Ev ıslerı ıle bası dertte olan hanımlar buyurun topigime

En Sevmediginiz Ev Isi

• Ankete Katılan
    3.010
evet canım isteriz bugün yaptım yaktım ama :KK1::KK1:

Mantar Kurabiye Tarifi

1 paket margarin
2 adet yumurta
1 paket kabartma tozu
1 su bardağı şeker dilerseniz 3/4 su bardağı şekerde koyabilirsiniz.
Yeteri kadar un
2 yemek kaşığı kakao

Yapılışı
Oda sıcaklığında olan yumuşamış margarin, yumurta, şeker iyice karıştırılır, içine kabartma tozu, un ve nişasta ilave edilerek hamur elde edilir. Hamur ceviz büyüklüğünde veya daha küçük yuvarlanabilir. Yuvarlandıktan sonra ağzı kakaoya bastırılmış şişe ile hamur üstüne bastırılarak mantar şekli verilerek tepsiye dizilir. Normal sıcaklıktaki fırına(170 derece) atılıp beyaz kalacak şekilde pişirilir.

Püf noktası: Yağ yumurta ve şekeri mikser ile krema gibi olana kadar karıştırmalısınız. Böylelikle kurabiyenin yüzeyi pürüzsüz olur ve kurabiyeniz ağızda dağılır. Nefis bir tarif.

iste bu tarifi bire bir yap super oluyo
yarin kendi yaptigim kurabiyenin de fotosunu eklerim

İyi akşamlar hanımlar. Ben de 2 aylık evliyim. Bugün deli gibi temizlik yaptım çünkü yarın eşimin anne babası geliyo:) Belim kırıldı valla, bekarken hiç iş yapmazdım şimdi çok zorlanıyorum. Bir de ev temizliğini 1 günde bitirmek istiyorum, bu da çok yoruyo beni. Sizler nasıl yapıyosunuz bu temizlik işlerini.

Mantar Kurabiye Tarifi

1 paket margarin
2 adet yumurta
1 paket kabartma tozu
1 su bardağı şeker dilerseniz 3/4 su bardağı şekerde koyabilirsiniz.
Yeteri kadar un
2 yemek kaşığı kakao

Yapılışı
Oda sıcaklığında olan yumuşamış margarin, yumurta, şeker iyice karıştırılır, içine kabartma tozu, un ve nişasta ilave edilerek hamur elde edilir. Hamur ceviz büyüklüğünde veya daha küçük yuvarlanabilir. Yuvarlandıktan sonra ağzı kakaoya bastırılmış şişe ile hamur üstüne bastırılarak mantar şekli verilerek tepsiye dizilir. Normal sıcaklıktaki fırına(170 derece) atılıp beyaz kalacak şekilde pişirilir.

Püf noktası: Yağ yumurta ve şekeri mikser ile krema gibi olana kadar karıştırmalısınız. Böylelikle kurabiyenin yüzeyi pürüzsüz olur ve kurabiyeniz ağızda dağılır. Nefis bir tarif.

iste bu tarifi bire bir yap super oluyo
yarin kendi yaptigim kurabiyenin de fotosunu eklerim

denerim bende canım dün bilgisayar kapandı daha açılmadı ya dedim çöktürdüm heralde :KK1::KK1: ya dün yaktımya artık hiç kurabiye yapasım gelmiyo moralim çok bozuldu emek veriyosun sonuçta :) ama bunu deniycem sağol canım :KK16::KK16::KK16:

merhabalar bende yeni evliyim vede tecrübesizim. birşey sorucam elektrik süpürgesinin kullanma kılavuzu evimde değil şu an. süpürgenin süpürme aparatında fırçalı ve düz olmak üzere iki tane gösterge var hangisi halı için kafam karıştı

merhabalar bende yeni evliyim vede tecrübesizim. birşey sorucam elektrik süpürgesinin kullanma kılavuzu evimde değil şu an. süpürgenin süpürme aparatında fırçalı ve düz olmak üzere iki tane gösterge var hangisi halı için kafam karıştı

merhaba canim
duz olan halilar icin fircali olan parkeler yerler icin:KK34:

yaa offf dün halıları yıkadım bugünde silip sermem gerekiyor ama hiiiç hevesim yok nasıl yapıcam yaaa:KK14:

bende halıları yıkmaay verdim mutfagımın temizligi full bitti sıra yatakodasının toplarının temizlenmesinde hey gidi heyyy
hali isi zor ya
gecen mutfaktaki haliyi yikadim
yine kirlenmis :KK50:
digerlerini de daha vermedim yikamaya
ismim dilek yaşım 23 bebeğimde 16 aylık

hosgeldin dilek aramiza
calismiyosundur heralde

evet azerinn ,halı işi zor da ,yıkamaya verenleri görüyorum halı gittiğinden daha berbat geri geliyor :KK19:
bugün zor da olsa önleden sonra işe giriştim çocukların odasını süpürdüm ama silerken 2 tane pire gördüm:18:acep nereden geldiler evde hayvan falan da yok,pire ailesinin geri kalan üyeleride mi evime girdi ,üff yazarken bile kaşınıyorum, yaptığım temizlikte gözüme görünmüyor, ilaçsız kurtulamazmıyım bu pirelerden acaba bilgisi olan yazabilirmi lütfeen

Son düzenleme:
evet azerinn ,halı işi zor da ,yıkamaya verenleri görüyorum halı gittiğinden daha berbat geri geliyor :KK19:
bugün zor da olsa önleden sonra işe giriştim çocukların odasını süpürdüm ama silerken 2 tane pire gördüm:18:acep nereden geldiler evde hayvan falan da yok,pire ailesinin geri kalan üyeleride mi evime girdi ,üff yazarken bile kaşınıyorum, yaptığım temizlikte gözüme görünmüyor, ilaçsız kurtulamazmıyım bu pirelerden acaba bilgisi olan yazabilirmi lütfeen

ya birdeeee karıncalar çooook bereket derler ama bayagı var yani

X