Eşinizin ya da sevgilinizin sizi gerçekten sevdiğinden nasıl emin oldunuz?

Gokcesag

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2022
911
3.766
Evet derdim soruda gizli çünkü beraber olduğum kişi herkese karşı nazik ve kibar, dolayısıyla anlayamıyorum.
Ve değersizlik hissinden midir nedir kendimi layık bulmama ya da...

Gerçekten sevildiğinizi nasıl anladınız?

Evet derdim soruda gizli çünkü beraber olduğum kişi herkese karşı nazik ve kibar, dolayısıyla anlayamıyorum.

Öncelik tanıması, fedakarlık yapması. Sevgi dolu davranması. Bu davranışlardan sevildiğimi anlıyorum.

Ya bazen oluyor öyle hissettiğimiz ama mesela senin için neler yapıyor sana özel olarak. herkesin sevgi gösterme şekli farklı

Bunların hepsi var ama sanki bunlari yapacak birini arıyormuş da beni bulmuş gibi özel hissedemiyorum
Aklınızdan bu düşüncenin geçmesi bile çok enteresan. Siz öyle bir şey yapabilir misiniz?

Herkesin sevgi dili farklıdır. Ben sıcacık bir bakışla sevildiğimi anlarım, siz içten bir sarılmayla, başkası hediyeyle.

Adam sevip değer veriyorsa ve siz inanmıyorsanız, bu tamamen sizin sevgiyi hak etmediğiniz inancınızdandır.

birazcık onu sınadım sabrını vs ölçtüm bir de benim için yaptığı şeyler hastayken bana bakması vs. söylediğine de güveniyorum sevdiğini söylüyor. her sabah akşam mutlaka mesaj atar. yapıcı olmaya çalışır. arkadaşlarım da sana bakarken gözlerinin içi gülüyor diyor. sürekli dokunmak temas etmek istiyor

Seven kişinin önceliği siz olursunuz, daha uyumlu olur sizinle. En önemlisi hissedersiniz.

Bana karşı sabrı, tartışmalarda yapıcı yaklaşımı, mutlu etmek için çaba sarf etmesi, konuyu uzatmaması, elinden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalışması, küsken bile düşünmesi, kendinde düzeltmesini talep ettiğim şeyler için çabası...vb.

Bunlar ilişkide yol alıyorken sürecin içinde karşıma çıkanlar ilişkiye başlamadan önce bu kadar detay veremezdim sadece şey diyebilirdim hani beni düşünmesi kibar olması ilgili davranması falan şeklinde. Ama mühim olan adı konduktan sonraki süreçte aldığımız sorumluluklar, başımıza gelen olumsuzluklara rağmen sevmeye devam edebilmesi, sevdiğini göstermeye devam edebilmesi. Bu karşılıklı olursa tadından yenmez.

Valla ben gerçekten sevdiğini hiç söylemediğim halde bir gün kuruyemiş içindeki fındıkları seçip elime koyduğunda anlamıştım. Demek ki değer veriyor, neyi sevip sevmediğimi anlamaya çalışıyor, önemsiyor demiştim kendi kendime.🥺 Kavga ettiğimizde hiçbir zaman üste çıkmaya çalışmaz, bizim kavgalarımızda kim haklı kim haksız yoktur mesela. Neye kırıldık bunu ele alırız ve bunu düzeltmeye çalışırız ikimizde. Gönül almayı bilir, dediğim gibi haksız olsam bile bunun üstünde durmadığı için yine de yapıcı davranır. Kendinden önce hep beni düşünür. Yani seven insan şüpheye düşürmez, bi gün oturup onu izlerken bu adam beni harbiden seviyor yaa derken bulursunuz kendnizi.

Siz onu seviyor musunuz? Yoksa iyi bir adamla beraber olmak sıkıcı veya iyi kiz gibi davranmak yorucu mu?

Bence birkaç bariz net hareket var . En barizi seni görmek istemesi sürekli olarak ve iletişim halinde kalmak istemesidir bana göre . İkincisi de senin hayatında alan tutması bir erkek olarak varolmaya çalışması(senin sorununu çözmeye çalışma ,bir yere getirip götürmesi, lazım olan birşeyi alıp getirmesi vs vs ) Bu ikisi varsa o erkeğin hislerini ciddiye alırım.

Bence birkaç bariz net hareket var . En barizi seni görmek istemesi sürekli olarak ve iletişim halinde kalmak istemesidir bana göre . İkincisi de senin hayatında alan tutması bir erkek olarak varolmaya çalışması(senin sorununu çözmeye çalışma ,bir yere getirip götürmesi, lazım olan birşeyi alıp getirmesi vs vs ) Bu ikisi varsa o erkeğin hislerini ciddiye alırım.
Cani sıkılıyor da olabilir, tum boş zamanını bana ayiriyor ama yalnızlıktan bence

Öyle değil işte, sevildiğini zannederken kendini kapida bulabilirsin
Bu dünyadaki her insan için bir ihtimal ama zaten. Sevginin ömür boyu garantisi yok ki. Çok seven, gerçekten seven insan da bir gün sevmekten vazgeçebilir. Ve sadece duygusal ilişkiler için değil tüm insani ilişkiler için geçerli bu. Her insan bir gün sevmekten vazgeçip hayatımızdan çıkabilir, kan bağımız olanlar dahi.

Sizin sorununuz karşınızdaki insanla değil kendinizle bence.

X