Ev sahibinin çöp kutusu yıkattırma takıntısı

o kadın vasıtası ile taşınmışsınız binaya...bence bu kadın birileriyle uğraşmak için sizi oraya getirdi..evi ben size kiralattım ben ne dersem onu yapacaksınız diye..bizim buralarda çöp konteynerini kimse yıkamaz ..kendi yıkasın çok meraklıysa
Aynen çözmüşsünüz. Şuana kadar her istediğini yaptık bir de çöp kutusu kaldı

Kendi kapınızın önündeki çöp kovası olsa da neyse yani ortak çöp kovasını yıkatmaya çalışmak ne demek yani. Hani apartmanda sırayla yıkanır anlarım da. Bir tek size söylemesi de saçmalık. Allah sabır versin her halta karışan insanlardan nefret ederim ev sahibiyse ev sahibi yani. Ayrıca aidat apartman giderleri için kullanılır kapıcı yok asansör yok bi elektrik faturası içinde o kadar toplanmaz.
Eksik yazmışım liste yapılmış herkes sırayla yıkayacakmış. Ama neden ilk bizden başlanıyor. Sıra bizdeymiş bu ay. Aşırı saçma.
Ama 7 yıldır hiçkimse yıkamadı. Nerden çıktı bu mesele. Neden şimdi yıkanıyor ki. Allah kahretsin nefret ediyorum

Benim aidatım da 25 tl 7 haneli asansörsüz apartman için ama her hafta temizlikçi geliyor merdivenleri silmeye. Ekstradan elektrik parası toplanıyor o da ayda bir 1.5 tl filan. Nereye gidiyor ki sizin paralar? Tamir işi olduğunda ekstra para toplanmıyor da oradan mı karşılanıyor acaba?
Sordugumuzda evet öyle demişti cnm. Tamir masraf vs oldugunda o paralardan kullanıyorum demişti

çöp kutusu kaldımı ya alınır poşetle çöpe atılır konteynıra gerisi belediyenin işi yada kapıcı vardır .aidat bizde 30 lira veiryoruz haftada kadın geliyor siliyor çöp bize ait konteynıra atıoyruz.bildiğimiz belediyenin çöp konteynırınımı yıkayın diyo
Evet bildigimiz yeşil çöp bidonu cnm.
Allahım sen yardım et bize.
Eşim bugun demiş ki yıkayamam çalışıyorum. Belediye yıkar demiş.
Ev sahibi de ,bitek siz sorun ediyorsunuz demiş

Kiracisiniz diye sinmeyin bukadar verin cevaplarini yikamayin yapmayin telefonlara cikmayin sadece kiranizi gunu geldiginde yatirin hicbisey yapamazlar gerekirse sizde onlari sikayet edin ne olacak. Bizim ust kattakilerden butun bina sikayetci bende dahil onlarda kiraci ama hickimse bisey yapamiyor mesela :) bende kiraciyim ve kiraci lafina deli oluyorum ev sahipleri kiracilara karsi kendilerini ustun saniyor cahillikten baska bisey degil. Bina mevzularinda kavga etmekten cekinmeyin ya bence boyle yani

Mesajları kime attırıyor ben onu merak ettim o yasta mesaj yazabılıyorlarmı benım annem 49 yasında daha acıp mesajı okumayı bilmiyor. Ve sız degıl esınız sert bı sekılde uyarsın hanımefendiyi bizimde var kıracımız ama kesinlıkle kiracı diye ezmedık yedıgımiz ıctıgımız ayrı gitmedi. Aksine biz kazık yedik.

Merhaba yine ben çünkü ev sahibine çok dert olan bir sorun var. Ne cevap vereceğimi bilemedm.

Son 2-3 yıldır ev sahibi sokakta duran bizim apartmana ait olan çöp kutusunu yıkkattırma peşinde. Halbuki belediyeler yıkıyor. Bunu ev sahibine eşim söyledi " teyze belediye den adam çağırırız yıkarlar" diye ama hala eşime mesaj atıyormuş x 2 gün içinde yıkayıver laf yapmasınlar demiş.

Halbuki hiçkimsenin umrunda değil laf yapacak kimse yok. Korkuyor açık konuşmaya insanların üstüne atıyor. Laf yapan kendisi aslında.

Ev sahibi 77-78 yasında varlıklı emekli bir kadın. Kocası da var. 2 sene önce Kocasının yanında bana demişti çöp kutusunu yıka diye. Ucuza oturuyorsunuz ama çöp kutusu yıkamıyorsunuz die bana bağırmıştı. Dengesiz bir kadın . Buraya taşınmamızı kendısi teklif etmişti bizi çok sevdgni söyleyerek halbuki. Kocası da bana çöp kutusu yıkamak falan yok kızım demişti karısına kızmıştı. Bu muhabbetten sonra Sesi çıkmamıştı 2 senedir ev sahibinin. Düşünün kocası asla karışmaz kmseye hiçbirşeye ama kadın herseye herkese kendisi karışır .

Şimdi yeniden hortladı çöp kutusu yıkama meselesi yahu
7 yıldır bu binadayım bir Allahın kulunu görmedim çöp kutusu yıkayan.

Bi kiracı biziz apartmanda bir de üstümüzdekiler.
Diğerleri ev sahibi.

Biz çok dışlanıyoruz. . Normalde asla çöp koymayız apartmana. Bir gün eşime demiştim çöpü at diye. O da üşenip o an kapının önüne koyuvermiş. Kapımızın önüne çöp koysak karşı komşu tarafından bu haber ev sahibine ulaşır ve ev sahibi mesaj atar gecenin köründe . O çöpü ordan kaldırın diye. Halbuki karşı dairemde oturan kadın da kapısının önüne çöp valiz pazar arabası koyuyor günlerce duruyor ve ona birşey denmiyor.???? Bu resmen haksızlıkk.

Biz kiracıyız diye en ufak şeyde mesaj atılıyor aranıyoruz ama karşımızdaki ev veya üstümüzdekiler hiç laf işitmiyor biliyorum. Çünkü kendi evleri.

Aidat 25 tl oldu.
Hem 25 tl her ay aidat istiyorlar hemde çöp kutusu yıkayacakmısız.
12 aylık oğlum var zaten yoruyor hemde hiçkimse yıkamıyorken neden ben yıkıyorum ve ya biz???

Beni sürekli arayıp rahatsız ediyordu ev sahibi. Böyle bir hakkı var mı? Yanık kokusu gelse beni arardı? Banyoda duş alsak arardı?
( alt katımızda oturuyor) Rahatsız oldum en sonunda numaramı değiştirdm artk beni arayamıyor. Muhabbetimi kestm.
Eşimi arıyor ama eşimden de biraz çekiniyor malum zırt pırt arayamıyor.

Hem 25 tl aidat hem çöp kutusu yıkama olayı nasıl olacak.
Eşim ne desin yada demeli?
Msja cvp vermemiş gidersem kavga edicem diyor
Sizlerde böylebirşey var mı çöp kutusu yıkama olayı.

Bu arada asansör de yok asansörsüz bina
Neden çıkmıyorsunuz

Eşim o an üşenmiş atmaya kapının önüne koyuvermiş yeni ameliyat olmuştum ilgilenemedim evimin işlerine annem yardım ediyordu. Ev sahibi gece gece mesaj attıydı o çöpü kaldırın oradan diye. Ben de eşime kızmıştım neden kapı önüne koyup laf işittiriyorsun diye.

Bu arada eşim bugun söylemiş yıkayamam ben çalışıyorum gece 12de eve geliyorum bunu lütfen bir daha söylemeyin demiş.

Ev sahibi de bunu sizden başka sorun eden yok demiş. Yani birtek biz sorun ediyormuşuz
yani diğer dairedekiler yıkıyor mu?

benim eşim o kadını yerin dibine sokar sonra çıkarır tekrar sokardı evden çıkartmış çıkarmamış umrunda olmazdı. asla tahmülü yok bizim mahremimize hayatımıza karışan insanlara bu ev sahibi olsun komşu olsun. bence yaşlı diye fazla hürmet göstermişsiniz oda tepenize çıkmış. banyodaki sese karışmak ne ya ayıp. varlık içinde olup insan olamayanlara tahmülüm sıfır sıfır sıfır

Bu çöp kovası apartmana mı ait yani belediye ye ait değil mi apartmana aitse o zaman herkes sırayla yıkasın niye tek siz yıkıyorsunuz, ayrıca aidat toplanıyormuş madem öyle bir temizlikçi tutulsun çöp kovasıda dahil olmak üzere her hafta merdiveni silip süpürsün.

AAyrıca asansör yok, bina görevlisi yok toplanan para nereye gidiyormuş.

Madem sırayla herkes yıkayacak siz sorun ediyorsunuz demiş, herkese yıkatsın bakalım o sıranın da en sonuna sizi yazsın. Ne sinir bozucu

Eksik yazmışım liste yapılmış herkes sırayla yıkayacakmış. Ama neden ilk bizden başlanıyor. Sıra bizdeymiş bu ay. Aşırı saçma.
Ama 7 yıldır hiçkimse yıkamadı. Nerden çıktı bu mesele. Neden şimdi yıkanıyor ki. Allah kahretsin nefret ediyorum

Nerede görülmüş sokaktaki çöp bidonunun yikandigi.sert bir dille reddedin ki ısrar da edemesin. Fazla yüz vermişsiniz. Bir daha derse net bir şekilde asla boyle birsey yapmayacağınızi merakliysa kendisinin yikayabilecegini söyleyin. Liste falan hikaye bence. Ha gerçekse de önce ev sahibi gelir ben kraciyim de bakalım. Kimse yıkamaz eminim. Ha apartmanca böyle bir istek varsa temizlikçi tutulur haftada siler yıkar gider aidattan ödenir. Sakın alttan almayın bu konu da

Kadın delirmiş en sonunda sizi de delirtip yıkatmaya kararlı heralde. Sonra da siz yıkıyorken çekirdek çıtlatıp gülerek izleyecek.
Mahal vermeyin dinlemeyin.
Eşiniz de numarasını engellesin

Kiracisiniz diye neden sessiz kaliyorsunuz bu kadar sey karsisinda? Bedava oturmuyorsunuz herhalde.copu yika ne demek ne munasebet yani..bizim ilk ev sahibi de ayni sizin ki gibiydi.aklina her estiginde bir seyler tembih etmek icin zile basardi.yok bahce kapisi acik kalmis yok kapilara aman civi cakmayin.sanki biz de dagdan indik bir sey gormedik kapiya civi cakacaz:)boylelerinin evi cok kiymetli oluyor.hem evinden para kazanacak hem evin ustunde soz sahibi olup kiraciyi istedigi gibi yonlendirecek.buyuktur dedik bir sustuk iki sustuk ama artik abartmaya baslamisti.en son esim cildirdi yaptigi terbiyesizlige acti agzini yumdu gozunu bir daha esimi rahatsiz edersen sana yapacagimi bilirim diye.o gunden sonra bir daha da karismadi fazla da durmadik tasindik zaten.

Merhaba yine ben çünkü ev sahibine çok dert olan bir sorun var. Ne cevap vereceğimi bilemedm.

Son 2-3 yıldır ev sahibi sokakta duran bizim apartmana ait olan çöp kutusunu yıkkattırma peşinde. Halbuki belediyeler yıkıyor. Bunu ev sahibine eşim söyledi " teyze belediye den adam çağırırız yıkarlar" diye ama hala eşime mesaj atıyormuş x 2 gün içinde yıkayıver laf yapmasınlar demiş.

Halbuki hiçkimsenin umrunda değil laf yapacak kimse yok. Korkuyor açık konuşmaya insanların üstüne atıyor. Laf yapan kendisi aslında.

Ev sahibi 77-78 yasında varlıklı emekli bir kadın. Kocası da var. 2 sene önce Kocasının yanında bana demişti çöp kutusunu yıka diye. Ucuza oturuyorsunuz ama çöp kutusu yıkamıyorsunuz die bana bağırmıştı. Dengesiz bir kadın . Buraya taşınmamızı kendısi teklif etmişti bizi çok sevdgni söyleyerek halbuki. Kocası da bana çöp kutusu yıkamak falan yok kızım demişti karısına kızmıştı. Bu muhabbetten sonra Sesi çıkmamıştı 2 senedir ev sahibinin. Düşünün kocası asla karışmaz kmseye hiçbirşeye ama kadın herseye herkese kendisi karışır .

Şimdi yeniden hortladı çöp kutusu yıkama meselesi yahu
7 yıldır bu binadayım bir Allahın kulunu görmedim çöp kutusu yıkayan.

Bi kiracı biziz apartmanda bir de üstümüzdekiler.
Diğerleri ev sahibi.

Biz çok dışlanıyoruz. . Normalde asla çöp koymayız apartmana. Bir gün eşime demiştim çöpü at diye. O da üşenip o an kapının önüne koyuvermiş. Kapımızın önüne çöp koysak karşı komşu tarafından bu haber ev sahibine ulaşır ve ev sahibi mesaj atar gecenin köründe . O çöpü ordan kaldırın diye. Halbuki karşı dairemde oturan kadın da kapısının önüne çöp valiz pazar arabası koyuyor günlerce duruyor ve ona birşey denmiyor.???? Bu resmen haksızlıkk.

Biz kiracıyız diye en ufak şeyde mesaj atılıyor aranıyoruz ama karşımızdaki ev veya üstümüzdekiler hiç laf işitmiyor biliyorum. Çünkü kendi evleri.

Aidat 25 tl oldu.
Hem 25 tl her ay aidat istiyorlar hemde çöp kutusu yıkayacakmısız.
12 aylık oğlum var zaten yoruyor hemde hiçkimse yıkamıyorken neden ben yıkıyorum ve ya biz???

Beni sürekli arayıp rahatsız ediyordu ev sahibi. Böyle bir hakkı var mı? Yanık kokusu gelse beni arardı? Banyoda duş alsak arardı?
( alt katımızda oturuyor) Rahatsız oldum en sonunda numaramı değiştirdm artk beni arayamıyor. Muhabbetimi kestm.
Eşimi arıyor ama eşimden de biraz çekiniyor malum zırt pırt arayamıyor.

Hem 25 tl aidat hem çöp kutusu yıkama olayı nasıl olacak.
Eşim ne desin yada demeli?
Msja cvp vermemiş gidersem kavga edicem diyor
Sizlerde böylebirşey var mı çöp kutusu yıkama olayı.

Bu arada asansör de yok asansörsüz bina
bana bak sana bizim edebimiz battı inşaallah edepsiz bir kiracıya denk gel de gör gününü çıkıyorum evinden de bakalım.bazı insanlara köpek gibi ısıracak tipler lazım oluyor bu hayatta.

X