Eşimin Ailesi

Ooohhh ne güzel, yine sucsuz günahsiz bir yavru olmayan yuvayi kurtarmaya gelecek dünyaya.

Bu eziklikle o yavruyuda ezdirirsin sen
Öncelikle bir kendinize gelin ve doğru konuşun karşınızda 15 yaşında, cahil bir çocuk yok. Kendimi kimseye ezdirdiğim de yok. Çocuğuma senden iyi annelik yapacağımdan, eşimin de senin eşinden iyi babalık yapacağından şüphem yok. Bu neyin dışa vurumudur anlamadım. Yorum yapma bir daha lütfen.

Şu ana kadar beni en doğru anlayanın siz olduğunu düşünüyorum. Diğer arkadaşlar eşimin ailesinin kardeşimi göndermek istediğini falan zannetmişler. Öyle bir durum yok onların haberi bile yok burada ne kadar kalacağından. Ama evet kayınvalidemin bunu demesi bir dolduruş alameti. O da işlerin bu noktalara gelebileceğini hesaba katamıyor muhtemelen çünkü dediğim gibi bugüne kadar hiçbir tartışmamız falan olmadığını sanıyorlar bizim. Hani onlar ne derse desin eşim bana bunları yansıtmaz falan zannediyorlar.

Ortalik karissin diye anlatiyorlar.ay gercekden bu kadar safmisiniz yoksa safa yatmak mit kolay geliyor Su an

Onlar değil ki kardeşimi evden göndermek isteyen benim eşim bunu bana kasıt olarak yapıyor. Zaten bugün itibariyle ikimiz de birbirimizin memleketine gitmeme kararı aldık. Susup idare etmedim ama ailesine bir şey söyleyemedim hep kendisine söyledim. Çünkü garez yapıp o da benim ailemi üzerdi her şeyi söylesem. Bunu da göze alamadım. Boşanmayı şu aşamada istemiyorum, onu 8 yıldır tanıyorum ve 3,5 yıldır evliyiz neredeyse. Bana çok değer verir, bunu her fırsatta hissettirir. Sevgisini de ilgisini de belli eder. Ama ne zaman ki ailesiyle bir temas kuralım belki benden belki de ondan kaynaklanır bilmiyorum bu hale geliyoruz.
Gerçekten size değer verdiğini ama sorunun aileden kaynaklı olduğunu mu düşünüyorsunuz?? çok şaşırdım şuan. Neye dayanarak bunu düşündünüz mesela

Onların kardeşimden haberi bile yok. Ben yanlış mı ifade ettim bilemiyorum. Zaten duysalar eşime de kızarlar böyle şey yapılır mı diye. Sorun ben eşimin anneannesini üzdüğüm için onun da beni bu şekilde cezalandıracağını düşünmesi.
Evliliklerde eşler ne zamandır birbirini cezalandırma politikası uyguluyor? Eşinizi savunmanızı anlıyorum fakat yaptığı rezilce bir davranış. Orası sizin de eviniz ve durup dururken kardeşinizi evden kovmanızı istiyor. Bence konunuzu dış gözden kendiniz bir okuyun derim.

Öncelikle bir kendinize gelin ve doğru konuşun karşınızda 15 yaşında, cahil bir çocuk yok. Kendimi kimseye ezdirdiğim de yok. Çocuğuma senden iyi annelik yapacağımdan, eşimin de senin eşinden iyi babalık yapacağından şüphem yok. Bu neyin dışa vurumudur anlamadım. Yorum yapma bir daha lütfen.

Heeee tabi, eminim öyledir. Su Ana kadar benim esim asla ailemden birini evimden kovmadi, cürret bile edemez. Buda karsilikli sevgi saygidan Gelen bir durum.ama sen ne seviliyor ne saygi duyuluyorsun

Şu ana kadar beni en doğru anlayanın siz olduğunu düşünüyorum. Diğer arkadaşlar eşimin ailesinin kardeşimi göndermek istediğini falan zannetmişler. Öyle bir durum yok onların haberi bile yok burada ne kadar kalacağından. Ama evet kayınvalidemin bunu demesi bir dolduruş alameti. O da işlerin bu noktalara gelebileceğini hesaba katamıyor muhtemelen çünkü dediğim gibi bugüne kadar hiçbir tartışmamız falan olmadığını sanıyorlar bizim. Hani onlar ne derse desin eşim bana bunları yansıtmaz falan zannediyorlar.
Esiniz ailesi mudahele etmedikce kendi halinde biri muhtemelen
Ama ailesinden bi elestiri gelince kurt kesilen tayfadan
Bende zamaninda bu tarz seyler yasadim esim ailesine kuzu bana kurt kesilirdi ben bi sorun varsa esime soylerdim ailen sunu yapti yanlis bu falan diye
Sonra baktim ki ailesi hatali olsa bile ben aciklarini bulmusum gibi beni sucluyor, ben de ne yaptim? Bi sorunum varsa ailesine soyledim
Ornek "x anne benimle bi sorununuz ya da sorunuz varsa bana soyleyin esime degil. Sonra siz evinizde huzurla otururken biz kavga ediyoruz haberiniz bile olmuyor. Oglunuz elestiriye gelemeyen biri. Ha ayrilma ihtimalimiz size kotu hissettirmiyorsa bunu da bilmek isterim." Gibi
Ben bu sekilde yol aldigimda esim bana neden annemi aradin dediginde de "benimle problemi varsa beni arayacak seni degil, sen benim velim degilsin ben bir bireyim. Boyle iletisim sorunu yasamak istemiyorum lutfen sen karisma." Dedim
Sonrasinda da sorun yasamadim
Oneririm size de.

Esiniz ailesi mudahele etmedikce kendi halinde biri muhtemelen
Ama ailesinden bi elestiri gelince kurt kesilen tayfadan
Bende zamaninda bu tarz seyler yasadim esim ailesine kuzu bana kurt kesilirdi ben bi sorun varsa esime soylerdim ailen sunu yapti yanlis bu falan diye
Sonra baktim ki ailesi hatali olsa bile ben aciklarini bulmusum gibi beni sucluyor, ben de ne yaptim? Bi sorunum varsa ailesine soyledim
Ornek "x anne benimle bi sorununuz ya da sorunuz varsa bana soyleyin esime degil. Sonra siz evinizde huzurla otururken biz kavga ediyoruz haberiniz bile olmuyor. Oglunuz elestiriye gelemeyen biri. Ha ayrilma ihtimalimiz size kotu hissettirmiyorsa bunu da bilmek isterim." Gibi
Ben bu sekilde yol aldigimda esim bana neden annemi aradin dediginde de "benimle problemi varsa beni arayacak seni degil, sen benim velim degilsin ben bir bireyim. Boyle iletisim sorunu yasamak istemiyorum lutfen sen karisma." Dedim
Sonrasinda da sorun yasamadim
Oneririm size de.

Bunu yapmak yürek ister, bosanmayi bile göz almayi gerektirir. Konu sahibi kociskotellam modunda baksana, dogursamda Eve baglasam derdinde

Bunu yapmak yürek ister, bosanmayi bile göz almayi gerektirir. Konu sahibi kociskotellam modunda baksana, dogursamda Eve baglasam derdinde
Kimin ne kadar gozukara oldugunu bilemem ama ailesinin doldurusuna gelip bana carlayan kocayi gozden cikarmaktan korkmadim ben
Korksaydim zaten su an ayni duzende devam ediyor olurduk
Herkes kendi tercihlerini yasar 🤷‍♀️

Onlar değil ki kardeşimi evden göndermek isteyen benim eşim bunu bana kasıt olarak yapıyor. Zaten bugün itibariyle ikimiz de birbirimizin memleketine gitmeme kararı aldık. Susup idare etmedim ama ailesine bir şey söyleyemedim hep kendisine söyledim. Çünkü garez yapıp o da benim ailemi üzerdi her şeyi söylesem. Bunu da göze alamadım. Boşanmayı şu aşamada istemiyorum, onu 8 yıldır tanıyorum ve 3,5 yıldır evliyiz neredeyse. Bana çok değer verir, bunu her fırsatta hissettirir. Sevgisini de ilgisini de belli eder. Ama ne zaman ki ailesiyle bir temas kuralım belki benden belki de ondan kaynaklanır bilmiyorum bu hale geliyoruz.
Evliliginizde sorunlar var en büyük sorun eşinizin ailesine sınır çizememesi, bu konuyu bir şekilde çözün yoksa ileride daha başka sorunlarla mücadele etmek zorunda kalırsınız, eşinizin tavrı çok itici ama siz burda bile hala eşinizden yanasınız, işte hep kadınlar taviz veriyor, peki sen ona deseydin ki kız kardeşini evden gönder bizimkiler rahat etsin aynı olgunlukla karşılar mıydı, bence hayır kesin kaos çıkardı, eşinize iyi bir ders vermeniz lazım..

Eşin önce bir koca olarak ailesine sizi ezdirmemeyi öğrensin ondan sonra burada millete laf atın. Eşinizin önceliği siz değilsiniz. Keşke olsanız ama değilsiniz. Böyle bir evlilikte temkinli olun hemen çocuk yapmayın. Evlilik düzelsin diye çocuk yapanların sonu daha beter oluyor.

Buraya eşinizi savunmak için mi konu açtınız, madem bu kadar memnunsunuz neden şikayet edip konu açtınız, eşiniz asla saygılı bir insan değil ve sizin sınırlarınıza ailenize zerre saygısı yok , burdaki insanlar tecrübeli 10 yılı devirmiş kurt gibi kadınlar, bence biraz öz eleştiri yapın sizde de sıkıntı büyük, kocam da kocam modundasınız, eşiniz size değer verse ailesinden bu denli etkilenemezdi, önceliği asla siz değilsiniz , eğer bu adama çocuk yaparsanız daha beter olacak ...

Muhtemelen öyle gibi. Ama çocuk olayı eşime kendi ailesini kurduğunu belki daha fazla hissettirir, bilemiyorum yine de biraz bekler bu mesele
Kocası kendisine bağlansın diye doğuran kadınlar burda hergün ağlayarak konu açıyor, bence o konulara bakın belki biraz olsun gözünüz açılır, çok toysun çoookkk...

Bir yıldır ailesi eşinize sizi şikayet etmemiş de kavga etmemişsiniz. Eşinizde falan düzelme yok yani öyle denk gelmiş. Yani böyle saçma bir olay yüzünden kardeşini evden yolla ne demek ya. Kardeşin çok uzun kalır adam rahatsız olur artık bir şekilde usulünce halletmeye çalışır ona bile saygı duyarım. Ama 40 derece sıcağın altında oturmadım diye bir parça aklı olmayan insanların sözleriyle benimle kavga edecek adama hayatı zindan ederim valla.

Ben şu konuda aşırı kararlıyım aile olmayı beceremeyen ya da kök ailesinden kopamayan erkekleri geri yollayacaksın o ailenin evine. Çünkü evlendiysen birinci öncelik her zaman çekirdek ailen olacak. Gerçekten benim için aşırı soğuma sebebi olur bu kadar bağımlılık.
Konu sahibine göre kocası mükemmel bir adam 😅

Burası ne tuhaf bir yer böyle size bir derdimi anlatıyorum bir sövmediğiniz kalmış yani. Eşim ben dahil herkese saygılıdır ben bundan bahsetmiyorum. Sadece ailesi ve benim aramdaki dengeyi her zaman kuramadığını ifade etmeye çalışıyorum. Herkes evlendiği günden beri hiçbir sorun yaşamadan bugünlere geldi galiba benimkisi bu kadar tuhaf kaçtı.
Esinizin size saygısı mı var? Uzun zamandir dolu dolu kahkaha atarak güldüğüm bir şey oldu:)
Saygi anlayışınız bu ise, bu zamana kadar nasil muamele gördüğünüz merak edilecek hatta incelenmesi gereken bir şey olur.

Burası ne tuhaf bir yer böyle size bir derdimi anlatıyorum bir sövmediğiniz kalmış yani. Eşim ben dahil herkese saygılıdır ben bundan bahsetmiyorum. Sadece ailesi ve benim aramdaki dengeyi her zaman kuramadığını ifade etmeye çalışıyorum. Herkes evlendiği günden beri hiçbir sorun yaşamadan bugünlere geldi galiba benimkisi bu kadar tuhaf kaçtı.
Hayır aslında size denilen şey şu bu işlerde koca savunularak iş cozulmez. Herkes sorun yaşadı hepimiz de ne zaman, ne sen ne ailen benden değerli degilsin dedik sorunlar o çözüldü. Kocacilikla cozeni gormedim.

Muhtemelen öyle gibi. Ama çocuk olayı eşime kendi ailesini kurduğunu belki daha fazla hissettirir, bilemiyorum yine de biraz bekler bu mesele
Cocuk yapmaniz sadece o cocugun sevgisiz ve saygisiz bir ailede buyumesine sebep olur, esinize bir şey idrak ettirmez yani.
Ortalik coluk çocuğun hakkina girenlerle dolu zaten, siz de artırın sayıyı.
baktınız bir cocukla bir sey olmuyor ikinciyi de yapip daha fazla mutluluk katarsiniz ailenize")

Konu sahibi konunuzu okuduğumda kendi ilişkimin başını gördüm. Benim eşim annesine düşkün değildj ama sigara içtiğini bilmezlerdi . Ailesi çok kapalı olduğu için hala kredi çektiğimizi falan bilmezler. Eşimle ilişkinin ve evliliğin başında bu tarz konulardan birkaç sıkıntı yaşadık . Ama geçti konu sahibi . Yani üç yıldır bunun devam etmesi çok büyük problem .

Sizi artık tanıyor mesela biz ilk üç ayda tüm bu kavgaları ettik sonra ben bavulu hazırladım gerçekten gidiyordum ve eşim kapıda yattı o gece. Sonra bir daha bana ağzını açmadı aile danışmanlarını izledik .Anlatmak istediğim şu üç yıl çok uzun bir süre . Hala ailesinin ağzıyla seninle bı kücucuk meselede kavga etmesi . Annesi mesela eşime papatya benimle konuşmak istemiyor elindeki eşyayı kenara fırlattı istemiyorum diye bağırdı demiş . Eşim o öyle yapmaz diye konuyu kapatmış . Bakın çocuk olunca yaşandı bu son örnek . Bazı aileler bozmaya çok meraklidir. Sizce eşiniz siz lohusayken yanınızda olabilecek mi ?

Olanı söyledim. Başkasının lafıyla sizi cezalandıran kocanız kukla gibi değil mi? Eşiniz saygılı biri değil ve sizi hiçe sayıyor. Bugün anneannesiyle karşı karşıya gelin bakalım kimi savunuyor ve kimi suçluyor.

Ayrıca eşiniz yaptığı ve tavırlarıyla çok haksız olsa da şu noktada haklı kardeşinizin ne zaman iş bulacağı belli değil belki altı yedi ay alacak birlikte yaşamak istemeyebilir. Yani dusunuyorum eşim kardesini belirsiz sürede eve getirmek istese buna müsaade etmezdim . Yolu bu şekilde olmasada evet kardesinizin sorumluluğu anne ve babasında annenizin ablanın yaninda olmaz kızım eve gel iş görüşmeleri için gider kalırsın demesi gerekliydi

Ah evlenince ailelerinden kopmayan erkekler. Yani anladığım kadarıyla hep ufak tefek sorunlar var ailenizde. Erkekler hep sert davranmaktan anlıyor. Benim 5 yıllık tecrübem bunu gösterdi bana. Büyük ihtimal ona göre tartışırız karım alttan alır modunda. Bence artık diş gösterin. Yoksa üzülen hep siz olursunuz. Çocuk olunca da hicbisey düzelmiyor. Hamilelik döneminde düzelir. Sonra yine başa sarar tartışmalar. Bence çocuktan önce bu durumu kesinlikle çözün, cozulmuyorsada inceldiği yerden kopar. Kadınlar fedakarlık yapa yapa bunu görev bilmeye başlıyor. Topla valizini geldiğinde görsün kapının önünde valizi ben gidiyorum de. Bakalım ne tepki vericek. Kardeşin sizdeyse sizde olsun yani ona rezil olmayım buna rezil olmayım derken biz bizden geçiyoruz. Telefonda tekrar gönderdin mi kardeşini derse. Toplanıyoruz diyin mesela. Ben çok düşündüm olmuyo yapamıyorum diyin. Biraz bi tutuşsun. Gerekirse kardeşinizle bikaç gün otelde kalın. Boşanmak öyle kolay değil biliyorum ama. Erkeklerde her zaman kaybetme korkusu olmalı. Yoksa beylere bi rahatlık geliyor.

X