Yardımcı olmayan eş

Merhabalar
Ben 3 yıllık evliyim, 9 aylık hamileyim.
Eşim çalışıyor ben 5. Ayda istifa ettim çünkü hamilelik için uygun olmayan bir meslek yapıyorum. (Servis elemanı-8 saat ayakta, 3 saat gidiş geliş yol sürüyordu)
Benim sorunum şu..
Ben çalışırken eşim iyi kötü bana yardımcı oluyordu, yani evi baştan aşağı temizlememe yardımcı olmasa da, kendi çamaşırlarını yıkar, asar, toplardı. Yemek beraber yapılırdı, beraber toplanırdı, kahvaltı aynı şekilde, bir şeylerin ucundan az da olsa tutardı.

Ben işten çıktığımdan beri ilk kez tamamen evde kalıyorum bu arada evlendiğimizden beri. Çorabı, üstündeki kıyafeti, havlusunu sağa sola atmakla başladı, yavaş yavaş temizlik vs elini çekti, masadan bir tabak kaldırmadan tv izlemeye gitmeye başladı, çay verir misin,sabah kahvaltı hazırlar mısın, şimdi ramazan'da sahur hazırlar mısın? 'a kadar evrildik.

Ben gücüm yettiğince temizlik, yemek her şeyi kendim yaptım bugüne kadar ama artık son 1 2 haftam kaldı doğurdum doğuracağım kendime bir su almak bile zor geliyorken böyle temizlik yemek çamaşır bulaşık bir de eşimin arkasını toplamak artık çok zor gelmeye başladı..

Yani kendimi sorguluyorum, ben mi yatacağım o mu hizmet edecek diye ama hayır istediğim bu da değil, fakat ikimizde salonda oturuyoruz bir tur ben koyduysam çayı ikinciye kalkıp bir bardak da hamile karıma ben koyayım diyemez mi? İnanın biraz olsun anlayış görmek istiyorum..
Kendimi bu adamın çocuğunu doğuracak, temizliğini , yemeğini hazırlayan bedava köle gibi hissetmeye başladım artık..

Eskiden böyle değildi, ne zaman ben işten ayrıldım sanki evde hiç yorulmuyormuşum bütün gün yatıyormuşum gibi bir düşünceye evrildi. Ve önceden birlikte bir şeyler yapmaktan zevk alırken şimdi resmen o yatacak ben ona hizmet edeceğim bundan zevk almaya başladı. Kendini padişah falan gibi hissediyor herhalde..

Evlendikten sonra gözlemlediğim başka bir şey de kendi ailesinin evinde de böyle. Erkekler oturacak, kadınlar hizmet edecek.
Kayınpederim çok ince yardımsever bir insan mutfağa girer kolunu sıvar Bulaşıkları makineye dizer, çay koyar servis eder bunlar cinnet geçiriyorlar erkeğin mutfakta ne işi var sen karışma biz yaparız diye..

Tam sorunumu da anlatamadım sanırım, içimi dökmek istedim.. Benim gibi olanlar var mı? Ben mi çok mızmızlanıyorum bunlar normal mi? Benim görevim mi?
Sizi korkutmak istemem ama bunun birde lohusaligi var eşinizle açık açık konuşun görev paylaşımı yapın

Sen kendine değer vermezsen kimse değer vermez.Bastan o şekilde alıştırmıycaksın bebek olunca özellikle her şeyi yaptır sen kalkıp hepsini yapar ona bir iş birakmazsan yapmaz tabiki ben çalışmyorum hamile değilken de haftalık temizlikleri eşimle yapardık bazen (tek başıma yapmak istemediğimde) bana yardım et temizlik yapcaz derdim ses edemezdi yapardı mecbur çayını da biter bitmez kalkıp koşarak en başından beri hiç bir zaman doldurmadım etmedim yani bu senin alıştırman ile alakalı tamamen çalış veya çalışma farketmez neden onun her işine sen koşturyorsun ki ütude misal ben hiç yapmam kendi yapar iş kıyafetlerini ütüler gibi gibi.
Ne güzel hayat müşterek kadın çalışsın çalışmasın ev işi diye hiç bitmeyen bir iş var .... Temizlediğin an kirlenmeye başlıyor konu sahibinin eşi birden değişmiş çalışırken böyle değilmiş halbuki bir kadın çalışsın çalışmasın eşini de eve ortak etmeliki o adam kadının halinden anlasın.....yoksa ev kendi başına temizleniyor çoraplar birbirini telepati ile buluyor sanıyorlar

Bugün işten geldi, ben yatıyordum geldi noldu dedi kötüyüm ağrım var dedim, sonra baktım iftar yaklaşıyor kalktım bana yardım eder misin dedim, bilgisayardan bişeyleri girmem lazım diyor acil uyarı gelmiş onu halletcem diyor
Sonra kötütüm diyorum her fırsatta, sen niye bugün böylesin ya dedi.
Diyorum ki Allah Allah niye böyleyim sence doğurdum doğurucam yok sende başka bişiy var diyor
Esin herseyin farkında, narsist bir adamla karşı karşıyasın uyanık ol ...

Merhabalar
Eşim çalışıyor ben 5. Ayda istifa ettim çünkü hamilelik için uygun olmayan bir meslek yapıyorum. (Servis elemanı-8 saat ayakta, 3 saat gidiş geliş yol sürüyordu)
Benim sorunum şu..
Ben çalışırken eşim iyi kötü bana yardımcı oluyordu, yani evi baştan aşağı temizlememe yardımcı olmasa da, kendi çamaşırlarını yıkar, asar, toplardı. Yemek beraber yapılırdı, beraber toplanırdı, kahvaltı aynı şekilde, bir şeylerin ucundan az da olsa tutardı.

Ben işten çıktığımdan beri ilk kez tamamen evde kalıyorum bu arada evlendiğimizden beri. Çorabı, üstündeki kıyafeti, havlusunu sağa sola atmakla başladı, yavaş yavaş temizlik vs elini çekti, masadan bir tabak kaldırmadan tv izlemeye gitmeye başladı, çay verir misin,sabah kahvaltı hazırlar mısın, şimdi ramazan'da sahur hazırlar mısın? 'a kadar evrildik.

Ben gücüm yettiğince temizlik, yemek her şeyi kendim yaptım bugüne kadar ama artık son 1 2 haftam kaldı doğurdum doğuracağım kendime bir su almak bile zor geliyorken böyle temizlik yemek çamaşır bulaşık bir de eşimin arkasını toplamak artık çok zor gelmeye başladı..

Yani kendimi sorguluyorum, ben mi yatacağım o mu hizmet edecek diye ama hayır istediğim bu da değil, fakat ikimizde salonda oturuyoruz bir tur ben koyduysam çayı ikinciye kalkıp bir bardak da hamile karıma ben koyayım diyemez mi? İnanın biraz olsun anlayış görmek istiyorum..
Kendimi bu adamın çocuğunu doğuracak, temizliğini , yemeğini hazırlayan bedava köle gibi hissetmeye başladım artık..

Eskiden böyle değildi, ne zaman ben işten ayrıldım sanki evde hiç yorulmuyormuşum bütün gün yatıyormuşum gibi bir düşünceye evrildi. Ve önceden birlikte bir şeyler yapmaktan zevk alırken şimdi resmen o yatacak ben ona hizmet edeceğim bundan zevk almaya başladı. Kendini padişah falan gibi hissediyor herhalde..

Evlendikten sonra gözlemlediğim başka bir şey de kendi ailesinin evinde de böyle. Erkekler oturacak, kadınlar hizmet edecek.
Kayınpederim çok ince yardımsever bir insan mutfağa girer kolunu sıvar Bulaşıkları makineye dizer, çay koyar servis eder bunlar cinnet geçiriyorlar erkeğin mutfakta ne işi var sen karışma biz yaparız diye..

Tam sorunumu da anlatamadım sanırım, içimi dökmek istedim.. Benim gibi olanlar var mı? Ben mi çok mızmızlanıyorum bunlar normal mi? Benim görevim mi?
Eşiniz size yardım etmiyor değil, eşiniz kendi işini size yaptırıyor. Kahvaltı hazırlamayı, kirlisini yıkamayı, önüne yemek indirmeyin. Evleneli az olmamış ama baştan böyle alışırsa hayatınız ona hizmet etmekle geçer

Asıl cümbüş doğurduktan sonra gelir bence sen şimdiden dişleri tırnakları çıkar sonrası daha yıpranırsın. İki kere söyledim diye çekinme bin kere de olsa söyle ve net yüksek söyle. Kendi işini kendin görmeye alıştırmamak lazımmış herkese naz niyaz iş yaptırmak lazımmış, ben onun sıkıntısını çok çektim ama değiştim mi yo hala her işi yüklenmek için uğraşıyorum çünkü öyle yetişmişim. Burnum düşsün almam ama doğru değil.

Sen de uyanık ol azıcık. O bir şeyler istemeden sen acındır kendini. Ah belim ağrıyor, ah sancım var, ah hiç halim yok vs gibi… valla ben bütün hamileliğimi böyle geçirdim. Böyle böyle yatarak geçirdim açıkçası. Söylüyordum ona da “ sen işte çok yoruluyorsun farkındayım ama ben kendi vücudumda bir canlı daha büyütüyorum. Ben bugun böbrek yaptım, akciğer yaptım. Kendi canımla , kanımla bir insan yapıyorum ben. Yatarken bile senden çok yoruluyorum. Çünkü uyurken dahi bir bebeği besliyorum. Sen bunları yapabilir misin ? “ diyordum. Haklı bir isyan yani 😄

Yok ben evde çalışıyormuşum zaten diyor ev işi ayrı bir iş gibi yorucu. Bana para verir sen bunu sonuna kadar hakediyorsun der, teşekkür eder ellerine sağlık der allah razı olsun der, ama hiç bir yardım yok..
Ya siz dokuz aylık gebesiniz. Yapmasanız/yapamasanız haketmeyecek misiniz? Para vermeyecek mi? Ya da doğum yapacaksınız bu sefer sabahlara kadar yorgun uykusuz çocuk bakacaksınız. Bu adam yine elini bir işe atmayacak mı? Yoksa yevmiyenizi mı artıracak. Tövbe yaa. Lütfen biraz hakkınızı savunun. Kırıp dökmenize gerek yok. Ben can taşıyorum üstümde kaç kilo fazlalık var ikide bir bana iş buyurma ve dağınıklığını topla diyeceksiniz. Bu kadar. Neden içinizden söylene söylene dediğini yapıyorsunuz ki
Az önce bu halimle sahur hazırladım mutfakta oturuyoruz çaydanlığa 2 adım var, ayağa kalksa 2 adımda ulaşacak yani
Çayı bitiyor bana "çay koyar mısın bebeğim" Diyor. Yani şimdi sakat mısın özürlü müsün kendin koyamıyor musun diyeceğim olmayacak içimden söylene söylene kalkıp koyuyorum.
Ay yok ben öyle bir şey görsem kalp krizi geçiririm herhalde mutluluktan :)
7. Aya kadar hastaneye kontrole tek başıma gittim mesela neden gidebiliyorum diye, bir gün tansiyonum düştü bayılacak gibi oldum ondan sonra bunu söyledikten sonra gelmeye başladı.. Ben de göremiyorum.. Bir kere artık pazara çıkamayacağımı poşetleri taşıyamadığımı ağır geldiğini söylediğimde , alt tarafı iki poşet ne var bunda , sanki bir tek sen hamilesin gibi bir karşılık almıştım..
Korkunç.
Keşke çocuk yapmadan öngörebilseydiniz bu tavırları. Doğumdan sonra işinize en kısa sürede dönüp evliliğinizi gözden geçirin bence.

Ee gel dedim gelmedi, işim var diyor gelemem diyor ne yapayım hastaneye gitmeyeyim mi? Annem gelsin kkz kardeşim gelsin diyor seninle onları istemiyorum senin gelmeni istiyorum diyorum herkes kocasıyla gidecek diye bir kaide yok o dizilerde oluyor diyor mecbur tek gidiyorum
Bacım bu adamı boşaman gerekirken sen tutup bir de baba yapmışsın. Daha çocuğunun kontrollerine gelmekten aciz ne koca olur bundan ne de baba , çok yazık, bu adamla güzelce konuşulmaz ancak burnundan getirirsen belki düzelir o da zor yani...

Az önce bu halimle sahur hazırladım mutfakta oturuyoruz çaydanlığa 2 adım var, ayağa kalksa 2 adımda ulaşacak yani
Çayı bitiyor bana "çay koyar mısın bebeğim" Diyor. Yani şimdi sakat mısın özürlü müsün kendin koyamıyor musun diyeceğim olmayacak içimden söylene söylene kalkıp koyuyorum.
Koymayın o halde. Zorlandığınızı söyleyin. Belki siz kendinizi anlatmadığınız için sıkıntı yok zannediyor.

İyi niyetlisiniz ama gerçekler böyle değil maalesef, narsist esleri olan kadınlar napsin o zaman , sizin demenize göre oturup dua etmeleri lazım kocaları düzelsin diye , böyle adamlara acimayacaksın yoksa köle ederler insanı..
O çok bambaşka bir durum narsist bir eşle eskiden yardım edip işi bırakınca yardımı dokunmayan eşi aynı keseye de koyamayız her reaksiyon farklı sonuçlar gösterir narsistlik bir hastalık diğeri değişebilme ihtimali olan bir durum
İyi niyette her zaman olmaz
Duâ da çoğu kapıyı açar bu arada
Ne zaman ki bir hastalık şiddet vb şeyler olmadığı sürece eşler arasında horoz dövüşü var gibi konuşmanın anlamı yok her şey yerinde güzel .

Bu arada cümlelerim farklı anlaşılıyor bir hastalık (narsistlik gibi vb) şiddet vb şeyler de çare boşanmaktır ona ne yapsan boş .

Son düzenleme:
Merhabalar
Benim sorunum şu..

Sordunuz mu neden yaymış? Merhametinden ve insanlığından soyunup niye böyle çirkin bir hale bürünmüş?

Ben de yorumu size yazmamıştım ama siz de bana cevap yazdınız. İlk balık kim oluyor o zaman sjsjshshsh. Ayrıca burada o yorumları yazdığınız üye en aklı başında kadınlardan biri. Bilginiz olsun diye dedim
Beni kastettiyseniz teşekkür ederim çok naziksiniz. Millete canınınızın kıymetini bilin, kul köle olmayın ezdirmeyin kendinizi, hakkınızı arayın diye akıl veriyoruz vay efendim negatif yorum yapmayın, hamile kadını üzmeyin, fikrinizi kendinize saklayın... coşarak azarlıyorlar. Mış gibi yapınca sorun çözülmüyor, bir köşede büyüyerek bekliyor sorun.

Koca dediğin kişi eş-hayat arkadaşı. Bana göre her şey dengeli ve eşit olmalı, kimse kimseyi ezmemeli. Ben de 2 hamilelik geçirdim, eş desteği eş yardımı ne kadar önemli iyi biliyorum. Eşim randevularını görüşmelerini doktor kontrolüne göre ayarlardı, ultrasonda bebek görecek diye uyku uyumazdı. Herkes sevsin kocasını ne güzel ama herkes de o kocayla doğmadığını bilsin. Ben adım gibi eminim; bir hamile sen misin diyen adam doğumdan sonra da tek doğuran sen misin diyecek. Neyse ben amacıma ulaştım, konu sahibi yavaş yavaş uyandı. Diğer "yuva kolay kurulmuyor, kocamızla tartşmayalım, ağzımızın tadını bozmayalım" tayfası istediğini yazsın umurumda değil.

Öncelikle Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

En önemlisi bunun önünü al yoksa sen lohusa halinde de senden bekler. Sen cinnet geçirirsin. Ben yaşadım ordan biliyorum. Lohusayken su istedi diye ben bir çirkinleştim az daha boşuyordum adamı. Kendi akıl sağlığın için dur demen lazım. Sahur ve kahvaltıya niye tamam dedin mesela eli yok mu onun. Eşim kendi suyunu almamış bir insandı evlendik şuanda banyo yıkıyor. Sende ondan birşeyler isteyerek başlayabilirsin, zaten az zamanın var. O karınla yürümek bile bir işkence zaten.

Ben de çalışıyorum ama bazen eşim yardım etmediğinde çamaşırını yıkamam yemeği de kendime göre yaparım , ne halin varsa gör modunda takılırım kalkıp mecburen yapar bi yerden sonra. Gebe olmasaydınız bile kalkıp bi zahmet çayını kendi doldursun.

Dur bir de sana gelsin sıra uzun uzun yazmışsın bir de haklı gibi büsbütün yazdıklarımı okuyanlar benim neler demek istediğimi anlarlar , g… ten uydurma cümleleri bir araya getirip sen böyle demek istiyorsun algısı yaratma bana , sen git onları tepesine bineceğin sosyal medyada sırtından geçindiğin insanlara yap , böyle birbirinizi pohpohlayarak hayat geçmez , beni alıntılayıp durma keyfi ehli kelimelerinle dos doğru geleceksen gel o zaman o uzun mesajına karşılık alırsın .
Sosyal medya hesaplarım yok, kimseyi takip etmiyorum kimse de beni takip etmiyor. Kişisel gelişim yaşam koçu vs işim olmaz. Üyelik gerektiren bir şey olursa eşimin hesabından girip bakıyorum. Dünyayı gör yazmışsınız, mecazi değil fiziksel olarak gördüm dünyayı. Düşünceli kibar ve saygılı, iki hamileliğimde de elimi sıcak sudan soğuk suya koydurmayan eşim var. Doktor kontrolüne benden önce koştu, günlerce yemek yapamadığım yiyemediğimde her gün dışarıdan eli kolu dolu geldi. Bebek önemli ama önceliğim sensin dedi. Ben bunları yaşamışken hemcinslerim niye yaşamasın? Niye kadının annelik bebek doğum heyecanı kursağında kalsın? Çayımı kendim doldururum sen otur dinlen diyecek. Sahuru düşünme ben ekmek arası yapar yerim diyecek. Erkektir anlamaz değil, anlayacak öğrenecek, o çocuğu beraber yaptığını idrak edecek. Konuşmakla anlamıyorsa tartışılacak, gerekirse kavga edilecek ama o tembel adam tembel olmamayı öğrenecek.

Sizi sakin olmaya nezakete davet ediyorum. Aynı taraftayız, evlilik birliği bozulmasın karı koca iyi anlaşsın diyoruz. Kimse size küfür hakaret etmedi. Karşıt fikri eleştirebilirsiniz ama küfür edemezsiniz. Gelirsem oraya yolarım tavrını bırakıp düzgün cümlelerle fikirlerinizi yazın tartışalım, küfür edecekseniz ben yokum.

Bugün işten geldi, ben yatıyordum geldi noldu dedi kötüyüm ağrım var dedim, sonra baktım iftar yaklaşıyor kalktım bana yardım eder misin dedim, bilgisayardan bişeyleri girmem lazım diyor acil uyarı gelmiş onu halletcem diyor
Sonra kötütüm diyorum her fırsatta, sen niye bugün böylesin ya dedi.
Diyorum ki Allah Allah niye böyleyim sence doğurdum doğurucam yok sende başka bişiy var diyor
Şu mesajınızla emin oldum, eşiniz ne kadar garipse siz de bir o kadar garipsiniz. Yatıyordunuz çok güzel, peki neden kalkıp iftar hazırladınız mantığı ne bunun ne düşündünüz? Sizi çok iyi günler beklediğini düşünmüyorum, anne babanızın yanında doğumu yapmanızı şiddetle öneririm.

Sosyal medya hesaplarım yok, kimseyi takip etmiyorum kimse de beni takip etmiyor. Kişisel gelişim yaşam koçu vs işim olmaz. Üyelik gerektiren bir şey olursa eşimin hesabından girip bakıyorum. Dünyayı gör yazmışsınız, mecazi değil fiziksel olarak gördüm dünyayı. Düşünceli kibar ve saygılı, iki hamileliğimde de elimi sıcak sudan soğuk suya koydurmayan eşim var. Doktor kontrolüne benden önce koştu, günlerce yemek yapamadığım yiyemediğimde her gün dışarıdan eli kolu dolu geldi. Bebek önemli ama önceliğim sensin dedi. Ben bunları yaşamışken hemcinslerim niye yaşamasın? Niye kadının annelik bebek doğum heyecanı kursağında kalsın? Çayımı kendim doldururum sen otur dinlen diyecek. Sahuru düşünme ben ekmek arası yapar yerim diyecek. Erkektir anlamaz değil, anlayacak öğrenecek, o çocuğu beraber yaptığını idrak edecek. Konuşmakla anlamıyorsa tartışılacak, gerekirse kavga edilecek ama o tembel adam tembel olmamayı öğrenecek.

Sizi sakin olmaya nezakete davet ediyorum. Aynı taraftayız, evlilik birliği bozulmasın karı koca iyi anlaşsın diyoruz. Kimse size küfür hakaret etmedi. Karşıt fikri eleştirebilirsiniz ama küfür edemezsiniz. Gelirsem oraya yolarım tavrını bırakıp düzgün cümlelerle fikirlerinizi yazın tartışalım, küfür edecekseniz ben yokum.
Hanımefendi tutup bana aile hayatınızı anlatmanıza gerek yok iyi eş vardır kötü eş vardır bir de yaptığını bilmeden yapan eşler vardır onları sallayıp kendine getirmek gerekir , lakin siz insanı çıldırtacak bir şey yaptınız kullanmadığım cümleleri bana kullanmışım gibi lanse ettirdiniz , şimdi de hakaret ettiğimi iddia ediyorsunuz ? Nerede nasıl tam olarak , ben buraya kurduğum her cümle de zaten yanlışı doğruyu vurguladım …
Siz de her şeyi eleştirebilirsiniz lakin kullanmadığım kelimeleri kullanmışım gibi yapamazsınız , kul hakkı bir kere .
Siz de doğru ithamlarda gelecekseniz gelin ben buradayım .

O çok bambaşka bir durum narsist bir eşle eskiden yardım edip işi bırakınca yardımı dokunmayan eşi aynı keseye de koyamayız her reaksiyon farklı sonuçlar gösterir narsistlik bir hastalık diğeri değişebilme ihtimali olan bir durum
İyi niyette her zaman olmaz
Duâ da çoğu kapıyı açar bu arada
Ne zaman ki bir hastalık şiddet vb şeyler olmadığı sürece eşler arasında horoz dövüşü var gibi konuşmanın anlamı yok her şey yerinde güzel .

Bu arada cümlelerim farklı anlaşılıyor bir hastalık (narsistlik gibi vb) şiddet vb şeyler de çare boşanmaktır ona ne yapsan boş .
Narsist insanların hasta olduğuna inanmıyorum onlar sadece bencillik ve egoistliğin işlerine gelmesinden dolayı narsistler , ayrıca konu sahibinin eşi hem sorumsuz hem vicdansız, psikolojik şiddet uyguluyor resmen , adam 7 ay boyunca çocuğunun kontrollerine gitmemiş, kadın hamile sürekli hizmet ettiriyor yetmiyor bir de manipule ediyor bu normal herkes öyle diyerekten, ben yeni doğum yaptım, hamilelik , lohusalık ve sonraki süreçleri iyi biliyorum, eşim benimle beraber heyecanla geldi bebegimizi görmeye ,resmen ilmek ilmek işledik heyecanımızı son ayına kadar , o süreçte ne kadar duygusal olduğumu anlatmama gerek yok, bu kadıncağız hem hizmetçi muamelesi görüyor hem de en önemli en heyecanlı dönemlerini yanlız geçiriyor, hickimse bana bu adamı haklı çıkaramaz, bu adam vicdansiz narsist pisliğin teki , Konu sahibi yerinde olsam boşardım bu sünepeyi, hamile kadına yapılan muameleye bak , lütfen kimse normalleştirmesin bu durumu , biz kadınlar normalleştiriyoruz her türlü şiddeti sonra da bu erkekler niye böyle oldu diyoruz, Kendisine değer vermeyen bir kadına hiç kimse değer vermez...

Sosyal
Şu mesajınızla emin oldum, eşiniz ne kadar garipse siz de bir o kadar garipsiniz. Yatıyordunuz çok güzel, peki neden kalkıp iftar hazırladınız mantığı ne bunun ne düşündünüz? Sizi çok iyi günler beklediğini düşünmüyorum, anne babanızın yanında doğumu yapmanızı şiddetle öneririm
konu sahibi aşırı derecede manipüle edilmis eşi tarafından, yaşadığı şeyin normal olduğunu kabul ettirmiş eşi, o yüzden o da sağlıklı düşünemiyor bence , örnek olması açısından kendi hamileliğimden bahsedeceğim, bebegim rahmime ilk düştüğünü hamile olduğumu öğrendiğim andan itibaren eşim ev işini yasakladı bazen kendi yaptı bazen de yardımcılar geldi gitti, yemekleri bazen dışarıdan bazen kv ayarladı eşim aracılığı ile (daha çok eşim dışarıdan balık vs sağlıklı gıdalar temin etti ) kontrollere beraber gittik heyecanla, öğretmenim ve servisle okuluma gidiyordum eşim yolu benle ters düşmesine rağmen o süreçte ısrarla okula kendisi beni götürdü tam 1 buçuk saatlik yol , yaz tatilinde stresimi atayım diye Muğla tatili ayarladı vs. Doğum ve lohusalıkta üzerime titredi ki hamile değilken de yardım ederdi zaten , demem o ki konu sahibi eşiniz tarafından hem kullaniliyorsunuz hem de manipule ediliyorsunuz, size en hassas döneminizde böyle davranan bir adam asla iyi bir insan değildir, bu adam böyle devam ederse ne çocuğuna ne de size gündüzü göstermez, acilen önlem almalı ve bu adamı eski ayarlarına döndürmeniz lazım, hala adama sahur ve iftar ayarlama derdindesiniz, ben suanda yoruluyorum diye sahura bile kalkmıyorum eşim hazırlayıp beni uyandırıyor ayrıca bebeğe de bakıyor, tüm bunları neden anlatıyorum bunlar bir ayrıcalık veya lüks değil bunlar evli olan iki insanın paylaşması gereken sorumluluklar, böyle evlilik böyle eş olmaz , ama bu adamı bu hale getiren de yine kadının kendisi, umarım çabuk uyanır konu sahibesi 🤷‍♀️

X