Eşimle ev işleri konusunda tartışıyoruz

Kkedi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2019
1.454
1.804
27
İkimiz de çalışıyoruz. Birlikte okula gidip geliyoruz. Eşim normalde kendi lavabosunu temizler, kuşumuzun yemini suyunu o koyar, dışarı işlerini falan o halleder, balkonu o temizler. Dağınık pis biri de değildir. Fakat benim şöyle bir şikayetim var. Okuldan ikimiz de eve dönüyoruz ve mutfak, çamaşır işleri tamamen bende olduğu için eve gelince zaten benim mesaim direkt başlıyor. Ve ben sürekli koşuştururken onun eve gelince dinlenme moduna girmesinden rahatsız oldum. Çünkü ikimiz de çalışıyorsak ev yükü kadında olmamalı. Ben de ufak tefek şeyler istemeye başladım ondan, mesela dedim ki "çamaşırlar serili de sen getirir misin?" bu tarz ufak şeyler. Fakat o bilerek benim istediğimi bildiğinden mırın kırın ediyor bana. Benim yaptıklarımı sen görmüyorsun sanki hiçbir şey yapmıyorum gibi davranıyorsun diyor. Oysaki benim tek derdim işler biriktiğinde ufak tefek ucundan tutması. Ve şöyle bir örnek vereyim bana yaptığı iş olarak diyor ki "sabah yemeği koymamışsın ben koydum". Halbuki okula gidecek yemeği ben dünden hazırlamıştım buzdolabındaydı, "yaptım" dediği şey o yemeği poşete koymak. Yemek de mantı bu arada. Canı çekiyor diye bir gün öncesinden onca işin arasından onun için açtım yaptım. Ben mantıyı yapıyorum, o sabah poşete koydu diye kendini iş yapmış olarak görüyor. Ve şu anda bana aşırı tripli. Yaptığım yemeği yemedi. Yatağı ayırdı salonda yatıyor. Kendini tamamen haklı görüyor bu benim canımı inanılmaz sıkıyor. Sırf öğlen arasında da yaptığım yemeği yememek için oruç tutuyor bugün. Konuşmuyoruz etmiyoruz. Bana nankör olduğumu söyledi. Canımı en sıkan şeylerden biri de "ben de senin gibi işten gelince dinlenmek istiyorum, kitap okumak istiyorum" dediğimde "o zaman daha geç uyu yarım saat kitabını oku" dedi. Ben nankörsem o bencil değil mi bu durumda?

İkimiz de çalışıyoruz. Birlikte okula gidip geliyoruz. Eşim normalde kendi lavabosunu temizler, kuşumuzun yemini suyunu o koyar, dışarı işlerini falan o halleder, banyoyu o temizler. Dağınık pis biri de değildir. Fakat benim şöyle bir şikayetim var. Okuldan ikimiz de eve dönüyoruz ve mutfak, çamaşır işleri tamamen bende olduğu için eve gelince zaten benim mesaim direkt başlıyor. Ve ben sürekli koşuştururken onun eve gelince dinlenme moduna girmesinden rahatsız oldum. Çünkü ikimiz de çalışıyorsak ev yükü kadında olmamalı. Ben de ufak tefek şeyler istemeye başladım ondan, mesela dedim ki "çamaşırlar serili de sen getirir misin?" bu tarz ufak şeyler. Fakat o bilerek benim istediğimi bildiğinden mırın kırın ediyor bana. Benim yaptıklarımı sen görmüyorsun sanki hiçbir şey yapmıyorum gibi davranıyorsun diyor. Oysaki benim tek derdim işler biriktiğinde ufak tefek ucundan tutması. Ve şöyle bir örnek vereyim bana yaptığı iş olarak diyor ki "sabah yemeği koymamışsın ben koydum". Halbuki okula gidecek yemeği ben dünden hazırlamıştım buzdolabındaydı, "yaptım" dediği şey o yemeği poşete koymak. Yemek de mantı bu arada. Canı çekiyor diye bir gün öncesinden onca işin arasından onun için açtım yaptım. Ben mantıyı yapıyorum, o sabah poşete koydu diye kendini iş yapmış olarak görüyor. Ve şu anda bana aşırı tripli. Yaptığım yemeği yemedi. Yatağı ayırdı salonda yatıyor. Kendini tamamen haklı görüyor bu benim canımı inanılmaz sıkıyor. Sırf öğlen arasında da yaptığım yemeği yememek için oruç tutuyor bugün. Konuşmuyoruz etmiyoruz. Bana nankör olduğumu söyledi. Canımı en sıkan şeylerden biri de "ben de senin gibi işten gelince dinlenmek istiyorum, kitap okumak istiyorum" dediğimde "o zaman daha geç uyu yarım saat kitabını oku" dedi. Ben nankörsem o bencil değil mi bu durumda?
Bencilin aaalası. Nankör felanda değilsin. Ne güzel iş. Hem çalışsın hemde evde yarış atı gibi koştursun. Sen kendini böyle ifade etmeye devam et. Baktın anlamıyor işleri yetiştirmemeye başla

Bunlar normal erkek davranışı bence . Sen dünyaları yapıyorsun o bit kadar birşey yapıyor böyle konuşuyor . Sizde mantı yapmayın mesela neden yapıyorsunuz ki ? Çocuğunuz var mı ? Hergün çamaşır işi olmaz zaten eve gelince yemek yapacaksınız tamamdır 👌

Çok haklısınız ve işe eşinizin canı çekti diye mantı yapmayarak başlayabilirsiniz.
Eşinizi fazla şımartmışsınız.
Mutfakla ilgilenmeyi çok seven biriyim. O da beni şımartır hepten kötü birisi değildir. Zaten öyle olsa onu dahi yapmam mesela şu anda yapmayacağım hatasını anlayana kadar ne hali varsa görsün modundayım

Bunlar normal erkek davranışı bence . Sen dünyaları yapıyorsun o bit kadar birşey yapıyor böyle konuşuyor . Sizde mantı yapmayın mesela neden yapıyorsunuz ki ? Çocuğunuz var mı ? Hergün çamaşır işi olmaz zaten eve gelince yemek yapacaksınız tamamdır 👌
Evde başka işler de olduğundan çamaşırları katlamayı geciktirmiştim. Bir de aramız epey iyiydi. Mantıyı bile isteye yaptım ikimiz de oruç tutuyorduk epeydir yememiştik yapayım madem dedim mutlu oldu o da. O da beni şımartır kötü biri değildir. Fakat bu konuda gerçekten çok bencil

Nankör olan eşiniz.
Sadece nankör değil bencil, merhametsiz daha çok şey yazılır.
Onca işin arasında mantı açmakla falan uğraşmayın mesela bu tip bir koca için.
Aynı anda eve gelip siz oturmadan işlerle uğraşırken nasil dinlenip kitap okuyor, o kitabı başında paralayabilirim yani.
Dalan geçer gibi akşam geç yat demiş, üstüne ukala birde.

Evde başka işler de olduğundan çamaşırları katlamayı geciktirmiştim. Bir de aramız epey iyiydi. Mantıyı bile isteye yaptım ikimiz de oruç tutuyorduk epeydir yememiştik yapayım madem dedim mutlu oldu o da. O da beni şımartır kötü biri değildir. Fakat bu konuda gerçekten çok bencil
Çamaşır katlamayı ona pasla o zaman sende mesela çamaşırı sen yıka o katlasın atla deve değil ki ? Çok söylenecek bir şey yok bence . Sen daha çocuk olduktan sonra gör 😒

Nankör olan eşiniz.
Sadece nankör değil bencil, merhametsiz daha çok şey yazılır.
Onca işin arasında mantı açmakla falan uğraşmayın mesela bu tip bir koca için.
Aynı anda eve gelip siz oturmadan işlerle uğraşırken nasil dinlenip kitap okuyor, o kitabı başında paralayabilirim yani.
Dalan geçer gibi akşam geç yat demiş, üstüne ukala birde.
O kitap okumuyor genelde oturur öğrencilere ödev falan çıkarır ya da internette takılır. Bana sen de dinlen dinlene dinlene yap diyor. Ben de niye benim dinlene dinlene yapacağım o kadar iş varken sen direkt dinleniyorsun dediğimde bankör oluyorum. Mantıyı severek isteyerek açtım. Eşim kötü değildir geleneksel Türk erkeğinden de daha fazla yardımcı olur bana. Ama ikimiz de çalıştığımız için yetmediğini söylüyorum buna alınıyor.

Çamaşır katlamayı ona pasla o zaman sende mesela çamaşırı sen yıka o katlasın atla deve değil ki ? Çok söylenecek bir şey yok bence . Sen daha çocuk olduktan sonra gör 😒
Daha çamaşırı getirir misin dediğimde böyle triplere giren birisi çamaşır katlamayı acaba kabul eder mi :)

Çok merhametsiz bence.

Ev işi yapmayan adamların gerçekten merhametsiz olduğunu düşünüyorum.

Bakın işin ucundan tutmak,yardım etmek demiyorum.

Evde yaşayan herkes evde çalışmak zorunda.

Hatta erkekler fiziksel olarak güçlü olduğu için evde daha çok iş yapmak zorundalar!!!

Daha çamaşırı getirir misin dediğimde böyle triplere giren birisi çamaşır katlamayı acaba kabul eder mi :)
O zaman sende yapma 😂 yukarıda da yazmışsınız zaten gelenekse Türk erkeğinden daha fazla diye 😂 ya bu deveyi güdeceğiz ya nu diyardan gideceğiz 😂. Ben olanı en yüksek performansı ile kullanıyorum ve daha fazlasını talep edip kendimi yiyip bitirmeyi bıraktım kafam rahat etti . Size de tavsiye ediyorum baya iyi geldi bana 😂

Sadece yemegi posete koydu diye mi tripli, konusmuyor? Boyleyse ben olsam bir daha ogle yemegine goturecegi yemegi kesinlikle yapmam. Oldu olacak beslenme cantasi hazirlayip, gulen yuz emojili not kagidi koyun ilkokul cocuklari gibi.

Benim esim is bolumu istedigimde 'yarim saat gec uyu kitap oku' diyecek kadar keyfine duskunse bir daha yalvarana kadar yemegi de camasiri da ruyasinda zor gorur. Asla tahammulum olmayan erkek profili

Çok merhametsiz bence.

Ev işi yapmayan adamların gerçekten merhametsiz olduğunu düşünüyorum.

Bakın işin ucundan tutmak,yardım etmek demiyorum.

Evde yaşayan herkes evde çalışmak zorunda.

Hatta erkekler fiziksel olarak güçlü olduğu için evde daha çok iş yapmak zorundalar!!!
Ben de böyle düşünüyorum. Nişanlıyken de bu konunun altını çok çizdim. Ben ev hanımı değilim hem evde hem dışarda tamamen aktif olamam bunu kabul etmem dedim. Tamamen elini eteğini çeken birisi değildir geçen evi temizledi mesela. Ama az işte. O iki haftada bir yapıyor ben her gün. Bunu anlamıyor

O zaman sende yapma 😂 yukarıda da yazmışsınız zaten gelenekse Türk erkeğinden daha fazla diye 😂 ya bu deveyi güdeceğiz ya nu diyardan gideceğiz 😂. Ben olanı en yüksek performansı ile kullanıyorum ve daha fazlasını talep edip kendimi yiyip bitirmeyi bıraktım kafam rahat etti . Size de tavsiye ediyorum baya iyi geldi bana 😂
Yapabilirim yapamaz değilim. Sadece ağrıma gidiyor. Zaten yapmayacağım artık.

İkimiz de çalışıyoruz. Birlikte okula gidip geliyoruz. Eşim normalde kendi lavabosunu temizler, kuşumuzun yemini suyunu o koyar, dışarı işlerini falan o halleder, balkonu o temizler. Dağınık pis biri de değildir. Fakat benim şöyle bir şikayetim var. Okuldan ikimiz de eve dönüyoruz ve mutfak, çamaşır işleri tamamen bende olduğu için eve gelince zaten benim mesaim direkt başlıyor. Ve ben sürekli koşuştururken onun eve gelince dinlenme moduna girmesinden rahatsız oldum. Çünkü ikimiz de çalışıyorsak ev yükü kadında olmamalı. Ben de ufak tefek şeyler istemeye başladım ondan, mesela dedim ki "çamaşırlar serili de sen getirir misin?" bu tarz ufak şeyler. Fakat o bilerek benim istediğimi bildiğinden mırın kırın ediyor bana. Benim yaptıklarımı sen görmüyorsun sanki hiçbir şey yapmıyorum gibi davranıyorsun diyor. Oysaki benim tek derdim işler biriktiğinde ufak tefek ucundan tutması. Ve şöyle bir örnek vereyim bana yaptığı iş olarak diyor ki "sabah yemeği koymamışsın ben koydum". Halbuki okula gidecek yemeği ben dünden hazırlamıştım buzdolabındaydı, "yaptım" dediği şey o yemeği poşete koymak. Yemek de mantı bu arada. Canı çekiyor diye bir gün öncesinden onca işin arasından onun için açtım yaptım. Ben mantıyı yapıyorum, o sabah poşete koydu diye kendini iş yapmış olarak görüyor. Ve şu anda bana aşırı tripli. Yaptığım yemeği yemedi. Yatağı ayırdı salonda yatıyor. Kendini tamamen haklı görüyor bu benim canımı inanılmaz sıkıyor. Sırf öğlen arasında da yaptığım yemeği yememek için oruç tutuyor bugün. Konuşmuyoruz etmiyoruz. Bana nankör olduğumu söyledi. Canımı en sıkan şeylerden biri de "ben de senin gibi işten gelince dinlenmek istiyorum, kitap okumak istiyorum" dediğimde "o zaman daha geç uyu yarım saat kitabını oku" dedi. Ben nankörsem o bencil değil mi bu durumda?
Şu sebeplerden yatağı ayırması çok çocukça.

Bu arada şu önemli evi süpürmek silmek büyük temizlikler yemekten kalkınca sofra vs kimin görevi ?
Robot süpürgemiz var. İki günde bir o süpürür. Dip köşe süpürmeyi de eşim yaptı süpürge geldiğinden beri. Ben diğer işlerden vakit yetiremiyorun zaten. Diğer bahsettiğiniz tüm işler bende. O sadece kahvaltılıkları buzdolabından çıkarır -ben kahvaltı yapmıyorum kendisi yapıyor sadece- yer sonra bulaşıkları falan mutfak tezgahına koyar.

X