Eşimle kavga ettik

Ben soracaktım siz yazmışsınız 😂😂😂
Akrep
O öyle isteyince öyle olmuyor okumuş, etmiş, çalışan insansınız yahu işinize mi geliyor böyle düşünmek anlamadım. Köy yerinde yaşayan, okuma yazma bilmeyen kadın muamelesi yapmayın kendinize. Hoş onlar bile çekmeyip boşanıyor. Medeni kanun var malların yarısını bölüşeceksiniz, çocuk da sizde kalır. 3 yaşındaki çocuğu annesinden ayırmazlar. Zaten eşiniz çocuğunuzu sevmiyor, istemiyor maksat sizi korkutmak.
Şimdi de diyor ki o cocugu benden koparamazsin yeşil pasaportum var ücretsiz izne ayrılır alır götürürüm yurt dışına diyor o çocuktan biri ayrı kalacaksa bu sensin diyor

Uf ayni benim esim gibi. Erkekler bazen sinir bozucu olabiliyor. Boşanmazsınız kavga aninda söylenen seyler bunlar. Ama rahatsiz olduğunuz davranisina karsi tepkili olduğunuzu öfkelenmeden ve ofkelendirmeden ona soyleyin diyemem davranislarinizla gösterin. Üçüncü bir kisi de hakem olabilir bu arada ama ehil akilli ve aile hayatını bilen biri
Esim kimseyi dinlemez ona göre anası cahil benim ailem bilgisiz babası anlamaz yani oturup da dinlediği kimse yok eşim kendi ailesinden herkesle de küs zaten benim ailemi flan da dinlemez onun kendi doğruları var onlarla yaşıyor. Zaten esim kendi haksız olduğunu kabul bile etmiyor. Bana diyor sen saygısızsin sinir hastasisin sinirlenince ne yaptığını bilmiyon sen düzelmedikce bende böyle davranicam bilmem ne yani asla şu konuda ben haksızım benim hatam var demez dediğini hiç duymadım hep ben haksızım

O öyle isteyince öyle olmuyor okumuş, etmiş, çalışan insansınız yahu işinize mi geliyor böyle düşünmek anlamadım. Köy yerinde yaşayan, okuma yazma bilmeyen kadın muamelesi yapmayın kendinize. Hoş onlar bile çekmeyip boşanıyor. Medeni kanun var malların yarısını bölüşeceksiniz, çocuk da sizde kalır. 3 yaşındaki çocuğu annesinden ayırmazlar. Zaten eşiniz çocuğunuzu sevmiyor, istemiyor maksat sizi korkutmak.
Allah aşkına 3 yaşındaki çocuk annesiz kalır mı benim aklım almıyor benim eşim neyin kafasında ya biri ayrı kalcaksa bu çocuktan o sensin diyor ya çocuğu bırak kendin çık git diyor malı mülkü herseyi geçtim ama küçücük çocuğun annesinden başka neye ihtiyacı olabilir benim eşimin kafa normal çalışmıyor insan bunu nasıl düşünür ki benim kızım bana çok bağlıdır daha 1 kere banyo yaptirmisligi yok hastalaninca sabaha kadar başını beklemisligi yok ilaç takibini yapmadı ağladığında sakinlestirip susturmaz bile bağırır sus diye kaç kere karnini doyurdu yemek yaptı da kaç kere elinden tutup parka götürdü nasıl beni çocuğumla tehdit ediyor bende kalsin diyor aklım almıyor valla

Aranızdaki kavga sebeplerini çözmeye yönelin.
Sizden aldığım enerji de şu. Sürekli kavga gürültü içinde arkasını düşünmeden boşanalım deyip eyleme geçmemeniz. Evliliğin dibine dinamit koyar bu tarz bir üslup.
Boşanacaksanız da arka planını ayarlayın, tek sefer de söyleyşn ve eyleme geçirin.
Evet haklısınız eyleme geçme kısmını yapmadığım ve yapamadığım halde sürekli bosanicam diyorum bazen bi cesaret geliyo yapabilirsin bundan daha kötü bir durumda olamazsın diyorum ama sonra yapamıyorum avukata gidemiyorum aileme anlatamıyorum ayrilcam diyemiyorum sonra da yumusuyorum 1 hafta sonra normale dönüyorum ama 1 2 hafta sonra yine aynı şey yani ayrılmam mi doğru olan ayrılmadan böyle yaşamam mi yoksa her seferinde ayrilcam demem mi hata bilemiyorum gerçekten çıkamıyorum işin içinden

sizin boşanmaya niyetiniz yok bahane sıralıyorsunuz. çocuktan vazgeçmeye o karar vermiyor. 3 yaşındaki çocuğuda hakim anneye verir zaten.
boşanmak için adamın gönlünü etmenize gerek yok çekişmeli açarsınız davayı.
Evet zaten çekişmeli olur da ben bu dava sürecinde nerde kalcam mesela ilde yaşıyorum yanına gideceğim kimse yok eşim evden asla gitmez gideceksen sen çek git diyor ona da yanaşmıyor çocuğun okulu başladı şuan bir düzenimiz var aslnda bi adım atsam bi düzen kursam gerisi gelecek ama nasıl bir adım aticam onu bilemiyorum kavga ettik dün tmam çekip gidicem ama nereye gidicem çocuğu peşimde nereye goturcem eşime sen git diyorum gitmiyo

yani şöyle ki çocuktan evden veya arabadan vazgeçmemek eşinizin insiyatifinde olan birşey değil. Mahkeme ne derse o. Siz haklarınızdan feragat etmediğiniz sürece evin ve arabanın yarısı sizin. Mahkeme satıp parasını vermesini şart koşuyor diye biliyorum. Ayrıca çocuğun da genelde annede kalmasında karar kılınıyor. Geçen sene boşanmayı düşündüğüm bir süreç olmuştu ve gidip avukatla görüşmüştüm. Hayatınızı net bilmediğim için dediklerim sizin için doğru olmayabilir ama hukuki danışmanlık alırsanız en azından haklarınızı öğrenmiş olursunuz kafanız biraz daha netleşir.
Ev eşimle ikimizin üstünde ortak 2 araba var biri eşimde biri bende ben evin ve kendi arabamın kredisini ödüyorum tabiki çocuğumu da vermem ama eşim de vermem diyor sana verse bile mahkeme kaçırırım yurt dışına diyor 3 sene 5 sene mahkemede sürünürsün diyor bende ilk adımi nasıl atmam gerek onu bilmiyorum en azndn mahkeme sürecinde çocukla evden giden ben olmim istiyorum çocuğumun düzeni bozulmasın e tabi krediler bende olunca maddi olarak da sıkıntı yaşarım bide evimi alınca tüm eşyalarımı da yeni aldım hepsi benim olsun demiyorum ama en azndn yarısını alabileyim mal düşkünlüğü değil ama sonuçta benim de emeğim var hakkım var hepsinde

Allah aşkına 3 yaşındaki çocuk annesiz kalır mı benim aklım almıyor benim eşim neyin kafasında ya biri ayrı kalcaksa bu çocuktan o sensin diyor ya çocuğu bırak kendin çık git diyor malı mülkü herseyi geçtim ama küçücük çocuğun annesinden başka neye ihtiyacı olabilir benim eşimin kafa normal çalışmıyor insan bunu nasıl düşünür ki benim kızım bana çok bağlıdır daha 1 kere banyo yaptirmisligi yok hastalaninca sabaha kadar başını beklemisligi yok ilaç takibini yapmadı ağladığında sakinlestirip susturmaz bile bağırır sus diye kaç kere karnini doyurdu yemek yaptı da kaç kere elinden tutup parka götürdü nasıl beni çocuğumla tehdit ediyor bende kalsin diyor aklım almıyor valla
Tek maaşa düşecek, kıymetli evi arabası yarıya bölünecek, üstüne nafaka verecek, çocuk aşkından yapmıyor bunları, biliyorsunuz bal gibi aslında.

Ay valla boguldum konuda. Adam cok sıkıcı biri. 1 gun bile gecirilmez bununla. Neden yumusadiginizi anlamadim hemen mi unutuyosunuz saygisizliklarini?
Siz kendinize boyle davranirsaniz esiniz neden sevsin saysin ki yani en basta sorun sizde, siniriniz yok.
A dese gitmiyosunuz
B dese birakmiyosunuz
C dese hala evdesiniz
Ç dese bosanmiyosunuz
Adam tum tuslara basiyor iste. Yuz bulmus astar istiyor.

Evet haklısınız eyleme geçme kısmını yapmadığım ve yapamadığım halde sürekli bosanicam diyorum bazen bi cesaret geliyo yapabilirsin bundan daha kötü bir durumda olamazsın diyorum ama sonra yapamıyorum avukata gidemiyorum aileme anlatamıyorum ayrilcam diyemiyorum sonra da yumusuyorum 1 hafta sonra normale dönüyorum ama 1 2 hafta sonra yine aynı şey yani ayrılmam mi doğru olan ayrılmadan böyle yaşamam mi yoksa her seferinde ayrilcam demem mi hata bilemiyorum gerçekten çıkamıyorum işin içinden

Siz sorunlarınızı tam olarak yazın bir kenara.
Sonrasında o sorunlara karşı tutumlarınızı değerlendirin.
Belki de fevri davranıyorsunuzdur.
Sorunlarınız gerçekten işin içinden çıkılmaz halde ise işinizi, evinizi, her şeyi ayarlamadan da asla boşanacağım demeyin bir kez daha.

Ev eşimle ikimizin üstünde ortak 2 araba var biri eşimde biri bende ben evin ve kendi arabamın kredisini ödüyorum tabiki çocuğumu da vermem ama eşim de vermem diyor sana verse bile mahkeme kaçırırım yurt dışına diyor 3 sene 5 sene mahkemede sürünürsün diyor bende ilk adımi nasıl atmam gerek onu bilmiyorum en azndn mahkeme sürecinde çocukla evden giden ben olmim istiyorum çocuğumun düzeni bozulmasın e tabi krediler bende olunca maddi olarak da sıkıntı yaşarım bide evimi alınca tüm eşyalarımı da yeni aldım hepsi benim olsun demiyorum ama en azndn yarısını alabileyim mal düşkünlüğü değil ama sonuçta benim de emeğim var hakkım var hepsinde
Bence ailenizde fikirlerine güvendiğiniz birisi ve bir avukatla konuyu konuşmanız gerek. Yurtdışıyla tehdit ediyorsa illa ki bunun için alınabilecek bir önlem vardır. Burda hayatınızı anlattığınız kadarıyla biliyoruz. Canınıza tak etmediği sürece gitmek için aksiyona geçmeyeceksiniz sanırım. Çocuğunuza üzülüyorum. Kavga dövüş dolu bir evde büyümenin ne demek olduğunu iyi bilirim. Okulundan bir süre geri kalması hiçbir şey inanın.

Evin diğer yarısını parasını ödeyerek alabilirsin.
Onun adına kayıtlı aracın değerinin yarısı o değeri karşılar mı tam bilemiyorum ama.
Kendi adına kayıtlı aracın kredilerini ödemeye devam ediyorsun. Ödediğin krediler oranlamış ve onun da senin aracın üzerinde hakkı ortaya çıkar yalnız.
Evden uzaklaştırabilirsin evinden ayrılmadan da boşanma davası açabilirsin.

Boşanmak istiyorum ama evet hazır değilim ne yapmam gerekiyor nasıl bir adım atmalıyım bilmiyorum eşim de beni korkutuyor çocuğu vermem alamazsın diye ailem hiç destek vermiyor sürekli bana suç buluyor kavga edip durma sus otur diyor yani ne yapcam şaşırmış durumdayım
Madem hazır değilsiniz niye adamı boşanmakla tehdit ediyorsunuz?

Esim kimseyi dinlemez ona göre anası cahil benim ailem bilgisiz babası anlamaz yani oturup da dinlediği kimse yok eşim kendi ailesinden herkesle de küs zaten benim ailemi flan da dinlemez onun kendi doğruları var onlarla yaşıyor. Zaten esim kendi haksız olduğunu kabul bile etmiyor. Bana diyor sen saygısızsin sinir hastasisin sinirlenince ne yaptığını bilmiyon sen düzelmedikce bende böyle davranicam bilmem ne yani asla şu konuda ben haksızım benim hatam var demez dediğini hiç duymadım hep ben haksızım
Aileden birini hic karistirmayin zaten onlar tarafsiz olamazlar. Ama ikinize de ayni mesafede biri orta yol bulabilir. Cift terapisine gittiniz mi? Esinizin karakteri benim esime cok benziyor bu arada gerçekten anliyorum sizi

Aileden birini hic karistirmayin zaten onlar tarafsiz olamazlar. Ama ikinize de ayni mesafede biri orta yol bulabilir. Cift terapisine gittiniz mi? Esinizin karakteri benim esime cok benziyor bu arada gerçekten anliyorum sizi
Çift terapistine eşim gitmek istemiyor ben birkaç defa gittim ama eşinin de gelmesi gerekiyor diyor

X