eşimin bir önceki sevgilisine hazırladığı videoyu youtubeda gördüm.

ya geçmiş zaman ne alaka yani şu an ile
bende geçmişte kimlere neler neler yaptım
ama son dönemlerde hayatıma giren insanları muhtemelen daha çok sevmeme rağmen
sırf enayi konumuna düşmemek için yapmadım bile .
o dönem o kafadaymışım bu dönem bu kafadayım
hatta son sevgilime hediye dahi almamışımdır bak
ama ondan öncekine 2 tane hediye almıştım ve onları verememiştim bile :KK70:
eee öncekinde hediyeler elimde kalınca başlarım böyle işe, bi daha birine hediye alırsam kafama s.çayım dedim ve en sonuncusuna almadım mesela

yalnız ben dün akşam eski sevgilimi stalklarken youtube hesabını buldum
ve onun, ikimizin şarkısı olan bi şarkıyı oynatma listesine eklediğini gördüm
hatta 2 oynatma listesine de eklemişti birisi şarkının klibi diğeri sadece sözlerinin yazdığı video
bi mutlu oldum hani şerefsiz de olsa değer vermiş ki oynatma listesine eklemiş dedim ahahaha
yalnızlıktan kendimi nelerle avutur oldum

ha şimdi diyeceksiniz ki belki o şarkıyı başkasıyla da dinledi, onu düşünerek ekledi
ihtimal dahilinde tabi ama o kadar olmaz bence
çünkü bizim o şarkıyla anımız var falan bi de buram buram aşk kokan bi şarkı değil öyle aşırı derin anlamları yok
aynı şarkıyla başkalarıyla anısı olmaz herhalde ahahah
( bi de oluyormuş of komedi ) :KK53:

Ben olsam çok da takılmazdım, muhtemelen gülerdim; gençlik hevesleri, heyecanları işte. Mukayese etmek bile lüzumsuz aslında, kabullenmeliyiz; hayatımızı aldığımız insanların bir geçmişi var ve bence bu geçmişe saygı duymalıyız.

Eşinizin size olan sevgisinden şüpheniz var mı? Şüpheniz yoksa unutun gitsin. Çok istiyorsanız şakayla karışık "sen ne romantik adammışsın öyle" diye takılın. Tabii yıllar sonra adama eski sevgilisini hatırlatmak istiyorsanız.

Evet tam olarak da böyle benim için yaşadığım şehire geldi yani bilemiyorum. Mantık evliliği mi yaptık aşk evliliği mi

Yani bir tane videoyla mantik evliligi ni aşk evliligi mi yorum yapilmaz.
Evliligi yasayan sizsiniz. Size hazirlnan video birebir aynisi olmamiş olabilir ama nebileyim başka emegi, çabasi, hoşluklari oluyor belki? Aşik davraniyorsa aşk evliligidir.

Valla ben öyle imkansız aşklar biliyorum ki, sonunda evlendiler. İsteyen evlenir. Karşı taraf istemeseydi sevgili olmazlardı, diyelim ki eşi hatalı kötü davrandı vs zaten sevseydi kötü davranmazdı. Her şekilde ayrılmışlar. Eskiyi kıskanmanın kurcalamayın anlamı yok. Konu sahibine yapmasaydı neyse.
Şimdi benim eski sevgilim bana çok aşıktı. Yaptıklarının haddi hesabı yok. Çok kötü bir tarafı da yoktu aslında iyi bir insandı. Ama ben evlenme teklifini reddettim. İstemedim evlenmek. Şimdi bu adam ne yapabilirdi bu konuda? Kaçırıp zorla nikah masasına falan mı oturtmalıydı? Yani her zaman insan sevdiği ile evlenemez. Öyle bir dünya yok. Konu sahibini rahatlatmaya çalışıyorsunuz anlıyorum ama bu yöntem doğru değil. Sadece evliliğe giden ilişkiler iyiymiş sadece evlenen insanlar birbirini seviyormuş gibi bir algı çıkıyor ortaya.

Konu sahibini rahatlatmak için insanların aşık olma kotasının olmadığını, bir insanın farklı zamanlarda farklı insanları farklı biçimlerde sevebileceğini, bunun çok normal olduğunu, eskiyi kurcalamanın ona bir şey katmayacağını söyleyebiliriz bence.

Bende eskiden şiirler yazardim sevgilime. Eşime şarki bile atmiyorum :)
Eski sevgilim Mimardi. biz sevgiliyken aldiği dairenin icini ben Design yaptim (beraber yaptik). Fayanslari ben sectim. Mutfaği, gömme dolaplari vs. benim boyuma göre ayarlandi. Tüm evde benim parmak izim duruyor. Yemek odasinda hala benim cizdiğim Tablo asili.
Adam yillar sonra evlendi karisinla musmutlu o evde yaşiyor.
Gecmişe takilmayin. Silin gitsin.

Katiliyorum o kişiyle evlenmeyince yaşanan şeyler gercek degilmiş, hiç sevmemiş, sevilmemis saniyor bazilari galiba. 🙄
Ustelik evlenmek her zaman büyük aşkla yapilan bir şey değil.
Asik oldugu kadinla olamayinca rastgele mantik evliligi yapan erkekler var. Kadinlar da var...

Ben olsam video için kirilmazdim ama konu sahibi de zaten sadece videoya kirillmamis ayni özenle kendisine bir sey yapilmadigina kirilmiş ve bu konuda hakli olabilir. 🙄
Aynen demek istediğim o.
Ben evlenirsem illa ki o kişiye karşı bişeyler hissetmiş olucam ki evlenmeyi kabul edicem.
E bu önceki sevgilimi hiç sevmediğim anlamına mı gelir?
Sevseydim onunla mı olurdum?
Çok sevdim halbuki ama olmayınca olmuyor 🤷🏻‍♀️

Bilinçli tutmamıştır. Ama benden öncekine çok sevdiğini düşünüyorum. O yüzden kuskanıyorım
Tabii ki esinizi kıskanabilirsiniz kimse esini baskasiyla paylasmak istemez bu duygulariniz cok normal ama anormal olan kendinizi eski sevgili ile kendinizi kiyaslayip degersiz hissetmeniz.
Sizin degerinizi esiniz veya baska kadina yaptığından daha fazlasını yapmasi mi belirliyor?
Iliskiniz nasil?

X