Evde şırınga ile kendi aşılamanı yapmak..

zZeynepp1

Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2022
139
-49
25
3 senelik evliyim. 2 Tane aşılama yaptım aşılamalarım tutmadı :KK43: daha sonra eşimde varikosel tespit edildi ve 4 ay önce ameliyat oldu çok şükür şuan sperm değerleri olumlu. Aşılamalarımda, varikoselden dolayı tutmadı herhalde diye düşünüyorum. Her neyse. Eşimde boşalma da biraz hareket sorunu var yavaş yani. İlişkide hemen spermler dışarı çıkıyor. Ayaklarımı havada az mı beklettim. Tam olarak rahime ulaşmıyor maalesef:KK43: çok araştırdım buradanda deneyip hamile kalan kadın arkaşlarımda olmuş. Okuyunca çok umutlandım ve bende bu ay denemeye karr vrdim. Öncelikle herkesin imtihan olduğu yerden canı yanar rica ediyorum kırıcı yorumlar yapmayın. İnce insülin şırıngası ve steril kap sipariş verdik. Şuan adet günümdeyim bittiğinde 1 hafta sonra yapmaya başlayacağım. Adetlerim düzensizdir. Yumurtlama gününüdr saptayamıyorum. Ama 2 günde bir yapamaya çalışacağım. Eğer sonuç alırsam burada paylaşacağım. Aranızda bunu yapan ve olumlu sonuç alan kızkardrşlerim cevap yazabilirler mi? Şimdiden teşekkür ederim. Allah herkese hayırlı evlat nasip etsin. :)

3 senelik evliyim. 2 Tane aşılama yaptım aşılamalarım tutmadı :KK43: daha sonra eşimde varikosel tespit edildi ve 4 ay önce ameliyat oldu çok şükür şuan sperm değerleri olumlu. Aşılamalarımda, varikoselden dolayı tutmadı herhalde diye düşünüyorum. Her neyse. Eşimde boşalma da biraz hareket sorunu var yavaş yani. İlişkide hemen spermler dışarı çıkıyor. Ayaklarımı havada az mı beklettim. Tam olarak rahime ulaşmıyor maalesef:KK43: çok araştırdım buradanda deneyip hamile kalan kadın arkaşlarımda olmuş. Okuyunca çok umutlandım ve bende bu ay denemeye karr vrdim. Öncelikle herkesin imtihan olduğu yerden canı yanar rica ediyorum kırıcı yorumlar yapmayın. İnce insülin şırıngası ve steril kap sipariş verdik. Şuan adet günümdeyim bittiğinde 1 hafta sonra yapmaya başlayacağım. Adetlerim düzensizdir. Yumurtlama gününüdr saptayamıyorum. Ama 2 günde bir yapamaya çalışacağım. Eğer sonuç alırsam burada paylaşacağım. Aranızda bunu yapan ve olumlu sonuç alan kızkardrşlerim cevap yazabilirler mi? Şimdiden teşekkür ederim. Allah herkese hayırlı evlat nasip etsin. :)
Şırıngayı taaa rahmin içine kadar sokmayı nasıl becereceksiniz peki?

Bir de şey diyeceğim ya, hep söylediğim bir şey: akan şey meni. Rahmimiz sünger olmadığı için bütün meniyi içine çekip yok etmiyor. Doğal olarak geri akması gerekiyor. Gideceği bir yer yok o meninin. Spermler o meninin içinde bulunur ve boşalma ile birlikte ileri atılıp yolculuğa başlarlar. O meninin içinde oturup da beklemezler.

Hortum kullansınlar.

Ve buldum bak streçlemişler

Sizin ayaklarınızı dikip beklemenize, rahme ulaşacak diye çabalamanıza gerek yok ki, spermler vajinada yaşayabiliyorlar; kaldı ki zaten bir kısmı akıyor normal olan bu. Eşinizin tedavi olması gerekiyor.
Cevapladığın için teşekkür ederim kızkardeşim. Bana bunu doktor asistanı olan bir arkadaş söylemişti. Ayaklarını havaya kaldırıp birde kalçanın altına yastık koyarsın spermlerin ilerlemesine yardımcı olursun diye, bende dikkate alarak yapıyorum öyle. Eşim varikosel oldu. Ve geçen ay sperm testi verdi. Doktoru değerlerin düzelmiş ameliyat başarılı geçmiş dedi. Biraz hareket sayısı yavaş onuda fındık ceviz keçi boynuzu pekmezi yiyerek olumlu sonuç alabilirsin dedi. Bir vitamin bir ilaç bile tavsiye etmedi. Bunu denemekten ne çıkar dedim sonra. :KK43:

Peki evde sperm yıkama yaparken çamasır suyu mu kullanmayı düşünüyosunuz arap sabunu mu? Biliyosunuz ki aşılamada yıkanmış hareketsiz spermlerden arındırılmış kısım kullanılır.
Lütfen kalp kırıcı yorumlar yapmayın. Bu yolda çok yorulduğumu bir rabbim bilir bir ben. Denemekten ne çıkar dedim sadece.

Ve buldum bak streçlemişler
Hatırladım konuya bakınca. Musluk hortumu ideal bir fikirmiş, aşırı sağlıklı. Streçlemişler deyince de aklıma muzu balkon duvarına sürtüp streçle falan saran abla geldi öff. Neyse konuyu dağıtmayalım. 😂

Şırıngayı taaa rahmin içine kadar sokmayı nasıl becereceksiniz peki?
Cevapladığın için teşekkür ederim kızkardeşim. Şırınga ince insülin iğnesi olanlardan. Bilerek öyle aldım ki ileriye itebileyim diye. Ben burda asıl önemli olanın, ne kadar derine girdiği değil( bir peniste dahil) tüplerden rahime geçiş sağlayan spermlerin olduğuna inanıyorum.

Lütfen kalp kırıcı yorumlar yapmayın. Bu yolda çok yorulduğumu bir rabbim bilir bir ben. Denemekten ne çıkar dedim sadece.
Kendinizi strese kendiniz sokuyosunuz. Yapmayın. Değerler de düzeldiyse sabredin. Olmazsa tüp bebek denersiniz. Defalarca kez sebepsiz infertiliteyle tüp bebek yaptıranlar var. Doktorları dinleyin sadece.

Cevapladığın için teşekkür ederim kızkardeşim. Şırınga ince insülin iğnesi olanlardan. Bilerek öyle aldım ki ileriye itebileyim diye. Ben burda asıl önemli olanın, ne kadar derine girdiği değil( bir peniste dahil) tüplerden rahime geçiş sağlayan spermlerin olduğuna inanıyorum.
Aşılamada rahim içine boşaltıyorlar ya hani? Madem ne kadar derine gittiği önemli değil niye normal ilişki yaşamıyorsunuz? Şırınga eşinizin cinsel organından farklı olarak ne yapacak yani?

Aşkım tüpler nerde?

Tekrar aşılama yaptırmayıp böyle saçma sapan bir yola neden başvurduğunuzu öğrenebilir miyim?
Maddiyat yüzünden. Kirada otuyorum. Eşim evde tek çalışan. Geçim zor. 2 aşılamamı bile borçla yaptık. Bende isterim aşılama tüp bebek yaptırmayı defalarca ama para olmayınca olmuyor kızkardeşim.

Maddiyat yüzünden. Kirada otuyorum. Eşim evde tek çalışan. Geçim zor. 2 aşılamamı bile borçla yaptık. Bende isterim aşılama tüp bebek yaptırmayı defalarca ama para olmayınca olmuyor kızkardeşim.
Peki neden bir süre oluruna bırakıp siz de bir işe girip çalışmıyorsunuz? Bu arada gelecek olan bebek için de daha elverişli bir ortam hazırlamış olursunuz ekonomik olarak.

Gittiğiniz yer çok kötü bir yermiş. Eşiniz sağlıklı mı hiç bakılmadan aşılama mı yapılır? Neden hiç bakmadılar eşinize? Önce bir adamda hastalık var mı ona baksalardı. Onun dışında spermler vajinadan bir süre sonra zaten akar, bunun sperm hareket hızıyla vs alakası yok, yerçekimi bunun nedeni.

X