Saç Bakım Ürünleri Evde Brezilya Fönü / Keratin Tedavisi Yapmanın İncelikleri

:KK50::KK50::KK50::KK50: balığımmmm, çok üzgünüm :KK43:
olmadı , neden olmadı bende bilmiyorum ama saçım bariz yanık oldu plastik gibi olmuş yapmadan önce çok daha sağlıklı duruyordu saçım :KK43:
çok yüksekte tutmadım aslında 200 dercede 2-3 defa geçtim en fazla üstünden korkumdan hatta bekleme süresinde sadece 2 defa 120 derece de düzleştirdim az önce yıkadım kuruttum evet yumuşak önceki haline göre kabarıklığı gitti düzlşetirmeden yıka kurut çık yapabilirim
ama peki bu yanıklarrrr :KK43: saçımın üsütnde yumak tabakası var sanki
saçım evet yıpranıktı zaten boyadan ama böyle ateşe tutulmuş gibi görünmüyordu sadece zor kurutup şekillendiriyordum o kadar ışıl ışıl ipek gibi saç beklerken daha beter oldu :KK43:

fotoğrafları atıcam birazdan öncesi sonrası diye bi de siz bakın

Allah allahhhhh bir hata var burda ama nerde?

Bir kaç foto at bakayım canım bakacağız hal çaresine panik yapma...

Yaptığın uygulamayı hiç bir şey atlamadan madde madde yaz bakayım, ama hiç bir şey atlamadan...

Forumda evvelki yıllarda bu şekilde sorun yaşayan saçı hiç tutmayan, yarı tutan veya saçı daha beter yumak olan arkadaşlar oldu, böyle madde madde yazdırınca bulduk sorunu tedavi ettik...

canım aynen yazyorum tek tek ne yaptığımı

arındırıcı şampuanla yıkadım 2 defa sonra hafif nemli kalacak kadar kuruttum

saçımı bölümlere ayırdım aynı saç boyar gibi fırçayla güzelce yedirdim keratini saçlarıma

saçlarımı hafifce topladım ve bone taktım uygulamadan sonra yarım saat kadar bekledim

zaten saçım keratini baya çekmişti ama yapışık yapışıktı hala kurutma makinesinin en düşük ısısında kurttum saçlarımı sanki kafama şekerli bişey sürmüşüm gibi oldu

en son parça parça ayırıp düzleştirdim 200 derecede ama çok yıpratmasın diye en fazla 3 -4 defa geçtim saçımın üzerinden o keratinin nemli görüntüsü gidene kadar yani sonra ertesi gün bozulmadığı için düzlüğü düzleştirmedim sonraki gün yani bugun sabah işe giderken sadece 1 defa 120 derece geçtim üstünden ,akşamda yıkamadan 1 kere daha geçtim ama o lastikleşmeler bariz gözle görünüyordu :KK50:
yıkarken de uçları lastik gibi uzayıp uzayıp koptu hep :KK43: sadece kurutma makinesiyle kuruttum evet eskisi gibi kabarmadı ama uçlarda yumak oldu :KK43:

tekrar uygulama yapsam mı dye düşünüyorum ama daha beter olmasından korkuyorum :KK43:

fotoğrafları atmaya çalışıyorum ama internetim kağnı hızında olduğu için henüz başaramadım :KK50:

canım aynen yazyorum tek tek ne yaptığımı

arındırıcı şampuanla yıkadım 2 defa sonra hafif nemli kalacak kadar kuruttum

saçımı bölümlere ayırdım aynı saç boyar gibi fırçayla güzelce yedirdim keratini saçlarıma

saçlarımı hafifce topladım ve bone taktım uygulamadan sonra yarım saat kadar bekledim

zaten saçım keratini baya çekmişti ama yapışık yapışıktı hala kurutma makinesinin en düşük ısısında kurttum saçlarımı sanki kafama şekerli bişey sürmüşüm gibi oldu

en son parça parça ayırıp düzleştirdim 200 derecede ama çok yıpratmasın diye en fazla 3 -4 defa geçtim saçımın üzerinden o keratinin nemli görüntüsü gidene kadar yani sonra ertesi gün bozulmadığı için düzlüğü düzleştirmedim sonraki gün yani bugun sabah işe giderken sadece 1 defa 120 derece geçtim üstünden ,akşamda yıkamadan 1 kere daha geçtim ama o lastikleşmeler bariz gözle görünüyordu :KK50:
yıkarken de uçları lastik gibi uzayıp uzayıp koptu hep :KK43: sadece kurutma makinesiyle kuruttum evet eskisi gibi kabarmadı ama uçlarda yumak oldu :KK43:

tekrar uygulama yapsam mı dye düşünüyorum ama daha beter olmasından korkuyorum :KK43:

fotoğrafları atmaya çalışıyorum ama internetim kağnı hızında olduğu için henüz başaramadım :KK50:

1-Brezilya fönü uygulamasında saçı kuruttuktan sonra fön çekip düzeltiyorduk, ondan sonra presliyorduk yoksa uçları yamruyumru kalıyordu
2-Burada olay saçın düzlüğünün bozulup bozulmaması değil, günde bir kere 3 gün düzleştirme yapacaksın çünkü keratin saçta 48 saat çalışmaya devam ediyor, sen ertesi gün bozulmadı diye atlamışsın iyi olmamış

Bunlar yaptığın hatalar, gelelim esas meseleye uygulamadan önce de saçlarında lastiklenme var mıydı? Birde kullandığın şampuan setten çıkan şampuan mıydı hangisini kullandın?

canım benm saçım zaten aşırı kıvırcık ya da dalgalı değildi fotoğrafları atmayı başarabilirsem görebilirsin canım,o yüzden zaten tarayarak kuruttum ama keşke preslemeden öncede iyice fönleseymişim.uçlarında yanıkları görünce tekrar ısı vermeye korktum açıkcası o yüzden 2.gün yapmadım :KK50:
setin içinden çıkan şampuanları kullandım.
saçımın ucunda bu kadar olmasada bi kuruluk ve lastikleşme vardı ama ben zaten keratini sırf oralar düzelsin diye aldım ama daha beter oldu :KK43:

canım benm saçım zaten aşırı kıvırcık ya da dalgalı değildi fotoğrafları atmayı başarabilirsem görebilirsin canım,o yüzden zaten tarayarak kuruttum ama keşke preslemeden öncede iyice fönleseymişim.uçlarında yanıkları görünce tekrar ısı vermeye korktum açıkcası o yüzden 2.gün yapmadım :KK50:
setin içinden çıkan şampuanları kullandım.
saçımın ucunda bu kadar olmasada bi kuruluk ve lastikleşme vardı ama ben zaten keratini sırf oralar düzelsin diye aldım ama daha beter oldu :KK43:

Yok yani, her halukarda sorun var belli ki o kısma ilaç az gelmiş veya ilacı emmemiş saç... Şimdi sen o sorunlu olan kısımları güzelce o ilk arındırıcı şampuan ile yıka tamamen kurut ve azıcık ilacı güzelce yedir, folyo vs sar 1 saat, sonrada fön fırçası ile güzelce fönleyerek kurut kuzum, düzleştirici ile geçme henüz...

Bakalım düzeltebilecek miyiz...

Yok yani, her halukarda sorun var belli ki o kısma ilaç az gelmiş veya ilacı emmemiş saç... Şimdi sen o sorunlu olan kısımları güzelce o ilk arındırıcı şampuan ile yıka tamamen kurut ve azıcık ilacı güzelce yedir, folyo vs sar 1 saat, sonrada fön fırçası ile güzelce fönleyerek kurut kuzum, düzleştirici ile geçme henüz...

Bakalım düzeltebilecek miyiz...

peki hemen yarın mı yapayım yoksa biraz bekleyeyim mi canım
bir de elseve mucizevi yağ kullanıyordum kuzum ondan sürdüm uçlarının o yanan yerlerine biraz daha iyi görünüyor ama yine durum hiç iç açıcı değil :KK50:

peki hemen yarın mı yapayım yoksa biraz bekleyeyim mi canım
bir de elseve mucizevi yağ kullanıyordum kuzum ondan sürdüm uçlarının o yanan yerlerine biraz daha iyi görünüyor ama yine durum hiç iç açıcı değil :KK50:

Yarını falan bekleme hemen yap şimdi haydi...

Tamam bebeğim...

Bu arada evde bakım ürünü olarak maske(serum değil) vs vs ne var dökül bakalım mal varlığını bakıma boğacağız saçları...

maske hiç yok canım sadece elseve mucizeyi yağdan var o kadar maaleseff
ama al memnun kalırsın dediğin bir ürün varsa koşa koşa gidip alabilirim yarın :KK52:

keşke evde olsam,otel odasında yaşıyorum şu sıralar imkanlar kısıtlı maalesef :KK19:

maske hiç yok canım sadece elseve mucizeyi yağdan var o kadar maaleseff
ama al memnun kalırsın dediğin bir ürün varsa koşa koşa gidip alabilirim yarın :KK52:

keşke evde olsam,otel odasında yaşıyorum şu sıralar imkanlar kısıtlı maalesef :KK19:

Bütçe ayırabilir misin peki bunun için? Öyle mucizevi yağ ile olacak iş değil ki bu kuzum, saçın phsını düzeltmek lazım bak ben o yanık kısımlardan kurtulalı yıllar oldu ama hala bakım yapıyorum saçımda fön olmasına rağmen...

Ben duz sac istemiyorum ama bakimli saclar istiyorum, ne tavsiye eder siniz?

Natura Keratin Free Me Plus olarak aratırsan, saçı düzleştirmek zorunda olmadığın ama bakım yapan bir ürünle karşılaşacaksın canım...

canım bende uygulamak istiuyorum düzleştirici sanırım saçımı çok yıprattı .. işe yarar mı bunda bide ne kadar süre kalıyo düz. saçım dalgalı değil ama yıpranmaktan dalgalanmaya başladı hafiften....

canım bende uygulamak istiuyorum düzleştirici sanırım saçımı çok yıprattı .. işe yarar mı bunda bide ne kadar süre kalıyo düz. saçım dalgalı değil ama yıpranmaktan dalgalanmaya başladı hafiften....

Kullandığın ürüne göre değişir ne kadar süre kalacağı ve ne kadar başarılı olacağı canım...

Şu an Nature Keratin denedim
Alfaparf lisse design gündemimde
Birde osge01'nin önerdiği nunaat keratin var...

içlerinden yalnızca birini denedim o yüzden şu an için hangisi daha performanslı,tamir özelliği nedir,ne kadar düzleştirir bilemiyorum... Eh her markayıda alıp deneyebilme şansım yok...

Kullandığın ürüne göre değişir ne kadar süre kalacağı ve ne kadar başarılı olacağı canım...

Şu an Nature Keratin denedim
Alfaparf lisse design gündemimde
Birde osge01'nin önerdiği nunaat keratin var...

içlerinden yalnızca birini denedim o yüzden şu an için hangisi daha performanslı,tamir özelliği nedir,ne kadar düzleştirir bilemiyorum... Eh her markayıda alıp deneyebilme şansım yok...

tatlım fiyat konusunda da biraz düşünceliyim :)

canımm fotoğrafları yükleyemedim ama 2. defa senin dediğin gibi fönleyerek uyguladım o yanıklar kayboldu tamamen neredeyse :KK76:
3 gün sonra yıkayınca tam net sonucu göreceğim ama bakım önerilerine ihtiyacım var gerçekten :KK42:
özellikle nem ve parlaklık sağlaması açıcından kuzumm :nazar:

tatlım fiyat konusunda da biraz düşünceliyim :)

Fiyat konusunda maalesef hepimiz düşünceliyiz, birde ya işe yaramazsa, ya iestediğim gibi olmazsa param boşa giderse korkusu oluyor insanda haklısın...

canımm fotoğrafları yükleyemedim ama 2. defa senin dediğin gibi fönleyerek uyguladım o yanıklar kayboldu tamamen neredeyse :KK76:
3 gün sonra yıkayınca tam net sonucu göreceğim ama bakım önerilerine ihtiyacım var gerçekten :KK42:
özellikle nem ve parlaklık sağlaması açıcından kuzumm :nazar:

Çok güzel kuzum, şimdi düzleştirici ile en düşük ayarda kalın kalın üzerinden geçeceksin:KK1::KK1::KK1:

Bakım olarak bana isteklerini söyle ve harcayabileceğin en yüksek bütçeyi söyle ona göre öneri yapayım... Bende her bütçeye göre can kurtarıcı ürün bilgisi bulunur...

Arkadaşlar belirtmeliyim ki. Formaldehit ve metilen glikol içeren ürünleri kullanırken solumak ve o ortamı soluyan kişilerde yorgunluk, uyuklama, baş ağrısı, baş dönmesi, deri döküntüleri gibi şikayetler görülüyor. Ancak sıvı formaldehit deri yoluyla da emilebilir. Formaldehit insanlarda kanser yapıcı maddeler arasında sayılmaktadır. Burun ve akciğer kanseri ile bağlantılı, beyin kanseri ve lösemiyle de ilişkili olduğu düşünülmektedir. Havada 0,1 ppm ( milyonda 0,1 gr ) bulunduğunda, gözlerin sulanmasına, öksürüğe, nefes darlığına, hırıltılı solunuma, deri döküntülerine, allerjik tepkilere, göz, burun ve boğazda yanmaya neden olur. Etkilenimine bağlı olarak kusma ve ishale de yol açar.
İşin özü bir ürün saçlarınızı düzleştirmek için eldiven, maske vb. şeyler ile kullanımını tavsiye ediyor ve saçları gerçekten düzleştiriyorsa içerisinde büyük bir olasılıkla Formaldehit ve metilen glikol içerir(bu iki malzeme aynı şeylerdir). Kozmetik ürün insana zarar vermez.

Arkadaşlar belirtmeliyim ki. Formaldehit ve metilen glikol içeren ürünleri kullanırken solumak ve o ortamı soluyan kişilerde yorgunluk, uyuklama, baş ağrısı, baş dönmesi, deri döküntüleri gibi şikayetler görülüyor. Ancak sıvı formaldehit deri yoluyla da emilebilir. Formaldehit insanlarda kanser yapıcı maddeler arasında sayılmaktadır. Burun ve akciğer kanseri ile bağlantılı, beyin kanseri ve lösemiyle de ilişkili olduğu düşünülmektedir. Havada 0,1 ppm ( milyonda 0,1 gr ) bulunduğunda, gözlerin sulanmasına, öksürüğe, nefes darlığına, hırıltılı solunuma, deri döküntülerine, allerjik tepkilere, göz, burun ve boğazda yanmaya neden olur. Etkilenimine bağlı olarak kusma ve ishale de yol açar.
İşin özü bir ürün saçlarınızı düzleştirmek için eldiven, maske vb. şeyler ile kullanımını tavsiye ediyor ve saçları gerçekten düzleştiriyorsa içerisinde büyük bir olasılıkla Formaldehit ve metilen glikol içerir(bu iki malzeme aynı şeylerdir). Kozmetik ürün insana zarar vermez.

Foruma üye olma amacınız Wikipedia'dan kopyaladığınız bu mesajı paylaşmaksa, seneler evvel biz bu konuyu "bilimsel" olarak tartışıp sonuca bağladık, siz biraz geç kalmışsınız...

Yine de senelerdir klinik ve hastanelerde dezenfektan olarak formaldehit kullanmak durumunda kaldığımızı ve bu sebepten henüz meslek hastalığına yakalanmış bir vakanın rapor edilmediğini belirtmeliyim... Tabii ki zararsız olduğunu savunmuyorum lakin hala formaldehit üzerinde tartışma yaratıcı mesaj yazmak luzumsuz. Neticede mevzu salt brezilya fönü ile sınırlı değil, en basidinden kullandığımız oje, oturduğumuz sandalyenin cilası, bazı gıda maddelerinde formaldehit bulunuyor ne yazık ki bu bizim insiyatifimizde olan bir şey değil...Ne var ki formaldehit halkımız tarafından brezilya fönü mevzusu ile tanındı...

Fiyat konusunda maalesef hepimiz düşünceliyiz, birde ya işe yaramazsa, ya iestediğim gibi olmazsa param boşa giderse korkusu oluyor insanda haklısın...

Çok güzel kuzum, şimdi düzleştirici ile en düşük ayarda kalın kalın üzerinden geçeceksin:KK1::KK1::KK1:

Bakım olarak bana isteklerini söyle ve harcayabileceğin en yüksek bütçeyi söyle ona göre öneri yapayım... Bende her bütçeye göre can kurtarıcı ürün bilgisi bulunur...

aynen öyle yaptım canım 120 derece en düşük onunla düzleştirdim şimdilik bi sıkıntı yok gibi duruyor :nazar:

şöyle dokunulduğunda hışır hışır yapmasın saçlarım yumuşak olsun rüzgarda kırbaç gibi suratıma çarpmasın yeter tatlım :KK53:

bütçe olarak ürün başına en fazla 15 - 20 tl desek 50-60 tl fln ayırırım sanırım aylık :26:

X