Erkek İnfertilitesi Eşimin sperm testine bakar mısınız?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

geceyagmuru

Dua imkansızın belini kırar, Allah’a güven.
Pro Üye
22 Mayıs 2020
2.077
5.336
27
Merhaba eşimin sperm sayısının çok az olduğunu buradan paylaştıktan sonra epey yol kat ettik. Öncelikle çok iyi tüp bebek merkezi araştırdık Erol Tavmergen kliniğine randevu aldık ve görüştük eşim ve benden kan tahlilleri istedi kan sonuçlarımızda hiçbir problem olmadığı görüldü eşimden sperm testi istedi size sonucunu görsel olarak atacağım morfoloji çok kötü dendi 15 gün sonra bir daha gelin spermlere bakacağız ve spermleri donduracağız denildi Ve bu arada uzman bir üroloji doktoru elle muayene etti bir problem yok dedi ama 1. 2 tüp yetecek sperm var dedi sanırım az mı ben o an tam anlamadım ne dediğini Tüp bebek için spermler yeterli olana kadar bu şekilde spermleri alıp donduracaklarmış yetmediği yerde de ameliyatla alabiliriz dendi ve ben bunu duyunca çok üzüldüm hemen keçiboynuzu kürü ne başladım umarım ameliyata gerek kalmadan tüp bebek olurum ve pozitif sonuçlarla buraya yazarım.

Eklentiler

• EB334442-EE2B-4DA0-8290-024E65A5182C.jpeg
    EB334442-EE2B-4DA0-8290-024E65A5182C.jpeg
    140,4 KB · Görüntüleme: 597
Yani?? Ne anladıysan söyler misin lütfen
Sperm sayisi çok azdan bile az malesef. Ustteki satırda sıfır hareketli 3 sperm, alttakinde de hareketli 4 sperm, 4-5 alanda hareketsiz sperm görülmüş. Baş şekillerinde de bozukluk varmış. Sayinin sorunsuz denmesi icin minimum 15 20 milyon olmasi gerekiyor. Bu sartlarda dogal yoldan gebelik mümkün degil sanirim.

canım beni eşimin testide böyle çıkmıştı.
1 2 sperm gözüküyordu. daha sonra bir tüp bebek merkezine gittik, orada prof.dr. bülent erol bir tedavi uyguladı ve sayı 2 milyona çıktı. ellede muayne etmişti bir sıkıntı yoktu.
daha sonra sayı yükselince tüp bebeğe geçtik.
o yüzden korkma içini ferah tut çünkü 1 tane bile sperm olsa yetiyor.

Sperm sayisi çok azdan bile az malesef. Ustteki satırda sıfır hareketli 3 sperm, alttakinde de hareketli 4 sperm, 4-5 alanda hareketsiz sperm görülmüş. Baş şekillerinde de bozukluk varmış. Sayinin sorunsuz denmesi icin minimum 15 20 milyon olmasi gerekiyor. Bu sartlarda dogal yoldan gebelik mümkün degil sanirim.
Peki ben bunu kürlerle ilaçlar ile düzeltebilir miyim?

canım beni eşimin testide böyle çıkmıştı.
1 2 sperm gözüküyordu. daha sonra bir tüp bebek merkezine gittik, orada prof.dr. bülent erol bir tedavi uyguladı ve sayı 2 milyona çıktı. ellede muayne etmişti bir sıkıntı yoktu.
daha sonra sayı yükselince tüp bebeğe geçtik.
o yüzden korkma içini ferah tut çünkü 1 tane bile sperm olsa yetiyor.
Bizde şuan tüp bebek merkezinde tedaviye başladık. Nasıl bir tedavi uyguladı acaba size. Bize ilaç dahi vermedi ben kendim kür yapıyorum spermler daha sağlıklı olsun diye.

Bizde şuan tüp bebek merkezinde tedaviye başladık. Nasıl bir tedavi uyguladı acaba size. Bize ilaç dahi vermedi ben kendim kür yapıyorum spermler daha sağlıklı olsun diye.
bence siz hiç küreler falan yapmayın. önce güzel bir üroloğa gitmeniz lazım.
bize 3 ay ilaç, vitamin,keçi boynuzu özü kullandırmıştı.
3 aydan sonra tüp bebeğe başlattırdı bizi

bence siz hiç küreler falan yapmayın. önce güzel bir üroloğa gitmeniz lazım.
bize 3 ay ilaç, vitamin,keçi boynuzu özü kullandırmıştı.
3 aydan sonra tüp bebeğe başlattırdı bizi
Tüp bebek merkezinin özel üroloji doktoru da muayene etti. Bir sorun yok dedi

Sordum keçiboynuzu kullanalım mı diye kullanabilirsiniz dedi kendiler ilaç vermediler bize
kesinlikle başka doktora gidin derim be.
çünkü takiyelerle sayı yükseliyor.
stnbuldaysan prof dr bülent erola gideblirsin.
instagramdan bi bak derim, hastalarını hep paylaşmış.
bizde kendisine gitmişik.

Merhaba gittiğimiz doktor Türkiye’de ilk tüp bebek yapmış işiniz ehli biri. Yani güvenim sonsuz ama neden ilaç vermediklerini soracağım
kesinlikle başka doktora gidin derim be.
çünkü takiyelerle sayı yükseliyor.
stnbuldaysan prof dr bülent erola gideblirsin.
instagramdan bi bak derim, hastalarını hep paylaşmış.
bizde kendisine gitmişik.

canım öncelikle başka bir doktora daha gidin. eşinde sperm çıkışı olmadığı için hareket olmaz zaten .önce sperm olması lazım o yüzden değerler boş . eşinde tıkanıklık olabilir yani aslında tüplerde sperm vardır ama çıkışı olmuyordur. elle muayene de bişey çıkmadıysa varikosel den şüphelenmemiş doktor belliki ama renkli ultrason da çekmeleri lazımdı yapmamışlar her halde . birde ilaç ta vermemişler . hiç sperm olmasaydı Azosperm olurdu . en azından öyle değil.

canım öncelikle başka bir doktora daha gidin. eşinde sperm çıkışı olmadığı için hareket olmaz zaten .önce sperm olması lazım o yüzden değerler boş . eşinde tıkanıklık olabilir yani aslında tüplerde sperm vardır ama çıkışı olmuyordur. elle muayene de bişey çıkmadıysa varikosel den şüphelenmemiş doktor belliki ama renkli ultrason da çekmeleri lazımdı yapmamışlar her halde . birde ilaç ta vermemişler . hiç sperm olmasaydı Azosperm olurdu . en azından öyle değil.
Sperm çıkışı var tabi ki ama canlı sperm az

Doktor benim eşimide hareket sayısı az demişti onları çogaltmak için ilaç takviyesi verdi L-argınıne powder toz olandan günde 2 defa 4 gram olacak şekilde ve evicap 200 yumuşak kapsül ilaç yazmıştı

Doktor benim eşimide hareket sayısı az demişti onları çogaltmak için ilaç takviyesi verdi L-argınıne powder toz olandan günde 2 defa 4 gram olacak şekilde ve evicap 200 yumuşak kapsül ilaç yazmıştı
Bize neden ilaç verilmedi diye sorduğum da üroloji doktoru uygun görseydi verirdi dedi anlamadık 🤷‍♀️

X