Eski eşimin tehditleri.

Ben bu kadar kısa sürede, ciddiyet kazanmadan ilişkiye çocukların dahil edilmesini doğru bulmuyorum. Hele söz konusu kız çocuğuysa bir anne olarak biraz daha dikkatli olmalısın.
Bununla ilgili bi tavsiye almak istediğimi belirtmedim. Siz öyle yaparsınız teşekkür ederim

Bu kadar kısa sürede ilişkinize kızınızı dahil etmeniz doğru değil adamla ciddi değilseniz ayrılsanız ve sonra başka olsa sürekli annenin sevgilileriyle tanışma durumu olacak. Eşinizin derdi zaten çocuk degil maksat sizi huzursuz etmek bu konuda haklisiniz. Fakat cocuk konusunda hele ki kız cocugu konusunda daha bilinçli olmali bir anne. Bende kucukken bunu yaşadim x abiyi sevdim vs demesine inanmayin cocugun hic kimse annesinin sevgilisiyle tanismaktan haz etmez kucucuk akillar bunu anlamlandiramiyor. Anne baba bir arada olmasi, aile kavramlarini yeni anlamlandiriyor. Hayatiniza tabiki bakacaksiniz ama bir adami def edip koştur koştur sevgi ilgi ihtiyaci icin sevgili yapan anneleri hic anlamayacagim hicbir zamanda dogru bulmayacagim

Hiç prim vermeyin bu adama. Bu erkeklere de ne oluyorsa bosaninca boşandım diye düşünmüyorlar, eski karilarinin hayatına hir erkek girince bosandiklarini idrak ediyorlar. Dersi çocuk olsa sık sık gormeye gelirdi. Siz sindikce üstünüze çıkar. Hiç laf dalaşına da girmeyin. Seni ilgilendirmez diyin kapatın mevzuyu. Burdaki ataerkil kadınların da yorumunu dinlemeyin.

Merhabalar,
1 sene önce eşimden boşandım. 3 yaşında bir kızım var. Başlarda anlaşmalı ve seviyeli bir ayrılık olmuştu. Çocuk için görüşüp vakit geçirip sohbet edebiliyorduk. Fakat 6 ay sonra hayatıma başka biri girince işler tamamen değişti.
Önce erkek arkadaşımdan ayrılmam ve ona dönmem için baskı gördüm. Günlerce kapımda ağlamalı, kendime zarar veririmli, her dakika taciz etmeli bir ısrardı. Evliliğimiz onun çabasızlığı yüzünden bitmiş olsa da hiç bir zaman öfke duymadım. Her zaman arkadaş gibi davrandım bu süreçte de onu idare etmek için elimden geleni yaptım.
Sonra ona geri dönmediğim için işler biraz çirkinleşti. Hakaret, lküfür, tehdit, beddua ne varsa işittim. Kızım için yine ses çıkarmadım. Onun için de zor bir durum olduğunu düşünüp tolere ettim.
Mobbing dozunu artırmaya devam etti. Haftada en az 2 gün kızımı görmeye gelen adam 2 haftada 1 almaya başladı. Kızım kreşe gidiyor gün içinde hiç arayıp sormaz, okulla da ilgisi yok. Ailem uzakta yaşıyıor. Bu süreçte hasta olduğumda ve ya acil işim olduğunda hep beni mağdur etti. Velayet sende başının çaresine bak dedi.
Asıl konuya gelecek olursam, bu süreçte kızım erkek arkadaşımla abi bağı kurdu. Ara ara dışarı çıkıp etkinlikler yapıyoruz, oyunlar oynuyoruz gibi.
H.sonu babasına x abi bana uçak aldı diye anlatmış. Eski eşim arayıp etmediği küfür kalmadı :) bu şekilde iletişim kuramam deyip yüzüne kapattım. Küfürler wp üzerinden devam etti. 'Bir daha kızımı erkek arkadaşının yanına götürürsen olacaklardan sen sorumlusun, kork benden, seni öyle yaparım böyle yaparım gibi devam etti. Karşılık vermedim fakat aşırı canım sıkıldı. Bu kadarını da tolere etmek istemiyorum.
Ne yapabilirim yasal olarak ?
Psikolojik olarakta belki aynı süreçten geçmiş moral verecek birileri vardır..
Boşanmanın ardından 6 ay sonra hayatınıza çabuk bir şekilde birini almıssınız gerçekten kolay atlatabilmissiniz tebrik ederim bu konuda sizi ben yapamazdım sanırım. Eşinize cevap vermek zorunda değilsiniz büyük ihtimal eşiniz hazmedemedi bu kadar kolay şekilde atlatabilmenizi onun acısı var onda çocuk felan bahane gibi geldi

Merhabalar,
1 sene önce eşimden boşandım. 3 yaşında bir kızım var. Başlarda anlaşmalı ve seviyeli bir ayrılık olmuştu. Çocuk için görüşüp vakit geçirip sohbet edebiliyorduk. Fakat 6 ay sonra hayatıma başka biri girince işler tamamen değişti.
Önce erkek arkadaşımdan ayrılmam ve ona dönmem için baskı gördüm. Günlerce kapımda ağlamalı, kendime zarar veririmli, her dakika taciz etmeli bir ısrardı. Evliliğimiz onun çabasızlığı yüzünden bitmiş olsa da hiç bir zaman öfke duymadım. Her zaman arkadaş gibi davrandım bu süreçte de onu idare etmek için elimden geleni yaptım.
Sonra ona geri dönmediğim için işler biraz çirkinleşti. Hakaret, lküfür, tehdit, beddua ne varsa işittim. Kızım için yine ses çıkarmadım. Onun için de zor bir durum olduğunu düşünüp tolere ettim.
Mobbing dozunu artırmaya devam etti. Haftada en az 2 gün kızımı görmeye gelen adam 2 haftada 1 almaya başladı. Kızım kreşe gidiyor gün içinde hiç arayıp sormaz, okulla da ilgisi yok. Ailem uzakta yaşıyıor. Bu süreçte hasta olduğumda ve ya acil işim olduğunda hep beni mağdur etti. Velayet sende başının çaresine bak dedi.
Asıl konuya gelecek olursam, bu süreçte kızım erkek arkadaşımla abi bağı kurdu. Ara ara dışarı çıkıp etkinlikler yapıyoruz, oyunlar oynuyoruz gibi.
H.sonu babasına x abi bana uçak aldı diye anlatmış. Eski eşim arayıp etmediği küfür kalmadı :) bu şekilde iletişim kuramam deyip yüzüne kapattım. Küfürler wp üzerinden devam etti. 'Bir daha kızımı erkek arkadaşının yanına götürürsen olacaklardan sen sorumlusun, kork benden, seni öyle yaparım böyle yaparım gibi devam etti. Karşılık vermedim fakat aşırı canım sıkıldı. Bu kadarını da tolere etmek istemiyorum.

Uzaklaştırma aldırabilirsiniz, çocuk için de çocuklar iiçin görüşme merkezlerinde görüştürebilirsiniz.

Size hakaret küfür etmesi tehdit etmesi yanlış bunun için uzaklaştırma aldırıp, şikayetçi olabilirsin.
Ama 3 yaşında, henüz hayatında çok yeni olan bir adamla görüşmemesini istemesine bir şey demen doğru olmaz. Çocuk ikinizin çocuğu. Bu kadar zaman durup, iş senin erkek arkadaşınla çocuğunun görüşmemesine gelince olayın yasal boyutunu düşünmek garip olmuş.

Bence naçizane eşinizden bağımsız söylüyorum. Evlenme durumuna gelmeden çocugunuzu sevgilinizle tanıştırmayin. Tek baktığınız için zorunlu olarak böyle oluyor olabilir. Bu sevgilinizle de daima birlikte olacaksınız gibi düşünüyor olabilirsiniz. Ama başka biri de hayatınıza girdiğinde çocuk farklı farklı abilerle tanışmış olacak. Aynı şekilde erkek için de böyle olması gerekir. O da evleneceği kadın dışında sevgilisini tanistirmamali bence. Çocuğun kafası karışmaması açısından.

Eşinizle ilgili mevzuda bütün yasal durumları kullanın..ne olacağı belli olmaz. Veya öncesinde güzellikle konuşmayı deneyin. Senin de hayatına biri girebilir. Çocuğumuz için sağlıklı bir yöntem belirleyelim vs gibi bir adım atın bakalım anlayacak mi. Yani anlık bir öfke ile mi boyle davrandı yoksa bu tutumunu sürdürecek mi bir yüzyüze gözlemleyin. Anlamazsa da bütün hukuki haklarınızı kullanın.
Kadın tek başına bakıyor çocuğuna, illa ki sevgilisiyle yanlarında götürüyorlardır çocuğu. Hemen evleneceğim kişi diye tanıtmamıştır zaten, “abi” sıfatıyla tanıştırmış. Kadın eski eşim tehdit ediyor ne yapayım yazmış, birileri de yargı dağıtmış hemen.

Kadın tek başına bakıyor çocuğuna, illa ki sevgilisiyle yanlarında götürüyorlardır çocuğu. Hemen evleneceğim kişi diye tanıtmamıştır zaten, “abi” sıfatıyla tanıştırmış. Kadın eski eşim tehdit ediyor ne yapayım yazmış, birileri de yargı dağıtmış hemen.

çocukların beyni var, sandığın gibi saf saf bu abi sıfatıyla tanıştığım biri hmm annemin sıradan arkadaşı gibi bir düşünmez, bir farklı yeri olduğunu anlar. Zaten üç yaşındaki çocuk bu. Kundaktaki bebek değil. Henüz anne babası yeni ayrılmış, yeni bir düzende olan, üstelik ayrılmalarını düzenli yaşayamamış, anne baba arasındaki iletişimin bu kadar sıkıntılı olduğu süreçte annesinin özel hayatındaki kişiyle bu kadar kısa sürede tanışıp, hayatında yeri olması doğru olmaz. Çocuk için çok ciddi kafa karışıklığına neden olur. İnsanlar yargı dağıtmadı, sadece uyarıda bulunuyorlar, bu konuda haklılar.

Ben de su an bosansam bebegimin babasi evlenmeye karar vermedigi surece hayatindaki insanla tanismasini istemem. Ama sizin eski esiniz cocugun menfaati icin degil sizin hayatinizda biri oldugunu kaldiramadigi icin yapiyor cok belli. O yuzden ben olsam hakaret mesajlari ile uzaklastirma karari cikarmak icin ugrasirdim. Cocugu da anneanne dede varsa teyze dayi versin gorusme gunlerinde.

engelleyemiyorum kızımı görmek istediği zaman tek iletişim yolu benim.
İnanın pisleşmek istemiyorum

Çok yanlış bir yerdesiniz, yumuşak yüzlü olduğunuz için adam tepenize çıkmış. savcı çapırırsa poposu tutuşursa o zaman aklı başına gelir ancak. Çocuğunu görmeyi çok istiyor madem uslu duracak, çocuğun annesine tehditler yağdırmayacak. Bence durmayın savcılıktan uzaklaştırma çıkarın ve hakaret davası açın. Çocuğu görmeyi çok istiyorsa da gelip anneanne ve dededen alsın görüş günlerinde siz muhattap olmayın. Adamın derdi çocuk falan değil zaten size tebelleş olmak. Asla pabuç bırakmayın.

Eski esinizin her sacmaligi icin sikayetci olun uzaklastirma alin. Begenmiyosa gider velayet davasi acar. Dag basinda yaşıyor sanki.

Bu arada eski esimle aramizda yaptigimiz bir anlasma var. Kizimizi sadece evlenecegimiz kisiyle tanistiracagiz(nişan vs olunca yani). Kucukler anne-baba ayriligini anlamlandirmaya calisirken birde baskalariyla bağ kurdurmak dogru degil. Yarin sevgilinizden ayrilirsaniz cocugunuz uzulecek. Eski esiniz baska bir kadinla tanistirsa cocugun kafasi allah bullak olacak. Siz yeni sevgili yapip cocukla tanistirsaniz vs derken bunun sonu yok

Aslında erkek arkadasınızla kızınızn kres saati veya eski esin yanındayken gorusun yeni bir ilişki sanırım kızımı tanıştırmak için erken ya ben güvenemezeim hemen bi kendim iyice tanıyayım güveneyim sonra kızımla bir araya getirirdim. Bilmiyorum eski es içinde şikayetci olsam daha da cirkinlesir yine siz sakince yazın biz bosandık hayatıma giren insanla ocugumu tajıstırmam notmal sende bir ilişkin varsa cocugu tanıstırabilirsin falan de. Belkide esinde ilişkisi vardır ama flortuyle cocugu tanıstırmaya cekiniyordur sizden, kendisi gibi bir tepki verirsiniz diye.

Merhabalar,
Tehdit etmesi tabiki kötü.Ayrildiktan sonra onu ilgilendirmez.Ama bence çocuk çok ciddi ilişki olmadan ebeveyninin sevgilisiyle tanismamali.

Böyle devam ederse şikayetçi olacağını, babalık hakkı için bu zamana kadar idare ettiğini ama artık daha fazla tahammül edemeyeceğini söyle, son kez uyarıyorum seninle davalı olmak istemiyorum çocuğumuz için ya aklını başına topla hayatıma saygılı ol ya da şikayetçi olurum tek Bi hatanda de. Sonra da gerçekten şikayetçi ol devam ederse. Boşanmayı sindirememiş yeni Bi erkek girince hayatına kendini aldatılmış gibi hissediyor. Bazı erkek böyle sanırım boşandıklarını anlamıyorlar hala kendi bakış açılarıyla 'namusum' gözüyle bakıyorlar.

Merhabalar,
Herkes şikayet et demiş ama bu adamın sana zarar vermeyeceğinden emin misin?Allah korusun sonu ölümle biten bu tarz hikayeleri çokça duymuyor muyuz medyada.Keşke iş ciddiye binmeden saklasaydın.O da uzaklaşır,kendi yoluna bakardı en azından.

Hayatınıza birini almanıza kimse karışamaz, eşiniz muhtemelen kendine bunu yediremiyor. Bir daha haddini aşarsa bende şikayet edeceğinizi söylemeniz taraftarıyım. Fakat diğer konuda arkadaşlara katılıyorum. Kız çocuğu ise lütfen rica ediyorum çok dikkatli olun, öyle şeyler okuyup görüyoruz ki. İnsanlar senelerdir birlikte olduğu insanları tanıyamıyor, bu kadar zamanlık bir ilişkide gözünüz hep üstünde olsun.

çocukların beyni var, sandığın gibi saf saf bu abi sıfatıyla tanıştığım biri hmm annemin sıradan arkadaşı gibi bir düşünmez, bir farklı yeri olduğunu anlar. Zaten üç yaşındaki çocuk bu. Kundaktaki bebek değil. Henüz anne babası yeni ayrılmış, yeni bir düzende olan, üstelik ayrılmalarını düzenli yaşayamamış, anne baba arasındaki iletişimin bu kadar sıkıntılı olduğu süreçte annesinin özel hayatındaki kişiyle bu kadar kısa sürede tanışıp, hayatında yeri olması doğru olmaz. Çocuk için çok ciddi kafa karışıklığına neden olur. İnsanlar yargı dağıtmadı, sadece uyarıda bulunuyorlar, bu konuda haklılar.
Bu uyarıda bulunmak değil, özel hayata müdahale etmek. Madem öyle, baba kişisi daha çok sahip çıksın çocuğuna ve yeni sevgilinin çocuğuyla vakit geçirmesine engel olsun. Burada suçlu kadına hakaret edip çocuğuyla ilgilenmeyen eski eşte. Bu nokta gözden kaçırılmasın.

Bu uyarıda bulunmak değil, özel hayata müdahale etmek. Madem öyle, baba kişisi daha çok sahip çıksın çocuğuna ve yeni sevgilinin çocuğuyla vakit geçirmesine engel olsun. Burada suçlu kadına hakaret edip çocuğuyla ilgilenmeyen eski eşte. Bu nokta gözden kaçırılmasın.

Eğer kadına, sevgili yapma çocuklu halinle deseydik evet müdahale olurdu. Hiçkimse böyle bir müdahalede bulunmadı. Herkes çocukla ilgili dikkatli olması konusuna dikkat çekti.

Eşinize hak vermiyorum yaptıklarından dolayı ama sadece kendinizi eşinizin yerine koymanızı istiyorum. Keske erkek arkadaşınızla kızınız arasındaki bağı kurmadan önce eşinize bu durumu anlatsaydiniz veya kızınız için bu süreci biraz daha uzaktsaydiniz.
Ne münasebet anlatsın da daha çok tepesine çıksın adam eski eş adı üstünde

X