Ev Sahibi_ kiraci hakkinda hukuki bilgisi olan arkadaslar bakabilir mi?

Her yıl kira sözleşmesi imzalamaya gerek yok zaten kendiliğinden yeniliyor sizinde öyle olmuş mevcut kira sozlesmeniz yenilenmis yeni bir sözleşme baslamamis aslinda

5 yıl dolunca kira tespit davasi açar, emsallere göre belirlenir ya oturursunuz yada çıkarsınız.

Şimdi size torunum gelecek çık diyorsa ihtar çekmesi gerek,diyelim ki gelmedi torunu sizi cikarip daha yüksek kiraya verdi o zaman da siz dava açıp tazminat alma hakkınız var ayrıca evi muhurlenip 3 yıl kiraya veremiyor.

Evet çekmediler ihtarname, ağızla söylediler.Cok teşekkür ederim🙏🙏 ,1 aydır gece gündüz huzurumuz kalmadı ,ben de istiyorum bu durumda hemen çıkayım, meraklısı değilim ,Cook ev aradık, günlük işlerimizi bile yapamadık ev aramaktan ,çirkef insanlar asla değiliz ama hakkimizi aramamız lazım.
Merhabalar, öncelikle sakin olun. Evet çok stresli ve sinir bozucu bir durum. Tüm kiracıların bir valizlik hayatı yok,ki . Evimden çık demekle öyle çıkaramaz. öncelikle sizi çıkarmak için kontratın bitmesine 3ay kala ihtar çekmesi lazım ki zorunlu bir sebebi ( bunu dahi mahkemeye ispatlayip belgelemek zorunda) ki bu dava en az bir sene sürer.yoksa en az 5 yıldan önce çıkaramaz . Banka yoluyla ödemeniz sizin en doğru yaptığınız kısım ki bu bir belgedir (günü gününe yapınız ve eksiksiz ödemeniz olsun havale vs) mahkeme istem halinde tüm dokümanı sunmak adına. Bir avukat tutun ve muhatabı avukat olsun. Elinizdeki tüm mesaj kayıt vs avukatıniza verin uzaklaştırma aldırın. Sizi ailenizi tüm iletişim yollarından ve size ailenize meskene yaklaşamaz. Böylelikle sizi üzecek bir eyleme giremez huzurlu hayatınıza devam edersiniz. Ayrıca zam oranı devlet belirlemiş ,fazlasını yapmayın. Zira bu konuda avukatınız gerekenleri sizinle paylaşacaktır. Uzaklaştırma iken halen sizi taciz ( telefon mesaj eve gelmek gibi) bir eylemde bulunursa bir ceza daha yer en sonu hapis cezasidir. Benim bir ayim zehir zemberek olmuştu. Tüm hayatım alt üst olmuştu. Ve artık çok rahatım, muhatapları adliye , muhatapları avukatım.
( biz hangi konu olursa olsun haklarımızı iyi bilmeliyiz) (avukat değilim.yaşadığım süreci anlatım yoluyla paylaştım . Lütfen bu süreci avukatınız ile ilerleyin belki biraz paranız gidecek lakin kafanız rahat olacak ) Selâm ve duâ ile Âllah'a emanet olunuz.

X