Esimin sacma fikri!

Benim daha iyi bi fikril var. Benden ayrilsin maasinida tum ailesine bagislayip kendiside sokak koselerinde otursun o derece sinirliyim
Benim de benzer bir eşim var malesef...Paramiz yoksa bile kendi ailesi için bulur buluşturur. Ne ihtiyaçları varsa hemen karşılar. Ama beni tutumlu olmamakla suçlar. Üstelik çalıştığım halde gördüğüm muamele bu. Ben de diyorumki ona "o zaman maaşıni direk gönder ailene" :KK11:

Eğer senin aılene karşı da böyle verici olsa taksın adamın eli açık derdim. Ama bu bıldıgın bencıl sana taktırmıyor kendı aılesıne yağdır öyle şey mı olur kıyameti koparırım. Keşke pasıf kalmasaydın o bılezık olayında

Bir ay sonra kaynimin cocuklarinin sunnet dugunu var, ve esil 2 bin euro takmayi planliyo. Once bin dedi ona tamam dedim sonra gelmis diyo ablam bin takicakmis o bin takisiyo bizim fazla takmamiz lazim diyo.

Sirf cevreye hava olsun diye. Oyle bi aileleri var cunki hep hava atma gorgusuzluk.

Cok buyuk haksizliga ugramis gibi hissediyorum kendimi ya bizim biriktirelim diye calisip kenara atalim onun ailesinden kim olursa olsun dugunu olan birisine bi suru para takiyoruz nedir bu ya.

Yazinda ablamin dugunu olmustu ona bilezik almak istedim almadi surat asti bende aman uzatmayim diye ustelemedim. Gittik kiydirik bi bileklik aldim simdi cok pismanim niye yaptim diye. Onun ailesine gelince savuruyoruz oyle.

Dun baya kavga ettik bu yuzden. Sizcede fazla degilmi benmi abartiyorum?
Ben olsaydim ablama biçtiği deger kadarına izin verirdim diger turlusune problem yaratirdim. benim aileme gelince kısıp kendi ailesine savuramaz. Kolay mı o kadar ?

Bir ay sonra kaynimin cocuklarinin sunnet dugunu var, ve esil 2 bin euro takmayi planliyo. Once bin dedi ona tamam dedim sonra gelmis diyo ablam bin takicakmis o bin takisiyo bizim fazla takmamiz lazim diyo. Bu hediye konulari cok geriyor beni. Ya hediyenin azi cogu mu olur. Bence icten gelerek yapilan bir cop milyonlardan daha degerli. Sirf yapmam verekiyor diye yapmak cok buyuk bi sacmalik...

Sirf cevreye hava olsun diye. Oyle bi aileleri var cunki hep hava atma gorgusuzluk.

Cok buyuk haksizliga ugramis gibi hissediyorum kendimi ya bizim biriktirelim diye calisip kenara atalim onun ailesinden kim olursa olsun dugunu olan birisine bi suru para takiyoruz nedir bu ya.

Yazinda ablamin dugunu olmustu ona bilezik almak istedim almadi surat asti bende aman uzatmayim diye ustelemedim. Gittik kiydirik bi bileklik aldim simdi cok pismanim niye yaptim diye. Onun ailesine gelince savuruyoruz oyle.

Dun baya kavga ettik bu yuzden. Sizcede fazla degilmi benmi abartiyorum?

Iste keste gelirimizide yazsaydim insanlar cok kazaniyoruz sandi heralde. 1500 euro o aliyo bende tas catlasin 1200 euro. Iki kisiyiz masrafimiz yok ev alicaz dedik kendimizi zorladik baya kenara koyduk o hazir paradan kullanicak. Yok bir ayligimiz tum gidiyo
Tamam da sen de çalışıyorsun senin paranı savuramaz ki izin verme buna !
Hayır sadece kendisi çalışsa neyse.
Vermek istemiyorum halkımı helal etmiyorum deyin.
Kaldı ki o da sizin ablanıza vermemiş bunu da yüzüne vurun.
Ki bana göre düğün daha önemlidir sünnet ise tamamen gereksiz bi organizasyondur.

Ya dusun ben bini bile kabul etmistim yeterki basimdan gitsin diye ama abarttikca abartmak nedir ya onlar birbirine hava aticak diye ben parami savuruyorum
Iste burda da hatan var senin.500 den fazla veremezsin diye söyleseydin keşke şimdi 1000e mecbur razı olurdu mecbur.

2000 Euro mu :KK57: üstelik kaynının düğnü deil sadece sünnet düğünü. Türkiye’nin sayılı zenginlerinden olmalısınız.
Erkek çocuğunuz var mı oda sizin çocuğunuza takar mı? Kesinlikle izn verme. 10 bin tl civarı fln ediyor sanırsam abartmakta level atlamış kocanız. Takın bi çeğrek yeterli milletten sizene kim ne takarsa taksın

İkna edemezsen helal etmiyorum de. Sonuçta seninde rızkın var o parada .

Olmadı Hemen bi erkek çocuk yap zengin olursun :anneadayı:
Valla canim uc tane cocuk istiyorum ama erkek olucagi ne malum yani orasi Allaha kalmis. Ama ne olursa olsun ya 2000 kafayi yiycem

Benim de benzer bir eşim var malesef...Paramiz yoksa bile kendi ailesi için bulur buluşturur. Ne ihtiyaçları varsa hemen karşılar. Ama beni tutumlu olmamakla suçlar. Üstelik çalıştığım halde gördüğüm muamele bu. Ben de diyorumki ona "o zaman maaşıni direk gönder ailene" :KK11:
Ben simdi soyle bi uygulama yapicam. Maasim gelince direk cekip kasama goturup koycam onada dedim sen gelen maasinla evin herseyini gideriyosun cocugun masrafidir kira fatura ev alisverisi. Kalaninda gozum yok ne kalirsa gotur kime istersen ver ben kendi hesabimi ayirdim dedim. Onlara gidicegine benim kasamda durur ben ne emekle kazaniyorum o parayi. Ona kalsa o daha agir calisiyomus bende dedim parani savurmak isteyen sensin sanami aciycam ozaman az calis az para savur dedim herkesin isi kendine ben kendi isimde cok yoruluyorum ve buda benim problemim.

Ayyy şöyle akraba kardeş bizi bulmaz ki...

En fazla cumhuriyet geldi düğünümde.

Eşin baya sacmalamis hele ki sana mırın kırın edip kendi tarafına saçıyorsa daha sa saçmalık. İki cumhuriyet te anlasın bence:63:
Canim bulmasin daha iyi valla gorgusuzlukten baska hic bisey degil. Baba evindede boyle gormedigime agirima gidiyo

ablaya bilezik takılır. zaten bileziği aile ve yakın akrabalar takar.
ama yeğene sünnetinde 2000 euro çok çok fazla haa bence 1000 euro da fazla 2 tane bilezik parası!
kesinlikle izin vermeyin eşinize.

ablaya bilezik takılır. zaten bileziği aile ve yakın akrabalar takar.
ama yeğene sünnetinde 2000 euro çok çok fazla haa bence 1000 euro da fazla 2 tane bilezik parası!
kesinlikle izin vermeyin eşinize.
Evet zaten bekar ablasi fln biri olsa bilezik en fazla 700 euro burda ama 2000 nedemek ya

Dolar euro almış başını gidiyo ne 2 bin eurosu Allah aşkına saçacak yer mi arıyor eşiniz. Sünnet bide yani ne gerek var. Haksızlık bide. Ablana bileklikse ona da aynı ayar bişey yarım altın vs takın geçin. Tabiri caizse bu krizde sidik yarıştırmanın anlamı yok.

Bence güzellikle anlatmaya çalışın, siz çok ısrarcı olursanız takma diye muhtemelen o daha da isteyecek. Eğer güzellikle uygunbulmadığunızı söylemenize rağmen ısrar ediyorsa bırakın taksın. Huzurunuzu bozmayın bence, düğünde de bol bol eğlenin üç günlük dünya sıkmayın canınızı huzurunuzu bozmayın bence❤️

Bence güzellikle anlatmaya çalışın, siz çok ısrarcı olursanız takma diye muhtemelen o daha da isteyecek. Eğer güzellikle uygunbulmadığunızı söylemenize rağmen ısrar ediyorsa bırakın taksın. Huzurunuzu bozmayın bence, düğünde de bol bol eğlenin üç günlük dünya sıkmayın canınızı huzurunuzu bozmayın bence❤️
Iyilikle denedim zaten ozaman ille bin dedi bende senin dedigin gibi keyfimi bozmaya deymez dedim biraktim pesini. Konu simdi tekrar acildi ablasi cok takiyomusta kendisi daha fazla takmasi uygunmus. Amacim dugunde hic oturmamakti en pahali elbiseyi almayi dusunuyodum okadar onemsiyodum sonucta hani kaynim var icinde diye kendisiyle bi provlemimiz yok. Taksin simdi israr etmicem isterse 3000 taksin ama dugunde elimi hic bisey atmiycam hic biseye yardim etmicem takimizi takip kenara oturucam okadar kin tuttum

Hayırdır Bana ne kızıyorsun ?
Evlenmeseydin madem geri düşünceli insanların ogluyla,
Benmi takıyorum 2000 euroyu git eşine kız,
Eskilerin adetleri bu ? Olan mantıgı söyledim.
Hayir kizmak ne haddime, onlarda boyle dusunuyo evlendim artik ne kadar geride olsalar.

X