Salon ve Günlük Oda Dekorasyonu Ev döşerken kafanız mı karıştı? Siz sorun, iç mimarımız cevaplasın!

Salon ve günlük odalarınızın dizaynı, dekorasyonu ve tavsiye yorumları
Öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederim. Mesajınızı şuan yeni gördüğüm için gecikme için kusura bakmayın lütfen, Salonunuz evet sizinde bahsettiğiniz gibi gri ve tonları hakim görünüyor. Turkuaz doğru bir ton kırlentte kullandığınız ancak koltuk kumaşındaki metraj fazla olduğu için genel olarak grinin etkisini kırmaya yetmemiş.

Dilerseniz kırlentte kullanmış olduğunuz turkuaz tonunda büyük biblo, renkli cam şişe, vazo gibi büyük aksesuarlar kullanabilirsiniz. Ayrıca fon perdelerinizi de
turkuaz tonunda yapabilirsiniz. Ayna kullanımı derinlik verir yansıma sağlar faydası olabilir. Ama benim size tavsiyem renkli bir tablo asmanız olacaktır çünkü gri tonularının yoğunluğundan rahatsızlık duyduğunuz için turuncu tonlarını turkuaz mavisi tonlarını içinde barındıran bir tablo asmanız çok daha etkili olabilir.

Sormak istediğiniz başka birşey var ise memnuniyetle yardımcı olmak isterim .

Vivense İç Mimarı
Gözde Köylüoğlu
www.vivense.com

ilginize teşekkür ediyorum
masa arkası ayna koltuk arkasına tablo düşünmüştüm
mesela sitenizdeki bu ayna favorim
sizce uyar mı salonumuza??
tablo arayışım devam ediyor tavsiyenizi dikkate alıcam turkuaz ve turuncu tonları
peki orta sehpa hakkındaki görüşleriniz nedir?? ev halkı eşim ve ikizler istemedikleri için alınmadı ama açıkçası bana boş geliyor...onlar ise bu boşluğu tercih ediyorlar kendilerine kalan boğuşma alanı bakımından:)):KK52:

Eklentiler

• $IMG_2546.jpg
    $IMG_2546.jpg
    28,6 KB · Görüntüleme: 247
Merhaba, ben mutfağım için gömme dolap yaptırmak istiyorum, fakat yaptırmak istediğim alan biraz küçük. gömme dolaplar her duvar için uygun mudur, her duvara yaptırılabilir mi onu öğrenmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler

Merhaba gömme dolap yaptıracağınız alanda kolon ve kirişlerden kaynaklı ölü alan var ise o alanları değerlendirmek için gömme dolap yaptırabilirsiniz.

Marangoz yardımı ile istediğiniz alanda değerlendirmek üzere istediğiniz ölçülerde yaptırabilirsiniz.

Vivense İç Miimarı
Gözde Köylüoğlu
www.vivense.com

ilginize teşekkür ediyorum
masa arkası ayna koltuk arkasına tablo düşünmüştüm
mesela sitenizdeki bu ayna favorim
sizce uyar mı salonumuza??
tablo arayışım devam ediyor tavsiyenizi dikkate alıcam turkuaz ve turuncu tonları
peki orta sehpa hakkındaki görüşleriniz nedir?? ev halkı eşim ve ikizler istemedikleri için alınmadı ama açıkçası bana boş geliyor...onlar ise bu boşluğu tercih ediyorlar kendilerine kalan boğuşma alanı bakımından:)):KK52:

Masayı konumlandırdığınız duvara ayna monte edebilirsiniz. Bizim ürünümüz olan bu aynayı yatay olarak monte edebilirsiniz.

Koltuğu konumlandırdığınız duvara ise turkuaz mavisi ve turuncu tonları olan tablo dinamizm ve enerji verecektir.

İkizlerin olduğunu göz önünde bulundurursak ahşap bir sehpadan ziyade puf kullanabilirsiniz. Puf kumaş olduğu için çarpma vb. durumlarda zarar vermeyecektir. Link paylaşacağım bunu evinize uygun tonlarda kumaş ve renk seçimi uygulayabilirsiniz.

http://www.vivense.com/oturma-odasi-mobilyalari/cake-puf-tekerlekli-siyah-mor-modeli.html

Altın varak duvar boyası için ton bulmak mümkünmü? Ben aldım fakat baya koyu bi ton , açmamın imkanı varmı?
Tesekkurler simdiden.

Merhaba ürün su bazlı boya mı sentetik boya mı bilgi vermediğiniz için her ikisi içinde şunu uygulayabilirsiniz eğer boyanız su bazlı ise su bazlı beyaz boya, sentetik ise sentetik bazlı boya alarak almış olduğunuz boyaya küçük bir miktar ilave edip karıştırın istediğiniz tonu yakalayıncaya dek bu şekilde ilerleyebilirsiniz.

Vivense İç Mimarı
Gözde Köylüoğlu
www.vivense.com

Merhaba ,

DYO renk kartelasında hercai 5160 mürdüm moru kullancak olursanız, gri olarak yine DYO 7880 çağıl dediğimiz bu iki tonu kullanabilirsiniz. gri kullanmak

istemezseniz DYO 5673 yakamoz tonunu da kullanabilirsiniz.

tam anlamıyla bıtsın ekleyecegım soz:)
..bır kac eksık var tamamlamaya calışıyorum..koltuk uzerınde 2 tablom vardı teke cevırıyorum bıraz zaman alacak bıtmesi..
cercevesını yaptırırken aynı şekılde mı olsun yoksa başka onerebılecegınız bır renk var mı..
not:) boyattıgım yatak odamın boya rengı umdugum gıbı cıkmadı degıştırmek ıstıyorum..
yatak odam aynı şekılde koyu kahve..cam altında yatagımız..
ıkı yan duvar kalıyor gorunen onerebılecegınız renk ıstıyorum..

cocuk odasını boyatmıştım yatak odasıyla aynı
renkte..
degışmesını ıstıyorum.. ne renk yapmalıyım.

$007.jpg $006.jpg $005.jpg

her ayrıntıyı beklıyorum lutfeeen:)

boyam sılınebılır sılıkonlu ıpeksı mat..fi..

Son düzenleme:
merhaba; nasılsınız.. sorunuma yardımcı olursanız çok sevinirim.

Benim kullanacağım yatak odası küçük bir oda. Büyük dolap sığdıramıyoruz. ölçü aldırıp kendimiz yaptırmayı düşünüyoruz.
Renk konusunda kararsız kalıyorum.. Toprak rengi istemiyorum. Beyaz mobilyaya karşı negatif bir tavrım var.
Çok aşırı klasik şatafatlı model de sevmiyorum. Modern-spor çizgileri olsun, kullanışlı olsun.
Oda küçük olduğu için biraz da böyle düşünüyorum.
Mobilya sade olursa, yatak örtüsü, perde ve puf gibi detaylarla canlandırırım diye düşündüm.
Enza home dan aşağıdaki modeli beğendim. Aslında resimde kendini pek belli etmiyor.
değişik bir model. ama aileme göre gelin odası gibi değil, çok sade imiş.

Fikirlerinizi öğrenmek stiyorum, yardımcı olur musunuz??..

$ýnfýnýty.jpg

Son düzenleme:
Merhaba size salonumun resimlerini yolluyorum bir kaç aydır sağdaki kanepenin arkasındaki duvara tablo almak istiyorum ama salonum turkuaz ağırlıkta olduğu için turkuaz renk alırsam boğacağımı düşünüyorum bilmiyorum belki de yanlış düşünüyorum.Hangi renklerde almalıyım ,parçalı kanvas tablo mu almalıyım bana yardımcı olursanız çooookkkkkkk sevinrim.
Diğer sorumda masanın arkasınaki duvara da ayna almak istiyorum sizce ayna olur mu onda öneriniz nasıl olur lütfen beni aydınlatınnnnn :KK3:.Şimdiden çok teşekkürler.

Eklentiler

• $Resim 062.jpg
    $Resim 062.jpg
    52,8 KB · Görüntüleme: 229
  • $Resim 061.jpg
    $Resim 061.jpg
    28,2 KB · Görüntüleme: 1.045
Merhaba size salonumun resimlerini yolluyorum bir kaç aydır sağdaki kanepenin arkasındaki duvara tablo almak istiyorum ama salonum turkuaz ağırlıkta olduğu için turkuaz renk alırsam boğacağımı düşünüyorum bilmiyorum belki de yanlış düşünüyorum.Hangi renklerde almalıyım ,parçalı kanvas tablo mu almalıyım bana yardımcı olursanız çooookkkkkkk sevinrim.
Diğer sorumda masanın arkasınaki duvara da ayna almak istiyorum sizce ayna olur mu onda öneriniz nasıl olur lütfen beni aydınlatınnnnn :KK3:.Şimdiden çok teşekkürler.

Ben şu tabloyu buldum aslına ama sizce uyar mı yorumlar mısınız lütfen ?

merhaba; nasılsınız.. sorunuma yardımcı olursanız çok sevinirim.

Benim kullanacağım yatak odası küçük bir oda. Büyük dolap sığdıramıyoruz. ölçü aldırıp kendimiz yaptırmayı düşünüyoruz.
Renk konusunda kararsız kalıyorum.. Toprak rengi istemiyorum. Beyaz mobilyaya karşı negatif bir tavrım var.
Çok aşırı klasik şatafatlı model de sevmiyorum. Modern-spor çizgileri olsun, kullanışlı olsun.
Oda küçük olduğu için biraz da böyle düşünüyorum.
Mobilya sade olursa, yatak örtüsü, perde ve puf gibi detaylarla canlandırırım diye düşündüm.
Enza home dan aşağıdaki modeli beğendim. Aslında resimde kendini pek belli etmiyor.
değişik bir model. ama aileme göre gelin odası gibi değil, çok sade imiş.

Fikirlerinizi öğrenmek stiyorum, yardımcı olur musunuz??..

Eki Görüntüle 1114561

Merhaba yardımcı olmaya çalışırım tabiki antrasit dediğimiz gri tonunu ya da ekru kırık beyaz krem arası tonları kullanabilirsiniz. Spor çizgiler istiyorsak eğer antrasit gri tavsiye ederim kesinlikle.

Görseldeki yatak odası ile bir arada kullanımı olarak ise bu renk istediğiniz her değişime referans olacak bir renk değil daha nötr tonlarla aksesuarları kullanarak renklendirebilirsiniz. Görselde kahve tonu oldugunu görüyorum ve bu tonu kullanabileceğiniz renk alternatifleri sınırlı olduğu için memnun kalmayabilirsiniz.

Vivense İç Mimarı
Gözde Köylüoğlu
www.vivense.com

Dekorasyona dair ipuçları Vivense'den!

Hangi perdeye hangi koltuk?

Koyu renk parkeye ne renk masa?

Doğru yemek masası nasıl seçilir?

Tüm sorularınızın cevabı burada!

Merhaba kolay gelsin..Aşağıdaki benim salon takımım..Fikrinize ihtiyacım var.. Turkuaz rengini çok seviyorum..Ben şöyle düşündüm tül rengim kırık beyaz, fon perdelerim turkuaz olsa nasıl gider? Bir de benim mobilyalarımın ayakları siyaha yakın..Beyaz bir tv sehpası kötü durur mu? Lütfen halı perde ve tv ünitesi konusunda renk olarak nasıl bir kombin yaparım yardımcı olur musunuz?

Merhaba kolay gelsin..Aşağıdaki benim salon takımım..Fikrinize ihtiyacım var.. Turkuaz rengini çok seviyorum..Ben şöyle düşündüm tül rengim kırık beyaz, fon perdelerim turkuaz olsa nasıl gider? Bir de benim mobilyalarımın ayakları siyaha yakın..Beyaz bir tv sehpası kötü durur mu? Lütfen halı perde ve tv ünitesi konusunda renk olarak nasıl bir kombin yaparım yardımcı olur musunuz?

Merhaba bahsettiğiniz perde uygulamasını tül perdeden ziyade zebra store kırık beyaz ve ya krem tonlarını seçebilirsiniz yanında fon perde uygularsanız çok daha şık bir etki yaratabilir yaşam alanınızda. Ayrıca fon perdelerinizin renginde küçük kırlentler ile bütünleştirebilirsiniz. Perdeler ile beyaz tv ünitesi uyum sağlayacaktır ancak koltuk ayakları ile uyumsuzluğu sizi rahatsız edecektir dilerseniz ayakları zımpara ile zımparalayıp ahşap boyası ile evde siz de boyayabilirsiniz beyaza böylelikle beyaz tv ünitesi kullanmanıza engel olabilecek durum ortadan kalkar.

Vivense İç Mimarı
Gözde Köylüoğlu
www.vivense.com

Yatak odam ve aldığım halı da bu, peki perde ve tül tercihim nasıl olmalı???

Halının içerisinde bulunan bej tonunu fon perde de kullanabilirsiniz mobilyaların koyu renkli olması odayı karanlık algılatacağı için koyu rengi kırmak için
halıda ki açık tonu fon kremı de tül renginiz olarak belirleyebilirsiniz.

Vivense İç Mimarı
Gözde Köylüoğlu
www.vivense.com

Merhaba, salonumun resimlerini ekliyorum. Çok klasik olmayan ama çokda spor olmayan bir şekilde dekore etmek istiyorum.
Nasıl perde ve koltuklar kullanabilir ve yerleşimi nasıl yapabilirim. Resimlerdede görebileceğiniz gibi sadece 2 duvar var. Gerisi cam. Yemek masaıs bölümünün oradan mutfağa ge $1.jpg çiliyor. Cam sürgülü kapı var...
$2.jpg $3.jpg
Teşekkürler

not: salondan yemek masasının oraya geçilen o arayı kapatmak istesem ne önerirsiniz ?

Dekorasyona dair ipuçları Vivense'den!

Hangi perdeye hangi koltuk?

Koyu renk parkeye ne renk masa?

Doğru yemek masası nasıl seçilir?

Tüm sorularınızın cevabı burada!

Merhaba alacağım koltuk modeli bu fakat renklerde karar vermiyorum. sizinde fikrinizi almak istiyorum. nasıl renk kombinasyonu yapmalıyım? 3+2+11 şeklinde olacak.

$4563.jpg $12345.jpg

koltuklarımı nasıl konumlandırmalıyım. salonum şu sekilde 25m2. yere kadar 2 cam var.

ve son olarak perde seçimim nasıl olmalı?

$7.jpg $8.jpg

Teşekkürler :KK55:

X