EŞİMLE SÜREKLİ KAVGA EDİYORUZ

İnsanlar da pasifligini ince düşüncelilik yalanına saklar olmuş siz de oylesiniz bosaninca babalık bitiyor mu yine görür çocuğunu haftasonu götürür parka nedir yani ?? Ha ama şimdi parka binbir nazla götüren insan o zaman gelince götürmez ise zaten çocuğun da anlar ne biçim bir babaya sahip olduğunu!
Söyler misin bir insan aldatilinca bosanmayacak da ne zaman boşanacak ? Çok merak ediyorum nedir sizce boşanma sebebi ?

Günümüzde evlilikler erkek istemezse bitmiyor zaten. Kadınlar konforundan vazgeçemiyor. Aldatılsalar da.

Bakın buraya bir yazı yazdım sizden hakaret işitmek için yazmadım. Nasıl bir vicdanınız var sizin bilmiyorum ben hafta sonu çocukları aldım dışarı çıkardım. dolaşıyoruz 4 yaşındaki oğlum anne yoruldum bak çocuğu babası kucağına almış babam olsaydı beni kucağına alırdı demi anne dedi. Şimdi ben anneyim oğlum böyle konuşurken neler hissettiğimi ben biliyorum sen değil acaba onlara haksızlık mı ederim yoksa daha doğrumu olur emin olamıyorum ben ihanet etmedim evli bir ekekle eşimi aldatmadım neden bana haksızlık ediyorsun ben vicdansız olsam çocuklarımı bırakırım ona ve başka biri ile devam ederim ama ben bunu istemem ve mutluda olmam DOĞRU OLANDA BENİM İÇİN BU DEĞİL ZATEN. sanki hata yapan benim o kadın değil eşim değil de benmişim gibi davranıyorsun bu eziklik değil ince düşünmek doğru adım atmak için istişare etmek .lÜTFEN KENDİNİZE GELİN SAYGILI OLUN HALDEN ANLAYIN
Ayrıca herkesin hatası kendinedir. Onlar hatalı ise sen de boşanmamakla hatalısın. Kendine bunu yaptığın için hatalısın. Çocukların büyüdüğünde annem aldatılmış ama bosanmamis diyecek bunu normallestirecek belki karısından da bunu bekleyecek böyle kötü bir örnek olduğun için üstüne üstlük çalışmana rağmen bu yüzden hatalisin.

Günümüzde evlilikler erkek istemezse bitmiyor zaten. Kadınlar konforundan vazgeçemiyor. Aldatılsalar da.
Kadın ev hanımı olsa konfor sebebiyle anlayabilirim yine de tercihini bu kadar kızgın olmamın sebebi memur olup yine de bosanmayanlarda üstelik evleri bile varmış. Bir kadın memur olup da yine de özgüvensiz olacaksa kendini ezdirecekse boşuna kadro işgal etmesin gerçekten

Burada yüzlerce ev hanımı kadın var aldatilinca şiddet görünce boşanıyor cocugunu ailesine baktırıyor kendisi asgari ücretli bile olsa ise giriyor aslanlar gibi ayakta duruyor. Peki ya böyleleri ? Ben gerçekten sebebini anlamıyorum

Kadın ev hanımı olsa konfor sebebiyle anlayabilirim yine de tercihini bu kadar kızgın olmamın sebebi memur olup yine de bosanmayanlarda üstelik evleri bile varmış. Bir kadın memur olup da yine de özgüvensiz olacaksa kendini ezdirecekse boşuna kadro işgal etmesin gerçekten

10 yıl önce Asgari ücret 650 lirayken 800 lira maaş alıyordum. 2 çocuk, biri 3 biri 13 yaşındaydı. Çocuklarımı alıp 400 lira kiraya çıktım. Ne annem var ne de babam. İyi ki de çıktım.
Buradaki basiretsiz kadınları gördükçe kendimi anlımdan öpesim geliyor. Şahane bir hayatımız var. Bir de kendi cesaretsizliklerini çocuklara yüklüyorlar. İlerde “””aaaah babanızdan ne çektim ama sizin için katlandım””” klişesini söylemek için.

Çok zor yaşadıklarınız, boşanmakta zor ben sizi anlıyorum bir de boşanınca babalık mecbur yapacak diyenler var öyle olmuyor arkadaşlar babalar bir süre sonra birini bulunca evlatlarını 2. Plana atıyorlar olan annelere oluyor.
boşanmak istemiyorsanız ki anlarım, o zaman kar zarar hesabı yapacaksınız. Normalde evin ihtiyaclaırnı karşılıyor mu, çocuklarla güzel ilişkisi var mı bunların hepsini hesaplayın bir de boşanınca neler olur ona göre karar verin

bence muaf olacağını düşünüyor ailesinin yanında tartıştığımızda babası çocuklarında al git biz bakamayız dediler. Tamam alırım dedim eşimin babasını onlara asla bırakmam.Rol modeli olarak görünmese daha iyi olur hiç iyi bir model değil.Ama bazen çocuklarla konuşuyoruz biz ayrı bir yerde yaşasak üçümüz nasıl olur diyorum. Babamızda gelsin anne diyor özleriz filan sanırım onların baba sevgisine de ihtiyaçları var ve ben onlara yetersiz mi kalırım haksızlık mı etmiş olur muyum emin değilim!
Aldatildiginiz bir evlilikte neden ev aldınız boşansaniz ikiye bölünecek kavga ortamında büyümeleri daha mı sağlıklı işiniz var çocuklar kreşte neden bu kadar korkuyorsunuz boşanmak korkutuyorsa herşeyi kabullenip evlilige devam edeceksiniz

artık ek iş yapmıyor karşı çıktığım için bende işe başaldım

evet ev aldım fakat borcu var 5 ay sonra bitiyor tek başıma ev kirada eve taşınsam borcunu ödeyecek durumda değilim ancak kirası ve benim maaşım borcunu ödeyebiliyor
5 ay sonra ayrılın o zaman. Az kalmış zaten. Bu kadar dayanmışsınız. 5 ay daha dayanın. Ev almakla çok iyi yapmışsınız bu arada.

evet mesleğim var çocuklar ve doğumdan derken işten ayrıldım başladım 2 yıldır çalışıyorum ama çocuklarım beni ağlarken görmesi çok oldu evet bağırırken de gördüler şiddette şahit oldular maalesef onlara hak etmedikleri hayatı bu süreçte yaşattık eşimi ve onun evli olduğunu bile bile devam eden o şahsiyetsiz kişiyi ALLAHA havale ediyorum.
Eşiniz de evli olduğunu çocukları olduğunu bilseydi keşke, ona haber vermediniz herhalde

Daireyi almanız başarmanın sabrınız takdire şayan gerçekten güçlü kadınsınız sınırlarınızı çeliktennnn

Asıl mesleğin olmasına rağmen bu ezikliği çocuklarına yaşatan seni biz Allah'a havale ediyoruz. Ban yersem yiyeyim asıl şahsiyetsiz sensin ! Elinde mesleği olup ezik ezik hayat süren kadınlar lütfen kadro işgal etmeyin ya ! Ev hanımı olun en azından ezikliğinize gecerli bahaneniz olur ! ! Ev hanımı olmasına rağmen aslanlar gibi olan kadınları tenzih ederim
Bu ne biçim bir üslup konuşma ya bu tarz insanlar kim oluyor kendilerini ne halt sanıyorda herkesle böyle üsten üsten aşağılayıcı bir şekilde konuşabiliyor bu hakkı nasil kendinde görüyor ve bunlar neden kalıcı olarak banlanmıyor Mune Mune
Sen bu kadının ne çektiğini nasıl bir piskolojide olduğunu ne yaşadı ne biliyorsunda bu kadar aşağılayıcı konuşuyorsun ya da insan gibi konuşmak yazmak cokmu zor !

Bu ne biçim bir üslup konuşma ya bu tarz insanlar kim oluyor kendilerini ne halt sanıyorda herkesle böyle üsten üsten aşağılayıcı bir şekilde konuşabiliyor bu hakkı nasil kendinde görüyor ve bunlar neden kalıcı olarak banlanmıyor Mune Mune
Sen bu kadının ne çektiğini nasıl bir piskolojide olduğunu ne yaşadı ne biliyorsunda bu kadar aşağılayıcı konuşuyorsun ya da insan gibi konuşmak yazmak cokmu zor !
Bin tane insan gibi yorum yazan olmuş kendine gelmemiş konu sahibi hala aynı kafa. Biraz da böyle konuşalım belki kendine çeki düzen verir.

Çok zor yaşadıklarınız, boşanmakta zor ben sizi anlıyorum bir de boşanınca babalık mecbur yapacak diyenler var öyle olmuyor arkadaşlar babalar bir süre sonra birini bulunca evlatlarını 2. Plana atıyorlar olan annelere oluyor.
boşanmak istemiyorsanız ki anlarım, o zaman kar zarar hesabı yapacaksınız. Normalde evin ihtiyaclaırnı karşılıyor mu, çocuklarla güzel ilişkisi var mı bunların hepsini hesaplayın bir de boşanınca neler olur ona göre karar verin
Kadın şiddet e uğramış ve aldatılmış üstelik memur. Ben anlamıyorum arkadaşlar sizin boşanma için geçerli sebepleriniz nelerdir? Daha ne olmalı ?

Bence ayrılmıyorsan geçmişi deşmeye gerek yok evlilik terapistine gidin beraber ayrıca kavga etmemeye çalışın çocuklar yanında hiçte başında durmakla sağlıklı ortam sunmuyorsunuz ikiniz de. Lacka olmuş boşanmak lafı boşanmıyorsanız susun dile getirmeyin.

Bizim burda da bir abla içki içen eşinden ayrıldı temizlik vs yapıyor saygı duyuyorum valla 1 oğlu kızı var büyükler vs. Ev de almış kadın birsekilde hayat ona güzel. Takdir ediyorum hep.

Merhabalar yaşadığım süreç zor ve çetin karar veremiyorum. Karar alıyorum gerçekleştiremiyorum eşim 2021 yılında ek iş yapacağım diye mevcut işi dışında restorant ta a çalışmaya başladı.O dönemde kendim çalışmı yorumdum.Evde 4 ve 2 yaşında oğlumla ilgileniyorum ama ilk başlar hafta sonları gitti ve gün geçtikçe gitmeleri sıklaştı. Bayram tatillerinde bile gitti çalışma saatleri hafta içleri 18 :00 başlıyor gece 23:30 -00:30 buluyordu eve dönüşü.İyi de kazanıyordu yevmiye bahşiş filan ama ailesine zaman ayırmıyor ve bende artık gitmeni istemiyorum deyince, şiddetli kavgalar başladı. Sonunda fark ettim ki eşim orda çalışan biri ile ilişkiye başlamış .Gizli saklı yürütüyor ancak kadın hisseder ve bende hissetim. Ancak geç kalmıştım çünkü konduramıyordum sonra kanıtlarıyla beraber artık emindim tabi ilk fark ettiğim zaman sanki dünya başıma yıkıldı. Olmaz olamaz nasıl yapar bunu bize nasıl olur hiç mi sevmiyor hayır olamaz afalladım korkunç bir duygu kelimelerle anlatılmaz .... Şiddetli kavgalarımız başladı.Çocuklar ister istemez görüyor duyuyor vs... ailelerimi zede yansıdı artık ama asla kabul etmiyor benim iftira attığımı söylüyor yeminler ediyor. Bana paronayak,şizofren muamelesi yapıyor ben bir kaç gün ailemin evinde kaldım. Oda işe gidemedi ek işe sürekli arıyorlar gelsene ek işe felan anlatamıyor durumu diğer tarafa.İşen kötüsü diğer taraf evli çocukları olduğunu biliyor. Bile bile ilişkiye başlıyor. Sonunda benim sorun çıkarmamla gitmedi artık oraya Çaresiz kaldı ama başka ek işler buldu yine evden çıkmak için bahaneler üretti.Baktım yine görüşüyor artık ek iş yok yada ben yokum dedim bıraktı. Ama ona olan sevgim saygım güvenim yerle bir olmuştu toparlanmam gerekiyordu işe başladım çocukları kreşe verdim sonra tebdir almam gerekiyordu borç harç bir daire aldım. Ancak bende bu durum kabul edilir bir şey değildi eskisi gibi olmadık sürekli kavga tartışma ve her tartışma sonu boşanalım la bitiyor. Arıyor aile büyüklerini anlatıyor efendim biz anlaşamıyoruz vs... her kes biz senin adına karar veremeyiz. Ya bu şekilde çekeceksin yada boşanacaksın bu senin hayatın çocukların var diyorlar. Eşime ama bende kimsenin onayını almaya gerek yok gel gidelim boşanalım diyorum. Sonra tek başıma iki erkek çocukla nasıl yaparım diye düşünüyorum büyüyecekler baş etmek kolay mı ama bu içinde bulunduğum huzursuz mutsuz hayat kavga tartışma nereye kadara çekilir bilmiyorum .
boşanmalısınız

Keşke evi boşandıktan sonra alsaydınız.
Mesleğiniz var,evinizde var madem sizi aldatan,şiddet uygulayan adamı daha fazla tutmayın bence yanınızda. Böyle bir ortamda çocuk büyütmek daha zarar bence.
Haklısınız onu yanlış yaptım ortak olmasını sağladım ama elbet bir yol bulacağım bu duruma .Şiddet uyguladı o durumda hastaneye gittim darp raporu aldım ama işleme koydurmadım ama duruyor hala fotorafları vs... kanıtları yanlız bana değil çocuklar ada yapıyor sonra pişman oluyor özür diliyor samimi gelmiyor özrü. Yine bir süre sonra aynısını tekrarlıyor

Haklısınız onu yanlış yaptım ortak olmasını sağladım ama elbet bir yol bulacağım bu duruma .Şiddet uyguladı o durumda hastaneye gittim darp raporu aldım ama işleme koydurmadım ama duruyor hala fotorafları vs... kanıtları yanlız bana değil çocuklar ada yapıyor sonra pişman oluyor özür diliyor samimi gelmiyor özrü. Yine bir süre sonra aynısını tekrarlıyor
Çocuklara da mı yapıyor.
Allah bildiği gibi yapsın.
Sizin ve çocuklarınız için en hayırlısı bu adamı hayatınızdan çıkarmak.

X