Esimin annesi ve ablasinin mesajlarini yakaladim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bırakın boşverin arkanızdan konuşsun ya. Benim kaynanam ilk evlendiğimiz vakitler hep bizle kavga ediyordu. En sonunda dedim ki beni sevmek zorunda değilsin arkamdan istediğini konuş ama bizim huzurumuzu kaçırma. Bırakın konuşsun kocanız üstünüze gelmiyorsa bir önemi yok
Arkasından konuşmamış ki iftira atmış. Konu sahibinin görümcesinin kocasında gözü varmış bunu konuşmuşlar

Namusunuza laf ediliyor, siz bu insanlarla bir de yan yana mı geliyorsunuz? Kusura bakmayın siz de pek normal değilsiniz. Komple silerim hepsini, bu konuda susan kocayı da boşarım. Bu öyle yenilip yutulacak bir şey değil, çok basit bir şeymiş gibi anlatıyorsunuz. Evli kalacaksanız da hemen çocuk yapmayın, eşiniz önce "eş" sıfatını hak etsin sonra baba sıfatını alır.
👏🏻👏🏻

aynnen normal degilim ne seviyesizsiniz ya cileden cikardiniz insani yorum falan istemiyorum sizlerden. aynisini yasayin insallah
Böyle bir şeyi herkes yaşayabilir ama kimse kolay kolay o insanlarla bir araya gelmez ya da olayı gülümseyerek anlatmaz.
( o mesajlari yazan abla nin esinde gözüm oldugunu ve onlarin evliligine nazar degdirdigimi büyü yaptigmi :KK70: )

Böyle bir şeyi herkes yaşayabilir ama kimse kolay kolay o insanlarla bir araya gelmez ya da olayı gülümseyerek anlatmaz.
seve seve bir araya gelmedim olayla alakasi olmayan insanlara bassagligi ve nisan etkinligi icin gittim. gülüyorum cünkü komik bu devirde büyü mü kalmis da avrupanin göbegindw ben nerden buliyim büyü malzemelerini

Görümce kocama göz koydu diye konuşmuş sizin ortalığı yikmaniz gerek ve üstüne kv kızını savunmuş. Asla asla konuşmayın o ınsanlarla bugün bu iftarayi taktılar yarın başka iftira takarlar. Cagirildiginiz davete de gitmeyin bence onun içinde ona göz koydu derler. Eşinizde neden ses çıkarmamış susmak bir kabullenmek degil mi?
(Ve ayrıca insanlar neden sizin göz koyduğunu durduk yere düşünsün samimi davrandınız yanlış anlaşıldı)

Görümce kocama göz koydu diye konuşmuş sizin ortalığı yikmaniz gerek ve üstüne kv kızını savunmuş. Asla asla konuşmayın o ınsanlarla bugün bu iftarayi taktılar yarın başka iftira takarlar. Cagirildiginiz davete de gitmeyin bence onun içinde ona göz koydu derler. Eşinizde neden ses çıkarmamış susmak bir kabullenmek degil mi?
(Ve ayrıca insanlar neden sizin göz koyduğunu durduk yere düşünsün samimi davrandınız yanlış anlaşıldı)
Parantez içindeki cümle çok çirkin

hayir kesinlikle samimi degildim toplamda 5 kere görmüsümdür abi nasilsin dan baska konu konusmadik her görüsümüzde etrafta esim esi kv falan vardi asla bu konuda kendime laf ettiremem öyle düsünmeyin lütfen bunlar normal insanlar degil ayrildiklari icin bi suclu aramislar beni bulmuslar bu

seve seve bir araya gelmedim olayla alakasi olmayan insanlara bassagligi ve nisan etkinligi icin gittim. gülüyorum cünkü komik bu devirde büyü mü kalmis da avrupanin göbegindw ben nerden buliyim büyü malzemelerini
Bana böyle ahlaksızca iftira atanların sülalesindeki ne düğün ne de cenaze umurumda olmaz. Adım bile atmazdım, bundan sonra uzak durun bari. Yok sayın bu ahlaksızları.

hayir kesinlikle samimi degildim toplamda 5 kere görmüsümdür abi nasilsin dan baska konu konusmadik her görüsümüzde etrafta esim esi kv falan vardi asla bu konuda kendime laf ettiremem öyle düsünmeyin lütfen bunlar normal insanlar degil ayrildiklari icin bi suclu aramislar beni bulmuslar bu
siz elinizden geldiğince uzak durun bu insanlardan selam vermeye saçma sapan şeyler üreten neler yapmaz ki. Eşler genelde ailelerinden kopamıyorlar onun da görmemesi daha iyi olur ama gorusse de kendi görüşsün siz katılmayın. Başıma gelse psikolojim bozulurdu

Yanlış akıl veriyorsunuz.
Konu sahibi bu basit bir iftira değil. Olabilecek en iğrenç iftiralardan biri.
O aileyle bağını tamamen kopart.
Kızı adına bir kere bile özür dilemeyip üstüne seni ve aileni suçlayan kayınvalidenin de burnundan getir.
Ne selam ne sabah bu hastalıklı iğrenç aileden bir an önce kurtulmaya bak
Kime göre yanlış akıl?
İftira atanla zaten konuşulmuyor.
Kv nin muhabbete katılıp katılmadığı bile bilinmiyor mesajları okuyamamış. Zaten kızının sözlerini onun psikolojisi iyi değil diyerek inkar etmiş. Yani bu durumda özür dilerse durumu kabul etmiş olacak. Sen de kızının sözlerini onaylamışsın diyemiyor konu sahibi, öyle bir mesaj okumuş olsa onunla da konuşmayacak zaten.
Hem Kv nin burnundan nasıl getirecek mesela, tüfek alıp evi mi bassın ne yapsın? yapacağı tek şey konuşmamak olur en fazla.

Konu sahibi ilk mesajiniza ekleme yapin, cogu insan aradaki sayfalari okumadan ilk mesaja gore yorum yapiyor.

Ilk mesaja size iftira atildigini yazmissiniz, o iftiranin icerigini de ekleyin mutlaka.

Yillardir android kullaniyorum, hicte onceki sohbete donmedim. Bir sohbet kapanir sonraki sohbet acilir. Geri dondugunuzde ana sayfa acilir. Hakkinizda dedikodu yapilmismi evet. Muhtemelen insanlarin telefonlarini karistiran mesajlarini kurcalayan fitne fesat sevilmeyen birisiniz ve hakkinizda dedikodu yapilmis. Konu cok basit. Hirsizlik yaparken calinti mal bulmussunuz diyorsunuz ki ay pis hirsizlar ne çalmışlar. Yok birbirinizden farkiniz
Bir sohbetin içindeki fotoğrafa bakıyorsanız geri çıkınca ana sayfaya atmaz. Konu sahibinin dediği gibi fotoğrafın gösterildiği sohbete dönülür.

hicbir sey yapmadigim icin yazmamis olabilir miyim? amac ne hemen beni suclamak hic bisey bilmedn? her zaman saygiliydim. onlarda farkindaydi ve hep beni cok sevdiklerini iyi ki esimle evlendigimizi benden memnun olduklarini söylüyorlardi, sürekli bulusmalar düzenliyorlardi. zaten gecimsiz bi aile annesi kardesleriyle görüsmüyor kendi annesiyle görüsmüyor babasi ayni sekilde. ablalarindan bahsetmiyorum bile. insanlarin yüzüne gülüp arkadan konusan insanlar bunlar gec farkettim ama böyle. ayrica ilk günden beri kendi aileme nasilsam öyleydim.
gecen sene anneler gününde cicek alip esimin annesinin anneler gününü kutlamaya gittik. kutladik oturuyorken annesi esime bi foto göstericekti telefondan. o da kiziyla olan wp yazisma sayfasindaymis. telefona bakarken esim geri tusuna basinca direkt mesajlari görmüs bulunduk.benim hakkimda hos olmayan seyler iftiralar falan yaziyordu. benim esim pasif kaldi sesini cikaramadi bende hemen siz boyle seyler nasil düsünrsünüz die cikistim. annesi geri vites yapti hemen mesajlari silmeye calisti saka yapiyordu falan dedi. sacma sapan bahaneler üretti kizi icin dedi ki sinav stresinde morali bozuk akrabasiyla sknti yasadi ondan oyle bidaha olmaz fln dedi. ben baya bozuldum arkamdan oyle konusmalarina, cünkü hep yüzüme güldüler arkamdan konusurken bile sürekli beni sevdiklerini söylüyorlardi bulusmalar düzenlemeye calisiyordlardi .anneler günü icin gitmisken boyle seylere denk gelince sok oldum . cok uzun konusamadim o zaman zaten. evden ciktik. cikis o cikis 6-7 ay görüsmedim. sadece olaydan bi gün sonra telefonla arayip aklima gelen herseyi konustum. her neyse ne özür diledi ne kusura bakma dedi. sadece kizini savundu. neyse uzhun süre görüsmedik. sonra bi gün esim üzüldügü icin falan ablasiyla (bu baska ablasi) annem hic sormuyor mu pisman degil mi falan die sordu.agladi. (cok sinir oldum ailesi die bisey demedim. sonra diger gün babasi ve annesi geldi. ilk basta ilimlilardi konuyu acm,adilar ama. onlar kalkacakken esim acti konuyu annesi babasi birden beni sucladi bende hic pasif kalmadim ama. annesi bana kizimda suclu degil oglum da suclu degil dedi yani bana demeye getirdi sacma sapan aglamaya basladi falan babasi da ilklerde kizim sen bana guven geri barisin bi daha boyle olmicak bana inanmiyo musun falan dedi sonra karisiyla taristigim icin sen boyle yaparak esini arada birakiyorsun die bana cikisti. sonra nrmal tartismalar falan oldu neyse bugunlerde diger ablasinin nisani vardi bide dedeleri vefat etti öyle özel günlerde gittim. bu arada kavgalarda asla kendimi ezdirmedim herseyi saygi cercevesinde konustum ama gerektigi yerde hakettikleri hakareti de üstü kapalki söyledim. onlar bu yüzden benden nefret ediyor. sürekli yüzüme gülüyorlar ama arkamdan da konusuyorlar..konusmak görüsmek hic ama hic icimden gelmiyor siz olsaniz ne yaparsiniz bugunde bayramini kutlamaya gidicem malesef
Herkes illaki birilerinin arkasından konuşuyordur takmayın bu kadar. Eğer eşinizle aranızı bozacak şeyler yapmıyorlarsa ne derlerse desinler ne olacak ki? Şu durumda önemli olan, bu evliliği devam ettirebilecek misiniz? Eğer ailesine kinlenip bir ömür boyu zıtlaşacaksanız böyle ömür geçmez.

seviyesiz ve igrencsiniz
Bunu yazmanıza ne gerek vardı ki sadece şikayet et butonuna basmalıydınız.
Hayır sizde muhtemelen ceza alacaksınız şuan gereksiz yere.
Bu arada konunuza çok üzüldüm.
Ailenin zihniyeti belli çocuk yapmayın yerinizde olsam aileden hiç kimseyle görüşmezdim.

:/ düsünüyorum zaten ama hep icimde de bi sans vermek var olayin sicagiyla tepki veremedim ailem diye falan dedi sok oldum beklemiyordum onlardan dedi sonrasinda hep affettirmeye calisti kendini bana. olaydan sonraki gün konustu annesiyle (tabi ki yine ezik ezik) ayy anlatirken bosanma davasi acasim geldi
Beniz eşimin annesi ile bir kere büyük kavga ettik o da kayınvalidemin ana babası yüzünden ( düşünün bende iki tane var 🤣) neyse ben baya ağladım nefes filan alamayacak duruma geldim ( hep böyle olmuyorum tabiki çok sinirlenmiştim iftira atılınca ( iftira da kocama şey diyormuşum “onları arama” ahhah halbu ki ben diyorum ara diye neyse ) ) kocam baya olay anında bağırmıştı “karıma bi şey olursa ben naparım siz ne yaptığınızı sanıyorsunuz “ diye hiçte öyle kabadayı biri de değildir tamam pısırık da değil ama yani ne bileyim mülayimdir diyeyim kimseye kızamaz,bağırmaz.Olayın sıcaklığıyla alakası yok aşkım seninki baya baya pısırık ama bence sırf o şrfntılara inat kocanla daha iyi ol.

gecen sene anneler gününde cicek alip esimin annesinin anneler gününü kutlamaya gittik. kutladik oturuyorken annesi esime bi foto göstericekti telefondan. o da kiziyla olan wp yazisma sayfasindaymis. telefona bakarken esim geri tusuna basinca direkt mesajlari görmüs bulunduk.benim hakkimda hos olmayan seyler iftiralar falan yaziyordu. benim esim pasif kaldi sesini cikaramadi bende hemen siz boyle seyler nasil düsünrsünüz die cikistim. annesi geri vites yapti hemen mesajlari silmeye calisti saka yapiyordu falan dedi. sacma sapan bahaneler üretti kizi icin dedi ki sinav stresinde morali bozuk akrabasiyla sknti yasadi ondan oyle bidaha olmaz fln dedi. ben baya bozuldum arkamdan oyle konusmalarina, cünkü hep yüzüme güldüler arkamdan konusurken bile sürekli beni sevdiklerini söylüyorlardi bulusmalar düzenlemeye calisiyordlardi .anneler günü icin gitmisken boyle seylere denk gelince sok oldum . cok uzun konusamadim o zaman zaten. evden ciktik. cikis o cikis 6-7 ay görüsmedim. sadece olaydan bi gün sonra telefonla arayip aklima gelen herseyi konustum. her neyse ne özür diledi ne kusura bakma dedi. sadece kizini savundu. neyse uzhun süre görüsmedik. sonra bi gün esim üzüldügü icin falan ablasiyla (bu baska ablasi) annem hic sormuyor mu pisman degil mi falan die sordu.agladi. (cok sinir oldum ailesi die bisey demedim. sonra diger gün babasi ve annesi geldi. ilk basta ilimlilardi konuyu acm,adilar ama. onlar kalkacakken esim acti konuyu annesi babasi birden beni sucladi bende hic pasif kalmadim ama. annesi bana kizimda suclu degil oglum da suclu degil dedi yani bana demeye getirdi sacma sapan aglamaya basladi falan babasi da ilklerde kizim sen bana guven geri barisin bi daha boyle olmicak bana inanmiyo musun falan dedi sonra karisiyla taristigim icin sen boyle yaparak esini arada birakiyorsun die bana cikisti. sonra nrmal tartismalar falan oldu neyse bugunlerde diger ablasinin nisani vardi bide dedeleri vefat etti öyle özel günlerde gittim. bu arada kavgalarda asla kendimi ezdirmedim herseyi saygi cercevesinde konustum ama gerektigi yerde hakettikleri hakareti de üstü kapalki söyledim. onlar bu yüzden benden nefret ediyor. sürekli yüzüme gülüyorlar ama arkamdan da konusuyorlar..konusmak görüsmek hic ama hic icimden gelmiyor siz olsaniz ne yaparsiniz bugunde bayramini kutlamaya gidicem malesef
Allah aşkına şu msj beğenmedim diyenler neyi beğenmedi çok merak ettim. Ben olsam resmi takılırım konu sahibi mesela eşim olmadan gitmem, bayramlaşmaya gidince hiç bir ikramı kabul etmem yabancı gibi gider gelirim, özel günlerde aramam. Kızını savunacağına bir özür dilese ağzımı aşınacak. Konu açıldığında da bir özür bekledim diyin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X