Eşimle sürekli tartışıyoruz ( para )

Merhabalar,

Uzun zaman çözüm bulmaya çalışıyorum. Rabbim’e güveniyorum. Ama bazı şeyler artık canımı sıkmaya başladı. Biz eşimle geçen sene yaz evlendik ve bazı sebeplerden dolayı benim yurt dışında önemli kağıt kürek işler için dönmem lazımdı. Biz oturup kararlaştırdık ve en doğrusu benim gidip bu işleri halletmem di. Çünkü bazı şeyleri erteledikçe istediğimiz yapmak istediğimiz şeyler de ertelenecekti. Bu arada yurt dışında boş durmuyorum 2 işe gidiyorum. Avukat ile bu kağıt kürek işlerini devam ettiğim için onun parasını çıkarma amaçlı çalışıyorum. Bu mücadele için yurt dışında kalıyorum İsviçre’de ve eşim türkiyede. Bi ara beni tehdit etti boşanmakla. Eğer geri dönmezsem boşanacağını daha sonuç çıkmadığı için. Ama bazı şeyler hemen sonuç vermiyor. Sanıyor ki uğraşmıyorum. Sabahım gündüzüm yok. Çalışıyorum ama aldığım maaş inanın o kadar düşük. Ve para yüzünden sürekli tartışıyoruz ne kadar para biriktirdim diye sorulur ya da hep ona para gönderme beklentisinde. Bi ev aldık ve oraya altınlarımı arabamı sattım ve ev şuan onun üzerinde kredi onun üstüne diye. Kredi ödemesini ben yapıyorum burdan ve asansör yenilenecek diye herkesten 10000tl toplanıyormuş. Ama benim biriktirdiğin para miktarı inan o kadar az ki ve burda ne geziyorum ne yiyorum. Avukat olayı çözer ve para ister diye tetikte bekliyorum. Ve benim ona para teklifi etmediğim için benle tartıştı ve en son yine engellendim tüm sosyal medya hesaplarından. Artık çok yoruldum buradaki çektiğim ayrı dert eşimin böyle çocuk ergenler gibi küsüp annemlere gidip kızınızla boşanacağım gelmezse diye ya da böyle açık sözlü olunca kıyametleri koparıp engellemezi. Onun psikolojisini de anlamaya çalışıyorum. Yeni evlendik eşi yanında değil. Ailesi ayrı değişik. Ama eşim parayı çok seviyor. Sürekli parayı dinlendiriyor. Sürekli kredi ödemeleri var. Biz 6-7 senedir beraberiz. Bu ilişkinin başından beri hep destek çıkmaya çalıştım. Ama bende artık kendimi kötü hissetmeye başladım. Allah var eşim ne aldım ne ettiğime karışmaz ya da o bana hediyeler alır gelir. Bende para görünce onla paylaşmadığım için sıkıntılar yaşatıyor. Ağır sözleri ağır lafları fiziksel şiddetten daha ağır geliyor. Çok sinirli kinli bir eşim var.. bana lütfen objektif bir şekilde yardımcı olmaya çalışırsanız çok sevinirim. Psikolojik anlamda çok yoruldum. Türkiye’ye ilk döndüğüm an eğer boşanmazsak tabiki aile terapisine gitmek. Bir yanım boşan diyor bu kadar ağır kelimeleri üzüntüleri hak edecek bir şey yapmadım. Beraber karar aldık ve burda mücadele ediyorum keyif için gelmedim. Sanki burda dünyaları kazanıyorum. Markette çalışıyorum ve bir fırında garsonluk yapıyorum.. hep ben hatalıyım hep ben düşüncesiz ve kötü olanım.. ne neşem kaldı ne yaşayacak için bir hevesim çok yıprandım. Kimse sırtımı yaslayamadım. Ailem arkamdan vurdu ve eşimde sürekli boşanmakla ve beni engelleyip bana asla yazma diyip çekip gitmesi mi. Çok yoruldum. Artık Rabbime sığındım. Allah yardımcım olsun. Canıma kıymaya korkmazsam yapardım ama Allah korkusu var içimde. Tüm insanlardan nefret eder oldum. Herkes çığrından çıkmış..
isvicrede ayri yasayacaktiniz neden evlendiniz ? nisan dönemini vs uzatsaydiniz. normal degil bence - bu sekilde dengelern bozulmasi cok normal ne bekliyordunuz ki. bu kadar dert icindeyseniz bosanin

Düzgün karı değilsin. Karı dediğin eşine karşı çıkmaz çemkirmez. Beğenmiyorsan s*ktir git. Bu tarz şeyler. Hep aileme karşı anneme babama bi kinli. Hep tartışmalarda onları katıyor. Sürekli onlardan ekonomik destek alsak ne kadar iyi olur diye bahsediyor. Ama bizim kapımız ayrı kaç yaşındayız evlendik ben kimseden ne onun ailesinden ne bizim aileden para istiyorum.
Siz de bu adamı besleyip üstüne bu lafları yutuyorsunuz öyle mi? Karı dediğin eşine karşı çıkmazmış. Madem bu kadar geleneksel kafada, siz de şöyle deyin, sen de erkek misin, erkek dediğin karısını it gibi çalıştırıp parasına göz dikmez. 😐

Böyle bir eş için altın, araba her şeyi verip ev almak neden?
Kendisi çalışmıyor mu da her şeyi sizden bekliyor?
Daha bir araya gelmemişsiniz, eksik kalsaymış evi.
Size hakaret ediyor, boşanmakla tehdit ediyor, ailenizin parasina da göz dikmiş. Ama boşanacağinizi falan sanmıyorum. O duruşta olan iri baştan boyle hatali kararlar vermez, kendine o lafları ettiremezdi. 6-7 yıllık ilişkide neler yuttunuz kim bilir.

Merhabalar,

Uzun zaman çözüm bulmaya çalışıyorum. Rabbim’e güveniyorum. Ama bazı şeyler artık canımı sıkmaya başladı. Biz eşimle geçen sene yaz evlendik ve bazı sebeplerden dolayı benim yurt dışında önemli kağıt kürek işler için dönmem lazımdı. Biz oturup kararlaştırdık ve en doğrusu benim gidip bu işleri halletmem di. Çünkü bazı şeyleri erteledikçe istediğimiz yapmak istediğimiz şeyler de ertelenecekti. Bu arada yurt dışında boş durmuyorum 2 işe gidiyorum. Avukat ile bu kağıt kürek işlerini devam ettiğim için onun parasını çıkarma amaçlı çalışıyorum. Bu mücadele için yurt dışında kalıyorum İsviçre’de ve eşim türkiyede. Bi ara beni tehdit etti boşanmakla. Eğer geri dönmezsem boşanacağını daha sonuç çıkmadığı için. Ama bazı şeyler hemen sonuç vermiyor. Sanıyor ki uğraşmıyorum. Sabahım gündüzüm yok. Çalışıyorum ama aldığım maaş inanın o kadar düşük. Ve para yüzünden sürekli tartışıyoruz ne kadar para biriktirdim diye sorulur ya da hep ona para gönderme beklentisinde. Bi ev aldık ve oraya altınlarımı arabamı sattım ve ev şuan onun üzerinde kredi onun üstüne diye. Kredi ödemesini ben yapıyorum burdan ve asansör yenilenecek diye herkesten 10000tl toplanıyormuş. Ama benim biriktirdiğin para miktarı inan o kadar az ki ve burda ne geziyorum ne yiyorum. Avukat olayı çözer ve para ister diye tetikte bekliyorum. Ve benim ona para teklifi etmediğim için benle tartıştı ve en son yine engellendim tüm sosyal medya hesaplarından. Artık çok yoruldum buradaki çektiğim ayrı dert eşimin böyle çocuk ergenler gibi küsüp annemlere gidip kızınızla boşanacağım gelmezse diye ya da böyle açık sözlü olunca kıyametleri koparıp engellemezi. Onun psikolojisini de anlamaya çalışıyorum. Yeni evlendik eşi yanında değil. Ailesi ayrı değişik. Ama eşim parayı çok seviyor. Sürekli parayı dinlendiriyor. Sürekli kredi ödemeleri var. Biz 6-7 senedir beraberiz. Bu ilişkinin başından beri hep destek çıkmaya çalıştım. Ama bende artık kendimi kötü hissetmeye başladım. Allah var eşim ne aldım ne ettiğime karışmaz ya da o bana hediyeler alır gelir. Bende para görünce onla paylaşmadığım için sıkıntılar yaşatıyor. Ağır sözleri ağır lafları fiziksel şiddetten daha ağır geliyor. Çok sinirli kinli bir eşim var.. bana lütfen objektif bir şekilde yardımcı olmaya çalışırsanız çok sevinirim. Psikolojik anlamda çok yoruldum. Türkiye’ye ilk döndüğüm an eğer boşanmazsak tabiki aile terapisine gitmek. Bir yanım boşan diyor bu kadar ağır kelimeleri üzüntüleri hak edecek bir şey yapmadım. Beraber karar aldık ve burda mücadele ediyorum keyif için gelmedim. Sanki burda dünyaları kazanıyorum. Markette çalışıyorum ve bir fırında garsonluk yapıyorum.. hep ben hatalıyım hep ben düşüncesiz ve kötü olanım.. ne neşem kaldı ne yaşayacak için bir hevesim çok yıprandım. Kimse sırtımı yaslayamadım. Ailem arkamdan vurdu ve eşimde sürekli boşanmakla ve beni engelleyip bana asla yazma diyip çekip gitmesi mi. Çok yoruldum. Artık Rabbime sığındım. Allah yardımcım olsun. Canıma kıymaya korkmazsam yapardım ama Allah korkusu var içimde. Tüm insanlardan nefret eder oldum. Herkes çığrından çıkmış..
Turk erkegin geneli boyle

Siz İsviçre vatandaşımınsınız Eğer öyleyse kalın orda gelmeyin Yada İsviçre vatandaşı değilseniz bir şekilde ne yapın edin vatandaşlık almaya bakın yine kalın orada. Anlattığınız kadarıyla siz eşinizi paraya doyuramazsınız Zamanla dahada fazlasını isteyecektir sizden. O zaman ne yapacaksınız üç işte birden mi çalışacaksınız. Sizi sömürmesi yetmemiş birde gözünü ailenizin parasına dikmiş. Ohh ne güzel dünya siz bütün sülale toplanın eşinize gelecek hazırlayın bari. Adam resmen onu istiyor.

Zaten bana diyor ne bu kadar dert ettin neyse avukatın istediği bir şekilde bir şeylerimi satar öderiz dert etme diyor. Ama ben ona evin tadilatı olacak diye ona mesajla teklif etmediğim için al kocacığım sonra ödersin diye demediğim için kavga ettik. Ama ben ona defalarca söyledim dokunmuyorum paraya her an avukat ister diye.. iş yerleri ayrı dert çok az para verirler beklentiler çok yüksek. Benimde psikolojim çok bozuldu bu süreçte ama sürekli ayrılık ile sınanıyorum.
İyide avukatın ne kadar isteyecegi de bellidir. Belli değilse de sormanız gerekiyor?

Yaptığınızı erkek yapsa ve euro kazanıyorken eşine hiç para göndermese bence buradaki yorumlar ve tepkiler farklı olurdu. Ben sizin de belli bir seviye göndermek istemediginizi düşünüyorum. İki işte calisiyormussunuz, 300 euro sizin için çok kazanmasaniz da o kadar da yüksek bir miktar olmamalı diye düşünüyorum. Cidden avukat parasına bu kadar takıyorsanız ücretini öğrenmelisiniz, adam kafasına göre ne dese kabul mu edeceksiniz yani?

Düzgün karı değilsin. Karı dediğin eşine karşı çıkmaz çemkirmez. Beğenmiyorsan s*ktir git. Bu tarz şeyler. Hep aileme karşı anneme babama bi kinli. Hep tartışmalarda onları katıyor. Sürekli onlardan ekonomik destek alsak ne kadar iyi olur diye bahsediyor. Ama bizim kapımız ayrı kaç yaşındayız evlendik ben kimseden ne onun ailesinden ne bizim aileden para istiyorum.
rezalet 5 para etmez bir adam boşanın

Adam sizi zerre sevmiyor saygısıda yok yatırımlık evlilik yapmış resmen para için.
Boşansanızda beş kuruş yedirmez bu adam size haberiniz olsun.
Hemen ev almalar sizin altınlarla evi üzerine yapıp birde taksitlerini size ödetiyor.
Üstüne birde hakaret edip sizi boşanma ile tehdit ediyor valla bu kadarına pes diyorum.
Umarım çok geç olmadan gözünüz açılır sakın çocuk falan yapmayı düşünmeyin bu adamdan.

Merhabalar,

Kusura bakma ama seninki artık iyi niyet değil kendini kullandırma. Böyle eşmi olur?

Eşin seni boşanmakla tehdit ettiği an boşanmamakla en büyük hatayı yapmışsın.

Ayrıca ailen hiçmi birşey demedi?
Eşim aileme böyle birşey dese kendini direk kapıda bulur.

Böyle biriyle asla çocuk yapma ve bir an önce kurtul.

Sakın dönme. Türkiye’den bir avukat bul aç davanı boşa gitsin. Kendin gül gibi yaşarsın. Terbiyesiz adam da “düzgün karı” bulsun kendine. Sinirlendim sabah sabah.

Bu kadar lafı yeyip ısrarla bu evliliği sürdürmeye ,adama para yetiştirmeye devam ederseniz işin sonunda elinizde hiç bir şey kalmayacak ömür ,emek ,sevgi hiç olup gidecek.Ben karşımda celladina köle bir kadın görüyorum.Zaten aklı başında olsaniz şu lafları edemez ,ananıza babanıza asalak gibi yapışmayı teklif bile edemezdi.Bu adamlar sizin gibi alık kadınları avlıyor ,dişine göre bulduğunu yakalıyor ,Sizin gibilerde aşk ,sevgi halüsilasyonuyla kendinizi kandırıp duruyorsunuz yazık.......

Bu kan emici sülüğü nerden aldiysan oraya teslim et. Kari ne? Kari dedigin esine karsi cikmaz ne? Nerden buluyosunuz bu tipleri? Allam yareppim gene sinir geldi bana

Bu erkeklere ne oldu yahu?! Elini kadının cebine sokturmayan, hesap ödetmeyen, senin çalıştığın sana kalsın diyen erkekler vardı eskiden. Şimdi hepsi kadının maaşına bakıyor şaka gibi! Giremeyeceği yükün, borcun altına girmeseymiş.
Adam tamamen falso. Eş ailesine kafar gidip çocuk gibi sizi şikayet etmek nedir ya?!
Aklınız varsa kalın orada, bu adamı da boşayın. Dağ ayısına denk gelmişsiniz çünkü.

Cidden bu lafları işitip devam etmeye mi çalışıyorsun. Kur orada düzenini dönme. Avukatına söyle işlerin arasında boşanmayı da halletsin.

Dün kadından maddi olarak beklentisi olan adamlarla hayat kurtulamayacağın yönünde yorum yaptım diye bana saldıranlar oldu. Alım işte bu adamlarla nasıl mutlu olunur, nasıl devam edilir? Ben bilmiyorum gerçekten.

Konu sahibi altınlarını satıp ev almışsın,kredi çekmişsiniz. Durmadan para yediriyorsunuz.adam sayenizde ev bark sahibi oldu. birde üstüne size hakaret ediyor. Sizce durup biraz ben ne yapıyorum diye sorgulama zamanınız gelmedi mi?

X