Evde şırınga ile kendi aşılamanı yapmak..

Kızkardeşim benim maalesef ki bir mesleğim yok. Eşim fabrika da asgari ücretli bir çalışan. Ve benim çalışmama sıcak bakmıyor. Her erkek bir değil. Çalışmasını isteyende var istemeyende. Güvensizlik değil eşimin istememesi dış ortamın kötü olması. Ve artık geç olmasın diye acele ediyoruz. Yaşım 25.

Peki evde sperm yıkama yaparken çamasır suyu mu kullanmayı düşünüyosunuz arap sabunu mu? Biliyosunuz ki aşılamada yıkanmış hareketsiz spermlerden arındırılmış kısım kullanılır.
Ay öyle deme şimdi gider yapar 😂

Cevapladığın için teşekkür ederim kızkardeşim. Bana bunu doktor asistanı olan bir arkadaş söylemişti. Ayaklarını havaya kaldırıp birde kalçanın altına yastık koyarsın spermlerin ilerlemesine yardımcı olursun diye, bende dikkate alarak yapıyorum öyle. Eşim varikosel oldu. Ve geçen ay sperm testi verdi. Doktoru değerlerin düzelmiş ameliyat başarılı geçmiş dedi. Biraz hareket sayısı yavaş onuda fındık ceviz keçi boynuzu pekmezi yiyerek olumlu sonuç alabilirsin dedi. Bir vitamin bir ilaç bile tavsiye etmedi. Bunu denemekten ne çıkar dedim sonra. :KK43:
Ben de duymuştum, böyle bir mit var; ama bilimsel olarak kanıtlanmış gebe kalma olasılığını arttıran bir hareket değil. Dediğim gibi kaliteli ve hareketli bir sperm kendi yolunu bulur, siz dışarıda amuda da kalksanız o sperm kalitesiz, sağlıksız ve hareketsizse zaten işe yaramaz.

Burada yoğunlaşmanız gereken eşinizin sperm sağlığı, eşiniz tedavi olmalı. Siz ne durumdasınız? Yumurta kaliteniz vs detaylı tetkikleri oldunuz mu? Sorun sadece sperm kaynaklı mı?

Evet maddi imkansızlık zor. Fakat devlet hastanelerinde de bu işin tedavileri var ister aşılama ister tüp bebek olsun. Özeldekilerden daha uygun fiyatlı biraz da bunu araştırın derim.

Kızkardeşim benim maalesef ki bir mesleğim yok. Eşim fabrika da asgari ücretli bir çalışan. Ve benim çalışmama sıcak bakmıyor. Her erkek bir değil. Çalışmasını isteyende var istemeyende. Güvensizlik değil eşimin istememesi dış ortamın kötü olması. Ve artık geç olmasın diye acele ediyoruz. Yaşım 25.
Korkmayın yaşınız çok ufak, ama çabanızın mantığı yok. Genelde vajinismuslu kadınlar böyle enjeksiyonlarla hamile kalma çabasına girerler; sorunu penisin vajinayla penetresyonu olmaması dolayısıyla spermleri içeri sokarak çözmeye çalışırlar. Eleştirilebilir; ama kendi içerisinde tutarlı, sizinkinin amacını çözemedim. Zaten penetrasyon varsa neden siz birkaç milimlik insülin iğnesiyle uğraşıyorsunuz?

Bir yandan size nutuk çekemem, maddi durumu iyi olmasa da her insan bir evlat sahibi olmak ister, içgüdüsel olarak soyumuzu devam ettirmek isteriz. Bence siz evde bir şeyler yapıp para kazanabileceğiniz alanlara yönelin, mesela el hüneriniz var mı? Bir şeyler satıp para kazanın, eşiniz de tedavisini olsun; belki normal yolla bile kalırsınız.

Ben de duymuştum, böyle bir mit var; ama bilimsel olarak kanıtlanmış gebe kalma olasılığını arttıran bir hareket değil. Dediğim gibi kaliteli ve hareketli bir sperm kendi yolunu bulur, siz dışarıda amuda da kalksanız o sperm kalitesiz, sağlıksız ve hareketsizse zaten işe yaramaz.

Burada yoğunlaşmanız gereken eşinizin sperm sağlığı, eşiniz tedavi olmalı. Siz ne durumdasınız? Yumurta kaliteniz vs detaylı tetkikleri oldunuz mu? Sorun sadece sperm kaynaklı mı?
Bende hormon testi kan tahlili yapıldı. Hiçbir sorun yok. En son 7 ay önce rahim filmi çektirdim. Belki tüpler kapalıdır diye. Ama şükür temiz çıktı. Hiç bir sorun yok dedi doktor. Yumuryalarımda güzel büyüyor gelişiyor. Doktorum öyle dedi. Sadece adet düzensizliğim var. 35.güne kadar oluyor.

Kaş yaparken göz çıkarmayın yanlış bişey yaparsınız sağlık bu şakaya gelmez devlet hastanesinde aşılama yapılıyor bizzat kendim gidiyorum 1000 lira anca tutuyor ,hem yıkama işlemini kendiniz nasıl yapacaksınız

Lütfen kalp kırıcı yorumlar yapmayın. Bu yolda çok yorulduğumu bir rabbim bilir bir ben. Denemekten ne çıkar dedim sadece.
Bende tüp bebek annesiyim ne kadar yorulduğunu çok iyi anlarım. Ama bu saçma sapan fikri nasıl mantıklı bulup uygulayacaksın çok şaşırdım. Aşılamalar eşinin değerlerine bakmadan muayene olmadanmı yapıldı orayı anlamadım. Eşinin değerleri düzelmiş belki kendiliğinden olur. Bende üniversite hastanesinde tedavi oldum özellerde göre daha uygun araştır bi. Eşin madem çalışmanı ıstemıyo kendi ek iş bulsun daha çok çalışsın da para biriktirsin

Evet maddi imkansızlık zor. Fakat devlet hastanelerinde de bu işin tedavileri var ister aşılama ister tüp bebek olsun. Özeldekilerden daha uygun fiyatlı biraz da bunu araştırın derim.
Teşekkür ederim cevap verdiğin için kızkardeşim. Ben antepte ikamet ediyorum ve inanın bana buranın devlet hastaneleri o kadar umursamaz, ilgisiz ve tutarsızlar ki. Ayak basmak dahi istemiyorum. Sadece bu ay denemek istiyorum bu şırıngayı. Eğer olumsuz olursa tekrar etmeyeceğim.

Teşekkür ederim cevap verdiğin için kızkardeşim. Ben antepte ikamet ediyorum ve inanın bana buranın devlet hastaneleri o kadar umursamaz, ilgisiz ve tutarsızlar ki. Ayak basmak dahi istemiyorum. Sadece bu ay denemek istiyorum bu şırıngayı. Eğer olumsuz olursa tekrar etmeyeceğim.
Antep’te olmanız şaşırtmadı.

Cevapladığın için teşekkür ederim kızkardeşim. Şırınga ince insülin iğnesi olanlardan. Bilerek öyle aldım ki ileriye itebileyim diye. Ben burda asıl önemli olanın, ne kadar derine girdiği değil( bir peniste dahil) tüplerden rahime geçiş sağlayan spermlerin olduğuna inanıyorum.
Uçan spagetti canavarına inansan bundan iyiydi.

X