Ev Sahibi_ kiraci hakkinda hukuki bilgisi olan arkadaslar bakabilir mi?

Evet işte ben de onu diyorum, bir kez kontrat yapınca zaten geçerli. Ama konuda ev sahibi Haziranda yeni kontrat yapmış, bu durumda artık yeni kontrat geçerli olur bence
yok yok ona eminim sonucta yillardir ayni adamin evinde kiraci yatirdigi kiralardan belli tespit davasi acar daha once bir avukata sormustum .ama tespit davasini simdi mi acabilir yoksa ocakta mi acabilir atiyorum onu bilmiyorum

Siz evinizden çıkmayın. İhtar çeksin mahkeme görülsün bakalım. Torunu gelecekse torunu otursun oturmazsa dava edebilirsiniz. Hemen bu kadar kolay kabullenmeyin. %25 zam yapıp devam edin. Şu an kanun kiracıdan yana. Kendi süreciniz devam ederken de kendi kiracınızı çıkarmaya çalışın. Kendi kiracınız çıkınca çıkarsınız.
Ama siz şu tazminatı ev sahibinden tahsil edeyim o yüzden apar topar çıkayım mağdur olayım derseniz mağdur olduğunuzla kalırsınız bence.
Bizim artışlarımiz yüzde 25 in çok üstünde oldu hep yüzde 60 gibi ve kendileri belirlediler her sene.

yok yok ona eminim sonucta yillardir ayni adamin evinde kiraci yatirdigi kiralardan belli tespit davasi acar daha once bir avukata sormustum .ama tespit davasini simdi mi acabilir yoksa ocakta mi acabilir atiyorum onu bilmiyorum
Bilemedim ben, biz de uzun yıllardir kiraciyiz. Ev sahibi ile kirada anlasabilseydik, yeni sözleşme yapmamızı önermişti avukat arkadaşim.
Evet yıllardır dekontlardan belli ama resmiyete göre yeni sözleşme baz alınır bence.
Neyse hukukçu arkadaşlar varsa aydınlatır bizi

bu isler iyi anlasmaya bakmiyor ki ticaret sonucta .mesela siz de iyiydik diyorsunuz ama cikmak istemiyorsunuz o da atiyorum torununu istiyor duygusal bakmamak lazim
Yani iyi anlasiyordan kastım kendileri çıkın derken bile biz sizden hep çok memnun olduk dediler.Kalkip geriye dönüp dava acalarsa da kira artışlarımiz yüzde 60 bandında oluyordu ve onlar ne derse oluyordu.

Esin hakli ortada bi yanlis vrsa evsahibinin. Ev tasimak kolay mi bu zamanda.
Ev taşimak hic kolay degil ben cok yaşadim şuan kiradaki evim 3 sene oldu adam 2 sene sonra cikin ben gelicem diyor cocuk oyuncagi sanki bende cikmicam dedim

Bilemedim ben, biz de uzun yıllardir kiraciyiz. Ev sahibi ile kirada anlasabilseydik, yeni sözleşme yapmamızı önermişti avukat arkadaşim.
Evet yıllardır dekontlardan belli ama resmiyete göre yeni sözleşme baz alınır bence.
Neyse hukukçu arkadaşlar varsa aydınlatır bizi
ben evi kiraya verirken sormustum ama yok oyle bisi demislerdi her yil yeniden imza alalim diye hatta burada da konusulmustu ama bilemedim

Yani iyi anlasiyordan kastım kendileri çıkın derken bile biz sizden hep çok memnun olduk dediler.Kalkip geriye dönüp dava acalarsa da kira artışlarımiz yüzde 60 bandında oluyordu ve onlar ne derse oluyordu.
geriye donuk alir derken yillar oncesi alamaz tabi ki .davayi duzgun tarihte acip o tarihten dava sonlanana kadar olan kisimlari aliyor .yoksa eski eski kiralar degil ama siz bir soyleyin ihtar ceksinler ona gore avukata danisin . torununa gercekten vereceksd ve hukuki olarak onlar hakliysa mahkeme masrafiyla ugrasmayin

Ev sahibin aşırı saçmalamış.
Sen baştan konuşmuşsun ve ona göre de sözleşme imzalamışsın, çıkma mecburiyetin yok.
Çıkma da zaten.
Torunu evini yüksekten kiraya verip o evde oturacak.
Senin suçun neydi ?
Baştan düşenecekti, hayır çıkın diyecekti kontrat yapmadan.
Ben evi aldıgımda kiracı 3,5 yıldır oturuyordu ve ihtar çektik
Bizimkisi ihtiyaca yönelik oldugu için kiracımla konuştuk ama sizin durum çok başka ve saçma.

Ev sahibin aşırı saçmalamış.
Sen baştan konuşmuşsun ve ona göre de sözleşme imzalamışsın, çıkma mecburiyetin yok.
Çıkma da zaten.
Torunu evini yüksekten kiraya verip o evde oturacak.
Senin suçun neydi ?
Baştan düşenecekti, hayır çıkın diyecekti kontrat yapmadan.
Ben evi aldıgımda kiracı 3,5 yıldır oturuyordu ve ihtar çektik
Bizimkisi ihtiyaca yönelik oldugu için kiracımla konuştuk ama sizin durum çok başka ve saçma.
torunu evi satmis da olabilir ama bilmiyoruz ki kiraya verdigini.eger oyleyse ev sahibi hakli olur ama pat diye cikartmaz tabi

Öyle şey olsaydı o zaman sizde kiracinizi mağdur ettiğiniz için ona para ödemeniz lazımdı.
Ev sahibiniz torunum oturacak diye ihtar çeksin, sonra dava açsın mahkeme çık derse çıkarsanız. Ayrica ev illaki vardır nerede yaşıyorsunuz? İşsiz kalınca ne yiyip iceceksiniz

Merhaba,bizim içinde kiracısı olan tek bir evimiz var ve bize 16 saatlik yolda .Biz farklı bir yerde iş dolayısıyla 5 yildir kirada oturuyoruz.Sozlesmemiz her yılın Haziran ayında ve kendi kiracimizla olan da öyle. Biz Haziran ayı gelmeden önce ev sahibimize sorduk ,kirayı ne kadar yapacaksınız ona göre kendi kiracimiza söyleyeceğiz yok fazla gelirse bize kendi kiracimiza çık diye protesto çekeceğiz ve memlekete döneceğiz diye. ev sahibimiz tamam dedi ve fiyat verdiler kontrat yeniledik .1 sene daha gelecek hazirana dek oturmamizi kabul etti.Biz de kendi kiracimizla yine 1 sene daha kontrat yapıp anlaştık.Cünkü ordan alıp buraya veriyoruz hatta üzerine koyuyoruz neyse.Ev sahibimiz bir süre sonra kontrat yapmasına rağmen caydi ve çıkın tadilat yaptiricam torunum gelecek dedi.Biz 1 aydır çok ev aradık, fiyatlar bulunduğumuz bölgede fahis ve yıllık peşin isteniyor bulamadık.Kendi kiracimiza protesto çekmek zorunda kaldık memlekete dönmek için.Sorum; biz memlekete dönersek eşim işsiz kalacak ve tazminatı yanacak kendi isteği ile çıktığı için.Bu mağduriyetimizi yasal olarak ödemek zorundaymış ev sahibimiz .Ya da seneye hazirana kadar cikartamazmis.Bu konularda yasal ve hukuki bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
Sizin işinizden çıkmanız ev sahibini ne bağlar. Akıl var mantık var.

X