Gebeliğe Hazırlık Eşimin Sperm testi sonucu

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Teşekkür ederim inşallah yükselir o zamn şimdi tedaviyeye başlamanın anlamı yok bu değerlerle olumsuz olur
Yani buna ne desem doğru olmaz. Doktorunuz daha doğru değerlendirme yapar. Aşılamada sonuçta sağlıklı spremler seçiliyor verimli de olabilir, bilemiyorum.🤷🏻‍♀️

Kızlar benim eşimin sperm testini de yorumlarmısınız bi süredir düşünüyoruz bende bence bi sorun var gibi düşünüyorum ama allahtan umut kesilmez
gayet iyi ama yerinde hareketli yüzde 5 araştırın doktora sorun normalmidir toplamda hareketlilik yüzde 50 yeterli zaten.

Eşinizin nerdeyse hiç canlı spermi yok yüzde 12 canlı spermleri var hareketli olan takviye almalı doktoru vermiştir inşallah eğer vermediyse ürolojiye gidin yardımcı olucaktır kabak çekirdeği , keçiboynuzu, bitter çikolata muz fındık bunlar faydalı fast Food dışarıdan yemeği kesin

Bu kadar takviyeden se direk hacamat ve sülük tedavisine geçsin 1,5 ayda max sonuc alır
Merhaba canım biz de deniyoruz dna hasar %35 çıktı toplam sperm 8 milyon hareketli 3 milyon çıktı doktor ilk çocunuz olur desi şimdi ilaç kullanın olmazsa tüp bebek o da bi ihtimal dedi yıkıldık resmen sülük ve hacamat nedir tam olarak anlatır mısınız?

Bence güzel bir test sonucu. Yavaş ileri, hareketsiz ve yerinde hareketli oranlari ileri hareketli oranına göre düşük bu iyi bir şey. Sağlıklı beslenme, düzenli hareket/spor ile bir de takviyeler ile %50 olan oran yükseltilebilir 👌
Bizimkine de bakar mısınız 🙏🏻😔

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    163,6 KB · Görüntüleme: 36
Bizimkine de bakar mısınız 🙏🏻😔
Doktorunuz söylemiştir diye düşünüyorum ama maalesef değerleri düşük ileri hareket özellikle çok düşük 😔 zaman kaybetmeden tüp bebek tedavisinde başlamanızı öneririm. Allah sizin ve bizlerin yar ve yardımcımız olsun. Ol demiş olsun yeter ki, bizlere de oldu sevinci yaşatsın inşallah 🥺

Doktorunuz söylemiştir diye düşünüyorum ama maalesef değerleri düşük ileri hareket özellikle çok düşük 😔 zaman kaybetmeden tüp bebek tedavisinde başlamanızı öneririm. Allah sizin ve bizlerin yar ve yardımcımız olsun. Ol demiş olsun yeter ki, bizlere de oldu sevinci yaşatsın inşallah 🥺
Ama ben hamile kaldım kimyasal gebelik yaşadım sadece

Zahmet olmayacaksa bi bakinirMisiniz ben hiç anlamıyorum iki kez test ettik ilk i 14 milyon çıktı aynı ay içinde tekrar gittik 18 milyon çıktı ama dr ilk teste göre daha iyi ama low ( yavaş ) yazmış genede eşim sadece erkek vitamini alıyor birde keçiboynuzu kürü BlackBirds BlackBirds

Eklentiler

• IMG_0776.png
    IMG_0776.png
    92,8 KB · Görüntüleme: 32
Zahmet olmayacaksa bi bakinirMisiniz ben hiç anlamıyorum iki kez test ettik ilk i 14 milyon çıktı aynı ay içinde tekrar gittik 18 milyon çıktı ama dr ilk teste göre daha iyi ama low ( yavaş ) yazmış genede eşim sadece erkek vitamini alıyor birde keçiboynuzu kürü BlackBirds BlackBirds
Sarı ile işaretli alan yani toplam hareketli sayısında düşüklük var. Verilen referans aralığın 40 veya üstü olması gerekiyor diyor ama sizin değeriniz 18.4 düşük çıkmış. Bu iki test aynı laboratuvar veya hastanede mı yapıldı peki ? O da önemli.
Keçiboynuzu kürüne ek olarak, her gün bir avuç çiğ kavrulmamis kabak çekirdeği, her gün bir tane muz, her gün iki parmak boyutunda bitter çikolata ve sabahları ac karnına iki kaşık keçiboynuzu özü, öğünlerde domates( kabuğundaki likopen çok etkili) tüketmeye özen gösterin mutlaka faydası olacaktır.
Bir de sigara/alkol kullanımı varsa direk bırakmanız fayda sağlayacaktır. Özellikle sigara sperm morfolojisini kuyruk hareketini vs olumsuz yönde etkiliyormuş.

Selamlar tekrardan😊İki testte aynı yerde yapıldı bu gıdaları aslında tüketiyor ama düzenli değil tabiki sigara hiç tüketmedi hayatında çok şükür BlackBirds BlackBirds teşekkür ederim yorumladığınız için🦋🌈♥️

Merhaba hanımlar biz 1yildir çocuk istiyoruz ben bugün muayene oldum doktor 3yumurta oluşmuş bunu değerlendirmeliyiz dedi çatlatma iğnesi verdi göbeğime yaptim umutluydum ama eşim ayni gün içerisinde sperm testi verdi örolojide doktor sonuçlar için hiç olumlu konuşmamış daha önce sperm testi vermişti sadece sayı 4 milyon ve morfoloji 3dü ama şuan sayı biraz yükselmiş bu sefer toplam hareketlilik ve ileri hareketlilik de düşmüş sayı hareketlilik çok düşük demiş doktor aşılama deneyin tüp bebeğe başvurun demis çok üzüldük eşim bana anlatırken çenesi titriyordu Allahtan umut kesilmez tabi ama normal yolla denemek istiyoruz bu şekilde hamile kalan varmı bana benim gibi olanlara umut olun daha önce gebelik olustu normal yolla ama 11haftalikken kalbi durdu kurtaj oldum bu sefer değerler daha düşük çıkmış 5aydir cabaliyoruz olmadi tekrar olmazsa die korkuyoruz eşimin sperm sonuçlarını da paylaşıyorum anlayanlar ilgilenebilirmi?
Merhaba eşnizde varikosel olabilir mi

Eşimin sonuçlarına bakabilir misiniz rica etsem

Eklentiler

• IMG_4030.png
    IMG_4030.png
    138,7 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG_4031.png
    IMG_4031.png
    98 KB · Görüntüleme: 24
Merhaba eşimin sonuçlarını da yorumlayabilir misiniz

Eklentiler

• IMG_4030.png