Eski eş ile yeniden evlenmek.

Zaten şunu anlamıyorum. Bebeklerle bosanacak kadar gozumu kararttigim adama niye geri doneyim ki? Beyin gelisiminin en hizli oldugu donem. Hergun biseyler ogreniyorlar. Babasi olarak bunlari gec görüyor, cocugun yaninda degil. Cocuk buyudukten sonra napayim adamı. Evim degismis duzenim degismis. Ben bazen kadinlarıda anlamıyorum katip ya
Belki çocukları da kocası istedi diye yapmıştır, çok dinliyor adamı.

Sağlıklı kararlar veremediğim konusunda hem fikirim. Çünkü göründüğü gibi kolay bir süreç geçirmedim ve hala kendimi yetersiz hissediyorum. Açıkçası kendimi biraz toparladıktan sonra velayet davasını açacağım. Maddi, manevi toparlanmak için zamana ihtiyacım vardı. Velayet davasını da kaybetmek için herhangi bir yüz kızartıcı suçum yok çok şükür. Çocuklarıma karşı kendimi anlatamayacağım bi durum da söz konusu değil. Dediğim gibi velayet konusunda diretmedim verdim evet riski var mı var. Bu süreçte velayet davasında aleyhime kullanılabilir diye psikolojik destek dahi almadım, en kısa sürede bu süreci atlatıp kendimi toparlayacağım. Kimsenin hikayesi kimseye benzemiyor, yorum yapmak çok kolay kimsenin yorumuna da kızmıyorum yanlış anlamayın. Ben çocuklarımın başındayım, eski eşimde çocuklarına sahip. Yeniden evlenme konusuna gelince ; ikimizde ikinci bir evlilik düşünmüyoruz düşünürsek de yine birbirimizle olur. Birbirimize karşı kinimiz, öfkemiz, sadakatsizliğimiz yok. Buraya konu açmamın sebebi hem içimi dökmek, hem de olabilecek olumsuzlukları öngörebilmekti.
Siz ve eski eşiniz ayrı iki insansınız ve onun ne düşünüp düşünmediğini asla bilemezsiniz.
Nereden biliyorsunuz sizinle olmak istediğini?
Yahu adamın sizinle ilgili en ufak olumlu düşüncesi olsa, 2 küçük çocuğunuzda varken sizden ayrılmazdı.
Bunu kabul etmekle başlayınişee. Yarin birgün çok büyük hayal kırıklığı yaşayacaksınız belli ki.

pisilus081222 .!.:
"Ben çocuklarımın başındayım, eski eşimde çocuklarına sahip. Yeniden evlenme konusuna gelince ; ikimizde ikinci bir evlilik düşünmüyoruz düşünürsek de yine birbirimizle olur. Birbirimize karşı kinimiz, öfkemiz, sadakatsizliğimiz yok."
Ben size birebir bir örnek vereyim.
Benim eski eşim de boşanırken bir daha evlenme gibi bir durumun olmayacağını söylemiş eski eşine, hatta ben hayatına girene dek söylemeye de devam etmiş. Çünkü gerçekten de düşünmüyormuş, fakat biz tanışınca aşık olduk ve ikimiz de hiç ihtimal vermezken kendimizi nişanlı ve evli bulduk. 35 yaşımda evlendim ben ve o güne dek asla düşünmüyordum.

Sonra ne oldu? Bundan dolayı hesap sormaya kalktı. Bizim ilişkimizi takıntı haline getirdi. Çünkü eşimin evlenmem demesi, boşanırken bazı adamların aksine çocuğunun annesine düşmanlık yapmıyor olması karşı taraftan umut olarak algılandı. Yani bizim ilişkimizi sindiremedi, aslında bu saçma umutları beslemek yerine boşanıldığı gerçeğine odaklansaydı yıkımı da böyle olmazdı.

Bu nedenle siz boşandınız bunu idrak edin artık. Zaten bir daha asla başkasıyla olma ihtimaliniz yoksa da ya da asla başkasıyla evlenmeyecekseniz boşanmazdınız. Belki eski eşiniz şu an size dürüsttür, gerçekten hiç düşünmüyordur fakat aşık olabilir, fikri değişebilir. Artık onun hayatında söz sahibi değilsiniz.

Toplumda eşini sevmeyen, şiddet uygulayan, defalarca aldatan, sevgili bulan adamlar bile boşanmamaya çalışıyor düzenim bozulmasın diye. Burada okuyoruz. Seven bir adamın boşanacağına hayatta inanmıyorum, adam aranızda iki çocuk olduğu için sizi idare ediyor, sizinle kötü olmamaya çalışıyor ki hayatına rahat devam edebilsin.

Yeniden evlilik teklifi edeceğinizi söylemişsiniz, çok üzüldüm size.

Hayretler içinde okudum. Bir anne çocuğunun velayetini nasıp babaya verebilir? Adam bugün iyi görünür yarın başak birine dönüşür. Artık siz iki yabancısınız.

Resmen eski eşin seni katikulliye getirmiş.
Sorunun sende olduğuna inandırmış önce sonra da çocukların velayetini alarak boşamış tabi mal müilk nafakada yok. Ekstra çocuklara da sen bakıyorsun. Kimse uyarmadı mı seni?
Çocuklar görüş saati dışındaysa seni şikayet edebilir çocukları aldı getirmedi diye. Sonra orda burda boşadım sıkıntı ondaydı çocukları da aldım ben bakıyorum diyebilir. İnanamıyorum Ya ne tehlikeli ve kötü biriymiş.
O mükemmel şartlarda boşanmış neden senle biraraya gelsin ki tekrar?
Bence çocukların velayetini almakla işe başla. Sonra da nafaka talep et. Kızım 14 aylıkken mahkememiz oldu. Hakim tek bir gece vermedi babaya. Anneye ihtiyacı var babaya değil dedi. Bir de terapi al mutlaka düşüncelerin de tuhaflık var

Selam kızlar. 2 ay önce eşimle anlaşmalı olarak boşandık. 13 aylık ikiz bebeklerimiz var, velayeti resmi olarak babada ancak çocuklarım benimle birlikte. Son zamanlarda sürekli benden çocukları almak istediğini ve benim ailemin yanında büyütmek istemediğini söylüyor. Annesinin evine çocuklar için oda yapmış ve haftalık alıyor, birlikte kalıyorlar. Boşanma sebebimiz doğumdan sonra benim girdiğim depresyon aslında. Sürekli eşimle ilgili beklentiye girdim ve evde sürekli huzursuzluk oluştu, annesi ve neredeyse tüm sülalesi de her gün benim evimdeydi. Özel hayat denen bir şey kalmamıştı. Sadece eşimle değil, kendime ait bir alanım dahi kalmamıştı. Bu taleplerim eşime hep şikayet olarak geldi ve beni sürekli ters görmeye başladı, her dediğimi reddetti. Ve annesinin yatağıma yapmış olduğu farklı şeyler de vardı, aynı yatağa giremedik. Yatağımın başına tülbent içinde iki adet taş bağlanmış şekilde bulduk, ne olduğu konusunda da ne eşimin ne de benim bilgim var. Birbirimizi çok seviyoruz, ağlaya ağlaya boşandık resmen. Eşim boşanmak istedi, bende diretmedim kabul ettim. Ama her fırsatta aramızda düzelmeyecek bir şey olmadığını söyledim. Hala çok istiyorum onu, onunda beni istediğini biliyorum ama kendini çok geri çekiyor. Evimiz, eşyalarımız dağıldı. Evliliğimizi çocuklar için sürdürelim, sabredelim gibi bir konuşma hiç olmadı aramızda birlikteliğimiz sağlıklı değil, birbirimize fayda sağlayamıyoruz diye bu kararı verdik.. Tekrar evlenilebilir mi, zamanla sağlıklı bir hal alır mıyız, ya da umut tamamen kesilmeli mi...
keşke sağlam bir hoca bulup görünseydiniz. Yatağınızda bulunan şeyler yüzünden aranız açılmış belliki. Birbirinize ters düşmeniz için yapılmıştır. Eski eşinizide ikna edip bir hocaya görünün

X