eşimle konuştum

yslflower

Guru
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2014
40
10
Konuyu bilmeyenker bi önceki paylaşıma bakabilir😄:

Eşim bugün aradı beni yüz yüze konuşalım dedi kabul ettim. (buluşmadan önce yine terapistimle konuştum)

o bütün sorumluluk bende ve ek olarak çok çalıştığım için gittiğimi düşünmüş. onun için aslında herşey çok basit. bana başta benimle konuşmadan gittiğin için sana kızgındım ama şimdi bişe demiyorum iyi ki böyle yapmışsın dedi. sonra ben içimi dökmeye başladım.
-ben 5 yıldır sürekli yapmadığım hataların faturasını senin borclarını ödüyorum dedim.
evlendik bi sene benimle ilişkiye girmedin acaba kocam beni sevmiyor mu diye düşündürttün bu sefer bu bitti kumarı öğrendim bi tokat daha yedim hadi yaşadık bunları düzelicem dedim döndüm bidaha oynadın hadi bidaha olmayacak dedin yine affettim kartını bana verdin para konusu sende dedim onuda kabul ettim ama bu sefer sen daha çok bana yük yükledin ben sana o gün bugündür güvenemiyorum ve savaşıyorum sen hiç farkında değilsin dedim
-sen işteyken ben evde ağlayıp sonra senin gelmene yakın gözyaşımı silip mutluymuş gibi sürekli oynamak zorunda kaldım sirf sen bidaha pisikolojin bozulup kumar oynama diye
-sen benim kocamsın ama ben sürekli annem ve babamla çekime doktora oraya buraya gidiyorum neden ya neden dedim
-25 yaşındayım seni 5 senedir tanıyorum çalışıyorum neden kendime araba alamadım sen krediyle lüks araba aldın kendine bende babamla arabasıyla çekimlere gidiyorum dedim
-bana suda sebeplerden kızıyorsun sorun çıkarıyorsun sen yapınca oluyor ben yapınca olmuyor dedim
-beni bi el üstünde bide ayaklar altında tutuyorsun dedim
-benim tahsilim var, ekonomik özgürlüğüm var ben niye özgüvenli değilim dedim ? evlenmeden önce gayet bakımlı özgüvenliydim evlendim sen beni sürekli sindirdin bastırdın dedim
-çalışıyorum, cocuğu ana okuluna götürüyorum sonra alıyorum anneme bırakıp işe gidiyoruö geliyorum koştur koştur alıyorum eve gidiyorum aman senden önce evde olayım ev düzgün olsun diye.
-borç var diye daha çok çekim alıyorum daha çok çalışıyorum
-sürekli giyimime hareketlerime karışıyorsun beni özgür bırakmıyorsun dedim
- ben artık özgür olmak istemiyorum kısıtlanmak istemiyorum dedim ve en büyük korkum dönersem 1 ay sonra yine senin aynı olman dedim

içimden gecen herşeyi söyledim bana dediki ben bu kadar şeyin içinde biriktiğini bilmiyordum çok şaşırdım dedi. sana söz yemin ediyorum seni bu duruma bu hale sokmayacağım çalışma cocugumuza odaklan ben bakıcam size başka evde bulucam (kiramız çok yüksek) dedi. o benim bugün eve döneceğimden emindi. elimi aldı tuttu, ben yuvam dağılsın istemiyorum karımı bırakmak istemiyorum dedi. en az 20 kez oğlumuzu almaya gidelim hadi dedi (hafta sonu kayınvalidemler aldı ben çekimde olduğum için). bende hayır dedim.

eger benim bu ilişkiye bi şans vermemi istiyorsan:
-çift terapisi yapıcaz
-sen yeni ev bulacaksın
- benim aileme olan borcu (20000€) ödemeye çalışacaksın dedim

borc ödeme olayını en son söyledim baştan terapiyi ve ev konusunu kabul etti ama gel evinde kal yine yapıcam onları söz dedi, bende geçen sefer kurana el basmıştın kumar oynamicam diye hatırlatayım dedim. benim geleceğe dair bi ümidim yok dedim. senin bensiz cabaladığını görmek istiyorum dedim. bide borc işini söyleyince bozuldu. yani şöyle bana sen benden şuan imkansız bişe istiyorsun işi yokuşa sürüyorsun ben cözüm bulmaya çalıştıkca sen olmamasıı için çabalıyorsun dedi. ben sana hemen olsun demedim dedim. ne zamanki görürüm birşeyler yaparsın dedim ozaman yavaş yavaş şans veririm dedim. bana yani sen ne kadar gelmeyeceksin dedi. bende bilmiyorum ne zaman psikolojim düzelirse dedim nasıl yani aylar mı sürcek dedi bilemem dedim hemen bozuldu nasıl ya okadar ayrı mı kalicaz oğlumuz ne olucak dedi. yani beni bugün dönmeye ikna etmeye neredeyse 2 saat uğraştı. ben karalı olunca pes etti. ve cok soğuk veda etti başta gülen uğraşan adam düşüncelre daldı nasıl yapıcam diye.

dün annesinden oğlumu almış eve getirmiş bizim evimizde yatırmış,ilgilenmiş onunla banyosunu yaptırmış gece mamasını vermiş altını değiştirmiş kısaca ilgilenmiş. bende bu zamana kadar nerdeydin niye hiç yapmadın dedim. ben senin gerçekten bu kadat kötü oldugunu bilmiyordum dedi yoksa yapmazmıydım yapardım dedi. bunu ama söylememe gerek yok o babası bu cocuğun ben söylemeden yapıcaktın dedim. yani ben babamlara döndüm o kendi evimize geçti, he bu arada istersen ben evden gideyim sen eve gel dedi yok hayır dedim. aaaa bide haftaga kuzeninin nisanı var ben çekicektim onları onu napıcaz gidemicez mi dedi, dedim sen bana ne sözünden bahsediyorsun banane elalemin nisanından yuvam yıkılıyor dedim hemen döndü ve yok ben çekimini kast ettim dedi.

ikidebir bak araya soğukluk girmesin biz karı kocayız iyi bişe değil diyip durdu. olayı ilişki yaşamaya getirdi bende ne yani ben bi kaç ay dönmesem hemen karı kıza kı gidiceksin hayırdır dedim bu ne demek dedim. oda onuda mı bekliyorsun benden yok artık dedi. bende öyle bişe diyorsan demek ki var dedim.

valla olaylar böyle eminim beni artık arayacak edecek ama gerçwkten savaşacak mı yoksa pes mi edicek yaşayp görücez.

içimden gecen herşeyi söyledim bana dediki ben bu kadar şeyin içinde biriktiğini bilmiyordum çok şaşırdım dedi.
Adamdaki rahatlık beni benden aldı. 3 aya özüne döner bu. Yaptıkları onun için kötü birşey değilmiş demek ki. Ailesinin rızkını kumara yatırmak, karısını yalnız ve desteksiz bırakmak, evin ve çocuğun sorumluluklarını size yıkıp kendinin g.t gezdirmesi, cinsel olarak tatmin etmemesi vs vs bunlar onun için mesele değil, suç değil, şu an eminim boşuna naz yaptığınızı düşünüyor ama çekip gitmişsiniz bi şekilde, sizi eve döndürmesi lazım, mecbur suyunuza gidecek vah yazık.
ikidebir bak araya soğukluk girmesin biz karı kocayız iyi bişe değil diyip durdu. olayı ilişki yaşamaya getirdi bende ne yani ben bi kaç ay dönmesem hemen karı kıza kı gidiceksin hayırdır dedim bu ne demek dedim. oda onuda mı bekliyorsun benden yok artık
Adam istese suç istemese suç., 🤣 Bu kadar şeyini affetmişsiniz, koynuna da giriverin ya nolacak?

Kumarı yeminle çözeceğinizi mi düşünüyorsunuz gerçekten?

O kadar çok yapılmayacak şeyi yapmışsınız ki bunların düzeleceği varsa bile uzun zaman alır.
Bu da ben senin bu kadar şey yaşadığını bilmiyordum deme rahatlığında ki eşle çok çok zor.

Zora gelmemiş zaten gördüğünüz gibi.

Denemeye değer görülmedi bana yazdıklarınız.

bir insan yanındakinin bu kadar kötü olduğunu nasıl hiç farketmez benim de bunu aklım almıyor. yani 7/24 iyi rolü mü yapıyordunuz. yıllarca tanıdığın insanın yorulduğunu anlarsın, neye tavır yaptığını bilirsin. bakışını bile ezberlemişsindir. ya da kendi çocuğuna babalık yapmak için eşin yorulmasını farketmesi mi gerekiyor? onun canı, kanı değil mi. çocukla ilgilenmek sadece annenin görevi mi. zaten bir kere kumar oynamayacağım deyip, yine oynamış. şimdi verdiği sözü tutacağını nereden bileceksiniz? ben güvenmezdim herhalde bilmiyorum.

Adamdaki rahatlık beni benden aldı. 3 aya özüne döner bu. Yaptıkları onun için kötü birşey değilmiş demek ki. Ailesinin rızkını kumara yatırmak, karısını yalnız ve desteksiz bırakmak, evin ve çocuğun sorumluluklarını size yıkıp kendinin g.t gezdirmesi, cinsel olarak tatmin etmemesi vs vs bunlar onun için mesele değil, suç değil, şu an eminim boşuna naz yaptığınızı düşünüyor ama çekip gitmişsiniz bi şekilde, sizi eve döndürmesi lazım, mecbur suyunuza gidecek vah yazık.

Adam istese suç istemese suç., 🤣 Bu kadar şeyini affetmişsiniz, koynuna da giriverin ya nolacak?
yani şöyle şimdi tamam kötü yanlarını belki daha ağırlıklı yazdıgım için böyle oldu ama o bi sene bi türlü cinsel ilişki olamadıktan sonra iyi bi cinsel hayatımız oldu ama bu sefer mesela buda çok kafama takılıyor afedersiniz ilişkiye girdik çok güzeldi adam kalkıp sıgarasını içmeye gidiyor devamında ne bi yakınlık nede başka bişe var. yapana kadar iyi hoş yaptıktan sonra tamam oldu bitti oluyordu.

birde beni oğlumuzu ortaya atarak çok etkilemeye çalıştı, işte evde seni aradı ona yazık değil mi o ortamızda yatıyor, ben en cok onun için üzülüyorum, yani ben sanki boşuna çekip gitmişim gibi.

terapistimin dediği gibi o döneceğimden okadar emindiki resmen ilk geldiğinde çok emindi kendinden ben konuştukca susmaya başladı, ben istedikce susmaya başladı.

yani şöyle şimdi tamam kötü yanlarını belki daha ağırlıklı yazdıgım için böyle oldu ama o bi sene bi türlü cinsel ilişki olamadıktan sonra iyi bi cinsel hayatımız oldu ama bu sefer mesela buda çok kafama takılıyor afedersiniz ilişkiye girdik çok güzeldi adam kalkıp sıgarasını içmeye gidiyor devamında ne bi yakınlık nede başka bişe var. yapana kadar iyi hoş yaptıktan sonra tamam oldu bitti oluyordu.

birde beni oğlumuzu ortaya atarak çok etkilemeye çalıştı, işte evde seni aradı ona yazık değil mi o ortamızda yatıyor, ben en cok onun için üzülüyorum, yani ben sanki boşuna çekip gitmişim gibi.

terapistimin dediği gibi o döneceğimden okadar emindiki resmen ilk geldiğinde çok emindi kendinden ben konuştukca susmaya başladı, ben istedikce susmaya başladı.
Kötü yanlarını ağırlıklı mı yazdınız? 😂 Ay ahahahhah neyse, kolay gelsin mutluluklar.

Keske bu Kumar oynamamaya aldatmamaya karima El kaldirmamaya diye kuran a El basanlar tekrar aynisini yaptiklarinda irbet diye carpilsalar ne güzel olur. Olmaz bacim duzelmez sen kurtulmaya
öyle yetenekli ve beni iyi kandırmayı biliyorki en cok şu kararlılığımı etkileyecek diye korkuyorum.

hadi diyelim ben çok iyi mutlu rolu yaptım,
salaklık bende affettim.
-bu oğluna sadece en fazla 1 saat ilgilenmesini ben birşeyler demedikce herşeye benim koşturmuş olmamı değiştirir mi ?

birde onada söyledim bazen çok iyiyiz çok iyi anlaşıyoruz sanki hiç probleminiz yokmuş gibi ama buda ben ne derse evet dediğim için. şimdiye kadar ına hiç hayır demedim. hep istemiyorsam başta hayır dedim ama sınra yine onun dediği oldu.

bir insan yanındakinin bu kadar kötü olduğunu nasıl hiç farketmez benim de bunu aklım almıyor. yani 7/24 iyi rolü mü yapıyordunuz. yıllarca tanıdığın insanın yorulduğunu anlarsın, neye tavır yaptığını bilirsin. bakışını bile ezberlemişsindir. ya da kendi çocuğuna babalık yapmak için eşin yorulmasını farketmesi mi gerekiyor? onun canı, kanı değil mi. çocukla ilgilenmek sadece annenin görevi mi. zaten bir kere kumar oynamayacağım deyip, yine oynamış. şimdi verdiği sözü tutacağını nereden bileceksiniz? ben güvenmezdim herhalde bilmiyorum.
aynısını bende ona söyledim ama ona göre

evet bidaha oynadı ama sonrasında yapmadı
evet cocukla cok ilgilenmedi ama artık ilgilenecek
evet beni görmedi ama artık görecek

ona göre çok basit problemler yani problem bile değil.

Asla düzelmez bu tipteki adamlar. En fazla 5-6 ay gözünü boyamalık hareket ederler sonra yine yaparlar yapacaklarını. Keşke o zaman affetmeseydim dersin sende. Bilmiyormuş bu kadar olduğunu, bilmemek işine geldiği için olmasın o. Ben olsam asla barışmam.
bende bundan korkuyorum yine ilk döndüğündeki gibi olucak.

belki 5 ay iyi olacak mutlu aile tablomuz olacak sonra yine ben yapıcam herşeyi.

Çocuğunuzu neden yanınıza almadınız?
Hep kendinizden ve eşinizden bahsetmişsiniz. Çocuk bir detay mı sadece? Şuan travmatik bir dönemden geçiyor küçücük kalbiyle. Onu annesiz bırakarak eşinizi cezalandırdığınızı mı düşünüyorsunuz?

Çocuğunuzu neden yanınıza almadınız?
Hep kendinizden ve eşinizden bahsetmişsiniz. Çocuk bir detay mı sadece? Şuan travmatik bir dönemden geçiyor küçücük kalbiyle. Onu annesiz bırakarak eşinizi cezalandırdığınızı mı düşünüyorsunuz?
hayır oğlum benim yanımda ben dün çalıştığım için babaannesi ve dedesi baktı babasıda yanına almış kendi evimize götürmüş tek başına uyutmuş yatırmış gece sadece hafta sonu. oğlum şuan benim yanımda.

hayır oğlum benim yanımda ben dün çalıştığım için babaannesi ve dedesi baktı babasıda yanına almış kendi evimize götürmüş tek başına uyutmuş yatırmış gece sadece hafta sonu. oğlum şuan benim yanımda.
oğlumu asla bırakmam, ben herşeyi onun için yapıyorum. onun için yanlış bi karar vermemek adına böyle çabalıyorum.

Babasi niye bakmiyormuş?

Daha düne kadar çocuğa bakmayan, şimdi çocuğu düşünurmü oldu? Adam seni o kadar küçümsüyor ki bide "aa baaa baa baa nasii naz yapiyii" diyerek senin hemen eve gideceğini düşünmüs. O kadar cok kendi hatalarini ve ayni anda senin mutsuzluğunu kücümsüyor.

Seksten sonra bile sarilmiyormuş sana yaa. Adam seni zerre umursamiyor. Düzeni bozulsun istemiyor. Ki kim ister, elinin altinda özel hizmetçi, aile babasi statüsü,..

Boşanmaktan korktuğun için geri dönersin bu adama. Şart koşman bile saçma, bu kaçinci defa? 5 yildir değişmeyen adam, yetişkin, şimdimi değişecek?

Kumarın yanında diğer problemleriniz tırıvırı kalıyor. Kumar oynayan adamın sözüne güvenilmez. Bir kere oynayan yine oynar. Madem her şeyi çocuğunuz için yapıyorsunuz çocuğunuz için boşanın. Burda böyle çok konu okuduk. Kumar oynayan kocalar kendileriyle birlikte ailelerinin de hayatını mahvederler.

X