Eşimin herşeyi benim üzerimden sağlamasi

Kisirdongu

Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2022
230
-18
42
Hayırlı ramazanlar,
biraz konum karişik olabilir ,nasıl anlatacağımi bilmiyorum.
Kısa bir özet geçmeye çalışayım .
Ben almanyada yetiştim eşim aile birleşmesiyle buraya geldi
Buraya bir türlü alişamadi hatta depresyona düştü,ailesini evini yurdunu insanlarını çok özlüyordu.
Ben hep karşimdaki insanları kendimden değerli görürüm ve çok merhametliyım .
İki oğlumuz oldu ,babalari onlarla çok güzel ilgileniyordu ,çocuklarda düşkünler.

Sonra eşim işsiz kaldi ,eski evimiz vardı tutturdu illa ek ev cikacağim diye ,amaç evi büyütmek ve 3 daire çıkartmak
Bütün kağit işlerini hallettim ama bu adamın inadı inatmiş tam olarak devletin izin vermesi için 3 sene uğraştim
kaba inşaatı ve bizim daireyi kendisi yalnız yaptı
biz 2012 dairemize oturmaya başladik ve kalan iki daire halen kaba inşaat halinde merdivenlerde aynı durumda ,bildiğiniz sıvasız ceyransiz tuğla duvar.
Toplam olarak 10 sene işsiz kaldı hep ben yalnız caliştim , herşeyle ben ilgileniyordum

elbette kavgalarimiz hiç eksik olmadı ,çok büyük kavgalarimiz oldu ,bazen herşeyi kırıyordu,döküyordu,günlerce küs kalmalar ,soğuk savaşlar .
boşanamadim ,evet belki bahaneydi, çocuklar çok düşkünlerdi ,kendime güvenim yoktu ,böyle en azinda çocuklarla ilgileniyordu bazen ev işleri ve yemek yapardı .
Evlenmeden önceki birikimimi eve harcadım.
şimdi 7 senedir çalışıyor ve bende paramı tekrar biriktiriyorum.
Kafam sürekli dolu bu evin halı nolacak ?
boşansam evi satmaliyim çünkü halen kredisi var ,almayada krediler 25-30 senede bitiyor.
Kİraya çıksam artık kiralar uçmuş kredime denk geliyor.
kendisi artık eve elini sürmek istemiyormuş,
ben değer bilmiyormuşsum ,tek başina hangi şartlarda çalışmış ,bende halen neden bizimle dışarıda zaman gecirmediğini sorguluyormuşsum ,kendisini sucluyormuşsum, sürekli eleştiri varmış .

Ben kendim iki daireyi yaptırmak istiyorum ama yine bütün benim birikimim gidecek .
eşimde her zaman yaptiği gibi söz hakkı alacak .
Artık içimden gelmiyor benim üzerimden hayatını sağlaması ,herşeye benim üzerimden sahip olmasi.
Dairelerin tapusunu çıkartıp üzerime almak istiyorum ve arkasına evlilik anlaşması ,
maddi ve mal ayırımı .
Bunu eşimle konuşsam biliyorum asla kabul etmez hatta yine öyle bir kavga çıkartır yine bu konu kapatılır eskiye döner .
Beni para göz olarak suçluyor,para yüzünden huzursuzluk cikartigimi söylüyor .Ne fark edermiş kimin paraları verdiği ,biz evliymişşiz,beni manipüle ediyor .
İstediğim hayatı yaşatmiyor ,sürekli baskı altındayım .
Hem benim param harcanacak ve benim istediğim hiç birşey olmayacak .
Bunları düşündümmü otur böyle devam diyorum
Yaşim 52 oldu artık biraz olsun istediğim gibi yaşamak istiyor .Kira geliri oldumu part time calişsam yeterli .
Başka şehirleri ve ülkeri gezmek istiyorum.
Bu adam beni çok yordu ,çok mutsuzum .

Bir cinnet geçirmeye değerimi?

Cinnet icin biraz gec kalmişsiniz. Adam calişmamiş doğru düzgün. Emeklisi vs. düşük yani emekli bile olsaniz sizin sirtinizdan gecinecek.
Ha eve para harcanmiş ha para hesapda kalmiş. Boşanma esnasinda arada fark olmuyor. Ikiside bölünüyor.

Iyice düşünün ama yerinizde olsam evi yaptirmazdim.
Parayi "yok" edip kendime gizli birikim yapardim.

Diğer daireleri zamani gelince cocuklariniz yaptirir artik

Yıllardır çalışmaması , kırıp dökmesi falan hukuki açıdan koz değil mi ? Avukata danışın. Ona caktirmayin bence. Hukuki olarak eliniz güçlü olsun orası Türkiye değil sonuçta.

Almanyada Adamlarinda hakki var. Ev ikisine ait. Ne hakla evden kovabilirki kadin? Boşanmak istiyorsa dava acar, 1 sene bekler ( Adam isterse ayni cati altinda) ve mallari bölüşüp yollar ayrilir.
Sinirlenince eşya kırıp döken adama Almanya ne yapıyor peki ? Fazla üstüne gitse şiddet bile girer benc işin içine.

Sinirlenince eşya kırıp döken adama Almanya ne yapıyor peki ? Fazla üstüne gitse şiddet bile girer benc işin içine.

Bu konusahibinin anlatmasi. Belkide konusahibide aynisini yapiyordur. Almanyada avukatim ve yol yordam yukarida yazdiğim gibi işliyor.
Hicbir Mahkeme sadece anlatilana inanip adami evden uzaklaştirmaz.

O esnada kadin/erkek polisi cağirip tutanak tutulursa durum farkli ilerliyebilir.

Cinnet icin biraz gec kalmişsiniz. Adam calişmamiş doğru düzgün. Emeklisi vs. düşük yani emekli bile olsaniz sizin sirtinizdan gecinecek.
Ha eve para harcanmiş ha para hesapda kalmiş. Boşanma esnasinda arada fark olmuyor. Ikiside bölünüyor.

Iyice düşünün ama yerinizde olsam evi yaptirmazdim.
Parayi "yok" edip kendime gizli birikim yapardim.

Diğer daireleri zamani gelince cocuklariniz yaptirir artik
Çok doğru öneri bende öyle düşünüyorum,fakat gizli parayida anca boşaninca harciya bilirim .

Beni para göz olarak suçluyor,para yüzünden huzursuzluk cikartigimi söylüyor .Ne fark edermiş kimin paraları verdiği ,
Hem paragöz olarak suçluyor hemde kene gibi yapışmış emiyor resmen. Madem fark etmiyor kimin para verdiği kendi versin. 52 yaşındasınız bu saatten sonra sizin ona ihtiyacınız yok boşanın gitsin, oda ne halt yiyorsa yesin.

Yıllardır çalışmaması , kırıp dökmesi falan hukuki açıdan koz değil mi ? Avukata danışın. Ona caktirmayin bence. Hukuki olarak eliniz güçlü olsun orası Türkiye değil sonuçta.
Yok ya burdada çok gevşek hukuk var .
Çalişmamasi cifttin arasında olan anlaşma ,istersen çalışmış olsun ister olmasın hukuku ilgilendirmez .

X