Esimin sacma fikri!

Eltimin "adamı adam etmeyeceksin,2 tabağından birini kır,2 eşyasından birini yak"gibi düşünceleri vardır:confused:
Benim yaşam felsefeme uymasa da bu gibi konuları görünce hak vermiyor değilim,canım eltim:KK60::KK70::KK70:

Ben memleketimizde ikamet ediyorum:) Düğün konusunda bilirkişi sayılmam hiç, 2 düğüne gittim biri kendi düğünümdü mecburen gittim.
:)) Ben de bilirkişi sayılmam da,benim de eşimin de ailelerinde düğün olunca katılıyoruz doğal olarak.
Evlenmeden önce hiç sevmez ve gitmezdim.
Hala bayılmasam da,insanların mutluluklarını paylaşmanın güzel olduğunu öğrendim.Eşim çok önem verir böyle şeylere,fizanda olsa gitmeye çalışır ben gidemesem de.

Iki oglumuda sunnet ettirdigimde ne abilerimden ne de ablalarimdan ceyrek gordum velhasil 2000 euro mu!!!! Hayal gucumde bile canlandiramiyorum.

Rest cek. Ablana ne kadar verdiysen onlara da o kadar. Kisasa kisas.

Yırtdışında çeyrek meyrek yok mu yaa
Bu 2000 euro yu türkiyenin 2000 tl si gibi mi düşünmemiz lazım bilemedimki
Öyle de çok fazla

Hayirt tabikide birikim yapalim diye kenara attik hep meger boyle gunlere saklamisim haberim yokmus
:))O genelde öyle olur.Hazırı harcamak kolay gelir bazı insanlara.
Eltimin cuma günü aldığı çeyreği,cumartesi günü arkadaşına borç vermek için eşi istemiş:KK70:
Eltim aldığı zaman söylemedi artık eşine.Çok gerekli bir yerde onlarla işlerini hallettiklerinde,kaynım sevinçten dörtköşe olmuştu:))

Yurt dışında yasiyorum.2000 euro bi sunnet icin cok cok fazla
Bnde yurtdışındayım sünnet düğnleri nişan vs hepsine standart çeğrek takıyoruz. Evlenmeden önce eşim akrabalarına 300 euro takmış . Kardeş kardeşe takmıyo bunu ne kadar fazla diye tepki gösterdim. Şmdi kim ne olursa olsn çeğrek takıyoruz.. kıvama geldi kocam darısı size :kahve:
Yakın zamanda kardeşim evlenecek yarımlık yada uygun fiyata bilezik takarım ama akrabalara asla...

Iste keste gelirimizide yazsaydim insanlar cok kazaniyoruz sandi heralde. 1500 euro o aliyo bende tas catlasin 1200 euro. Iki kisiyiz masrafimiz yok ev alicaz dedik kendimizi zorladik baya kenara koyduk o hazir paradan kullanicak. Yok bir ayligimiz tum gidiyo

Biz Çocuk yokken erteledik şmdi para kalmıyor.. her ay bi çeğrek yap bebeğimzn geleceği için biriktiriyorum de. Yoksa paranın nereye gttiği hiç belli olmuyor..
Yada bi banka hesabı açın her ay 200 euro düzenli yatırın geleceğiniz için. Kocanızı bi yerden kısmazsanız har vurup harman savuracak gbi görünüyor. Acilen tedbir alın.

Bnde yurtdışındayım sünnet düğnleri nişan vs hepsine standart çeğrek takıyoruz. Evlenmeden önce eşim akrabalarına 300 euro takmış . Kardeş kardeşe takmıyo bunu ne kadar fazla diye tepki gösterdim. Şmdi kim ne olursa olsn çeğrek takıyoruz.. kıvama geldi kocam darısı size :kahve:
Yakın zamanda kardeşim evlenecek yarımlık yada uygun fiyata bilezik takarım ama akrabalara asla...
Bizde en buyuk sorun, esimin kendi tarafina elinen geldigince cok takmak bana gelince en aza indiriyo. Ben kendimde cok takmak istemem aslinda bosa para gidiyo dugun su bu ne gerek var.

Biz Çocuk yokken erteledik şmdi para kalmıyor.. her ay bi çeğrek yap bebeğimzn geleceği için biriktiriyorum de. Yoksa paranın nereye gttiği hiç belli olmuyor..
Yada bi banka hesabı açın her ay 200 euro düzenli yatırın geleceğiniz için. Kocanızı bi yerden kısmazsanız har vurup harman savuracak gbi görünüyor. Acilen tedbir alın.
Kizimin adina hesap yaptim zaten oraya belli bi miktar gidiyo her ay. Ama allaha sukur paramiz artiyo kendiside cok idareli oldugu icin artiriyo. Ama bunlari zor zamanlar icin kullanmak var boyle olur olmadik yere ve cok miktarda savurmasi beni sinir ediyo. Her ay artan parayi kasaya koyuyoruz kendisi diyo zaten gotur diye.

Eşinede sorsan o parayı bedava buluyor erkekleri anlamıyorum kendi ailelerine ne kadar harcasalar gozlerine gelmez karısı ufak bsy alsın ömür billah konuşur ornek babam :işsiz: verdirme kız o parayı Annem gibi olmasaa annem kaşıkla topladı babam kepceyle dağıttı şuan 43 Yaşında yeni yeni bi evi oluyor oda eski yine allah saglik versin Gerisi bosta ustelik babamda o kadr cok Para vArken bayat ekmek aldığımız gunleri biliyorum :KK42:

Bu tarz bir sunnete gittim
Manyak rakamlardi
Sen dogru soyle
Bu rakamlari not aliyormusunuz.geri tam veriyormusunuz
Geri iade edilmese bu rakamlar ne olur
Acil bilgi

Bu tarz bir sunnete gittim
Manyak rakamlardi
Sen dogru soyle
Bu rakamlari not aliyormusunuz.geri tam veriyormusunuz
Geri iade edilmese bu rakamlar ne olur
Acil bilgi
Ilk kez bu miktara ciktik anormal bisey bunu herkese takamayizki yani esim isterse kendini assin takamayiz not konusunu bilemiycem aliniyodur muhtemelen

Canim konu sahibi ben degilim.benim esim kendi kardesine bile o kadar takmaz.bizde sorun yok yani.
Ama soylediklerinde sonuna kadar haklisin

Aynen bende dedim biz direk dugun masraflarini karsilayalim bence onlar hic borca girmesin nasi olsa elimizde olani onlari vericez. Daha kiyafet sudur budur derken 3 bin oluyo ya adam kendi ailesine gelince zengin kesiliyo

Olur da engel olamazsan günlük bir kıyafet ile git. 2000 euro takıyor ama karısına bir elbise alamamış desinler.

X