor, deniyoruz falan, henüz olmadı. Bu 1 yılda tek bir tartışmamız bile olmadı diyebilirim. Geçtiğimiz bayram tatili ve sonrasındaki bir hafta izindeydik. Hem benim ailemin yaşadığı şehre hem de eşimin ailesinin memleketine ziyarete gittik. Uzak yerlerde her ikisi de. Eşim benim ailemin yanında aşırı rahattır ama onun ailesinin yanında asla öyle olamıyoruz. En basitinden eşim neredeyse 15 yıldır sigara kullanıyor ama ailesinden hep gizlemiş üzülürler diye. Ben de kullanıyorum ve benim de hep gizlememi istedi. Kayınvalidem oğlunu içkisi sigarası olmayan ne bileyim her cuma vakti namaza giden biri olarak bilir herkese de bu şekilde sürekli oğlunu över, bana bile!!!
Anneannesini seviyorum onunla hep iyi anlaştım bize gelip 20 gün kalmışlıkları bile vardı annesiyle birlikte. Ancak annesi ve özellikle ablayla hep bir ayar olma modundayım. Onlar teletabi gibiler ve benden de hep bunu bekliyorlar ben de o yapıda bir insan değilim. Bu bayramda köylerindeyken yanlarında çok zaman geçirmedim çünkü onlar sıcağı çok severler ve 40 derece havada balkonda otururlar, bense dayanamıyorum ve geçip içeride oturdum klima altında. 8-10 saat de durduk köylerinde, 1 saat en fazla içeride takılmışımdır. Her neyse buna da bozulduklarını tahmin ettim ama içeri gelin dedim gelmediler. Oradan döndük iki hafta oldu eşim bir haftadır yurt dışında zaten bu hafta da olmayacak. Annesi dün aramış eşimi: anneanne beni sormuş neden bu bayram bize soğuk davrandı yanımızda bile oturmadı demiş. Bir derdi mi vardı demiş. Eşim de bunun üzerine bir yıldır güzel giden ilişkimizi yarım saatte attığı mesajlarla b*k etti af edersiniz.
Asıl konuya bağlıyorum. Kardeşim üni'den yeni mezun oldu 22 yaşında, kız. Burada benim olduğum şehirde okudu ve buradan iş arıyor. Benim yanımda kalıyor bir ay kadar daha da kalacaktı. Ama eşim kıymetli ailesinin canı sıkıldığı için ben gelene kadar "onu bizim evimizden gönder" dedi. Eşim herkese o kadar güler yüzlü ve sevecendir ki herkes onu hep iyi bilir. Ama bu pis işleri hep benim yapmamı istiyor. Sokağa mı atacağım dedim ailesi düşünsün sen değil diyor. Benim 90 yaşındaki anneannemi üzmezsin bundan sonra diyor. Bu arada kendisi de bizim memlekette aynı benim gibi davrandı ama ben yapınca suç oldu. Annesini arayıp içimde tuttuğum her şeyi yüzlerine kusmak istiyorum, maksadınız ne diye sormak istiyorum. Ablası hamile ailecek herkes ona prenses muamelesi yapıyor şu an. Ama benim kardeşimi sokağa atmamı istedikleri için ona bile acımak gelmiyor içimden arayıp krize sokana kadar konuşmak istiyorum sonu ne olursa olsun. Bunun neticesi de muhtemelen boşanma ile biter.
Neden susuyorsunuz sineye çekiyorsunuz, eşinize de ailesine de posta koyma vaktiniz geçmiş bile , boşanmayı ciddi ciddi düşünün ve sınırlarınıza sahip çıkın, eşiniz ve ailesi size köle muamelesi yapıyor, onlar kim ki kendi keyifleri için benim kardeşimi evimden gönderecekler, suç sizin kusura bakmayın hep susup idare etmişsiniz...

Selam kızlar,

Sokma akıllı kocanızı bir de baba mı yapacaksınız gerçekten? Sizden başka herkese saygılya yaklaşıyor adam ve ilk fırsatta size yıkıyor bütün suçu. Böyle saygısız bir adamla gerçekten evliliği ne kadar devam ettirebileceksiniz?

Ben eşinizin tavrını hiç beğenmedim evimden gönder falan ne demek. Siz onun ailesine asla öyle bir üslup kullanmamışken hem de. Ailesi de klasik erkek ailesi gelini kötüleyelim de ne olursa olsun. Nemden kıl kapma mevzusu. Bence kayınvalidenizle değil eşinizle çözün konuyu. Hatta eğer çalışmıyorsanız kardeşinizle birlikte gidin evden hiç bir şey demeden. Açık konuşuyorum eşiniz bunu hakediyor. Konuşması kolay değil bende eşimin ailesiyle benzer problemler yaşıyorum ama eşim eğer benim tarafımı tutmasa ve böyle davransa çeker giderdim.

Sadece sicaklayıp balkonda oturmayıp içerde oturdugunuz için olmasa gerek.Siz belli ki onlara karşı negatif düşüncelerinizi hissettirmişsiniz.Anlamişlar yani ki oralarda epey muhabbet dönmüş ve kendi söylemek istediklerini anaanneye söyletmişler.Eşiniz de baya dolduruşa gelmiş.Ben yerinizde olsam arar konuşur,eşinizle aranızı bozduklarini falan ima edecek şekilde konuşurdum.

Oncelikle esiniz aklinca size ceza veriyor kardesini gonder diyerek
Bunu ailesinin akil verdigini sanmiyorum
Ama arayip soguktu vs demeleri resmen doldurustur
Esiniz de dolmaya dunden hazirmis
Sahsen ben olsam arayip ne var ne yok soylerdim (doldurmak gibi olmasin da) 😬

Bir yıldır ailesi eşinize sizi şikayet etmemiş de kavga etmemişsiniz. Eşinizde falan düzelme yok yani öyle denk gelmiş. Yani böyle saçma bir olay yüzünden kardeşini evden yolla ne demek ya. Kardeşin çok uzun kalır adam rahatsız olur artık bir şekilde usulünce halletmeye çalışır ona bile saygı duyarım. Ama 40 derece sıcağın altında oturmadım diye bir parça aklı olmayan insanların sözleriyle benimle kavga edecek adama hayatı zindan ederim valla.

Ben şu konuda aşırı kararlıyım aile olmayı beceremeyen ya da kök ailesinden kopamayan erkekleri geri yollayacaksın o ailenin evine. Çünkü evlendiysen birinci öncelik her zaman çekirdek ailen olacak. Gerçekten benim için aşırı soğuma sebebi olur bu kadar bağımlılık.

Sadece sicaklayıp balkonda oturmayıp içerde oturdugunuz için olmasa gerek.Siz belli ki onlara karşı negatif düşüncelerinizi hissettirmişsiniz.Anlamişlar yani ki oralarda epey muhabbet dönmüş ve kendi söylemek istediklerini anaanneye söyletmişler.Eşiniz de baya dolduruşa gelmiş.Ben yerinizde olsam arar konuşur,eşinizle aranızı bozduklarini falan ima edecek şekilde konuşurdum.
Katılıyorum. Ailesinin yaptığı bariz bir şey yokken zaten hazetmiyormuşsun. Hamile Kızlarına prenses gibi davranmalarına bile takılmışsın çok saçma önyargıların var. Bunu da hissettirdiğini ve senin de suçun olduğunu düşünüyorum. Sırf 1 saat içeri geçtin diye kimse üzülmez de şikayet de etmez. Eşin de seni kardeşinle vurmaya çalışıyor. Bence durumu düzeltmek için kendi hatalarını da düşünmelisin ve düzeltmelisin eğer boşanmak istemiyorsan. Kimseye bayılmak zorunda değiliz ama sonuçta o da eşinin ailesi bu saatten sonra onları değiştiremezsin.

Neden susuyorsunuz sineye çekiyorsunuz, eşinize de ailesine de posta koyma vaktiniz geçmiş bile , boşanmayı ciddi ciddi düşünün ve sınırlarınıza sahip çıkın, eşiniz ve ailesi size köle muamelesi yapıyor, onlar kim ki kendi keyifleri için benim kardeşimi evimden gönderecekler, suç sizin kusura bakmayın hep susup idare etmişsiniz...
Onlar değil ki kardeşimi evden göndermek isteyen benim eşim bunu bana kasıt olarak yapıyor. Zaten bugün itibariyle ikimiz de birbirimizin memleketine gitmeme kararı aldık. Susup idare etmedim ama ailesine bir şey söyleyemedim hep kendisine söyledim. Çünkü garez yapıp o da benim ailemi üzerdi her şeyi söylesem. Bunu da göze alamadım. Boşanmayı şu aşamada istemiyorum, onu 8 yıldır tanıyorum ve 3,5 yıldır evliyiz neredeyse. Bana çok değer verir, bunu her fırsatta hissettirir. Sevgisini de ilgisini de belli eder. Ama ne zaman ki ailesiyle bir temas kuralım belki benden belki de ondan kaynaklanır bilmiyorum bu hale geliyoruz.

Bebek planinizi bir süre erteleyip sorunlarınızı cözmeye odaklanın derim.Bebek olursa bunun mutluluğu ile sorunlarinizin üzeri örtülür ama doğumuydu lohusalığıydı tekrar hortlar aman deyim.
Muhtemelen öyle gibi. Ama çocuk olayı eşime kendi ailesini kurduğunu belki daha fazla hissettirir, bilemiyorum yine de biraz bekler bu mesele

Sokma akıllı kocanızı bir de baba mı yapacaksınız gerçekten? Sizden başka herkese saygılya yaklaşıyor adam ve ilk fırsatta size yıkıyor bütün suçu. Böyle saygısız bir adamla gerçekten evliliği ne kadar devam ettirebileceksiniz?
Burası ne tuhaf bir yer böyle size bir derdimi anlatıyorum bir sövmediğiniz kalmış yani. Eşim ben dahil herkese saygılıdır ben bundan bahsetmiyorum. Sadece ailesi ve benim aramdaki dengeyi her zaman kuramadığını ifade etmeye çalışıyorum. Herkes evlendiği günden beri hiçbir sorun yaşamadan bugünlere geldi galiba benimkisi bu kadar tuhaf kaçtı.

Sizin bir saatlik balkonda oturmayıp odada oturmanızı nasıl kardeşinize bağlamışlar "bizimle oturmuyor kardeşini evden gönder"mi demeye kalkıyolar ve eşiniz onların lafıyla böyle yapıyor hayret bişey ya eşinizde.
Onların kardeşimden haberi bile yok. Ben yanlış mı ifade ettim bilemiyorum. Zaten duysalar eşime de kızarlar böyle şey yapılır mı diye. Sorun ben eşimin anneannesini üzdüğüm için onun da beni bu şekilde cezalandıracağını düşünmesi.

Muhtemelen öyle gibi. Ama çocuk olayı eşime kendi ailesini kurduğunu belki daha fazla hissettirir, bilemiyorum yine de biraz bekler bu mesele

Ooohhh ne güzel, yine sucsuz günahsiz bir yavru olmayan yuvayi kurtarmaya gelecek dünyaya.

Bu eziklikle o yavruyuda ezdirirsin sen

Oncelikle esiniz aklinca size ceza veriyor kardesini gonder diyerek
Bunu ailesinin akil verdigini sanmiyorum
Ama arayip soguktu vs demeleri resmen doldurustur
Esiniz de dolmaya dunden hazirmis
Sahsen ben olsam arayip ne var ne yok soylerdim (doldurmak gibi olmasin da) 😬
Şu ana kadar beni en doğru anlayanın siz olduğunu düşünüyorum. Diğer arkadaşlar eşimin ailesinin kardeşimi göndermek istediğini falan zannetmişler. Öyle bir durum yok onların haberi bile yok burada ne kadar kalacağından. Ama evet kayınvalidemin bunu demesi bir dolduruş alameti. O da işlerin bu noktalara gelebileceğini hesaba katamıyor muhtemelen çünkü dediğim gibi bugüne kadar hiçbir tartışmamız falan olmadığını sanıyorlar bizim. Hani onlar ne derse desin eşim bana bunları yansıtmaz falan zannediyorlar.

Burası ne tuhaf bir yer böyle size bir derdimi anlatıyorum bir sövmediğiniz kalmış yani. Eşim ben dahil herkese saygılıdır ben bundan bahsetmiyorum. Sadece ailesi ve benim aramdaki dengeyi her zaman kuramadığını ifade etmeye çalışıyorum. Herkes evlendiği günden beri hiçbir sorun yaşamadan bugünlere geldi galiba benimkisi bu kadar tuhaf kaçtı.

Ne saygi ne saygi 😁 Adam sizi sevmiyor

Hiç de öyle olmaz. Sorunlar daha da büyür. Çocuk büyük sorumluluk yarın çocuğu bahane edip herşeyinize karışırlar. Yarın çocuğa bakamıyorsun, ne biçim bi annesin dediklerinde buraya ayrılsam mı diye yazarsın. Yol yakınken ne kendi başını , ne doğacak evladının başını bu aile ile yakma. Sana gerçekten huzur ve mutluluk verecek kişilerle kur aileni. Eşin ailesinin ağzına bakıp sana sayabiliyorsan on tane doğursan ne fayda

X