Eşimin ailesinin sevme şekli

Düzgün bir sekilde çocukların psikolojisine zararlarını söyleseniz her seferinde sinirlenmeden. Çok zor biliyorum ama çocuğunuz özel bir çocuk bunu dile getirerek yavaş yavaş törpüleyebilirsiniz. Önce eşinizle usulünce konuşun ortak bir duruş sergileyin. Önünde sonunda anlayacaklardır. Anlamazlarsa alınırlar o emeğinize yağ sürer ellemezler meleği

Yani burada o kadar konu okudum, o kadar üzüldüğüm şey oldu ama bu konu beni gerçekten ağlattı. Hem kendim hem de oğlum spektrumda olduğumuzdan mı bilmem, aşırı dokundu bu bana.

Hanımefendi, o minicik özel kuzu kendini savunamiyor hadi, babası da ailesi gibi öküz ki sesini çıkarmıyor, yanlış bulmuyor. Ya siz ne güne duruyorsunuz? Size anne beni kurtar diyemediği için mi sesinizi çıkarmıyorsunuz siz de? Bilinclisiniz, farkındasınız yaptıklarının istismar olduğunun.

Eşiniz bağırır çağırır, ailesi küser en kötü. Ama siz o özel, hayatı boyunca zaten yüksek ihtimalle ayrıma uğrayacak, eziyet çekmesi muhtemel kuzuya arkanda değilim, annelik yapmam sana mesajı vereceksiniz. Neden, çünkü eşiniz bağırır. Neden, çünkü ailesi küser.

O ese de, aileye de öyle bir cinnet geçiririm gerekirse, çocuğuma hiç kimse zorbaca ya da istismari dokunma cesareti bulamaz. Ben gözümden sakınacagim, kendi kanı, canı olması gerekenler böyle davranacak. Onlar insan olamıyorlar belki, ama siz oğlunuzun annesi, muhafızı olun. Size işkence "gibi" gelen şey o kuzuya gerçekten işkence çünkü.

kayinbbm surekli bacaklarini ard arda ince ince cimciriyo cinsrl organini cimciriyo zorla yere yatiriyo elini kolunu kitleyip vuruyor. Cocuk konusamiyor agliyor aglasa bile güluyolar yine yapiyolar erkek çocugu pişkin olsun diye yapiyolar
Okurken tansiyonum yükseldi yeminle.
Böyle çocuk sevilmez, hele ağlayan özel durumu olan çocuğu seviyorlar mı dövüyorlar mı belli değil
İnsanları kırmamak adına çocukta derin yaralar açılıyor farkında değil kimse
Gerekirse eşimle kavga ederim yaptırmam ben orası ayrı da.
Yaptırmamak İçin siz anlatsanız doktor dedi iyi gelmiyor çocuğa böyle sevmeleriniz vs diye
Nasıl insanlar anlarlar mı orası da meçhul ama

Merhaba hanımlar benim 3buçuk yaşinda atipik otizmli oğlum var anlıyor ama konuşmuyor eğitimimizle çoğu şeyi aştı bir tek konuşmuyor arada kelime çıkıyor ağzından sadece oğlum özel durumundan dolayı en zayıf noktam benmi çok hassasım bilmiyorum ama esimin ailesinin oğlumu sevme şekillerine dayanamıyorum boğuluyorum sanki işkence çekiyorum içten içe oğlumu seviyolar deger veriyolar torunlari ama bir insan öperek sever sarilarak sever ama kayinbbm surekli bacaklarini ard arda ince ince cimciriyo cinsrl organini cimciriyo zorla yere yatiriyo elini kolunu kitleyip vuruyor. Cocuk konusamiyor agliyor aglasa bile güluyolar yine yapiyolar erkek çocugu pişkin olsun diye yapiyolar birşeyde diyemiyorum alınıveriyolar herseye birsey desem eşim bana bagiracak kizcak ne diyecegimi bilmiyorum onlari kırmadan nasıl uyarabilirim gercekten boğuluyo gibi oluyorum bahane bulup oglum gel altini degistirelim filan diyorum cocugu göturuyorum kvdemde bir kere bile öpmez cocugu sadece gıdıkliyor insan gibi sevme şekilleri yok bu tür hareketler bana göre zorbalik istismar
Erkek çocuğu pişkin olsun diye yapıyorlar,bisey diyemiyorum ne Allah aşkına.cidden kan beynime sıçradı. Acikca söyleyin yapmayın hoş değil istemiyorum rahatsız oluyor diyin gerekirse cingar çıkarın.
Bunu yapamıyorsanız doktor sıkarak sıkıştırarak sevmeyin dedi diyin bari...Bu nasıl bir eğitimsizlik.cocugun zaten özel durumu var kayinpeder denen şuursuz çok mu önemli de çocuğunuza dokundurtuyorsunuz

Birsey demiyo seviyolar diyip geciyo ben birsey desem seviyo adamlar b*kluk cikarma sacma sacma konusmz dicek

Eşin8z gercek bir gerizekalı, bununla evleneceginize keşke sperm bankasından sperm alsaydınız. Adam berbat, ailesi daha da berbat şöyle zevzek tiplerin soyunu sürdürme ısrarınız neden😶

Evlenirken yaptığımız en büyük hata nasılsa aynı evde yaşamayacağız diye kayın aileyi çok sallamamak. Maalesef hayatımızın içindeler. Sadece özel bir çocuk için değil diğerleri icin de çok sakıncalı hareketler. Dövüşerek sevmek de ne, şiddet aşılıyorlar nasılsa erkek ileride lazım olur diye

Konuyu gerçekten anlamadım, cocuk yerde itilip kakılırjen sen öylece seyrettin mi konu sahibesi? Neden cocuğu ellerinden almadın???
Seviyorlarmiş sözde...erkek çocuğu pişkin olsun diye yapıyorlarmış, kocası kiziyormus, kayinpeder denen sapık ruhlu herifle kaynana denen isimlendiremedigim şahıs hemen aliniveriyorlarmiş..o sebeple bu da tepki gosteremiyormuş.
.Bu konuya aşırı sinirlendim.cocuk gözümün önüne geldi.konusamiyor, atipik otizmli ,özel durumu olan bir çocuk ve bildiğin istismara uğruyor.yaziklar olsun gerçekten kendiniz ne yaşarsanız yaşayın çocuklarınızı koruyun ya..
Çocuk yerde ağlıyor sesi de cikmiyor kolunu bacağını tutup cinsel organını sıkıyolar diyor.sen ne yapıyorsun ya kocam kizacak,kayınpeder denen gizli sapık alinacak diye öyle kenardan bakıyorsun öyle mi.

Merhaba hanımlar benim 3buçuk yaşinda atipik otizmli oğlum var anlıyor ama konuşmuyor eğitimimizle çoğu şeyi aştı bir tek konuşmuyor arada kelime çıkıyor ağzından sadece oğlum özel durumundan dolayı en zayıf noktam benmi çok hassasım bilmiyorum ama esimin ailesinin oğlumu sevme şekillerine dayanamıyorum boğuluyorum sanki işkence çekiyorum içten içe oğlumu seviyolar deger veriyolar torunlari ama bir insan öperek sever sarilarak sever ama kayinbbm surekli bacaklarini ard arda ince ince cimciriyo cinsrl organini cimciriyo zorla yere yatiriyo elini kolunu kitleyip vuruyor. Cocuk konusamiyor agliyor aglasa bile güluyolar yine yapiyolar erkek çocugu pişkin olsun diye yapiyolar birşeyde diyemiyorum alınıveriyolar herseye birsey desem eşim bana bagiracak kizcak ne diyecegimi bilmiyorum onlari kırmadan nasıl uyarabilirim gercekten boğuluyo gibi oluyorum bahane bulup oglum gel altini degistirelim filan diyorum cocugu göturuyorum kvdemde bir kere bile öpmez cocugu sadece gıdıkliyor insan gibi sevme şekilleri yok bu tür hareketler bana göre zorbalik istismar

Çocuğunuzun tacize uğradığının farkında mısınız? Siz buna rağmen hala onları kırmadan halletmeye çalışıyorsunuz. Ne demek cinsel organına ellemek sıkmak

Benim oğlum baya zayıf tıfıl kısa bir çocuk onu bile issiriyolar et yok halbuki kaç defa uyardiysam da aynı ben gene iyiyim eltimin çocuğu şipşisman tosun gibi 🧿 ona uygulanan eziyetleri bir görseniz şapşap vuruyorlar yüzüne işkence issrima cimcikleme çocuk artık alışmış kendi geliyor dövün beni diye 😅

Benim oğlum baya zayıf tıfıl kısa bir çocuk onu bile issiriyolar et yok halbuki kaç defa uyardiysam da aynı ben gene iyiyim eltimin çocuğu şipşisman tosun gibi 🧿 ona uygulanan eziyetleri bir görseniz şapşap vuruyorlar yüzüne işkence issrima cimcikleme çocuk artık alışmış kendi geliyor dövün beni diye 😅
Çocuk normallestirmiş demek ki ama bu normal değil. İleride şiddete meyilli olduklarında sebep ortada ...öyle alışmış çünkü onun normali o...çocuk döverek sevilir mi ya nasil kiyiyolar değişik değişik şeyler..

Ben kavga çıkartırdım,benim çocuğum kırmızı çizgim olurdu.Ne demek ellerini tutup vurmak,cinsel organını ellemek.Bir daha evime gelmeyin diye bağırırdım,eşime de ağır konuşurdum.Benim çocuğum kimsenin oyuncağı değil.

Yani burada o kadar konu okudum, o kadar üzüldüğüm şey oldu ama bu konu beni gerçekten ağlattı. Hem kendim hem de oğlum spektrumda olduğumuzdan mı bilmem, aşırı dokundu bu bana.

Hanımefendi, o minicik özel kuzu kendini savunamiyor hadi, babası da ailesi gibi öküz ki sesini çıkarmıyor, yanlış bulmuyor. Ya siz ne güne duruyorsunuz? Size anne beni kurtar diyemediği için mi sesinizi çıkarmıyorsunuz siz de? Bilinclisiniz, farkındasınız yaptıklarının istismar olduğunun.

Eşiniz bağırır çağırır, ailesi küser en kötü. Ama siz o özel, hayatı boyunca zaten yüksek ihtimalle ayrıma uğrayacak, eziyet çekmesi muhtemel kuzuya arkanda değilim, annelik yapmam sana mesajı vereceksiniz. Neden, çünkü eşiniz bağırır. Neden, çünkü ailesi küser.

O ese de, aileye de öyle bir cinnet geçiririm gerekirse, çocuğuma hiç kimse zorbaca ya da istismari dokunma cesareti bulamaz. Ben gözümden sakınacagim, kendi kanı, canı olması gerekenler böyle davranacak. Onlar insan olamıyorlar belki, ama siz oğlunuzun annesi, muhafızı olun. Size işkence "gibi" gelen şey o kuzuya gerçekten işkence çünkü.
Cok haklisiniz ama kac defa duzgun bi dille ifade ettim sıkıntiya gelemiyor sıkma dedesi filan dedim beni dinlemiyolar kâle almiyolar sevme şekilleri oyle cocugun kotulugunu istediklerine yapmiyolar ama zoruma gidiyo yaptiklarini ne diyecegimide bilmiyorum sinir oluyorum o an çekip alsam yapma baba canı aciyo acitmadan sev desem eşim kizcak abartma abartiyosun diye kynbbamlarda gelin huysuz cocugu sevdirtmiyo bize gostermek istemiyo dicekler cok cahiller inanin

Çocuğunuz istismara uğruyor . Abartma diyeceksiniz ama öyle . Birincisi çocuk başka biri cinsel organına dokunsa kolları bağlanıp agladiginda karşılık bulamadığı için bunun normal olduğunu düşünüp size gelmeyecek.
İkincisi çocuğun zaten sorunları var iyice sıkıntı yaşayacak .
Üçüncüsü tüm bunlar karşısında kocanizdan korkup sustugunuz için ilerde çok daha kötü şeylerle karsilasabilirsiniz

Cok haklisiniz ama kac defa duzgun bi dille ifade ettim sıkıntiya gelemiyor sıkma dedesi filan dedim beni dinlemiyolar kâle almiyolar sevme şekilleri oyle cocugun kotulugunu istediklerine yapmiyolar ama zoruma gidiyo yaptiklarini ne diyecegimide bilmiyorum sinir oluyorum o an çekip alsam yapma baba canı aciyo acitmadan sev desem eşim kizcak abartma abartiyosun diye kynbbamlarda gelin huysuz cocugu sevdirtmiyo bize gostermek istemiyo dicekler cok cahiller inanin
Yani önemli olan kocan senin için çocuğa ne olursa olsun sen anne olarak koruyamazsin. Başka çocuk yapma lütfen .

X