Eşimle tartıstık

Kafanızdan 50 tane düşünce geçiyor gitmek istemediğiniz için ama eşinizin hiçbirinden haberi yok. Sorun da bu. Eşiniz sadece beş dk uğrayalım dedim demediği kalmadı diye düşünüyor. Konu zaten g.t kaldırmaya nasıl geldi yani hiç anlayamadım. İki evli insan değil de ergen kavgası gibi. Biliyorsun ki arkadaşımın düğününe bile hazır değilken ve aile bana başsağlığı dilemediği için sitemliyken bir şey yokmuş gibi davranamam, sen gidip versen ben hiç gelmesem nasıl olur? Bu tip bir şey deseniz eşiniz ne derdi ki acaba? Keşke biz tek kelime etsek ve herkes beynimizi görse ama bu imkansız. O yüzden tamamen konuşmamız gerekiyor diye düşünüyorum.
Susturdugu kısmını atlamışsonız sanırım

Konu sahibinin haklı buldum. Eşiniz baştan babasına eşim bu süreçte kalabalığa girmek istemiyor, siz verin zarfi diyebilirdi. Konu sahibi sevdigi insanların düğününe bile gitmezken sevmediği insanların düğününe zarf vermek için bile olsa niye gitsin? Eşi anlayışlı olsun. Giderken sen arabada bekle. Zarflarını 2 dakika verip çıkayım diyebilirdi. Yaş sürecinde olan hanımını sırf kendi babası istiyor diye sıkıştırmak ne demek? Hem bu süreçte öfke probleminiz de olabilir. Çok doğal.
Şuan mesela aldı arabayı gitti

Muthis bir iletisimsizlik var. Herkes hakli, herkes haksiz. Bambaska bir diyalogla konu 2 dakikada konu olmaktan cikacakken her sey mahvolmus. Bence dogru iletisim kurmayi deneyin esinizle.

Cok tuhaf cidden.
İkinizin de gönlünü yapacak çözümler uretebilirdiniz kolaylikla. Arkadaşlar yazmis.
Ama ikiniz de sanki özellikle kavga etmeye bahane arıyormuş ve bulmuşsunuz gibi davranmışsiniz.

Ah siz yeni gelinler .. bu kadar nazlı bu kadar alıngan olmayın herşeye hayır demeyi de bırakın zarf bırakıp 10 dkka oturmak bu kadar mı zor adam baştan sona haklı kimse dansöz gibi kiviralim demedi sonuçta
Ben eşime hiç bi zaman yaptırım uygulamadım gönlü mü istemiyor sen dinlen hayatım gelmek zprunda değilsin dedim. Üstelik benim gecerli bi sebebim varken bunun yeni gelin nazı oldugunu düşünüyosanız cidden vicdanınızı sorgulayın derim. Siz yakınızı kaybettikten sonra sosyallesecek gücü kendinizde buluyorsunuz diye herkesten bunu beklemeniz çok bencilce.

Arkadaşlar bir derdim var. Bugun için eşimle plan yapmıştık. Bugunu bahçeye gidip orda vakit geçirerek değerlendircektik. Eşim babasıyla görüşmüş bi düğün varmış giderken ona ugrayıp zarf vermemizi söylemiş. Geldi bana gecerken düğüne ugrayıp zarfı vercegimizi söyledi. 46 gün önce dedemi kaybettim babam olmadıgı için babamın yerindeydi. İki gün önce ve bi arkadasımın oglunun sünnet düğünü vardı gitmek isterdim ama acım hala taze oldugu için gidemeyeceğimi söyledim ve eşim bu durumu biliyo. Ben gidemem dedim ısrarla verir çıkarız felan dedi. Üstelik eşimin akrabalarından çogu kişi başsaglıgı için beni aramadı bile. Haliyle gitmek istemedim. Bak arkadaşımın düğününe bile gitmedim diye izah etcegim sırada tamam sus diye diye susturdu. Sonra babasına kesin bişey demesiğini işim biterse gidebiliriz diye söylediğini söyleyip uyudu. Ama bu sürecte çok fevri ve agrasifti. Ben sesimi yükselttiğimde suratı adılır ven özür dileyip gönlünü alırım eşim bu konuda çogu zaman zorlanıyo. Sonra o uyurken yanından kalkıp yatak odasına gittim. Geldi bahçeye ne zaman giycez dedi tavırlıydı. Bilmiyorum dedim. Sigara içip geldi. Bahceye gitmiyoruz ben başka işlerimi halletcem dedi. Çok öfkelendim ama sessiz kaldım. Sonra arabayla işin ne zaman biter ona göre plan yapıcam dedim. Öyle deyince sucunu bilmediğini ve delirmek üzere oldugunu söyleyip fevri tavirlar sergiledi. Benimde artık sesim yukseldi. Gönül almayı bilmediğini kendisine yapıldıgında gönlü alınana kadar yüzünün gülmediğini söyledim. Geri adım atmak yerine dahada yukseldi bende yükseldim ama o kırıcı seyler söyledi aglamaya başladım. Bu sefer özür dilemeye basladı ama hala özur dilerken bile beni sucluyodu. Ve böyle davrandıgım için daha sonra hatamı anlayıp özür dileyeceğimi söyledi. Bende g*tunü çok kaldırmışım haklıykende özür dileyeveğimi düşünme dedim arabayı alıp dısarı çıktım aglayıp aglayıp eve geldim. O kapının önünde bisikletle felan ugrasıyo bende evdeyim. Yorumlarını bekliyorum lütfen alaycı tavırlar sergilemeden kusurum varsa söylerseniz çok sevinirim
Bence gitmemek istememek hakkınız bunu belirtmişsiniz hem başka plan varken niye tamam demiş eşiniz, ya da kendi beş dakikaya uğrayıp verebilirdi hani babasıgili de kırmamak adına. Tam o anı görmediğim için bilemiyorum ama tek hatanız belki sabrınız kalmadığı için yanlış bir üslup kullanmış olabilirsiniz diye düşünüyorum ama onun dışında dediğim gibi çözümü çok basit olan bir olay, azıcık mantık ve anlayış çözerdi, keşke birbirinizin kalbini kırmasaydınız. 😔

Cok tuhaf cidden.
İkinizin de gönlünü yapacak çözümler uretebilirdiniz kolaylikla. Arkadaşlar yazmis.
Ama ikiniz de sanki özellikle kavga etmeye bahane arıyormuş ve bulmuşsunuz gibi davranmışsiniz.
İnanırmısıbız ben de öyle düşünüyorum. Çünkü eşim tartıştıktan sonra halletmesi gereken tum işlerini haşletti bahane miydi acaba

Bence gitmemek istememek hakkınız bunu belirtmişsiniz hem başka plan varken niye tamam demiş eşiniz, ya da kendi beş dakikaya uğrayıp verebilirdi hani babasıgili de kırmamak adına. Tam o anı görmediğim için bilemiyorum ama tek hatanız belki sabrınız kalmadığı için yanlış bir üslup kullanmış olabilirsiniz diye düşünüyorum ama onun dışında dediğim gibi çözümü çok basit olan bir olay, azıcık mantık ve anlayış çözerdi, keşke birbirinizin kalbini kırmasaydınız. 😔
Keske

İnanırmısıbız ben de öyle düşünüyorum. Çünkü eşim tartıştıktan sonra halletmesi gereken tum işlerini haşletti bahane miydi acaba

İyi de o işlerin hepsini kavgasız da halledebilirdi.
Siz de hiç ılımlı yanasmamissiniz yani karşılıklı bir sacmalama var

X