eşimle konuştum

Güzel konuşmuşsunuz. Kendinizi hiçbir şekilde kullandirmayin. Kendinizi ve ailenizi.
Kocanız paşa torunu mu, bu ne şımarıklık.
Yakında çabalarında ne kadar samimi olduğu çıkar ortaya. Ama bu adamın kalıcı şekilde değişecegini sanmıyorum.

Borcunu öde diyince morarmış zaten, belli ki öbür şartları nasılsa 3-5 ay idare edip kandiririm bunu diye kabul etmiş ama iş somut bir bedel olan borç ödeme şartına gelince düşmüş suratı...hiçbir sözünü tutmayacak çünkü anlasana...
Parayı yerken iyiydi, şimdi öde diyince surat 5 karış. Kur çok yüksek, düşünce öderim falan diye erteler sürekli

Borcu öde demek yerine bir daha para istemeyin deyin bence. O daha gerçekçi bir istek.
Denenmişi deneyip, mutlu olan görmedim.
Adam hiç bir şey yapmasa da sen zaten geri dönecektin. 2. Bebeği yap bence. Hazır mama verip, yıkamışken. Kıyamişşş.

Bende öyle düşüniyorum.
Malesef durum öyle görüniyor.

Borcunu öde diyince morarmış zaten, belli ki öbür şartları nasılsa 3-5 ay idare edip kandiririm bunu diye kabul etmiş ama iş somut bir bedel olan borç ödeme şartına gelince düşmüş suratı...hiçbir sözünü tutmayacak çünkü anlasana...
bende gayet iyi biliyorum aslında 2-3 ay sonra aynı kişi olacagını. ama bana pisikolojik baskıyı şöyle yapıyor, ben sorumlulukları bölüşelim dedim, çalışma dedim, herşeyi düzelticem dedim sen buna izin vermedin oğlumuzun elinden aile olma hakkını aldın demesinden çekiniyorum. onada bi kere şana verdiğimi yine herşeyin aynı olduğunu güvenmediğimi söyledim.

bende gayet iyi biliyorum aslında 2-3 ay sonra aynı kişi olacagını. ama bana pisikolojik baskıyı şöyle yapıyor, ben sorumlulukları bölüşelim dedim, çalışma dedim, herşeyi düzelticem dedim sen buna izin vermedin oğlumuzun elinden aile olma hakkını aldın demesinden çekiniyorum. onada bi kere şana verdiğimi yine herşeyin aynı olduğunu güvenmediğimi söyledim.
Çalışma mı dedi? Siz çalışmayınca evine bakan hayırlı eş ve baba mı olacakmış?

Kendiniz söylüyorsunuz psikolojik baskı yapıyor diye. Bunun farkındayken nasıl kanacaksınız.

Kendisi oğlunuza baba olmuş mu da aile olma hakını siz elinden almış olacaksınız? Ağzının ortasına kürekle vurmalık.

Bunun farkında olmanıza sevindim

Borcu öde demek yerine bir daha para istemeyin deyin bence. O daha gerçekçi bir istek.
Denenmişi deneyip, mutlu olan görmedim.
Adam hiç bir şey yapmasa da sen zaten geri dönecektin. 2. Bebeği yap bence. Hazır mama verip, yıkamışken. Kıyamişşş.
ama borcu yine almicam dicek herşey tamam güzel yine bedel ödemicek. anne babasından yardım istesin ben istiyordum ya ? annesi babasıda evet yillarca onun peşinde koştu ödedi ama bidaha yapsınlar ? beni şimdi aradı oğlunu sordu, sesi böyle soğuk değildi sen napıyorsun dedi, ne zaman döönüyorsun dedi bende bana yine aynı soruları sorup durma beni itiyorsun dedim. ben şimdi işe gidiyorum istersen eşyalarını alabilirsin dedi bilgisayarımı ve kıyafetlerimi almam lazım cünkü, çarşamba perşembe evde olduğu için cocuğu alıp o bakıcakmış, birde paran var mı diye sordu çok komik geldi valla.

gercekten nasıl bu kadar saf olabılıyorsunuz
:olamaz:

Ama 5 ayda 20.000 tl borç ödemek mantikli mi, yapabilirmi insan?
Hic bilmiyorum meraktan soriyorum..

Yapamaz tabi bu adam. Peki ödeyemeyeceği borcu yapmak mantıklı mıydı? Adamda mantık diye bir şey yok zaten. Nasıl yaptıysa ödesin o borcu. Artık 3 işi birden mi yapar be yapar o borcu yapanın sorunu.

Adam hem kumarbaz hem öküz. Karısının parasıyla lüks yaşasın, bir de olmayan paralarla kumar oynasın sonra da maddi olarak sömürdüğü karısını hizmetçi ve çocuk bakıcısı olarak da kullansın valla çok güzel hayat. Ama bu imkanı bu öküzlere verende suç tabi ki. Neyse ki hatasından dönmüş konu sahibi.

Yapamaz tabi bu adam. Peki ödeyemeyeceği borcu yapmak mantıklı mıydı? Adamda mantık diye bir şey yok zaten. Nasıl yaptıysa ödesin o borcu. Artık 3 işi birden mi yapar be yapar o borcu yapanın sorunu.

Adam hem kumarbaz hem öküz. Karısının parasıyla lüks yaşasın, bir de olmayan paralarla kumar oynasın sonra da maddi olarak sömürdüğü karısını hizmetçi ve çocuk bakıcısı olarak da kullansın valla çok güzel hayat. Ama bu imkanı bu öküzlere verende suç tabi ki. Neyse ki hatasından dönmüş konu sahibi.
tabikide hepsini ödeyemez biliyorum tek maaşla hangisini yapacak ama bunun çabasına girecek mi ? 200€ 100€ yavaş yavaş gelsin getirsin, paradan ziyade bi kendini düzeltmesi gerekiyor bakalım yapacak mı birşeyler şimdi evet çok hevesli yapacakmış gibi ama uzun vadede neler olucak

Konu sahibi kanmaaaaa. Kaybetme korkusunu hissetmiş rol yapıyor. Eğer seni oğlundan vurmaya çalışır ise de ki biz bir aile idik , sen bilemedin kıymetini. Şimdi zırlama.

tabikide hepsini ödeyemez biliyorum tek maaşla hangisini yapacak ama bunun çabasına girecek mi ? 200€ 100€ yavaş yavaş gelsin getirsin, paradan ziyade bi kendini düzeltmesi gerekiyor bakalım yapacak mı birşeyler şimdi evet çok hevesli yapacakmış gibi ama uzun vadede neler olucak

Hevesli olunca ne oluyor? Resmen adam için "biseyler yapmiş gibi görünsün, yapmasada olur, ama öyle görünsün ki ben geri döndüğumde bu kadar rezil olmayim" diyorsun.

Adam yapmadiği babaliği bile senden soruyor. Kumarbaz, sevgisiz,,.. herşey var ama çocugun aile olma ihtimalini sen elinden almiş oluyorsun öyle mi? Adam hatasini bile kabul etmiyor ya. Ki boşaninca halen aile olunuyor. Ebeveynlikten boşanilmiyor.

Aman neyse işte, koşa koşa git kaçirma sakin. Eşin para ile kumar oynasin ve sen kendi ve oğlunun hayati ile kumar oyna. Olmayan ihtimal için geri dönmek, kumar oynamaktir.

Hevesli olunca ne oluyor? Resmen adam için "biseyler yapmiş gibi görünsün, yapmasada olur, ama öyle görünsün ki ben geri döndüğumde bu kadar rezil olmayim" diyorsun.

Adam yapmadiği babaliği bile senden soruyor. Kumarbaz, sevgisiz,,.. herşey var ama çocugun aile olma ihtimalini sen elinden almiş oluyorsun öyle mi? Adam hatasini bile kabul etmiyor ya. Ki boşaninca halen aile olunuyor. Ebeveynlikten boşanilmiyor.

Aman neyse işte, koşa koşa git kaçirma sakin. Eşin para ile kumar oynasin ve sen kendi ve oğlunun hayati ile kumar oyna. Olmayan ihtimal için geri dönmek, kumar oynamaktir.
ben dönücem demiyorum ki, ben sadece kendimi bulmak istiyorum terapiyi başladığımdan beri kendimi ne kadar değersizleştirdiğimi fark ettim, resmen hayatımı hiç değmeyecek birine heba etmişim. şimdiye kadar hep o karar verdiği kendimi ezdirmekten hiç kendim karar vermediğim için birşeylere şuan bu adımı atmak benim için çok zor geliyor. terapistim depresyon değerlerimin cok yüksek oldugunu söyledi. şuan kafam bulanık. aslında sonunu görüyorum ama o adımı atmaya cesaretim yok

X