Eşinden şiddet gören tanidik

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Belki değil belki polise ihbar edilmeli neyse ters teper diye vazgectim

Bütün aile biliyor ve sessiz kalıyorsa o noktada durup düşünün neden herkes sessiz?
Kadını korkutmuşlar mı yoksa halinden memnun mu? Gerçi şiddet gören birinin halinden memnun olduğunu sanmıyorum ama yine de siz uzak durun

Kapıdan girer girmez dayak yediğini evde buna şahit asıl yakın olanlar söyledi. Annesini bile kapidan içeri almadı okumadınız sanırım benim sahit olduğum icerdekiler kadar ayrıntılı değil apartmanda sadece abim yengemin ve benim oturduğunumuzu nerden cikarttiniz , ben içerde değildim sahit olurken annesiyle disardaydim annesini bile almadı yani karisma diye engelledi ben cevredekilerde bu kavganın yeni olmadigini ogrendim
Ben apartmanda sadece siz üçünüzün oturduğunu iddia etmedim ki. Bence iki sn önce yazdığını unutmuşsun. Birkaç mesaj önce yakın çevre derken aynı apartmanı kast etmiyorum yazdın. Ben de aynı apartmanda değilse bu kadar ayrıntı nasıl biliyosun dedim.

E hani dedikodusunu çevrede yapmıyodun? Dedikoduyla öğrenmişsin işte olayı. Amacının da kadına yardım etmek olduğuna kesinlikle inanmıyorum. sana olayı yetiştiren kişilerle yaptığın dedikodular tatmin etmemiş burda da oturup beraber gömelim diye açmışsın konuyu

Şöyle diyeyim Sahitim şiddete yeni bu olay sonra çevremden bu şiddeti yeni olmadıgini öğrendim , siz ne yapardınız bu durumda ? Çok yakın cevredense polisi arar miydiniz
Şiddet gören kadın sizden yardım istemedikçe karışmayın çünkü bazı karı-kocalar çok tuhaf oluyorlar, şiddet yaşandığını duyuyor görüyorsunuz müdahil oluyor polis çağırıyorsunuz kadın dönüp polisi kim çağırdı size mi kaldı polis çağırmak diyerek üstüne bir de küfür ediyor öyle kala kalıyorsunuz, başımıza geldi de oradan biliyorum, birbirine öldüresiye giren çiftin kızı korkudan bayılmış, oğulları hıçkıra hıçkıra ağlıyorken ambulans çağırdık polis çağırdık aile içi bıçaklı saldırıya eşim gözünü kırpmadan daldı sözde kadını kurtaracak, kurtardığı kadın üstü açılmamış küfürler etti, birbirlerine salladıkları bıçaklardan kadının elindeki de eşimi teğet geçti.

Kadına yardım etmek için yazsanız onu aşağaayıcı detaylar vermezseniz. Dayak yemesine rağmen özene bezene hediye seçti, adam ona barışma hedşyesi 5 tl lik hediye aldı gibi. Yemeyiz biz bunları. Gidin mahalledeki komşularınızı kandırın böyle.

Onlar benim sinir olduğum şeyler özellikle o kısımları söylemem gerekiyordu ya belki yardim istemiyo diye cunku o elbiseyi kabul etti barıştı
Yardımcı olmak istemesem bayağı ayrıntı verirdim . O hediyeyi seçmeside gereken ayrıntıydi yani öyle olaydan sonra hediye almamasi gerekiyor diye düşünüyorum ama aldigi için baristiklrlarini düşünüyorum , ona yardım olmaya çalışmam tersmi teper yoksa yoksayarsam bu yanlısmi diye soruyom aslinda

Şiddet gören kadın sizden yardım istemedikçe karışmayın çünkü bazı karı-kocalar çok tuhaf oluyorlar, şiddet yaşandığını duyuyor görüyorsunuz müdahil oluyor polis çağırıyorsunuz kadın dönüp polisi kim çağırdı size mi kaldı polis çağırmak diyerek üstüne bir de küfür ediyor öyle kala kalıyorsunuz, başımıza geldi de oradan biliyorum, birbirine öldüresiye giren çiftin kızı korkudan bayılmış, oğulları hıçkıra hıçkıra ağlıyorken ambulans çağırdık polis çağırdık aile içi bıçaklı saldırıya eşim gözünü kırpmadan daldı sözde kadını kurtaracak, kurtardığı kadın üstü açılmamış küfürler etti, birbirlerine salladıkları bıçaklardan kadının elindeki de eşimi teğet geçti.

Çok teşekkür ederim abla , benim korktuğum bu yardımcı olursam ters tepermi diye açtım konuyu ayrıntılar da buyuzen barismissa sormak yanlış mı diye belki konuşmak istemiyor

Çok teşekkür ederim abla , benim korktuğum bu yardımcı olursam ters tepermi diye açtım konuyu ayrıntılar da buyuzen barismissa sormak yanlış mı diye belki konuşmak istemiyor
Size bir şey anlatmıyorsa sormayın, anlatmayan bir insana şiddetle ilgili sorular sormak meraklı olduğunuz hissini uyandırır, dayak yediğini söylemek isteyen insan söyler zaten, şiddetten kurtulmak isteyen de kocası takıntılı bir psikopat değilse, kimse sahip çakmasa dahi kadın sığınma evine gider yine bir şekilde kurtarır kendisini, şiddet gören bazı hemcinslerimiz gerçekten çaresiz durumda ama bazıları da var ki dayak da yese koca benim kocam size ne oluyor diyor, ben 1 olaya değil çevremde birkaç olaya şahit oldum 2-3 tanesi komşumuzdu, ister istemez kavgaları duyuyorduk çünkü sokağa fırlıyorlardı, mesela bir tanesine çoluk çocuk yok ev senin maaş senin niye bu adamı çekiyorsun demeye kalktım kocam yakışıklı, kadınların gözü var evliliğimizi çekemiyorlar, bizi boşaltmaya çalışıyorlar dedi laflarımı söylemeden yuttum zira böyle bir kadına boşan denmez, dayak yerken kurtarmaya çalışılmaz.

Bu bahsettiğin kişiler yengen ve abin mi? Altlı üstlü oturduğunuzu hatırlıyorum. Bu kadar ayrıntıyı başka türlü bilemezsin çünkü. bir de şahit oldum şiddete demişsin. Dibinde oturan insanlar değilse nasıl şahit olucaksın? Zaten konuyu anlatış biçiminden de dayak atan adamdan ziyade hiçbir şey olmamış gibi davranan kadına öfkeli gibisin.
Kapıdan girer girmez dayak yediğini evde buna şahit asıl yakın olanlar söyledi. Annesini bile kapidan içeri almadı okumadınız sanırım benim sahit olduğum icerdekiler kadar ayrıntılı değil apartmanda sadece abim yengemin ve benim oturduğunumuzu nerden cikarttiniz , ben içerde değildim sahit olurken annesiyle disardaydim annesini bile almadı yani karisma diye engelledi ben cevredekilerde bu kavganın yeni olmadigini ogrendim

Ben apartmanda sadece siz üçünüzün oturduğunu iddia etmedim ki. Bence iki sn önce yazdığını unutmuşsun. Birkaç mesaj önce yakın çevre derken aynı apartmanı kast etmiyorum yazdın. Ben de aynı apartmanda değilse bu kadar ayrıntı nasıl biliyosun dedim.

E hani dedikodusunu çevrede yapmıyodun? Dedikoduyla öğrenmişsin işte olayı. Amacının da kadına yardım etmek olduğuna kesinlikle inanmıyorum. sana olayı yetiştiren kişilerle yaptığın dedikodular tatmin etmemiş burda da oturup beraber gömelim diye açmışsın konuyu

"Bu bahsettiğin kişiler yengen ve abin mi? Altlı üstlü oturduğunuzu hatırlıyorum. Bu kadar ayrıntıyı başka türlü bilemezsin çünkü. bir de şahit oldum şiddete demişsin. Dibinde oturan insanlar değilse nasıl şahit olucaksın? "

Sen açıkca burda onları kast etmişsin aynı apartmanda oturuyoz sırf abimle yengemle altlı ustulu oturuyoz diye onlar dışında munkun değil diye bu kadar ayrınti diye bunu siz kendiniz kast ettiniz ben ne zaman sana aynı apartmandayiz dedim? Siz öyle varsayinca kafandan , bende o apartmanda sadece yengem abim ve benim oturdumuzu nerden cikarttin dedim yani belki bizim disimizdada oturanlar vardır ? Siz bence yazdığınizi kendiniz unutmussunuz kendi kendine gelin güvey olmuşsun varsayinlariniz çok saçma , yakın çevre olarak bildiğiniz şey sadece kendi apartmaninizmi? Yakın çevre olarak apartman olmadığını acikca söyledim halde neye dayanara böyle konusuyosunuz rahatsız misiniz , iftira atıyosun bana bildigin , Kimse sütten çıkmış ak kaşık değil ama bu dedikodusu yapılıp tatmin oluncak konu değil siz böyle birisinizki demekki böyle dusunuyosunuz , o kadar ayrınti niye illa kendi apartmanında mümkün olsun sadece ? İnatla apartman deme sebebiniz ne rahatsiz misiniz
Komiksiniz taktınız apartmana belki ziyaret sırasında denk geldiğiniz?

Size bir şey anlatmıyorsa sormayın, anlatmayan bir insana şiddetle ilgili sorular sormak meraklı olduğunuz hissini uyandırır, dayak yediğini söylemek isteyen insan söyler zaten, şiddetten kurtulmak isteyen de kocası takıntılı bir psikopat değilse, kimse sahip çakmasa dahi kadın sığınma evine gider yine bir şekilde kurtarır kendisini, şiddet gören bazı hemcinslerimiz gerçekten çaresiz durumda ama bazıları da var ki dayak da yese koca benim kocam size ne oluyor diyor, ben 1 olaya değil çevremde birkaç olaya şahit oldum 2-3 tanesi komşumuzdu, ister istemez kavgaları duyuyorduk çünkü sokağa fırlıyorlardı, mesela bir tanesine çoluk çocuk yok ev senin maaş senin niye bu adamı çekiyorsun demeye kalktım kocam yakışıklı, kadınların gözü var evliliğimizi çekemiyorlar, bizi boşaltmaya çalışıyorlar dedi laflarımı söylemeden yuttum zira böyle bir kadına boşan denmez, dayak yerken kurtarmaya çalışılmaz.

Teşekkür ederim abla kaç yaşındasınız bilmiyorum ama buraya bu konuyu açma sebebim bu durum hakkında ne yapacağını bilen insanlara sormakdi zaten ne yapacağını iyi bilen insan daha çok olacağını düşündüm için belki ters tepeni vardır diye belki rahatsız olur iyilik olmaz yani cevremdeki arkadaşlarımin geneli bekar sorulcek şey değil
İçime su sertin gerçekten , ben yardımcı olmayarak kötülük mu ediyom acaba diye merak ediyodum sizin dediğiniz gibi yapicam sormucam kendisi açarsa konuscam elinize saglik

Direk abimle yengem aynı apartmandayiz diye bu kadar ayrıntiyi sadece üst katimdan edinebilcemi tahmin etmek için çok düşündünüz mü? Belki kuzenimi ziyarete gittim de denk geldim burası Türkiye denk gelmek için bu kadar ayritiya aşırı yakın çevre olması şart değil ki

[/QUOTE

Direk abimle yengemle aynı apartmandayiz diye bu kadar ayrıntiyi sadece üst katimdan edinebilcemi tahmin etmek için çok düşündünüz mü? Belki kuzenimi ziyarete gittim de denk geldim burası Türkiye denk gelmek için bu kadar ayritiya aşırı yakın çevre olması şart değil

Bütün aile biliyor ve sessiz kalıyorsa o noktada durup düşünün neden herkes sessiz?
Kadını korkutmuşlar mı yoksa halinden memnun mu? Gerçi şiddet gören birinin halinden memnun olduğunu sanmıyorum ama yine de siz uzak durun

Ben bunu ayırt edemiyorum sıkıntı orda zaten kadın hiçbir şey olmamış gibi davranıyor, kavga sırasında polis arıcam demiş ama aramamis konuşurkende iyidi yani ben uzak durcam burdakilerin dedikleri mantıklı yardım etcem derken bana ters yapcak belki kendi soyleyene kadar beklicem

Rica ederim, yaşım 51 ☺️
Ben konudaki tüm yorumlarınızı ve konu içeriğinizi tam olarak okumadım ama bahsettiğiniz kadın size şiddet gördüğünü anlatmamışsa sormayın, gerçekten ters tepebiliyor mesela o anlatmadığı halde durduk yere sormanız yardım etme niyetiyle dahi olsa, meraklılık ve kusur arama isteği yüzünden kurcaladığınızı da düşündürebilir, bir süre görüştüğüm bir arkadaşımın göz çevresinde morluklar görüyordum ben anlıyordum dayak yediğini ama sorarım olayı deşerim diye daha o halini gördüğüm anda yüzümü duvara çarptım diyordu, duvara çarpma öyle olmaz ama bazısı evliliği kocası sorgulansın istemiyor çünkü dayak da yese, aldatılsa da çile de çekse boşanmak istemiyor, boşanmış kadın olmaktansa dayak yemeyi tercih ediyorlar, çok çok yardım etmek istiyorsanız aman sokak ortasında kadına taciz olayları çoğaldı KADES uygulaması var indirip yüklüyorsun şiddet saldırı vs durumlarda KADES’e basıyorsun polis anında müdahale ediyor uygulamayı ben de indireceğim ne olur ne olmaz deyin, bakın dolaylı yoldan yardım:) ihtiyacı olduğunu düşünüyorsa uygulamayı indirir, eşiyle sıkıntısı olmadığını düşünüyorsa kulak arkası yapar, eh sizin de zorla kimseye yardım etme gibi bir misyonunuz olmadığına göre herkes kendisi bilir dersiniz olur biter.

Merhaba ablalarim size bı şey sormak istiyorum sadece merak ediyorum yazarken uzun yazarım belki kusura bakmayın ben tanıdık demek istiyorum bahsetcem kisile alakalı

, eşinden şiddet gören bı tanıdığım var yeni öğrendim bunu fiziksel şiddet sürekli değilmiş geçen kavganın sebebi şu kadın kocasına söylemeden para harcamış arkadaşıyla 1000 tl gibi para fakat kocasi kredi kartından harcama yapma demiş daha önce kredi kartında işi var sanırım bu arada kadının yanında nakit para bol neyse heralde arkadasinin yanında nakit ödeme yapmak istememiş ödemesini kredi kartıyla yapmış .eve gelince kocası sen bana sormadan kartımı kullanamazsin gibi kadını kapıdan girer girmez dovmus , kredi kartını kullanması gerektini daha önce söylemiş kadına sanırım o kartta isi var adamın neşe adam aç sinirli sigarada içmemiş haliyle bayağı kavga etmişler, adamin annesi kavgaya müdahale etmekde zorlanmış ,annesine karışma diye engel olmuş.
Ben bunu öğrendimde şok oldum ben

Neyse bu kadını sonraki gün denk gelince nasılsın felan dicektim ben sok geçirdim sanki hicbir şey olmamis gibiydi ben nedicemi bilemedim üzgün olsa nasılsın dicem hani ama iyiymiş gibi yaptığı için bunu sorarsam belki rahatsız olur konunun açılmasını istemiyo belki diye bende hicbir şey olmamis gibi davrandim.

Niye böyle yaptini sorduklarında utanır böyle davrandığımda demiş kadin psikologa gidiyo o kadın böyle önermis sanırım emin değilim

Bu arada kavga sırasında surekli polis cagircam darp raporu alıp şikayet etcem demiş kadın , ama blof .
Benim asıl rahatsız olduğum bu değil ama bu kadının eşinin doğum günü vardı tamammi bu olaydan 1 sene olmadı daha. Hediye alırken eşinin onu öyle dövmesine rağmen nasil özene bozene düşünerek seçmesi ben çok rahatsız etti hediye secme iside bayağı yorucuydu ona rağmen yani nasıl koşturuyor , hediye seçmeyi geçin hediye almaması lazım , niye hediye alırken böyle ? Onun parası yuzunden dayak yedi
, kocası özür olarak 5 TL'lik elbise hediye etmisti barışmak için bununla barışır miydiniz. Kızlar bu kavgadan sonrada bu kadın çok para harcamaya devam ediyo yani burası beni ilgilendirmiyo zaten ama böyle kavgadan sonra al paranı g*t girsin demesi gerekmiyomu işe girip kendi parasını kazanması ,

Ben cidden sinir oluyorum böyle olaylara , celladina mi aşık diyorsunuz neden yani
Uzun yazdım cidden üzgünüm genel soruyom sırf bu konu için değil yoksa insan şiddete maruz kalınca degisiyomu
Kocam da kocam diye yırtınan bir kadın işte, hiç karışmayın bırakın yesin dayağını otursun ...

Merhaba ablalarim size bı şey sormak istiyorum sadece merak ediyorum yazarken uzun yazarım belki kusura bakmayın ben tanıdık demek istiyorum bahsetcem kisile alakalı

, eşinden şiddet gören bı tanıdığım var yeni öğrendim bunu fiziksel şiddet sürekli değilmiş geçen kavganın sebebi şu kadın kocasına söylemeden para harcamış arkadaşıyla 1000 tl gibi para fakat kocasi kredi kartından harcama yapma demiş daha önce kredi kartında işi var sanırım bu arada kadının yanında nakit para bol neyse heralde arkadasinin yanında nakit ödeme yapmak istememiş ödemesini kredi kartıyla yapmış .eve gelince kocası sen bana sormadan kartımı kullanamazsin gibi kadını kapıdan girer girmez dovmus , kredi kartını kullanması gerektini daha önce söylemiş kadına sanırım o kartta isi var adamın neşe adam aç sinirli sigarada içmemiş haliyle bayağı kavga etmişler, adamin annesi kavgaya müdahale etmekde zorlanmış ,annesine karışma diye engel olmuş.
Ben bunu öğrendimde şok oldum ben

Neyse bu kadını sonraki gün denk gelince nasılsın felan dicektim ben sok geçirdim sanki hicbir şey olmamis gibiydi ben nedicemi bilemedim üzgün olsa nasılsın dicem hani ama iyiymiş gibi yaptığı için bunu sorarsam belki rahatsız olur konunun açılmasını istemiyo belki diye bende hicbir şey olmamis gibi davrandim.

Niye böyle yaptini sorduklarında utanır böyle davrandığımda demiş kadin psikologa gidiyo o kadın böyle önermis sanırım emin değilim

Bu arada kavga sırasında surekli polis cagircam darp raporu alıp şikayet etcem demiş kadın , ama blof .
Benim asıl rahatsız olduğum bu değil ama bu kadının eşinin doğum günü vardı tamammi bu olaydan 1 sene olmadı daha. Hediye alırken eşinin onu öyle dövmesine rağmen nasil özene bozene düşünerek seçmesi ben çok rahatsız etti hediye secme iside bayağı yorucuydu ona rağmen yani nasıl koşturuyor , hediye seçmeyi geçin hediye almaması lazım , niye hediye alırken böyle ? Onun parası yuzunden dayak yedi
, kocası özür olarak 5 TL'lik elbise hediye etmisti barışmak için bununla barışır miydiniz. Kızlar bu kavgadan sonrada bu kadın çok para harcamaya devam ediyo yani burası beni ilgilendirmiyo zaten ama böyle kavgadan sonra al paranı g*t girsin demesi gerekmiyomu işe girip kendi parasını kazanması ,

Ben cidden sinir oluyorum böyle olaylara , celladina mi aşık diyorsunuz neden yani
Uzun yazdım cidden üzgünüm genel soruyom sırf bu konu için değil yoksa insan şiddete maruz kalınca degisiyomu
Konunun korkunç türkçe kullanımına rağmen tamamını okudum ama sizinle alakalı kısmını çözemedim.rahatsız oluyorsanız arkadaşlık ilişkinizi kesin. Gerisi gereksiz dedikoduya girer.

Yardımcı olan herkese teşekkürler ,
Konunun korkunç türkçe kullanımına rağmen tamamını okudum ama sizinle alakalı kısmını çözemedim.rahatsız oluyorsanız arkadaşlık ilişkinizi kesin. Gerisi gereksiz dedikoduya girer.

Teşekkürler kusura bakmayın yazım için daha düzgün yazmayı denicem. Ben kendisi acmadigi sürece konuyu acmamaya karar verdim

Belki değil belki polise ihbar edilmeli neyse ters teper diye vazgectim
Ya bırak Allah aşkına senin niyetin zaten polisi arayayım mı diye sormak değildi. Öyle bir şey de yapmazsın sen. Kadının aslığı hediyeden elbiseden başka bir şey yazmadın. Şimdi burda amacın dedikodu diyince Bi anda kadın hakları savunucusu oldun. Madem şiddete tanık oldun o anda arasaydın polisi. Valla garezim yok sana tanımam etmem ama biz de salak değiliz hani anlıyoruz kusura bakma.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X