Eşimin ailesinin sevme şekli

Bir şey diyemiyorum ne demek anlamadım ben. Onlar alınacak diye kendi çocuğunuz üzerinde söz hakkınız yok mu? Koruyamayacaktınız madem niye çocuk yaptınız? Eşinizle olan ilişkiniz çocuğunuzdan kıymetli mi?

Cok haklisiniz ama kac defa duzgun bi dille ifade ettim sıkıntiya gelemiyor sıkma dedesi filan dedim beni dinlemiyolar kâle almiyolar sevme şekilleri oyle cocugun kotulugunu istediklerine yapmiyolar ama zoruma gidiyo yaptiklarini ne diyecegimide bilmiyorum sinir oluyorum o an çekip alsam yapma baba canı aciyo acitmadan sev desem eşim kizcak abartma abartiyosun diye kynbbamlarda gelin huysuz cocugu sevdirtmiyo bize gostermek istemiyo dicekler cok cahiller inanin
Konudaki tek cahil onlar mı sizce? Kocanız ve siz nesiniz? Otizmli çocuklar temastan hoşlanmaz ve siz ona yapılan eziyeti karı koca göremeyecek kadar kör müsünüz? Kocanız size kızmasın diye çocuğunuzu mu ağlatıyorsunuz??? Anne kılıklı anne olmayan insan ile baba kılıklı olmayan baba.

Yani burada o kadar konu okudum, o kadar üzüldüğüm şey oldu ama bu konu beni gerçekten ağlattı. Hem kendim hem de oğlum spektrumda olduğumuzdan mı bilmem, aşırı dokundu bu bana.

Hanımefendi, o minicik özel kuzu kendini savunamiyor hadi, babası da ailesi gibi öküz ki sesini çıkarmıyor, yanlış bulmuyor. Ya siz ne güne duruyorsunuz? Size anne beni kurtar diyemediği için mi sesinizi çıkarmıyorsunuz siz de? Bilinclisiniz, farkındasınız yaptıklarının istismar olduğunun.

Eşiniz bağırır çağırır, ailesi küser en kötü. Ama siz o özel, hayatı boyunca zaten yüksek ihtimalle ayrıma uğrayacak, eziyet çekmesi muhtemel kuzuya arkanda değilim, annelik yapmam sana mesajı vereceksiniz. Neden, çünkü eşiniz bağırır. Neden, çünkü ailesi küser.

O ese de, aileye de öyle bir cinnet geçiririm gerekirse, çocuğuma hiç kimse zorbaca ya da istismari dokunma cesareti bulamaz. Ben gözümden sakınacagim, kendi kanı, canı olması gerekenler böyle davranacak. Onlar insan olamıyorlar belki, ama siz oğlunuzun annesi, muhafızı olun. Size işkence "gibi" gelen şey o kuzuya gerçekten işkence çünkü.
Şu yoruma bile cevabı ama kocam ve ailesi onlara birşey diyemem olmuş . O kadar korkunç ki durum çocuğun bu şartlar altında düzelmesi çok zor olacak

Bence kocanıza yalnızken söyleyin bir daha yapmasınlar istemiyoruz resmen istismar ediyorlar sen görmüyorsun diyin ve bir daha yaparlarsa yapmayın dicem diyin ki bir şey diyemesin size

gıdıklanma çocuk gülüyor olsa bile kendisini yetersiz hissediyor. Taciz edilmiş gibi hissediyor. Diğer şeyler zaten taciz. Bu kız çocuk olsa aynı şeyi yapacak mıydınız de. Muhtemelen gözleri büyür. O sapkınlıksa bu da sapkınlık çocuk çocuktur farkı yok de. Çocuk kötü etkileniyor yapma de. Ama önce kocana söyle o konuşsun. Koca koca insanlar orası burası burulup dursa hoşlanacak mı küçücük çocuğa yapıyorlar bunun hoşlanılacak nasıl bi tarafı olabilir? Hem de dokunulmaktan ekstra rahatsızlık duyacak bi bebek o. Küserse küssünler önce kocana söyle o uyarsın baktın olmuyor sen aç bayramlık ağzını

Cok haklisiniz ama kac defa duzgun bi dille ifade ettim sıkıntiya gelemiyor sıkma dedesi filan dedim beni dinlemiyolar kâle almiyolar sevme şekilleri oyle cocugun kotulugunu istediklerine yapmiyolar ama zoruma gidiyo yaptiklarini ne diyecegimide bilmiyorum sinir oluyorum o an çekip alsam yapma baba canı aciyo acitmadan sev desem eşim kizcak abartma abartiyosun diye kynbbamlarda gelin huysuz cocugu sevdirtmiyo bize gostermek istemiyo dicekler cok cahiller inanin

Desin. O cocuk güçsüz diye annesi bile savunmuyor çok yazık. Bunların aklınızın ucundan geçmemesi gerekiyor onlara cahil diyeceğinize kendinizi sorgulayın hala eşim kızacak gelin huysuz diyecekler yazıyorsunuz

Şunu da eklemeden gidemeyecegim inşallah bir gün gerçekten sosyal devlet anlayışı gelişir ve çocuklara yapılan bu istismar karşısında çocuklar ailelerin elinden alınır .

Aslinda bilgiler olsa çocuk takibe giriyor aile kontrol ediliyor sık sık. O kdr da boş bir sistem yok ama bu kdr yazı ile peşlerinden giderlermi bilmiyorum

Aslinda bilgiler olsa çocuk takibe giriyor aile kontrol ediliyor sık sık. O kdr da boş bir sistem yok ama bu kdr yazı ile peşlerinden giderlermi bilmiyorum
Ya gerçekten anlamıyorum aklım bazen almıyor konuları . Ben sırf çocuğun kucağına verdiler kızımı diye beni dinlemediler diye hala çok sinirliyim gitmiyorum eşimin memleketine düşebilirdi çocuğum millet istismara susuyor.

Huysuz desinler!

Çocuğundan önemli mi?

Çok şey yazarım ama ne önemi var..
Önemi yok çünkü berbat bir toplumdayiz . Yahu o kadar berbat ki çocuk psikolojisi kitapları okudukça sinirleniyorum her hareketi mi yanlış olur bir toplumun. İnsanları uyar uyar bitmiyor sonra bunun da çocuğu çok kıymetli oluyor. Biraz gelişmeye çalışmak çok mu zor ya . Düzgünce anlatıyorsun sana dönüp şey diyorlar "ya sende çok takintilisin bu kadar kasma psikolojin bozulur " aslaaa kendilerinde yanlış olmaz

Önemi yok çünkü berbat bir toplumdayiz . Yahu o kadar berbat ki çocuk psikolojisi kitapları okudukça sinirleniyorum her hareketi mi yanlış olur bir toplumun. İnsanları uyar uyar bitmiyor sonra bunun da çocuğu çok kıymetli oluyor. Biraz gelişmeye çalışmak çok mu zor ya . Düzgünce anlatıyorsun sana dönüp şey diyorlar "ya sende çok takintilisin bu kadar kasma psikolojin bozulur " aslaaa kendilerinde yanlış olmaz
Ay işte o zaman yapılacak tek şey anlayacakları dilden ifade etmek 🤷🏼‍♀️ çocuk tabi kıymetli karşıdaki mi kıymetli olacak? Emeğini çeken annesi, tabi karışacak. sizin yolunuzu yordamınızı cimciririm sülalenizin psikolojisini bozarım uzak durun demek lazım. Faydasız madem görmem duymam zararsıza dönüşür. Mesele çocuksa, gözüm kararır.

Ay işte o zaman yapılacak tek şey anlayacakları dilden ifade etmek 🤷🏼‍♀️ çocuk tabi kıymetli karşıdaki mi kıymetli olacak? Emeğini çeken annesi, tabi karışacak. sizin yolunuzu yordamınızı cimciririm sülalenizin psikolojisini bozarım uzak durun demek lazım. Faydasız madem görmem duymam zararsıza dönüşür. Mesele çocuksa, gözüm kararır.
Şöyle bir durumda ben açıkçası kafayı yiyeceğim için evde ne var ne yok havada uçuşurdu bu durum çok ayrı burda istismar var ya. Cimciklemek ne

Şöyle bir durumda ben açıkçası kafayı yiyeceğim için evde ne var ne yok havada uçuşurdu bu durum çok ayrı burda istismar var ya. Cimciklemek ne

Evet anında müdahale ederim herkese anlayacağı dil lazım bir laf var deli deliyi görünce comagini saklarmış asla kalkisamazlar bunun güzel dili mi olur ya karşıdaki normal mi güzel dil gerek olsun.

Evet anında müdahale ederim herkese anlayacağı dil lazım bir laf var deli deliyi görünce comagini saklarmış asla kalkisamazlar bunun güzel dili mi olur ya karşıdaki normal mi güzel dil gerek olsun.
Ay kesinlikle benim ne kendi ailem ne esimin ailesi çocuğa yiyecek birşey bile vermiyor biliyorlar huylu olduğumu kaldı ki özel bölgesine dokunacak b

Çocuğum ağlayacak onun için ölürüm be yok kötü gelin olacam yok eşim kizacak yakarım hepsini siz ne biçim annesiniz karaktersiz insan anne olmasin ya migdem bulandı
Benim kayınbaba yanlışlıkla ve dikkatsizlik yaptığı için oğlumun yüzüne dal parçası çarptı oğlum ağladı öyle bir kükredim sesimi yukselterek ve kizginca ya çocuğun gözü çıksaydı niye dikkat etmiyorsun ve sen dedim aldım kucagima çocuğu uzaklaştım yanindan yemin ederim adam titredi ! Kocam tam bişey diyecekti sus iş bosanmaya kadar gider dedim !
Tavuklar bile civcivini koruyor bir tavuk kadar olmamışsın yazık sana .

Ben sizi daha cahil buldum kusura bakmayın,olaya müdahil olmamak için bir sürü bahane saymış ama ortada olanı görmek işinize gelmiyor.Cocugunuz özel ilgi,ve yaklaşım gerektiren bir durumda ,cahilce yapılan her hareket oglunuzun gelişimine olumsuzluk olarak eklenecek.Yapilan tüm gayretler bir yerde başa saracak ve bununla yüzleşmesi gereken yalnız ve yalnız siz olacaksınız.Dangoz koca hayatınızda sadece eleştirmek için var.Egitimini ve uğraşilanı bir bir yaşasa elini daha önce taşın altına koysa bilinçli olurdu.
Adamlardan bu kadar korkmayın,annesiniz siz yarın bir şey olsa yeterince ugrasmadin diye yine siz suclanirsiniz......

Ben özel bolge sevme noktasinda bu tarz aile yaklaşımını iç anadoluda gördüm . Doğu'da da çalıştık orda bile bu kadar yoktu çünkü orda çocuklar sevilmiyor bile çocuk Allah'a emanet büyüyor pkjkkppkk iç anadoluda öyle bir kesim var ki(iyi aileleri tenzih ediyorum lütfen yanlış anlamayin) cahil demek iltifat kalır her birisi erkek çocuk konusunda kibir abidesi. İğrençlik abidesi. Bu insanların tarifi bile yok. Küçük çocuklara hep küfür öğretilir özel bölge ortada gezilir sonra al sana maganda. Sonra bu çocuklar büyür ilk ailelerini dolandirir borca batırır ama yine de kiymetlikerdir. Bu zihniyet degismez. Konu sahibi umarım bilincli bir anne olursun çocuğuna yazık

X