Eve gelen yardimcilar

İnanmıyorum ya, çok kötü olmuş. Suç üstü yapsaydınız. Geri aldınız mı peki eşyalarınızı?
Benim o kadar bariz çalınmadı. Çok komik ama bebeğimin çikolatalarını çaldılar 😄 Bebek doğumunda ikram edilen süslü çikolataları tv ünitesinin üstüne koymuştum. Ahşap bir tepsiye üst üste iki kat dizmiştim. Onlar gittikten sonra ya keşke ikram etseydim unutmuşum dedim, bir baktım yarısından çoğu gitmiş. Bir de bozuk para koyduğumuz bir kavanozdan para almışlar.
suç üstü yaptık. Bu sefer de bu eşyaları bana siz verdiniz dedi ama nasıl inandırıcı yalan söylüyor. Ya aptal mıyım ben sana saat, altın bilezik veriyim. Çantasını aldı çıktı gitti. Eşyalarımı geri aldım ama evde 3-4 çift ayakkabım birkaç kıyafetim bir bileziğim kayıp. Onları önceki seferlerde aldı galiba. Polise gitmeyi düşündük bir sonuç vermiyor maalesef.

Sizinkinin çikolata alması hafif gibi görünse de orası sizin eviniz izinsiz birşey almak ne olursa olsun yanlış.

Ben takıntılı ya da titiz bir insan olmadığım için sanırım ablalar benden memnun ben ablalardan memnunum. Kendim yapsam daha iyisini yapamayacağım için allah razı olsun modundayım 😂
+1

bana gelen yardımcı 3 yıldır geliyor. yaptığı işi hiç kontrol etmem. tek şartım var, yerlerin elle silinmesi. bide kızımın odasını bal dök yala olması. camlar falan hiç umrumda değil.
ama bu bile nazlı, bi kere mutfak dolaplarının yüzeyinin silinmemiş olduğunu ima ettim diye beni perişan etti beni. gelmicem artık dedi neler neler... başkasına güvenemiyorum diye yalvar yakar oldum ikna ettim. günlük 1.000 TL veriyorum.

Bana haftada 3 gün geliyor düzenli olarak almaya başladım son 4 aydır eh işte idare eder memnun sayılırım .
Ondan öncesinde ayda 1 ya alıyordum ya almıyordum ama sizi biraz takıntılı buldum bilmiyorum bu derece mikroptan korkarak yaşamak garip.
Ben kendimi temiz sanıyordum yorumları okuyunca baya kirli biriymişim sanırım.
Her duştan sonra banyo yıkamıyorum , kapıları haftada 1 silmek yok artık niye ya.
Kova değiştirmek de çok enteresan geldi.
Ben baya pasaklı biriymişim sanırım.

Yüzey temizlik mendillerini de ben doğa için doğru bulmuyorum o yüzden kullanmıyorum kullan at ve bu malzemenin doğada çözünülebilirliği nedir ıslak mendil gibiyse eyvah pamuklu bez elde edip silmek doğa için daha mantıklı

Onda çok haklısın

Bu konuyu okumak çok iyi geldi kaç gündür temizlik yapmam gerekiyor yavaş yavaş yapıyorum misafir gelecek diye şimdi bir gaza geldim şöyle foşur foşur bir temizlik yapasım geldi ya Allah Bismillah kalkıyorum yattığım yerden 😂

O temizlik hissi bana da geçti ya ve ben de ablayı aradım bana hem yarın hem salı günü gel komple ev elden geçsin diye sjdjsjdjsjdjsjd

Bana haftada 3 gün geliyor düzenli olarak almaya başladım son 4 aydır eh işte idare eder memnun sayılırım .
Ondan öncesinde ayda 1 ya alıyordum ya almıyordum ama sizi biraz takıntılı buldum bilmiyorum bu derece mikroptan korkarak yaşamak garip.
Her duştan sonra banyo yıkamıyorum , kapıları haftada 1 silmek yok artık niye ya.
Bence bu konuda gayet sağlıklı düşünen birisiniz. Banada konu sahibi takıntılı geldi.

Haftada 3 gun kadin alan birinin kirli ve pasakli olma ihtimali uzaya trenle gitme ihtimalimiz gibi bence😅

Konuya cevap yazan tüm arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. Özellikle ayda 1 yada 2 ayda bir detaylı temizlik için çağıranlar...perdeleri yıkayıp takıyorlar mi...Bazı kadınlar yapmak istemiyor sinir oluyorum. Ben günlük evimi silip süpüren banyo tuvalet günlük temizleyen biriyim. Mutfakta dolap ocak aspiratör sildirmem zaten kendim yapıyorum. Ama istiyorum ki buzdolabının altını üstünü silsin. Ama söylemeden yapmıyorlar. Sen çok titizsin takıntılısin diyorlar. Banyoda kapı pervaz hizasında dolabim var. İki banyom da da...oranın üstünü söylemezsem silmiyorlar gibi gibi...bir sürü detay var. 3 yılda belki 10 değişik bayan geldi evime...Bu detayları yapan 2 bayan oldu. Onlarda hep dolu. Boş günlerini bulamıyorum. Düzenli almadığım içinde gün ayirmiyorlar..tesadüf boş olurlarsa geliyorlar. Biri istanbuldan taşındı zaten ..

Cam silinip perde yıkanmazsa sanki perdenin tozu cama geliyor gibi hissediyorum. Ben mi yanlış düşünüyorum. Hem perde yıkayınca ev mis gibi kokuyor. Temizlik yapıldığı anlaşılıyor. Elimden gelse 15 günde bir yıkar asarım. Malesef tavanlar yüksek boyacı merdiveni ile ancak yetişiliyor. Ben merdivene çıkamadığım için mecbur yardımcı alıyorum.

Bu konuyu okumak çok iyi geldi kaç gündür temizlik yapmam gerekiyor yavaş yavaş yapıyorum misafir gelecek diye şimdi bir gaza geldim şöyle foşur foşur bir temizlik yapasım geldi ya Allah Bismillah kalkıyorum yattığım yerden 😂
Terapi niyetine bol sirke karbonat limon tuzu 😅 tul perdeler konsantre yumusatici ile evdeki temizlik kokusu 💕

Konuya cevap yazan tüm arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. Özellikle ayda 1 yada 2 ayda bir detaylı temizlik için çağıranlar...perdeleri yıkayıp takıyorlar mi...Bazı kadınlar yapmak istemiyor sinir oluyorum. Ben günlük evimi silip süpüren banyo tuvalet günlük temizleyen biriyim. Mutfakta dolap ocak aspiratör sildirmem zaten kendim yapıyorum. Ama istiyorum ki buzdolabının altını üstünü silsin. Ama söylemeden yapmıyorlar. Sen çok titizsin takıntılısin diyorlar. Banyoda kapı pervaz hizasında dolabim var. İki banyom da da...oranın üstünü söylemezsem silmiyorlar gibi gibi...bir sürü detay var. 3 yılda belki 10 değişik bayan geldi evime...Bu detayları yapan 2 bayan oldu. Onlarda hep dolu. Boş günlerini bulamıyorum. Düzenli almadığım içinde gün ayirmiyorlar..tesadüf boş olurlarsa geliyorlar. Biri istanbuldan taşındı zaten ..
Valla her hafta duzenli cagirinca bile birsey isteyince mirin kirin ediliyor. Ben her ay mutlaka (cogu zaman 3 haftayi gecmiyor) tul perde yikatip astiriyorum. Normal yumusatici hic kokmuyor ama konsantre olunca evin ici mis gibi kokuyor perde yikarken ozellikle onu kullanıyorum. Illaki toz oluyor

Valla her hafta duzenli cagirinca bile birsey isteyince mirin kirin ediliyor. Ben her ay mutlaka (cogu zaman 3 haftayi gecmiyor) tul perde yikatip astiriyorum. Normal yumusatici hic kokmuyor ama konsantre olunca evin ici mis gibi kokuyor perde yikarken ozellikle onu kullanıyorum. Illaki toz oluyor
Tül perdeler dayanabiliyor mu buna 😂

Alerjik astım geliyorum diyor size. Umarım bebekten sonra yapmazsınız bunları.

Alerjik bunyemiz yok. 1 tane saglikla buyuttugum cocugum var. Konsantre yumusatici yasaklansin mi 😅
Bence yasaklanmalı ama kullanmaya hevesli insanlar olduğu müddetçe mümkün değil tabi ki. Bünyenin alerjik olması gerekmiyor astım olmak için. Sizin alışkanlıklarınıza müdahale etmemiz tabi ki söz konusu değil ancak konunuz sayesinde bilinçli sandığım bir çok üyenin ne kadar bilinçsiz davrandıklarını gördüm. Hem doğaya, hem sağlığa bu derece zararlı ürünlerin bu kadar yoğun kullanılıyor olması çok şaşırtıcı geldi bana.

Bence yasaklanmalı ama kullanmaya hevesli insanlar olduğu müddetçe mümkün değil tabi ki. Bünyenin alerjik olması gerekmiyor astım olmak için. Sizin alışkanlıklarınıza müdahale etmemiz tabi ki söz konusu değil ancak konunuz sayesinde bilinçli sandığım bir çok üyenin ne kadar bilinçsiz davrandıklarını gördüm. Hem doğaya, hem sağlığa bu derece zararlı ürünlerin bu kadar yoğun kullanılıyor olması çok şaşırtıcı geldi bana.
Yogun kullaniyorum yazmis miyim acaba? Yarim kapak yeterli oluyor her makineye. Kitap okumak okudugunu anlayabilme icin cok onemli bunu bir kez daha gordum ben de

X