Eşinde Azosperm Olupta Tüp Bebekle Hamile Kalanlar Bi Bakım Lütfen...

sagol canim mehay arkadasa özel mesaj yolladim dedigin gibi.
Bilgi için tesekkür ederim.

Merhaba butterfly's. Dün aksam yazdim mehay'a hemen cevap verdi. Fakat esi azospermi degilmis bilinmeyen infertiliteymis. Artik beklicez 2 ay sonra ürologda randevumuz var belki o zaman dahada aydinlasir durumumuz. Neden azospermi oldugunu henüz bilmiyoruz.

yolculuğunuzun ne kadar süreceğini ancak rabbim bilir.kendini böyle şartlandırma.dedim ya 2 yıldır bu sitedeyim tedavi sürecin ne kadar az stresli olursa o kadar başarı oranı artıyor.
kolay değil tabi çok zorlu bir süreç tüp bebek süreci...Allahım yardım etsin bizlere...
fransada mehay diye bir arkadaş vardı şimdi gebe.onunla irtibat kurmaya çalış...o da bayağı uğraştı ama emeklerinin karşılığını verdi rabbim çok şükür

canim benim esim azospermi degildi yanlis hatirliyorsun heralde..bizimki bilinmeyen inferliteydi ve tup bebekle oldu...

kızlar ya bi sorum olacak eşinizde sorun olup olmadığını nerden anladınız bizde sadece spermiyogram yapıldı sonuç iyi çıktı başka test yapılmadı morfoloji falan diye

kızlar ya bi sorum olacak eşinizde sorun olup olmadığını nerden anladınız bizde sadece spermiyogram yapıldı sonuç iyi çıktı başka test yapılmadı morfoloji falan diye

canim o testin icinde zaten hepsi...spermlerin kac ciktigina ve ileri hareket durumuna bagli sorun olup olmadigi birde yapilarinin bozuk olmamasi lazim tabi..cift basli sperm gibi..

canim benim esim azospermi degildi yanlis hatirliyorsun heralde..bizimki bilinmeyen inferliteydi ve tup bebekle oldu...

maşallah bebişine mehaycım.yarılaşmışsınız gebeliği.Allah tamamına erdirsin...:nazar:

tatlım ben eşinde azospermi olmadığını biliyorum.fransada tüp bebek konusunda yardımcı olabileceğini söylemeye çalıştım ama kendimi anlatamamışım galiba....kaydirigubbakcemile3

maşallah bebişine mehaycım.yarılaşmışsınız gebeliği.Allah tamamına erdirsin...:nazar:

tatlım ben eşinde azospermi olmadığını biliyorum.fransada tüp bebek konusunda yardımcı olabileceğini söylemeye çalıştım ama kendimi anlatamamışım galiba....kaydirigubbakcemile3

kaydirigubbakcemile3 heee o bana butterfly's senin esindede azospermi var dedide bende yanlis hatirliyor dedim o yanlis anlamis o zaman...

merhaba herkese.
ben yanlis anlamisimdir. Topik basligi azospermiyle ilgili olunca öyle zanettim ama yanilmisim.

Mehay sen fransada yaptirmisin tüp bebek. Nasil geçti ? Uzun sürdü mü ? Kaç ayini aldi ?
Hangi testler yaptiniz ?
Bana bilgi verirsen çok sevinirim. Temmuz sonunda ürologda randevumuz var. Gitmeden önce bilgi edinmek istiyorum

kıslar benimde eşim azosperm ..13 yaşında testisleri indirilmiş.. gecen sene mikrotesede çok sayıda sperm bulundu 3.gün 1.kalite embriyo kondu (2 tanesi 8 hücreli , 1 tanesi 9 hücrlei) ama gebelik oluşmadı.. çokta dikkat etmiştim.. merak ettiğim azopsermli eşi olupta tüp bbebekle hamile kalanlar vardır illaki(Umuyorum) KACINCI gün transfer edildi ve kaliteleri hücre sayıları nasıldı ?
Allah en kısa zamanda bizede nasip etsin.. Çok korkuyorum azospermliler gebelik elde edemiyormu yoksa hiç kimse yazmıyormu ben çok az kişiyi gördüm bu forumda..

merhaba gülencim,
seninle daha öncede konuşmuştuk. benim eşimde azolu ama şu anda 5 aylık bir oğlum var. neden bu kadar ümitsizsin. bence hiç üzülme, 2.denemede inşallah hayırlı haberlerini duyacağız. ya sperm bulunamasaydı. bence stres yapma bu döneminde. uzun protokol mü uyguluyorlar sana? bana kısa uygulamışlardı.

slm tabiki var umudunu kaybetme bende aynı durumdayım daha tedaviye başlamadık araştırıyorum .öğrendiklerimi senle paylaşırım

arkadaşlar ben hamileyim allahın izniyle geröekten çok zorlu yollardan gectik ama sonunda inşallah oğlumuzuda kucağımıza alamyı nasp eder yüce allahım

Arkadaşlar merhaba
ben 8 yıllık evliyim
eşim 1 tese 1 mikro tese oldu hiç sperm bulunamadı
testisler normal
hormonlar normal genetik değil herşey normal sperm yok hemde hiç yok
eşi azo olupta bebeği olanlar lütfen yazın bizlere umut olun
bizlere ışık olun
olumlu şeyler duymaya çok ihtiyacım var yüreğim çok acıyor
ve ben neyapacağım bilmiyorum
ben eşi azospermi olanlar gelin burada dertleşelim topiğinde oluyorum genelde
orda benimgibi onlarca arkadaş var
lütfen azo anneleri
sizin geçtiğiniz yollardan biz geçemiyoruz
bizleride unutmayın lütfen
neler yaptını hangi dr gittiniz azo sebebiniz neydi bunları yazın ve bizlere ışık olun lütfen....:KK43:((((

konuyu açan ve yorum yapan herkes hamile kalmış çok sevindim.. bizde daha ögreneli 4 gün oldu eşim azospermi malesef.. bunuda veren rabbim inş sonunda bebekle mükafatlandırır bizi..
korkuyorum ya hiç çıkmassa sperm diye..
denizbulut cnm inş bulunur sonucta 1 sperm bize yeter ..
herşeyinizn normal olup spermin olmamasına üzüldüm.. biz şuanda daha testleri yaptırıyoruz kromozom testini 1 ay sonra alcaz onun haricinde hepsi normal kromozomda normal olursa %50-60 şansımız var ama kromozom sonucu kötü çıkarsa %30 bile şans yokk..
inş sperm bulunurrr
sperm bulunsun 5-10 kez tüp bebek yaptırmaya razıyım yeterki bulunsun:KK43:

Arkadaşlar merhaba
ben 8 yıllık evliyim
eşim 1 tese 1 mikro tese oldu hiç sperm bulunamadı
testisler normal
hormonlar normal genetik değil herşey normal sperm yok hemde hiç yok
eşi azo olupta bebeği olanlar lütfen yazın bizlere umut olun
bizlere ışık olun
olumlu şeyler duymaya çok ihtiyacım var yüreğim çok acıyor
ve ben neyapacağım bilmiyorum
ben eşi azospermi olanlar gelin burada dertleşelim topiğinde oluyorum genelde
orda benimgibi onlarca arkadaş var
lütfen azo anneleri
sizin geçtiğiniz yollardan biz geçemiyoruz
bizleride unutmayın lütfen
neler yaptını hangi dr gittiniz azo sebebiniz neydi bunları yazın ve bizlere ışık olun lütfen....:KK43:((((
canım benim eşimde azo spermi mikro tese ameliyatı oldu cok şükür şperm bulundu ikisi donduruldu benim tedavi asamam basladı. 19 yumurta toplandı 2si döllendi biri sağlıklı gelişti ve transfer edildi suan hamileyim cok şükür darısı sizlere eşin bol bol keciboynuzu yesin doktorumuz bize öyle söylemişti inş iyi olur herşey yolunda gider. allahım kimsenin emeklerini bosa cıkarmasın inş

merhaba kızlar bi tup bebek basarısız denememizin ardından ankara kaan aydosta tedavi gormeye basladık ilk denemenin sonucunda olumsuz oldugunda dunya basıma yıkıldı birdaha asla anne olamıyacagım dedim hem maddi hem manevi olarak çöktük ama vazgecmemem gerekiyordu aynı seyleri yasamaktan o operasyyonlardan hala okadar cok korkuyorumkki ama baska caremiz yok cıldırmak uzereyim.

merhaba kızlar bi tup bebek basarısız denememizin ardından ankara kaan aydosta tedavi gormeye basladık ilk denemenin sonucunda olumsuz oldugunda dunya basıma yıkıldı birdaha asla anne olamıyacagım dedim hem maddi hem manevi olarak çöktük ama vazgecmemem gerekiyordu aynı seyleri yasamaktan o operasyyonlardan hala okadar cok korkuyorumkki ama baska caremiz yok cıldırmak uzereyim.

merhaba canım öncelikle geçmiş olsun seni çok iyi anlıyorum benim eşimde azospermdi yani öyle teşhis kondu. biçok doktorla görüştük bi yerde tüp bebek denedik ama negatif oldu. En son Bahçecide tedaviye başladık ve çok şükür tedavimiz sonuç verdi şuanda 3 aylık hamileyim. Allahım bahçeci doktorundan ve ekibinden razı olsun. sende daha fazla üzme kendini ve tedaviye kaldığın yerden devam et. İstanbula gelin burdaki merkezlerle görüşün böyle bi imkanınız yokmu

X