Ev sahibi 2

she86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2022
2.381
1.408
37
Kızlar selam
Konu başlığından da anlaşıldığı gibi ev sahibimle başım dertte ..
her ay bir şeyler buluyor huzursuz etmek için canı sıkılıyor herhlde .
70 yaşında eski İstanbullu maddi açıdan sıkıntısı olmayan bi kadın kocası deniz subağıymış ölmüş 2 çocuğu var kışın Bursa da yazın buraya geliyor yalnız yaşıyor çocukları evli .. yalnız yaşadığı içinde eşimle ben yardımcı oluyoruz işte hastanelere götürüyoruz market pazar alışverişi falan tabiki bunlar söylenmez herkese yaparım kim olduğunun önemi yok . Ama sağolsun kendisi her ay huzursuz edecek bir şey buluyor yok kira her ayın 3ü ve 5inde yatırılır siz bana ayın sonunda veriyorsunuz yahu söylüyoruz biz dedik ay başı yapalım arada ki farkı verip sen istemedin diyoruz yok her ay aynı sonra gidiyor çocuklarına soruyor haklısınız diyip kapatıyor konuyu . Geçen yıl temmuz da 1250 kiraydı üzerine 250 koyup 1500 üzerinden %25 yaptı sağol fln dedik kontrat yeniledik 1850 oldu .. bu zamana kadar böyle ödüyorduk şimdi mesaj atmış siz çok uyguna oturuyorsunuz bir sonraki aydan itibaren 3000 olsun gerekeni yapmanızı rica ediyorum diye cvp vermedim eşimin uyanmasını bekliyorum şimdi yazsam konu uzayacak bir de gerçekten bunaldım her ay bir şey bulmasına yani kontrat var ise bir şey yapamaz ama nedir bu her ay her ay rahat batıyor herhlde ben genelde sinirli bir insanım ne dediğimi bilmem 🤷‍♀️ bu yüzden eşime devrediyorum o daha sakin benden . Amacı bezdirmek çıkmamızı istiyor ki daha pahalıya verecek bende eşime sabret bu yıl geçsin diyorum. Bakalım neler olacak …
Kızlar konumu biliyorsunuz bende ev sahibime abla kontratın bitmesine daha var o gün geldiğinde tekrar konuşuruz diye mesaj attım vay efendim ben böyle yazdım diye bir sürü mesajlar attı bana enflasyonu biliyorsunuz bilmem ne peki madem o gün geldiğinde görüşeceğiz merak etme tehdit eder gibi yazmış noktalı virgül baya hemde .. eşim aradı sonra abla niye öyle yazdın biz seni bu zamana kadar üzmedik kirayı sen belirledin eyw dedik vay efendim o rica etmiş ben resmî konuşmuşum kontrat falan demişim ben diye o öylesine rica etmiş ben kontratı öne sürdüm diye o yüzden öyle sinirli yazmış . Siz insanlarla oynamayı bilirsiniz eşimde aşkolsun abla kira 1250 idi o zamanlar uygundu haklısın şuan pahalı ama 6 ayda bir olmazki dedi hem sen geldin 1250 üzerine 1500 koyup %25 yaptın eyw dedik ses etmedik kiranı geciktirmedik . sen şuan kırdın beni dedi. Abla istersen bundan sonra kızın yada oğlunla konuşayım ben dedi sen yorulma ev benim çocuklarımı bağlamaz dedi. Depozito verecektiniz sonra dediniz vermediniz dedi eşimde abla kontrat yaparken sen kendi emlakçına götürdün + 2 şahitte vardı o gün ben sordum sen gerek yok dedin istersen emlakçını ara dedi hatırladı herhlde konuyu uzatmadı . Kapattılar telefonu sonra eşime yazmış ben depozito almadım iyilik yaptım böyle oldu kontratı yenilerken istiyorum diyor . Kızlar ev kiralanırken alınmaz mı depozito yani baştan . Sonradan isteyebiliyor mu anlamadım ? Bilenler var mı ?

Eşin yazılı olarak o gün olanları mesajla cevap olarak yazsın. Sonradan oturulan eve depozito istenmez. Biraz da sert çıksın biraz daha rahatsız edersen şikayet edeceğiz diye
Yazdığı mesajlar duruyor eşim ekran görüntüsü al bana mesaj at dedi aldım attım söylediğini unutuyor çünkü 😏 gerçekten bıktık. Mesajla istemiş depozitoyu eşimde olmuyor böyle abla kontrat günü geldiğinde kızın da orada olsun şahitlik eder dedik bizlik sorun yok dedik bana bunak muamelesi yapma diyor . Gelmiş o yıl buldunuz ucuza evi oturdunuz dedi eşimde abla o ne demek o zamanlar kiralar ucuzdu sen söyledin ki kirayı biz demedik bu olsun diye dedi..

Sonradan alamaz ama depozito başta alınması gerekirdi. Siz nasıl teslim aldınız tekrar kontrata yazın bir de şahit tutun yarın bir gün almadım da diyebilir
Depozitoyı eşim o gün sormuş 3 kişi vardı dedi yanımızda daha önceki kiracılardan almamış sizdende almayacağım dedi bize dedi ee dedim kirayı kendi belirledi depozito kendi almadı biz ne yapacağız ki bu durumda dedi kbakmasın dedim vermem depozito fln

Depozitoyı eşim o gün sormuş 3 kişi vardı dedi yanımızda daha önceki kiracılardan almamış sizdende almayacağım dedi bize dedi ee dedim kirayı kendi belirledi depozito kendi almadı biz ne yapacağız ki bu durumda dedi kbakmasın dedim vermem depozito fln

Anladım da şimdi istese vermek zorunda değilsiniz ama belli ki takılmış verilecekse birileri olsun yanınızda şahit olarak video çekin mesajların görüntüsünü alın aldım diye şmza atılsın güvenip para vermeyin

Anladım da şimdi istese vermek zorunda değilsiniz ama belli ki takılmış verilecekse birileri olsun yanınızda şahit olarak video çekin mesajların görüntüsünü alın aldım diye şmza atılsın güvenip para vermeyin
Verme taraftarı değilim ama verilecekse de kira kontratına yazarım muhtemelen vermiyoruz diyince çık diyecek belli .. gerçekten anlam veremiyorum ..

Yazık günah ne olacak bu kiracıların hali 😓 devlet şuan kiracıdan yana. Gerekli yerlere başvurunuzu çekin ev sahibi hemen R yapacaktır.
70 yaşında kadın bi anlatıyor enflasyon bilmem ne siz ucuza buldunuz atlatınız diyor eşim ne demek abla o diyo öyle bir laf konuşuyorsun ki diyor ee ben ne dedim diyor sonra bazı lafları çok iğneliyici.. zam yapacağı zaman kahve ikram ettim diye kandırmış oldum sen bana ikramlar fln. Verdin boyadın diyor yazısı hala duruyor

Evet alıyo
Kızlar konumu biliyorsunuz bende ev sahibime abla kontratın bitmesine daha var o gün geldiğinde tekrar konuşuruz diye mesaj attım vay efendim ben böyle yazdım diye bir sürü mesajlar attı bana enflasyonu biliyorsunuz bilmem ne peki madem o gün geldiğinde görüşeceğiz merak etme tehdit eder gibi yazmış noktalı virgül baya hemde .. eşim aradı sonra abla niye öyle yazdın biz seni bu zamana kadar üzmedik kirayı sen belirledin eyw dedik vay efendim o rica etmiş ben resmî konuşmuşum kontrat falan demişim ben diye o öylesine rica etmiş ben kontratı öne sürdüm diye o yüzden öyle sinirli yazmış . Siz insanlarla oynamayı bilirsiniz eşimde aşkolsun abla kira 1250 idi o zamanlar uygundu haklısın şuan pahalı ama 6 ayda bir olmazki dedi hem sen geldin 1250 üzerine 1500 koyup %25 yaptın eyw dedik ses etmedik kiranı geciktirmedik . sen şuan kırdın beni dedi. Abla istersen bundan sonra kızın yada oğlunla konuşayım ben dedi sen yorulma ev benim çocuklarımı bağlamaz dedi. Depozito verecektiniz sonra dediniz vermediniz dedi eşimde abla kontrat yaparken sen kendi emlakçına götürdün + 2 şahitte vardı o gün ben sordum sen gerek yok dedin istersen emlakçını ara dedi hatırladı herhlde konuyu uzatmadı . Kapattılar telefonu sonra eşime yazmış ben depozito almadım iyilik yaptım böyle oldu kontratı yenilerken istiyorum diyor . Kızlar ev kiralanırken alınmaz mı depozito yani baştan . Sonradan isteyebiliyor mu anlamadım ? Bilenler var mı

Kızlar konumu biliyorsunuz bende ev sahibime abla kontratın bitmesine daha var o gün geldiğinde tekrar konuşuruz diye mesaj attım vay efendim ben böyle yazdım diye bir sürü mesajlar attı bana enflasyonu biliyorsunuz bilmem ne peki madem o gün geldiğinde görüşeceğiz merak etme tehdit eder gibi yazmış noktalı virgül baya hemde .. eşim aradı sonra abla niye öyle yazdın biz seni bu zamana kadar üzmedik kirayı sen belirledin eyw dedik vay efendim o rica etmiş ben resmî konuşmuşum kontrat falan demişim ben diye o öylesine rica etmiş ben kontratı öne sürdüm diye o yüzden öyle sinirli yazmış . Siz insanlarla oynamayı bilirsiniz eşimde aşkolsun abla kira 1250 idi o zamanlar uygundu haklısın şuan pahalı ama 6 ayda bir olmazki dedi hem sen geldin 1250 üzerine 1500 koyup %25 yaptın eyw dedik ses etmedik kiranı geciktirmedik . sen şuan kırdın beni dedi. Abla istersen bundan sonra kızın yada oğlunla konuşayım ben dedi sen yorulma ev benim çocuklarımı bağlamaz dedi. Depozito verecektiniz sonra dediniz vermediniz dedi eşimde abla kontrat yaparken sen kendi emlakçına götürdün + 2 şahitte vardı o gün ben sordum sen gerek yok dedin istersen emlakçını ara dedi hatırladı herhlde konuyu uzatmadı . Kapattılar telefonu sonra eşime yazmış ben depozito almadım iyilik yaptım böyle oldu kontratı yenilerken istiyorum diyor . Kızlar ev kiralanırken alınmaz mı depozito yani baştan . Sonradan isteyebiliyor mu anlamadım ? Bilenler var mı ?
Kontatınızda depozito yazılıysa ödemek zorundasınız
Değilse sonradan öyle bir madde ekleyemez
Kira artışı yaptığı zaman tekrar kontrat yaparsa ozaman ödemek zorundasınız
Öyle birşey yokken canım istedi ekleyeceğim diyemez
Ev sahibi haksız
Ama sizinde eşiniz haksız sen aradan çekil ben çocuklarınla hallederim diyemez, evi kimden kiraladıysa onunla muhatap olacak

Verme taraftarı değilim ama verilecekse de kira kontratına yazarım muhtemelen vermiyoruz diyince çık diyecek belli .. gerçekten anlam veremiyorum ..
Çık deme hakkı yok. Bu ne yahu ne saygısız insanlar. Nefret ettim artık

Evet alıyorlar abla. Ben de başta bilmiyordum ilk defa bizim ev sahibinde gördüm.Bi bizim 2. senemiz şu an. Temmuzda kontrat yenilerken depozito da istedi bizden
Alla alla normalde yok böyle bir şey 😒 cidden baştan aklı nerdeydi . Normalde yasak şikayet etsen haklısın yani ama işte masraf olmasın diye sonradan taşınma fln kabul ediyor insanlar ne kötü

Kontatınızda depozito yazılıysa ödemek zorundasınız
Değilse sonradan öyle bir madde ekleyemez
Kira artışı yaptığı zaman tekrar kontrat yaparsa ozaman ödemek zorundasınız
Öyle birşey yokken canım istedi ekleyeceğim diyemez
Ev sahibi haksız
Ama sizinde eşiniz haksız sen aradan çekil ben çocuklarınla hallederim diyemez, evi kimden kiraladıysa onunla muhatap olacak
Başta kira kontratında depozito yazılı olarak yok eşim sormuş o kabul etmemiş yenilerken de yazılmadı konusu olmadı .. şimdi 6 ay sonra 3000 yapmak istedi kabul etmeyince biz depozitoyu öne attı . Yani yenilerken isteyebilir depozito öyle mi ? Yani yasal olarak hakkı yok bence ben öyle biliyorum .
Eşim sen aradan çekil ben kızın yada oğlunla konuşayım demedi her ay bir şey çıkardığı için ve unuttuğu için bir çok şeyi . Biz bir şey dediğimizde kızı ve oğluna sorduğu için eşimde öyle söyledi siz beni kandırıyorsunuz diyince eşimde istersen abla kızın da olsun şahitlik eder diye yazdı hepsi bu ..

Çık deme hakkı yok. Bu ne yahu ne saygısız insanlar. Nefret ettim artık
İşte yenilerken depozito vermezsek çıkın o zaman der diye düşündüm biz ucuza bulmuş kaçırmamışız konmuşuz öyle diyor bize eşimde abla ne alakası var kirayı başta sen belirledin 1 yıllık hesapladık ödedik dedik ..

İşte yenilerken depozito vermezsek çıkın o zaman der diye düşündüm biz ucuza bulmuş kaçırmamışız konmuşuz öyle diyor bize eşimde abla ne alakası var kirayı başta sen belirledin 1 yıllık hesapladık ödedik dedik ..
Yeni yasaya göre 10 yıl dolmadan çıkın diyemiyor. Kontrat yapmadan oturabiliyorsunuz kontrat işin formalitesi kandırmasın aman dikkat edin

Yeni yasaya göre 10 yıl dolmadan çıkın diyemiyor. Kontrat yapmadan oturabiliyorsunuz kontrat işin formalitesi kandırmasın aman dikkat edin
valla eşime de söyledim bi avukata danışalım haklarımızı öğrenelim işimiz var bu kadınla. Her ay bir şey buluyor sanki yalan söylüyormuşuz gibi her ay oğlu ile kızına söylüyor sonra aaa ben çocuklarımla konuştum siz haklısınız özür dilerim diyor 😏

Siz bu kadınla fazla muhatap olmuş fazla samimiyet kurmuşsunuz.
Buna hiç gerek yoktu keşke baştan tavır koysaydiniz.
Yasal olarak yapılacak şeyler belli yapılacak zaman oranı da belli.
Onun dışında bir şey yapamaz zaten.
Ben takıntılı ve yaşlı huysuz biri olduğunu düşündüm.Belli ki yapacak başka işi de yok.
Söylediklerini fazla ciddiye almayın derim.
Yasal olarak siz haklısınız zaten gerisini emlakçı ve avukatla halledin.

Siz bu kadınla fazla muhatap olmuş fazla samimiyet kurmuşsunuz.
Buna hiç gerek yoktu keşke baştan tavır koysaydiniz.
Yasal olarak yapılacak şeyler belli yapılacak zaman oranı da belli.
Onun dışında bir şey yapamaz zaten.
Ben takıntılı ve yaşlı huysuz biri olduğunu düşündüm.Belli ki yapacak başka işi de yok.
Söylediklerini fazla ciddiye almayın derim.
Yasal olarak siz haklısınız zaten gerisini emlakçı ve avukatla halledin.
Baştan öyle olmadı aslında arada mesafe vardı .. sonra bu hastalandı eşim yardım etti bende baktım kızı ve oğlu gelene kadar ondan sonra mesafe kalmadı tabi . Yaşlı huysuz takıntılı evet ..
ciddiye almadık bu zamana kadar bir şeyler istedi söyledik konu kapandı anlattık çözdük bunda da anlattık ama kira zamanı görüşeceğiz … diye tepki aldık belli ki baya zam yapacak kendi bilir durduk yere sırf dediğini kabul etmedik diye .. baktık olmuyor avukat zaten

X