Eşinizin Ailesi İle Yalnız Yaşar Mısınız?

Ortada öyle bir durum var ki eşiniz bir süre yok ve sizde onun ailesiyle veya kendi ailenizle yasamak zorundasınız. Eşinizin ailesi oldukca geri kafalı ve gelin artık bizimdir sonucta sizden ayrıldı, bizle durmasi yakışır modunda takılıyor. Kaynana çok fettan, laf sokan, evde çok baskın bir karakter kaynata ise klasik etkisiz eleman. Bu durumda ne yaparsınız?
Kendi evimde kalırdım eğer ille biyerde kalmam gerekirse ailemde kalırdım ama eş ailesinde uzun süre kalmazdım, zaten eş aileniz pekte iç açıcı değilmiş, kesinlikle kalmayın...

Gelinler neden tek basina kalamiyor ve zorunluluk var anlamıyorum. Hani yalniz korkarim vs deseniz anlayacağım ama bu zorunluluk halini anlamıyorum. Neyden cekiniyorlar da gelini yalniz birakmiyorlar?
Çünkü evde tek kalan gelin eve erkek atabilir, namus korkuları bir de el ne der ...

Ayyy cok dogru. Simdi farkettim.kendi ailesinde de kalabilirmis kadin. Ne sacma sapan düşünceler
Hepsi böyle olmasada içten içe bir namus kaygıları var hepsinin , sonuçta el ne diyebilir ki başka gelinlerine, en fazla birini eve girerken gördük derler e bu da büyük malzeme, eskiden gelen bir kuruntu ama şu an bunu yapanlar ne için yaptıklarını sorgulamadan bu adeti devam ettirmek istiyorlar...

Ortada öyle bir durum var ki eşiniz bir süre yok ve sizde onun ailesiyle veya kendi ailenizle yasamak zorundasınız. Eşinizin ailesi oldukca geri kafalı ve gelin artık bizimdir sonucta sizden ayrıldı, bizle durmasi yakışır modunda takılıyor. Kaynana çok fettan, laf sokan, evde çok baskın bir karakter kaynata ise klasik etkisiz eleman. Bu durumda ne yaparsınız?
Evinizde kalın o halde çocuk değilsiniz sonuçta

Yaşayamam.Kendi ailemi tercih ederim.Ama kendi evimde.Yada yalnız kalmak isterim.

Kendi evimde kalırım canım isterse kendi ailemede kv de giderim kafama göre.Ama sizinki gibi bana laf sokan kv olsa napayım yanında gitmem.Tek kalmaktan korkmuyorsan kendi evinde kal.Eşim nöbetteyken keyfime göre davranıyorum korkarsam eğer ozaman kv ye gidiyorum evlerimiz yakın çünkü

Gelinler neden tek basina kalamiyor ve zorunluluk var anlamıyorum. Hani yalniz korkarim vs deseniz anlayacağım ama bu zorunluluk halini anlamıyorum. Neyden cekiniyorlar da gelini yalniz birakmiyorlar?
Eğer hırsızlık olayları yada evde korkmasın diye endişe edip merak ediyorlarsa ona bir şey diyemem ama aksi takdirde sırf yanlarında kalacak mecbursun diye dayatıyorlarsa kimse kalmak istemez zaten.Yani iki ihtimalden birisidir istemelerinin sebebi

Ne demek gelin aldık bizimdir!! Davar mı aşmışlar hayırdır? Ya hala böle tiplerin yaşamadı dahi beni çıldırtıyor.Evinizde kalın,çok lazımsa tabiki de kendi ailenizde.Çıldırsınlar,laf etsinler ne önemi var verin cevaplarını oturtun.Sessiz olan her zaman ezilir.

Canını sokakta bulmadıysan hiçkimse şıkkını tercih ederdin. En iyisi kafa rahatlığı.Yalnız kalamam dersen kendi ailen tabi ki de... Eş ailesi ile yaşamam asla.

X