Ev Sahibi Kabusu

Öncelikle Hayırlı Ramazanlar dilerim Hanımlar,
Mayıs 2023de Kiralık bir Eve çıktık. Kontratımız bir senelik. Yani anlayacağınız Kontratın bitmesine daha iki ay kaldı. Ev sahibimiz aynı binada hemen yan tarafımızda yaşıyor. Kısaca özet geçeyim; Kadın Yaşlı ve sürekli bizi Gözetliyor. Herşeyi merak ediyor. Herşeye burnunu sokuyor. Gerçekten bu durumdan çok rahatsız oluyoruz. Ayrıca Eve girdiğimizde Badana edilmiş bir şekilde girdik. Kış olduğunda evimiz aşırı derecede rutubetlendi. Hemde aşırı rahatsız verici Yoğun bir koku vardı. Ben şuanda 3 Aylık Hamileyim, ve gerçekten bu evde kalmakta zorlanıyorum. Ev Rutubet Sinek dolu..
Şimdi ise Ev bulduk Eşim ile, ve şimdiden evden çıkmaya karar verdik. Fakat Ev Sahibi sorun yaratıyor. Beni mağdur bırakıyorsunuz diyor, ve iki Aylık Kirayı şimdiden toptan istiyor.
Açıkça Eşimde bende iki ay daha bu eve kira vermek istemiyoruz. Sonuçta şuanda taşınıyoruz zaten. Evde de oturmayacağız. Yarın evi boşaltacağız. Boş bir ev için neden kira ödeyeyim ki?
Sizce bu durumda ne yapmam gerekiyor?
İki Ay için Mahkemeye verebilir mi? Rutubetli olmasına rağmen Kontrat bitene kadar ödemek mecburiyetinde miyiz?
Hem Kontrat imzaladığınız için hem de etik olarak ev sahibi haklı lakin siz de mağdursunuz orta yolu bulmaya çalışın, mesela 2 kira değil de 1 kira verin anlaşın, ekonomi ev sahiplerini de kiracıları da zor duruma soktu ...

Ev sahibini hakli bulanlara danisma adina soruyorum, evin rutubetli yani kusurlu oldugunu belirtmeden kiralamis, bu durumda kusurlu mal / eksik beyan / yalan beyan uzerinden yapilan sozlesme ne kadar hakkaniyetli ki?

Ev sahibini hakli bulanlara danisma adina soruyorum, evin rutubetli yani kusurlu oldugunu belirtmeden kiralamis, bu durumda kusurlu mal / eksik beyan / yalan beyan uzerinden yapilan sozlesme ne kadar hakkaniyetli ki?
Dava açsa kontrat yapıldığı için haklı çıkar ev sahibi

Bu konudaki rahatsızlığı ev sahibine söyleyip, taşınma niyetlerini bildirmeleri gerekirdi. Sorun iletişim eksikliği.

Mayıs 2023de Kiralık bir Eve çıktık. Kontratımız bir senelik. Yani anlayacağınız Kontratın bitmesine daha iki ay kaldı. Ev sahibimiz aynı binada hemen yan tarafımızda yaşıyor. Kısaca özet geçeyim; Kadın Yaşlı ve sürekli bizi Gözetliyor. Herşeyi merak ediyor. Herşeye burnunu sokuyor. Gerçekten bu durumdan çok rahatsız oluyoruz. Ayrıca Eve girdiğimizde Badana edilmiş bir şekilde girdik. Kış olduğunda evimiz aşırı derecede rutubetlendi. Hemde aşırı rahatsız verici Yoğun bir koku vardı. Ben şuanda 3 Aylık Hamileyim, ve gerçekten bu evde kalmakta zorlanıyorum. Ev Rutubet Sinek dolu..
Şimdi ise Ev bulduk Eşim ile, ve şimdiden evden çıkmaya karar verdik. Fakat Ev Sahibi sorun yaratıyor. Beni mağdur bırakıyorsunuz diyor, ve iki Aylık Kirayı şimdiden toptan istiyor.
Açıkça Eşimde bende iki ay daha bu eve kira vermek istemiyoruz. Sonuçta şuanda taşınıyoruz zaten. Evde de oturmayacağız. Yarın evi boşaltacağız. Boş bir ev için neden kira ödeyeyim ki?
İki Ay için Mahkemeye verebilir mi? Rutubetli olmasına rağmen Kontrat bitene kadar ödemek mecburiyetinde miyiz?
Kiralama süresi ile taahhüt etmiş oluyorsunuz.Yazılanlar doğru kafanıza göre çıktım gittim diyemiyorsunuz.Erken çıkmanın önemli bir nedeni olacak.
Evde aşırı rutubet olduğunu bu nedenle çıkacağınızı yazmışsınız.Bunu belgeleyecek ve noterden bu nedenle evden çıkmak zorundayız, hamile olmam nedeni ile benim ve doğacak çocuğun sağlığı nedeni ile diyerek ihtar çekeceksiniz..Evden video ve resim çekin yanınızda da başka birisi şahit olsun.Onu ekleyin.
Evi bulduğunuz gibi teslim etmek durumundasınız boyalı badanalı ise aynen.
Yalnız bu ev bodrumda mı anlamadım nasıl bu kadar rutubet oluyor.Nedeni nedir bu kadar rutubetin.Bu da bana ilginç geldi.

Kira ödemenize
Ne saçmalamış herkes tabiki kira ödemenize gerek yok çıkabilirsiniz. İhtar çekin çıkıyoruz diye. Bir de evi tekrar boyatın. Boyalı almışsınız boyalı vereceksiniz
ek yok.

Kira ödemenize

Ne saçmalamış herkes tabiki kira ödemenize gerek yok çıkabilirsiniz. İhtar çekin çıkıyoruz diye. Bir de evi tekrar boyatın. Boyalı almışsınız boyalı vereceksiniz
ek yok.
Şu durumda ev sahiplerine de kontrat süresi bitmeden kiraciyi evden çıkarma hakkı doğar sizin pırıl pırıl anlayışınıza göre değil mi
O zaman sizce neden kontrat yapıyorlar bu konuda da engin bilgilerinizi bizimle paylaşır mısınız bu cahil cühela (!) kesim aydınlansın sayenizde 😁

Aynısı başımıza geldi . Yılı dolmadan çıkmak zorunda kaldım ama ben eve girdiğimde boyasızda boyadım. Eski olan ne varsa değiştirip evin değerini arttırdım. Afedersiniz katman katman yağ vardı pislik içindeydi ev temizledim kullandım ana çıkarken bile süpürüp evi öyle çıktım. Bozuk lambalar musluklar vardı yaptım.

Ama ev sahibimiz kötüydü. 6.aydan zam yapmak istedi kabul etmedim . Sonra kiramız 2.650 ₺ iken 6 bin yapmak istedi itiraz ettik bu başladı size ihtar çekeceğim gidin demeye. Biz tamam gidelim dedik bu başladı yıl dolmadan çıkıyorsunuz kira vermek zorundasınız demeye. Bir şekilde kurtulduk biz ama hakkımızı haram ederek çıktık. Ama istese bizden kalan zaman için para alabilir miydi alabilirdi.

Şöyle düşünün bizim ev sahibi her hafta sonu kapımıza dikilip evle ilgili soru sorardı. Yani o ev sahibi sizin başlığınızda ki gibi EV SAHİBİ KABUSU yaşattı.

Ama sizin ev sahibi çok haklı . Kadını zor durumda bırakıyorsunuz yine de helallik alıp anlaşmaya bakın

Şu durumda ev sahiplerine de kontrat süresi bitmeden kiraciyi evden çıkarma hakkı doğar sizin pırıl pırıl anlayışınıza göre değil mi
O zaman sizce neden kontrat yapıyorlar bu konuda da engin bilgilerinizi bizimle paylaşır mısınız bu cahil cühela (!) kesim aydınlansın sayenizde 😁
Ay yalan bilgi yaa . Ev sahibi çıkaramaz kiracı çıkabilir..sacmalamayın.

Kontrat yapılıyor çünkü sadece kiracı hayrına herhalde 😂 Çünkü kiracıya çık derse ama olmaz bizim kontratimiz var diyecek. Ama kiracı çıkıcam derse ev sahibi ama olmaz kontratımız var diyemez çünkü sadece kiracı lehine olması lazım bazı insanlara göre. Ama öyle bir dünya yok maalesef.

Kontrat yapılıyor çünkü sadece kiracı hayrına herhalde 😂 Çünkü kiracıya çık derse ama olmaz bizim kontratimiz var diyecek. Ama kiracı çıkıcam derse ev sahibi ama olmaz kontratımız var diyemez çünkü sadece kiracı lehine olması lazım bazı insanlara göre. Ama öyle bir dünya yok maalesef.
Ay ne sacma yorum yapıyorsunuz gerçekten.

Ben de ev sahibiyim. Kiracım aynı apartmanda daha üst kata taşındı. Bize biri hafta önce söylediler. Hiç de zorluk çıkarmadık. Hatta ödedikleri kiranın 15 günlün kısmını oturmadıkları için geri istediler bir de Allah akıl fikir versin. Vermedik tabii ki. Evi kiraya vermek zaten 2 hafta sürdü, ama öyle aylarca kira da alınmaz. Hemen kiraya veriliyor evler.

X