Eşimle sürekli tartışıyoruz ( para )

Doertyaprak

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2023
4
0
28
Merhabalar,

Uzun zaman çözüm bulmaya çalışıyorum. Rabbim’e güveniyorum. Ama bazı şeyler artık canımı sıkmaya başladı. Biz eşimle geçen sene yaz evlendik ve bazı sebeplerden dolayı benim yurt dışında önemli kağıt kürek işler için dönmem lazımdı. Biz oturup kararlaştırdık ve en doğrusu benim gidip bu işleri halletmem di. Çünkü bazı şeyleri erteledikçe istediğimiz yapmak istediğimiz şeyler de ertelenecekti. Bu arada yurt dışında boş durmuyorum 2 işe gidiyorum. Avukat ile bu kağıt kürek işlerini devam ettiğim için onun parasını çıkarma amaçlı çalışıyorum. Bu mücadele için yurt dışında kalıyorum İsviçre’de ve eşim türkiyede. Bi ara beni tehdit etti boşanmakla. Eğer geri dönmezsem boşanacağını daha sonuç çıkmadığı için. Ama bazı şeyler hemen sonuç vermiyor. Sanıyor ki uğraşmıyorum. Sabahım gündüzüm yok. Çalışıyorum ama aldığım maaş inanın o kadar düşük. Ve para yüzünden sürekli tartışıyoruz ne kadar para biriktirdim diye sorulur ya da hep ona para gönderme beklentisinde. Bi ev aldık ve oraya altınlarımı arabamı sattım ve ev şuan onun üzerinde kredi onun üstüne diye. Kredi ödemesini ben yapıyorum burdan ve asansör yenilenecek diye herkesten 10000tl toplanıyormuş. Ama benim biriktirdiğin para miktarı inan o kadar az ki ve burda ne geziyorum ne yiyorum. Avukat olayı çözer ve para ister diye tetikte bekliyorum. Ve benim ona para teklifi etmediğim için benle tartıştı ve en son yine engellendim tüm sosyal medya hesaplarından. Artık çok yoruldum buradaki çektiğim ayrı dert eşimin böyle çocuk ergenler gibi küsüp annemlere gidip kızınızla boşanacağım gelmezse diye ya da böyle açık sözlü olunca kıyametleri koparıp engellemezi. Onun psikolojisini de anlamaya çalışıyorum. Yeni evlendik eşi yanında değil. Ailesi ayrı değişik. Ama eşim parayı çok seviyor. Sürekli parayı dinlendiriyor. Sürekli kredi ödemeleri var. Biz 6-7 senedir beraberiz. Bu ilişkinin başından beri hep destek çıkmaya çalıştım. Ama bende artık kendimi kötü hissetmeye başladım. Allah var eşim ne aldım ne ettiğime karışmaz ya da o bana hediyeler alır gelir. Bende para görünce onla paylaşmadığım için sıkıntılar yaşatıyor. Ağır sözleri ağır lafları fiziksel şiddetten daha ağır geliyor. Çok sinirli kinli bir eşim var.. bana lütfen objektif bir şekilde yardımcı olmaya çalışırsanız çok sevinirim. Psikolojik anlamda çok yoruldum. Türkiye’ye ilk döndüğüm an eğer boşanmazsak tabiki aile terapisine gitmek. Bir yanım boşan diyor bu kadar ağır kelimeleri üzüntüleri hak edecek bir şey yapmadım. Beraber karar aldık ve burda mücadele ediyorum keyif için gelmedim. Sanki burda dünyaları kazanıyorum. Markette çalışıyorum ve bir fırında garsonluk yapıyorum.. hep ben hatalıyım hep ben düşüncesiz ve kötü olanım.. ne neşem kaldı ne yaşayacak için bir hevesim çok yıprandım. Kimse sırtımı yaslayamadım. Ailem arkamdan vurdu ve eşimde sürekli boşanmakla ve beni engelleyip bana asla yazma diyip çekip gitmesi mi. Çok yoruldum. Artık Rabbime sığındım. Allah yardımcım olsun. Canıma kıymaya korkmazsam yapardım ama Allah korkusu var içimde. Tüm insanlardan nefret eder oldum. Herkes çığrından çıkmış..

Son düzenleme:
Merhabalar,

Uzun zaman çözüm bulmaya çalışıyorum. Rabbim’e güveniyorum. Ama bazı şeyler artık canımı sıkmaya başladı. Biz eşimle geçen sene yaz evlendik ve bazı sebeplerden dolayı benim yurt dışında önemli kağıt kürek işler için dönmem lazımdı. Biz oturup kararlaştırdık ve en doğrusu benim gidip bu işleri halletmem di. Çünkü bazı şeyleri erteledikçe istediğimiz yapmak istediğimiz şeyler de ertelenecekti. Bu arada yurt dışında boş durmuyorum 2 işe gidiyorum. Avukat ile bu kağıt kürek işlerini devam ettiğim için onun parasını çıkarma amaçlı çalışıyorum. Bu mücadele için yurt dışında kalıyorum İsviçre’de ve eşim türkiyede. Bi ara beni tehdit etti boşanmakla. Eğer geri dönmezsem boşanacağını daha sonuç çıkmadığı için. Ama bazı şeyler hemen sonuç vermiyor. Sanıyor ki uğraşmıyorum. Sabahım gündüzüm yok. Çalışıyorum ama aldığım maaş inanın o kadar düşük. Ve para yüzünden sürekli tartışıyoruz ne kadar para biriktirdim diye sorulur ya da hep ona para gönderme beklentisinde. Bi ev aldık ve oraya altınlarımı arabamı sattım ve ev şuan onun üzerinde kredi onun üstüne diye. Kredi ödemesini ben yapıyorum burdan ve asansör yenilenecek diye herkesten 10000tl toplanıyormuş. Ama benim biriktirdiğin para miktarı inan o kadar az ki ve burda ne geziyorum ne yiyorum. Avukat olayı çözer ve para ister diye tetikte bekliyorum. Ve benim ona para teklifi etmediğim için benle tartıştı ve en son yine engellendim tüm sosyal medya hesaplarından. Artık çok yoruldum buradaki çektiğim ayrı dert eşimin böyle çocuk ergenler gibi küsüp annemlere gidip kızınızla boşanacağım gelmezse diye ya da böyle açık sözlü olunca kıyametleri koparıp engellemezi. Onun psikolojisini de anlamaya çalışıyorum. Yeni evlendik eşi yanında değil. Ailesi ayrı değişik. Ama eşim parayı çok seviyor. Sürekli parayı dinlendiriyor. Sürekli kredi ödemeleri var. Biz 6-7 senedir beraberiz. Bu ilişkinin başından beri hep destek çıkmaya çalıştım. Ama bende artık kendimi kötü hissetmeye başladım. Allah var eşim ne aldım ne ettiğime karışmaz ya da o bana hediyeler alır gelir. Bende para görünce onla paylaşmadığım için sıkıntılar yaşatıyor. Ağır sözleri ağır lafları fiziksel şiddetten daha ağır geliyor. Çok sinirli kinli bir eşim var.. bana lütfen objektif bir şekilde yardımcı olmaya çalışırsanız çok sevinirim. Psikolojik anlamda çok yoruldum. Türkiye’ye ilk döndüğüm an eğer boşanmazsak tabiki aile terapisine gitmek. Bir yanım boşan diyor bu kadar ağır kelimeleri üzüntüleri hak edecek bir şey yapmadım. Beraber karar aldık ve burda mücadele ediyorum keyif için gelmedim. Sanki burda dünyaları kazanıyorum. Markette çalışıyorum ve bir fırında garsonluk yapıyorum..
Derler ki, dayağı yok, içkisi kumarı yok otur oturduğun yerde. Psikolojik şiddetin ne kadar yıpratıcı olduğunu bilmezler.
Uzun yıllar cimri ve manipülatif bir eş ile evliliği ayakta tutmaya çalıştım. Ama ne oluyor biliyor musunuz? Bir yerden sonra içiniz boşalıyor artık, hisleriniz ölüyor!

İçinde yaşadığımız şu dönemde gerçekten bu erkekler şaşırdı yani net. Bir kadının kenarda bir kuruşu bir çeyreği olmayacakmı ya kötü günler için kafalarını bu bir çeyreğe dahi takıyorlar . Ne oldu bunların cinslerine Nerde o eski devirlerdeki annenin çalışmadığı babanın evi geçindirdiği dönemlere iyi canları varmış . Eşim orada ne yiyor ne içiyor yapayalnız kadın başına gecede gündüzde diye düşünmek yerine senden para göndermeni beklıyor. Zaten vermişsin altınları felan daha ne beklıyor .Ben senın yerınde olsam açardım boşanma davasını orda hayatıma devam ederdım .

İnanın benim burda ne kadar göz yaşı döktüğümü bi Allah biliyor bi ben bi iş yerindekiler. Sürekli benimde dönmek istediğimi dillendirdiğim halde ama mecburum sonuçu beklemeye.. benim için o kadar zor bir süreç türkiyede okudum güzel meslek edindin burda da orda burda sürünüyorum zor işler içindeyim. Çok yordu beni destek olacağına köstek oluyor. Daha düşünüp o paraya dokunma karıcığım avukat her an ister diyeceğine daha çok üstüme geliyor para konusunda. Direk istemiyor ama çıtlatıyor bana sürekli çok sıkıştım bu ay vs diye. Ben hiç şimdiye kadar ondan buradayken para istedim ne bir şey. O orda birikim yapsın her ihtimale karşı belki yanıma gelir diye. Ama yok..

İnanın benim burda ne kadar göz yaşı döktüğümü bi Allah biliyor bi ben bi iş yerindekiler. Sürekli benimde dönmek istediğimi dillendirdiğim halde ama mecburum sonuçu beklemeye.. benim için o kadar zor bir süreç türkiyede okudum güzel meslek edindin burda da orda burda sürünüyorum zor işler içindeyim. Çok yordu beni destek olacağına köstek oluyor. Daha düşünüp o paraya dokunma karıcığım avukat her an ister diyeceğine daha çok üstüme geliyor para konusunda. Direk istemiyor ama çıtlatıyor bana sürekli çok sıkıştım bu ay vs diye. Ben hiç şimdiye kadar ondan buradayken para istedim ne bir şey. O orda birikim yapsın her ihtimale karşı belki yanıma gelir diye. Ama yok..
Aman diyim. Sakın yanınıza falan gelmesin. Karısını düşünmeyen kişiden fayda gelmez.

Eşiniz size bir ihtiyacın var mı diye soruyor mu? İki işte çalışıp kendi masrafınızı kendiniz çıkarıp bir de üstüne avukat parası biriktiriyorsunuz ,altınlarınızı da ona vermişsiniz keşke vermeseydiniz ..eşinizin davranışı çok çirkin ben olsam boşanmayı ciddi ciddi düşünürdüm .

Esiniz tam bir pislik. Tek derdi para. Sizin ondan ayri kalmaniz zerre umrunda degil onun umrunda olan tek sey Frank kazaniyor olmaniz ve onun bundan faydalanmiyor olmasi. Arabanizi ve altinlarini almis zaten soguslemis sizi evide kendi adina tapu etmis ama bu ona yetmemis. Birazda Frank koparmasi lazim. Sizde saf saf oturup agliyorsunuz onunda psikolojiisni anliyorum diye. Inanin onun psikolojisine iyi gelecek tek sey para siz degilsiniz. Yok yakinken bosanin. Cocuk olduktan sonra daha beter bulasirsiniz istesenizde bu kadar kolay bosanamazsiniz. Avrupada yasamis kizlarin Turkiyede dogmus buyumus erkeklerin paraya olan duskunluguyle basa cikmasi mumkun degil bunu bizzat tecrube ettigim için soyuyorum. Hayatinizi soldurmadan vurun tekmeyi gitsin pis paragoze.

Zaten bana diyor ne bu kadar dert ettin neyse avukatın istediği bir şekilde bir şeylerimi satar öderiz dert etme diyor. Ama ben ona evin tadilatı olacak diye ona mesajla teklif etmediğim için al kocacığım sonra ödersin diye demediğim için kavga ettik. Ama ben ona defalarca söyledim dokunmuyorum paraya her an avukat ister diye.. iş yerleri ayrı dert çok az para verirler beklentiler çok yüksek. Benimde psikolojim çok bozuldu bu süreçte ama sürekli ayrılık ile sınanıyorum.

Merhabalar,

Uzun zaman çözüm bulmaya çalışıyorum. Rabbim’e güveniyorum. Ama bazı şeyler artık canımı sıkmaya başladı. Biz eşimle geçen sene yaz evlendik ve bazı sebeplerden dolayı benim yurt dışında önemli kağıt kürek işler için dönmem lazımdı. Biz oturup kararlaştırdık ve en doğrusu benim gidip bu işleri halletmem di. Çünkü bazı şeyleri erteledikçe istediğimiz yapmak istediğimiz şeyler de ertelenecekti. Bu arada yurt dışında boş durmuyorum 2 işe gidiyorum. Avukat ile bu kağıt kürek işlerini devam ettiğim için onun parasını çıkarma amaçlı çalışıyorum. Bu mücadele için yurt dışında kalıyorum İsviçre’de ve eşim türkiyede. Bi ara beni tehdit etti boşanmakla. Eğer geri dönmezsem boşanacağını daha sonuç çıkmadığı için. Ama bazı şeyler hemen sonuç vermiyor. Sanıyor ki uğraşmıyorum. Sabahım gündüzüm yok. Çalışıyorum ama aldığım maaş inanın o kadar düşük. Ve para yüzünden sürekli tartışıyoruz ne kadar para biriktirdim diye sorulur ya da hep ona para gönderme beklentisinde. Bi ev aldık ve oraya altınlarımı arabamı sattım ve ev şuan onun üzerinde kredi onun üstüne diye. Kredi ödemesini ben yapıyorum burdan ve asansör yenilenecek diye herkesten 10000tl toplanıyormuş. Ama benim biriktirdiğin para miktarı inan o kadar az ki ve burda ne geziyorum ne yiyorum. Avukat olayı çözer ve para ister diye tetikte bekliyorum. Ve benim ona para teklifi etmediğim için benle tartıştı ve en son yine engellendim tüm sosyal medya hesaplarından. Artık çok yoruldum buradaki çektiğim ayrı dert eşimin böyle çocuk ergenler gibi küsüp annemlere gidip kızınızla boşanacağım gelmezse diye ya da böyle açık sözlü olunca kıyametleri koparıp engellemezi. Onun psikolojisini de anlamaya çalışıyorum. Yeni evlendik eşi yanında değil. Ailesi ayrı değişik. Ama eşim parayı çok seviyor. Sürekli parayı dinlendiriyor. Sürekli kredi ödemeleri var. Biz 6-7 senedir beraberiz. Bu ilişkinin başından beri hep destek çıkmaya çalıştım. Ama bende artık kendimi kötü hissetmeye başladım. Allah var eşim ne aldım ne ettiğime karışmaz ya da o bana hediyeler alır gelir. Bende para görünce onla paylaşmadığım için sıkıntılar yaşatıyor. Ağır sözleri ağır lafları fiziksel şiddetten daha ağır geliyor. Çok sinirli kinli bir eşim var.. bana lütfen objektif bir şekilde yardımcı olmaya çalışırsanız çok sevinirim. Psikolojik anlamda çok yoruldum. Türkiye’ye ilk döndüğüm an eğer boşanmazsak tabiki aile terapisine gitmek. Bir yanım boşan diyor bu kadar ağır kelimeleri üzüntüleri hak edecek bir şey yapmadım. Beraber karar aldık ve burda mücadele ediyorum keyif için gelmedim. Sanki burda dünyaları kazanıyorum. Markette çalışıyorum ve bir fırında garsonluk yapıyorum.. hep ben hatalıyım hep ben düşüncesiz ve kötü olanım.. ne neşem kaldı ne yaşayacak için bir hevesim çok yıprandım. Kimse sırtımı yaslayamadım. Ailem arkamdan vurdu ve eşimde sürekli boşanmakla ve beni engelleyip bana asla yazma diyip çekip gitmesi mi. Çok yoruldum. Artık Rabbime sığındım. Allah yardımcım olsun. Canıma kıymaya korkmazsam yapardım ama Allah korkusu var içimde. Tüm insanlardan nefret eder oldum. Herkes çığrından çıkmış..
Adam bildiğin sizi dağılacak inek yerine koymuş.Konu sahibi hep derim iyi günde herkes iyidir onu kıstas alıp başınızı yakmış,bu adamla evlenmişsiniz .Azıcık mantıklı olup gerçeğin penceresinden baksaydınız adamın tüm yaptıklarını" kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez" mantığıyla yaptığını anlardınız.Adam oralarda eşim ne durumda sıhhati iyimi birşeyi var mı diye özlem duyacağına,para göndermiyor diye sizi engelliyor.Hangi akla hizmet altınları ve arabanızı satıp bu adama ev aldınız birde kredisini ödüyorsunuz ama ev adamın üstüne.
Gurur ve onur sahibi bir adam bunu kabul etmezdi .Eşiniz eder çünkü size sevgi ve saygı duymuyor.Oara kaynağı olmadığınızı anladığında dizi boşar haberiniz olsun......

Zaten bana diyor ne bu kadar dert ettin neyse avukatın istediği bir şekilde bir şeylerimi satar öderiz dert etme diyor. Ama ben ona evin tadilatı olacak diye ona mesajla teklif etmediğim için al kocacığım sonra ödersin diye demediğim için kavga ettik. Ama ben ona defalarca söyledim dokunmuyorum paraya her an avukat ister diye.. iş yerleri ayrı dert çok az para verirler beklentiler çok yüksek. Benimde psikolojim çok bozuldu bu süreçte ama sürekli ayrılık ile sınanıyorum.
ama sürekli ayrılık ile sınanıyorum.
siz ayrısınız zaten farkında değilsiniz..2 işte çalıştığınız o kadar çabaladığınızı görmeyen sürekli para isteyen sizi ailenize şikayet eden biri zaten yanınızda değil
sizi nasıl manipule etmişsse efendi köle ilişkisi 6-7 senedir...sırtınızdan bu kamburu çıkarın yeterin adamı beslemeyi..jigolo olarak iş görüyorsa bilemem ama eş değil sizinki ..koca iyi günde kötü günde yanındadır sürekli para isteyip enerjinizi almaz

Bu adam sizin avukat paraniz için hic birseyini satmaz size zirnik koklatmaz. Sakin onun lafina guvenip para gondermeyin. Sizi engellemesi bu yuzden. Bu sekilde sizi sindirmeye calisip elinizdeki avucunuzdaki paranizi alacak. Uyanik olun sakin ama sakin bu adamin oyununa gelmeyin.

Aldığınız kararların hepsi falso. Evlilik dediğin aynı çatı altında iyi günde kötü günde beraber olmaktır. Evlenmişsiniz alel acele ev almışsınız. Beraber yaşamadığınız ev çok mu şart? Bir durun peşinizden kovalayan ne. Önce bir evliliğiniz otursaydı.
Ya siz dönün, ya o yanınıza gelsin. Bir müddet deneyin. Gerçi adam 5 para etmez gibi ama. Hala sizi sağmaya çalışıyorsa boşanın gitsin.

Ne diyor ki ağır?
Düzgün karı değilsin. Karı dediğin eşine karşı çıkmaz çemkirmez. Beğenmiyorsan s*ktir git. Bu tarz şeyler. Hep aileme karşı anneme babama bi kinli. Hep tartışmalarda onları katıyor. Sürekli onlardan ekonomik destek alsak ne kadar iyi olur diye bahsediyor. Ama bizim kapımız ayrı kaç yaşındayız evlendik ben kimseden ne onun ailesinden ne bizim aileden para istiyorum.

Merhabalar,

Yani gerçekten sizi anlayamadım İsviçre gibi bir yerde çalışma ve yaşama şansına sahipsiniz .Ergenlik psikolojisinden çıkamayan utanmadan karısından para bekleyen üstüne üstlük ağız dolusu hakaret eden kımıl zararlısı eşinizden bir an önce boşanmak yerine hayıflanmanız çok enteresan. Kendinize saygınız olsun lütfen

Düzgün karı değilsin. Karı dediğin eşine karşı çıkmaz çemkirmez. Beğenmiyorsan s*ktir git. Bu tarz şeyler. Hep aileme karşı anneme babama bi kinli. Hep tartışmalarda onları katıyor. Sürekli onlardan ekonomik destek alsak ne kadar iyi olur diye bahsediyor. Ama bizim kapımız ayrı kaç yaşındayız evlendik ben kimseden ne onun ailesinden ne bizim aileden para istiyorum.
Bundan 5 10 yil sonra bu konuna denk gelirsen
Ve bu erkeksi varliktan ayrilmamis olursan
Buraya yazacagin tek sey "keske o zamanlar sizleri dinleseydim yoluma baksaydim cok pismanim" olacak
Malesef ki 🤷‍♀️
Agzindan bir kere ayrilmayi dusunuyorum lafi cikmadi
Hala avukat halletse de donsem diye dusunuyorsun 😒

Bi ev aldık ve oraya altınlarımı arabamı sattım ve ev şuan onun üzerinde kredi onun üstüne diye. Kredi ödemesini ben yapıyorum burdan ve asansör yenilenecek diye herkesten 10000tl toplanıyormuş
Bir adet yerli keko tarafından tuzağa düşürülmüş bir gurbetçi daha. İsviçre'de çalışabilmeniz için oturma izni lazım, demek ki oturumunuz var veya vatandaşsınız. Siz iki işte çalışın, elinizdeki avucunuzdaki her şeyi verin ama o yan gelip yatsın ve sizden gelecek frankları hayal etsin.

Hiç yumuşatmadan yazacağım belki gözünüz açılır. Sizi yatırım aracı olarak görmüş. Sağarım ben bunu, mal mülk edinir atarım başımdan demiş. İsterseniz hiç gelmeyin Türkiye'ye, para gönderin yeter, adam beslensin beleş yaşasın yeter. Altın sat, araba sat, krediyle ev alınsın kredileri de sen öde. Adam üstüne bir ton küfür hakaret etsin.
Boşanmazsanız hayatınızın hatasını yapmaya devam edersiniz. Kaptırdıklarınızı geri alabilecek dişli bir avukat bulun hemen.

Gurbetçiyle Türkiye'de yerleşik biri evlenmemeli tezim bir kez daha kanıtlandı. Ya oturum izni alabilmek için ya da böyle euro frank geliri olanları sömürmek için evleniyor evlenen.

X