Eşimle sürekli tartışıyoruz ( para )

Adam sizi bildiğiniz banka yerine koymuş. Altın ver, araba sat, ev al, kredi öde, çalıştın para gönder, gönderemezsen vay karı dediğin kocasına karşı gelemez.
Bir arkadaş yazmıştı sonuna kadar katılıyorum bu kadar geleneksel bir yapısı varsa erkek dediğin de karısını çalıştırıp parasını yemez.
İsviçre gibi bir ülkede çalışıyorsunuz, bu ha diyince yapılabilecek bir şey değil vize almaya kalkasanız vermiyorlar. Burada kaç kişi gidip aylarca çalışabiliriz orada? Demek ki imkanınız var, vatandaşsanız dönmeyin derim değilseniz de dönmeyin bir yolu bulunur.
Açın boşanma davasını, ben karı olamadım kocama karşı geliyorum diyin.
Çoluk çocuk yokken her şey daha kolay

Boşanma davası açın dişli bir avukat bulun kaptırdığınız herşeyi söke söke alın. Yazdığı mesajlar filan varsa hakaret içerikli onları öne sürün psikolojik olarak yıpratıldığınız, maddi manevi zarara uğradığınız ailenize rezil edildiğiniz için tazminat da isteyin. Davayı görünce bir ayağınıza kapanmadığı kalır ama yine yüz vermeyin ciğerini sökün. Hak etmiş. Karı dediğin kadın dediğin gibi cümleler kurana kadar kendine baksın koca dediğin karısını gurbete bir başına gönderip bir de kendine koca diyebilir miymiş? Ondan olsa olsa kan emici olur. Vampir sıfatını kendisine uygun buldum para emici vampir.

Boşanma davası açın dişli bir avukat bulun kaptırdığınız herşeyi söke söke alın. Yazdığı mesajlar filan varsa hakaret içerikli onları öne sürün psikolojik olarak yıpratıldığınız, maddi manevi zarara uğradığınız ailenize rezil edildiğiniz için tazminat da isteyin. Davayı görünce bir ayağınıza kapanmadığı kalır ama yine yüz vermeyin ciğerini sökün. Hak etmiş. Karı dediğin kadın dediğin gibi cümleler kurana kadar kendine baksın koca dediğin karısını gurbete bir başına gönderip bir de kendine koca diyebilir miymiş? Ondan olsa olsa kan emici olur. Vampir sıfatını kendisine uygun buldum para emici vampir.
Bazi insanlarin harbiden kani bozuk. Bu tabirin uzerine cuk oturdugu insanlar var. Konu sahibinin kocasi bunlardan biri.

Düzgün karı değilsin. Karı dediğin eşine karşı çıkmaz çemkirmez. Beğenmiyorsan s*ktir git. Bu tarz şeyler. Hep aileme karşı anneme babama bi kinli. Hep tartışmalarda onları katıyor. Sürekli onlardan ekonomik destek alsak ne kadar iyi olur diye bahsediyor. Ama bizim kapımız ayrı kaç yaşındayız evlendik ben kimseden ne onun ailesinden ne bizim aileden para istiyorum.
Ben anlamadım orda neden markette çalışıyorsun madem eşin var Türkiye’de
Vatandaşlık vs için mi bekliyorsun
O zaman bunları konuşmuş olmanız gerekiyordu
Ya dönün ya da boşanın çok saçma

Bazi insanlarin harbiden kani bozuk. Bu tabirin uzerine cuk oturdugu insanlar var. Konu sahibinin kocasi bunlardan biri.
Katılıyorum. Gelip ondan sonra gül gibi kızların hayatını hiç ediyorlar (küfür etmemek için kendimi zor tuttum). Hanımı gitmiş gurbete kendinden kısıp adama yolluyor adam doymuyor fazlasının derdinde. Kızın zaten takısı vs neyi varsa almış elinden maaşa da göz koymuş eee ailesini niye katıyorsun bir başına adam nereden çıkıyor bu kadar borç?

Aha yazıyorum şuraya sen yoktun boşluğa düştüm der yarın öbür gün bu kızın paralarını da başkaları ile yemiştir ortaya dökülür.

Nereden buluyor böyle kanı bozuklar gül gibi kızları anlamıyorum. Allah kahretsin.

Düzgün karı değilsin. Karı dediğin eşine karşı çıkmaz çemkirmez. Beğenmiyorsan s*ktir git. Bu tarz şeyler. Hep aileme karşı anneme babama bi kinli. Hep tartışmalarda onları katıyor. Sürekli onlardan ekonomik destek alsak ne kadar iyi olur diye bahsediyor. Ama bizim kapımız ayrı kaç yaşındayız evlendik ben kimseden ne onun ailesinden ne bizim aileden para istiyorum.
Siz herşey bu kadar ortadayken sürdürmeye ve köle kalmaya niyetlisiniz anladığım kadarıyla. Zeki, aklı başında, hayatta çok şey başarmış kadınların böyle adamlar karşısında akılları uçmuş gibi davranmalarını anlayamıyorum. Kızım var şaşırmak da istemiyorum ama gerçekten anlayamıyorum

İsviçre'de çalışabilmeniz için oturma izni lazım, demek ki oturumunuz var veya vatandaşsınız.
Ya oturum izni alabilmek için ya da böyle euro frank geliri olanları sömürmek için evleniyor evlenen.
bizim çevredekiler daha vizyon sahibi. 😂 İsviçreliler ile evleniyorlar. Avrupa’nın en medeni, refah düzeyi yüksek ülkesiymiş.
Eski eşim İsviçreli bir kızla evlendi. Kendi şirketinde beraber çalışıyorlar. Çok yakın arkadaşımız yine İsviçreli ile evlendi. Kadın 8 bin frank kazanıyormuş. Ora için iyi bir rakammış. 2 çocukları oldu. Adam evde çocuk bakıyor. Eski sevgilim İsviçre’de yaşayan bir Taylandlı ile evlenmiş. O biraz maymun iştahlıydı. Kaç ay sürer Allah bilir.
Ama herkeste bir kapağı İsviçre’ye atma hevesi var.

bütün görüş bildiren arkadaslarıma katılıyorum zorlandıgın bır süreçte senı daha da çok zorlayan bir insanı ne derece hayatında tutabilirsin-ki sana faydadan çok zarar verıyor şu durumda. kaldı ki kazandığın parayı dilediğin gibi harcamakta özgürsün aşıraya kaçıp bütçenizi zorlamadığı sürece hesap kitap tutup size baskı kurması hiç ama hiç hoş değil. uzakta kaldığı için panık yapıyor bocalıyor desem ailenize gidip tehtidlerine devam ettirmesini de saçma buldum. bence de siz dava açarak ona en büyün dersi verin. umarım sizin için her şey güzel olur

bizim çevredekiler daha vizyon sahibi. 😂 İsviçreliler ile evleniyorlar. Avrupa’nın en medeni, refah düzeyi yüksek ülkesiymiş.
Eski eşim İsviçreli bir kızla evlendi. Kendi şirketinde beraber çalışıyorlar. Çok yakın arkadaşımız yine İsviçreli ile evlendi. Kadın 8 bin frank kazanıyormuş. Ora için iyi bir rakammış. 2 çocukları oldu. Adam evde çocuk bakıyor. Eski sevgilim İsviçre’de yaşayan bir Taylandlı ile evlenmiş. O biraz maymun iştahlıydı. Kaç ay sürer Allah bilir.
Ama herkeste bir kapağı İsviçre’ye atma hevesi var.
Ben 12 sene yaşadım orada. Dediğiniz gibi medeni refah seviyesi yüksek ve pahalıdır ama maaşlar da yüksektir. 8 bin, kira vermiyorlarsa fena sayılmaz çünkü alım gücü yüksek. Ama sosyalliği ve gezmeyi sevenlere yetmez çünkü kira gıda ulaşım pahalıdır.
Konu sahibi gibi Türkiye'den asalak bulup evlenen çok gördüm. Bunun erkek versiyonu da anasına ailesine hizmetçi olarak gelin getirir. Bu hayattaki tek amaçları ayakta duramayacak hale gelene kadar çalışıp, kazançlarını da son kuruşuna kadar Türkiye'ye göndermektir. Türkiye'den koca bulabilmek için de dört dönerler. Maaşı altını arabası yetmemiş kadının garsonluktan aldığı üç kuruşu da istiyor, yetmiyor bir ton da hakaret küfür ediyor. Konu sahibi zaten kendini suçluyor ben yanında değilim diye mi yapıyor diyor. Haberi yok yanında olsa dayağı yiyecek adamdan.

X