Eski ev sahibini evden çıkartmak

Annemin başına benzer birşey geldi.Tanıdık birinden satın aldık diye noterden taahhüt almadık.Adam annemi iki ay oyaladı .Noterden ihtar çektik onda da sallamadı.En son ne zaman ev bulursam o zaman çıkarım deyince annemde şalterler attı.Adam bu arada bulunduğumuz yerde çok bilinen bir esnaf.En son kendi camiasından büyük bir abisi ile konuşuldu olay ona aksettirilince adam ertesi gün evi temizletip paşa paşa çıktı.Yani ne gerek vardı böyle birşeye ama yapılacak yasal birşey de kalmamıştı.Kapıyı çilingirle açıp girsek biz suçlu olacaktık haneye tecavüzden.Klasik Türkiye gerçeğinde yasal yollarla yapamadığımızı hatırlı abilerle çözmek gerekti ne yazık ki 😕😕😕

Artık ev sahibi siz degil misiniz ay ben sinirlendim burda

İnanın insanlardan iğrendim

Kira sözleşmesi yapamayız benim kiracım değil. Normal piyasa kirasından rayiç üzerinden bir para alınabilir bizde almıyoruz çünkü bunu kabul etmiyoruz dava açılırsa alınıyor o para
Hakimim ben. Hanımefendinin yazdığına cevap verdim. Kira hukukunu iyi bilirim .

Ya inanın bunu anlamadım bende pek. Ben o kadar büyük bir isim altında iş yapan emlakçı olsam birinin evi için bi riski almazdım çünkü. Tanınmış insanlar sonuçta olduğumuz bölgede. Umarım oyalamıyordur çünkü bana 29 u için taşınma şirketini iptal ettirme ben çözeceğim dedi bende iptal ettirmedim dedim ama kaydırdım tabiki de risk alan bir yapım olmadığı için.
Emlakciyi bağlayan birbsey yok ki, onun görevi evi satmak çıkma cikmama durumuna müdahalede bulunamaz, siz avukatla devam edin. Buna benzer bir süreç yaşadık oyalasalar da citktirlar

Çok can sıkıcı bir süreç, bizde kiracılı değil ev sahibinden almıştık bir haftada bosaltacagini söylemişti baya geciktirmisti. O süreçte çok zorlanmıştik

Bizimde kendi evimizdeyiz ama topladık evi. Ve ben taşınma için türkiyedeyim. Bakalım avukatımızın tahliye etmesini bekliyoruz

Şu konuya minik bir güncelleme bırakmak istedim. Çünkü Seda Sayan ve Gülben Ergen gibi eşimle birbirmizi neler yaşadın yaaa diyoruz hala. Arkadaşlar kız ve annesi bildiğiniz problemli delilermiş. Kızı evden çıkarmak için konuşmamızı uzun bir süre alttan aldım; bir kuzenim avukat ve yasal yolla ilerlemeden çıkarırsan kara geçeriz şimdi dava açsam 7 aya duruşma günün gelir dedi :KK43: Hatta o kadar çok çıksın diye alttan aldım ki eşim ve annem sinir krizi geçirdiler mesajlarımızı okuyunca ama abimin ve arkadaşımın dediğini yapmak zorunda kaldım.

Ben evi boşaltacakları gün oradaydım kuzenim oralarda olmamı ve evden çıkarken şahitler varken anahtarı almamı söyledi, evlerini boşalttılar anahtarı istedim evin depo alanında bir kaç parça eşyam var evde rafım var falan dedi bütün gün evde olacağım alırsın falan deyip anahtarı aldım ve eve girdim, bu eşyalarıyla gidince çilingir çağırıp anahtarları değiştirdim. Evdeki raflarını da söküp iç kapıya bıraktık saçma sapan raflar zaten. Bizim eve taşınma 2 3 gün sürdü boya badanayla bu sanırım eve anahtarla girmeye çalıştı giremedi. Taşındıktan sonraki gün sabah 8.30 markete gidelim diye sokağa bir çıktık eşimle bu kapıda dolanıyor bir arkadaşıyla. Eşim yurtışından taşıma için geldi, bizim ev kalabalık kuzenlerim teyzem falan da var. Eşim dedi ki ver bunun numarasını arayayım biz yokken annemi rahatsız etmesin, alacak verecek kalmasın, dış kapının şifresinin falan da değiştireyim. Numarasını aradı rafları almak istiyorsa kapıya bıraktığımızı iletti. Dış kapının şifresini biliyor ya rafları almaya geldi, ama birden kapıdaki ayakkabılığı sökmeye çalıştı yanında 2 adam getirmiş. Ben kapıyı açtım dolabı mı sökeceksiniz dedim (eve ait demirbaş dolap her dairede var) bu bağırmaya başlayınca tamamdır polisi arıyorum derdinizi anlatırsınız dedim. Polis geldi, eşime ve memurlara '' Ben perşembeye kadar anahtar vermeyecektim falan diye bağırmaya başladı.'' Evi 2 şubatta aldım taşıma 25-26 martta falan oldu bu arada hala anahtarı vermeyecekmis :KK70: polise diyor ki bu kadına yurtdışına çıkma yasağı koyduracağım benden yalanla aldı anahtarı ben vermeyecektim anahtarı basiretim bağladı yalanlarla aldı anahtarı değiştirdi falan filan. Benim onu iktirdiğimi vurduğumu evi bastığımı şahit olarak taşıma şirketini göstereceğini söylemiş polise. Bu arada ben aşırı garantici bir tipim, kavga anında sakin olurum, soğukkanlıyımdır. kızın normal olmadığını attığı mesajlardan anlamışken hele iktirmek dokunmak. İnanılmaz uzak mesafede durdum, anahtarı bile elinden yakın arkadaşım aldı saçma bir şey yapar diye. Eşimde polise süreci anlatmış ben karşı tarafla muhattap olmadım o noktada eve geri girdim strese girmemek için. balkondan duydum kalanı; polise hamile olduğumu kadının beni rahatsız ettiğini görüşme kayıtlarımızı vs. aktarmışlar poliste neye uğradığını şaşırdı, eşyalarınızı düzgünce bırakmışlar buraya düzgünce alıp gidin yoksa karakola götüreceğim sizi yeter artık dedi. Ertesi gün eşimin Türk hattına mesaj atmış ''o karınız olacak kadının psikolojisi bozuk yalancının teki, beni iktirdi bana vurdu onun kariyerini bitireceğim burada, Türkiye'de işe giremeyecek, yurtdışına çıkamayacak, kendini bir bok sanıyor, siz tanımamışsınız onu, size beni nasıl anlattı bilmiyorum ama benim size kendimi anlatmam lazım'' ekran görüntüsü alıp engelledik hepimizden tabiki de. Beni kariyerimi nasıl biliyor inanın fikrim yok, yüzde doksan beni google dan aratmış ismimle arayınca eski çalıştığım yerdeki pozisyonum çat diye çıkıyor bir kaç gazete haberiyle birlikte. Aynı günün akşamı liseden ve ilkokuldan çok uzun zamandır görüşmediğim 1 arkadaşım hem eşimi hem beni ekledi ortak arkadaşımız hatta ben ne alaka falan oldum çünkü ben ve o arkadaşım birbimizden hiç ama hiç haz etmezdik lisedeki en yakın arkadaşımı aldattığı için, profili açıktı kabul etmeden profiline bakarken bu kızla fotoğrafı olduğunu gördüm arkadaşlarmış sdlkflsşf durup dururken belalım oldu iyi mi kldjklf

Biz bir kaç gün sonra Almanya'ya geri döndük tabi, komşular anneme gelmiş geçmiş olsun demeye. Bitti gitti, insanlardan duyduklarımızdan sonra ucuz atlamışız diyebiliyorum sadece. Benzer bir şey yaşamaz kimse umarım ama elinizde tahliye olsa bile yargı yolu uzun sürüyor bilin istedim :KK43: Annem şimdi mutlu huzurlu yeni evinde, en çok buna şükrediyorum.

Herkese selamlar,

Yaklaşık 1 ay önce bir ev satın aldık anneme ve ben sürece destek olmak için TR yanına geldim. Satın alma işlerini vs ben yürüttüm. Yeni eşyalarını falan aldık derken sarın aldığımız evin sahibinin kızı evden 2 hafta iiinde en geç çıkacağını söylemesine rağmen hala evi boşaltmadı. En son hala ev bakıyorum istediğim gibi bir ev bulamadım, çıkamam vs dediği için emlakçıyla görüştüm o da halledeceğini 29 una kadar çıkaracağını söyledi. Çünkü emlakçının yanında hemen boşaltacakşarını söylediler ve emlakçı aile dostları (büyük bir emlak
ofisinden satın aldık bu arada) Bugün ayın 28’i. Aradaki emlakçıyı aradım, biraz bekletiyorum arayacağım seni dedi ve kapattık. Anlamadığım kadarıyla hala kız evden çıkmadı boşaltmaya çalışıyor. Çünkü evi satın aldığım kadın emlakçının aile dostuymuş kızı savsaklayınca mecbur emlakçıya gittim, o da annesiyle konuyu çözeceğini söyledi. Ama ayın 28 i ben ikeada sipariş vermek için hala haber bekliyorum ve inanılmaz sinirliyim. Çünkü ben o da zorda kalmasın diye Max. Sürede bekledim, sürekli bütün iyi niyetimle yazdım. Yüzyüze görüşelim dedim bana sevgilim gibi mesaj atıp görüldü atmaya falan başladı. Bu süreçte kızla perde ölçüsü alacağım va diye konuşup eve girmiştim; bütün gün evde oturmuş bir koli toplamamıştı sağolsun.

avukat yakın arkadaşlarım var, ihtar çekip savcılığa başvuracaklarını ve dava açıp süre için kira isteyebileceklerini ilettiler tabikide ama ben olay o noktaya gelmesin diye inatla çözmeye çalışıyorum çünkü amacım annemi keyifli bir şekilde eve yerleştirmek. Annem eski evini satmadığı içinde acil çıkması gerekmiyor ama ben bütün evi topladım, her şeyi kolide. Bize 27 sinde çıkacaklarınj söylelişlerdi. Süre yaklaştıkça baktım çıkmıyor ben emlakçıyı araya soktum haklı olduğumu 29 una kadar çözeceğini söyledi bana.

Şimdi ben ne yapayım hanımlar? Emlakçı çözüyorum abicim arayacağım diyip kapattı. Çözeceğini söylediği tarih yarın. Yani bu çözülür mü, benzerini Yaşayan oldu mu içinizde. İkeada oturmuş bekliyorum şaka gibi. Şeytan ver siparişi diyor ama içimde ya çıkarmazsa şüphesi var. Hadi kadın beni oyaladı desem, emlakçı dediğim gibi büyük bir emlak ofisi ve benim de iyi bir avukat arkadaş grubum olduğunu biliyor, (ben yurtdıışındayekn ilk görmeye arkadaşlarım anneme eşlik etmişti.) beni oyalamıyordur çözmeye çalışıyordur değil mi? Başına daha önce böyle bir şey gelen var mı Allah aşkınıza 🥺

Ya sizi üzmek istemem ama bir arkadaş 1 seneden fazla bekliyor davası var ama süreç uzun

Pat diye çıkaramıyorsun kiracıyı yasalar koruyor ben durumu bildiğimden boş ev aldım büyük konuşmayayım asla içinde oturulan ev almam bu durumda kim nereye çıkacak ki kiralar yüksek ev fiyatları yüksek

Bir de kiracıyı çıkaramayıp %25 zam da yetmeyip evi satanlar var kurtulmak için

Sizinki ev sahibi mi anlayamadım ama Allah kolaylık versin

Ya sizi üzmek istemem ama bir arkadaş 1 seneden fazla bekliyor davası var ama süreç uzun

Pat diye çıkaramıyorsun kiracıyı yasalar koruyor ben durumu bildiğimden boş ev aldım büyük konuşmayayım asla içinde oturulan ev almam bu durumda kim nereye çıkacak ki kiralar yüksek ev fiyatları yüksek

Üzülecek bisey kalmamıs
Sorun cozuldu👍

Merhabalar, tam da bu yüzden dava yoluna değil biraz konuşarak resmen nazlayarak çıkarttık. Biz evi aldığımızda içerde ev sahibi yaşıyordu kiracı değil yani evi satın aldığımız kadın çıkmadı evden. Tahliyemiz olmasına rağmen hemde. 2 ay sonunda çıkarabildik, sonrasında da gerçekten iğrenç insanlar olduğunu öğrendim. Elektrik su kesen falan varmış ama ben beni yasal olarak haksız yapacak bir şey yapmak istemedim. Dava açmadın benle düzgün konuştun ben istesem çıkmazdım eşek gibi bekleyecektin falan diye bağırıyordu sokakta deli gibi 😂 Bitti gitti şükür. Çok teşekkürler yorumunuz için

Merhabalar, tam da bu yüzden dava yoluna değil biraz konuşarak resmen nazlayarak çıkarttık. Biz evi aldığımızda içerde ev sahibi yaşıyordu kiracı değil yani evi satın aldığımız kadın çıkmadı evden. Tahliyemiz olmasına rağmen hemde. 2 ay sonunda çıkarabildik, sonrasında da gerçekten iğrenç insanlar olduğunu öğrendim. Elektrik su kesen falan varmış ama ben beni yasal olarak haksız yapacak bir şey yapmak istemedim. Dava açmadın benle düzgün konuştun ben istesem çıkmazdım eşek gibi bekleyecektin falan diye bağırıyordu sokakta deli gibi 😂 Bitti gitti şükür. Çok teşekkürler yorumunuz için

Şimdi okudum kusura bakmayın çok geçmiş olsun

X