Ev sahibinin çöp kutusu yıkattırma takıntısı

Sevgicicegim99

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2018
1.037
357
Merhaba yine ben çünkü ev sahibine çok dert olan bir sorun var. Ne cevap vereceğimi bilemedm.

Son 2-3 yıldır ev sahibi sokakta duran bizim apartmana ait olan çöp kutusunu yıkkattırma peşinde. Halbuki belediyeler yıkıyor. Bunu ev sahibine eşim söyledi " teyze belediye den adam çağırırız yıkarlar" diye ama hala eşime mesaj atıyormuş x 2 gün içinde yıkayıver laf yapmasınlar demiş.

Halbuki hiçkimsenin umrunda değil laf yapacak kimse yok. Korkuyor açık konuşmaya insanların üstüne atıyor. Laf yapan kendisi aslında.

Ev sahibi 77-78 yasında varlıklı emekli bir kadın. Kocası da var. 2 sene önce Kocasının yanında bana demişti çöp kutusunu yıka diye. Ucuza oturuyorsunuz ama çöp kutusu yıkamıyorsunuz die bana bağırmıştı. Dengesiz bir kadın . Buraya taşınmamızı kendısi teklif etmişti bizi çok sevdgni söyleyerek halbuki. Kocası da bana çöp kutusu yıkamak falan yok kızım demişti karısına kızmıştı. Bu muhabbetten sonra Sesi çıkmamıştı 2 senedir ev sahibinin. Düşünün kocası asla karışmaz kmseye hiçbirşeye ama kadın herseye herkese kendisi karışır .

Şimdi yeniden hortladı çöp kutusu yıkama meselesi yahu
7 yıldır bu binadayım bir Allahın kulunu görmedim çöp kutusu yıkayan.

Bi kiracı biziz apartmanda bir de üstümüzdekiler.
Diğerleri ev sahibi.

Biz çok dışlanıyoruz. . Normalde asla çöp koymayız apartmana. Bir gün eşime demiştim çöpü at diye. O da üşenip o an kapının önüne koyuvermiş. Kapımızın önüne çöp koysak karşı komşu tarafından bu haber ev sahibine ulaşır ve ev sahibi mesaj atar gecenin köründe . O çöpü ordan kaldırın diye. Halbuki karşı dairemde oturan kadın da kapısının önüne çöp valiz pazar arabası koyuyor günlerce duruyor ve ona birşey denmiyor.???? Bu resmen haksızlıkk.

Biz kiracıyız diye en ufak şeyde mesaj atılıyor aranıyoruz ama karşımızdaki ev veya üstümüzdekiler hiç laf işitmiyor biliyorum. Çünkü kendi evleri.

Aidat 25 tl oldu.
Hem 25 tl her ay aidat istiyorlar hemde çöp kutusu yıkayacakmısız.
12 aylık oğlum var zaten yoruyor hemde hiçkimse yıkamıyorken neden ben yıkıyorum ve ya biz???

Beni sürekli arayıp rahatsız ediyordu ev sahibi. Böyle bir hakkı var mı? Yanık kokusu gelse beni arardı? Banyoda duş alsak arardı?
( alt katımızda oturuyor) Rahatsız oldum en sonunda numaramı değiştirdm artk beni arayamıyor. Muhabbetimi kestm.
Eşimi arıyor ama eşimden de biraz çekiniyor malum zırt pırt arayamıyor.

Hem 25 tl aidat hem çöp kutusu yıkama olayı nasıl olacak.
Eşim ne desin yada demeli?
Msja cvp vermemiş gidersem kavga edicem diyor
Sizlerde böylebirşey var mı çöp kutusu yıkama olayı.

Bu arada asansör de yok asansörsüz bina

Son düzenleme:
Apartmanda yönetici, görevli filan yok mu bu işlerle ilgilenen acaba.? Bizim 40 TL aidat apartman bal dök yala vallahi mis gibi. Ev sahibi abartmış 😆 ama ben de çöp kutusu sizin apartmana ait ise eğer apartmanın ilgilenmesi gerektiğini düşünüyorum en azından

Aidat 20 tl mi oldu bizim 70
Ama çöp kutusunu falan yıkamam ben
Ortak çöp kutusundan bahşediyor değil mi ?
Sizin 70 tl olabilir ama Bızım apartman site değil kapıcı yok ayrıca temizlikçi de yok 25 tl herkes veriyor ev sahıbının cebine toplam 150 tl giriyor. 150 tl ne oluyor her ay bilmiyoruz. Ne kapıcı var ne de temizlikçi

Sizin 70 tl olabilir ama Bızım apartman site değil kapıcı yok ayrıca temizlikçi de yok 25 tl herkes veriyor ev sahıbının cebine toplam 150 tl giriyor. 150 tl ne oluyor her ay bilmiyoruz. Ne kapıcı var ne de temizlikçi
Aa durduk yere veriliyor yani bu para ee ne kadar saçma bu ne alaka
Asansör elektrik falan mı ödüyor ki

Apartmanda yönetici, görevli filan yok mu bu işlerle ilgilenen acaba.? Bizim 40 TL aidat apartman bal dök yala vallahi mis gibi. Ev sahibi abartmış 😆 ama ben de çöp kutusu sizin apartmana ait ise eğer apartmanın ilgilenmesi gerektiğini düşünüyorum en azından
Apartmanda örümcek ağları var temizlikçi tutulması lazım ama kmse ilgilenmiyor paralar ne oluyor acaba

Ne münasebet ya. Sonuçta bedava oturmuyorsunuz ki karşılığında bu muameleyi göresiniz. Ne çirkin bir bakış açısı miş bu böyle resmen ikinci insan muamelesi. Bi kere yıkarsanız hem o sizin vazifeniz haline gelir hem de ardından yeni vazifeler takip eder. Hayır deyin geçin.

Cevap vermemekle iyi etmiş bence. Tekrar görüşürseniz de temizlikçi tutulması gerekiyor ben yıkayamıyorum gerekirse aidat artırılsın, dersiniz ya da eşiniz der. Yaşlı, saygılı olmak lazım evet ama ne saçma şey.

Apartmanda örümcek ağları var temizlikçi tutulması lazım ama kmse ilgilenmiyor paralar ne oluyor acaba
Bu kadın size onuda yapmanızı söyler bak demedi demeyin. Alınan aidatlarla merdiven elektriğide ödeniyor ama aidat toplanıp binanın pis olması düşündürücü.
Aidatı kim topluyor, bence çemkirin, yoksa hem aidat verip hemde pis apartmanda oturup, üstüne birde çöp kovası yıkamakla emrolunursunuz.

Siz niye bu kadar uzatıp dert ettiniz bu konuyu? Yok çocuğum var yok yoruluyorum vs sebep sunmuşsunuz bir de.
Biri bana sokaktaki çöp kutusunu yıka dese kahkahayı basarım.
30 yıllık ömrümde böyle komik bir şey duymadım. Deli midir nedir!
20 lira aidat çok az bir miktar bu arada. Ama o para apartmana harcanmıyorsa sinirlenmekte haklısınız.

Oradan çıkma imkanınız yoksa muhatap olmayın hiç. Eşi mantıklı bir insanmış madem, eşiniz kadının eşiyle konuşabilir.

Teyze kafayı kırmış, siz de mantıklı gerekçe üretme derdindesiniz yıkamayalım diye. Aklınız alıyor mu belediyenin çöp kutusunu, sizin yıkamanızın mantıklı olması? Çöp kutusu sadece apartmanınıza ait değil ki, kamu malıdır. 20 yıl öncesinden bahsediyorum, kırsal kesimde yaşadım ve çevrede başka ev filan yoktu, belediyenin koyduğu çöp kutusunu sadece bizim apartmandakiler kullanıyordu. O çöp kutusunu bile belediye gelip yıkardı.

Maddiyatınızı bilemem ama aidat verip hiç bişey yapılmamasına neden herkes boyun eğiyor ?
Kaldı ki hoşşşşttt rahatsız olan kendi yıkar evini kendi açıp kendi uyguna oturtuyorsa abartmanın lüzumu yok bunu başınıza kakmaya hiç hakkı yok ona kiracı size de ev çok.

X